^

Zdraví

uroginekologii

, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 27.11.2021
Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Urogynekolog je lékař zabývající se prevencí a léčbou onemocnění močového systému žen.

Urogynekolog může pomoci ženám s enurizí, cystitidou, uretritidou, urogenitálními infekcemi.

Kdo je urogynekolog?

Urogynekolog provádí cystoskopii, kolposkopii, nasměruje pacienty na rentgenové a ultrazvukové vyšetření pánevních orgánů.

Urogynekologická

Cystoskopie v urologii a gynekologii určuje povahu mnoha nemocí ženských pohlavních orgánů a orgánů vylučování. Zvláštní hodnotou z pohledu diagnostiky je metoda pro detekci vrozených abnormalit močového systému, například urethrocele. Cystoskopie pomáhá stanovit fázi procesu maligního nádoru.

Uretroskopie pomáhá rozpoznat a léčit zánět močové trubice.

Urogynekolog se za takovou častou ženskou urologickou chorobu chová jako cystitida. Cystitida se často vyskytuje po infekci nebo jako alergická reakce. Příznaky cystitidy: bolest v dolní části břicha, krev a hnis v moči.

Také urogynekolog může pomoci ženě zvládnout pyelonefritidu. Pyelonefritida - zánět ledvin, který se vyskytuje v akutní nebo chronické, vyvíjí v důsledku neléčených akutní nebo proti jiným chorobám: angíny, některých gastrointestinálních chorob, cukrovky, chřipky. Může být náhodně diagnostikována analýzou moči. Příznaky pyelonefritidy: únava, nechutenství, nestabilní stolice, tupé bolesti zad, vysoký krevní tlak, bledá kůže. Pyelonefritida je úspěšně léčena léky pro zlepšení imunity a antibiotik.

Při kýchání a fyzické námaze po 35 letech ženy často zažívají močovou inkontinenci a hledají pomoc od urogynekologa. Mnoho žen nevěří, že jsou nemocní, takže se nepokoušejte o pomoc. Tento nepříjemný stav moderní medicíny se však úspěšně zachází jak konzervativně, tak chirurgicky.

Kdy mám jít do urogynekologa?

Pokud trpíte uretritidou, bartholinitidou, chronickou cystitidou, chronickou pyelonefritidou nebo sexuální dysfunkcí, obraťte se na odborníka-urogynekologa.

Ve snaze vyrovnat se s příznaky zánětu močového měchýře - problém, který nejčastěji způsobuje ženy hledat uroginekologii, kořeněné, smažené, slaný nutně potřebují pít, nepijte kávu a soda, je lepší jen voda bez plynu, k léčbě angíny, zubní kaz, a ne sedět na chladné zemi, nebo obrubník , srdečně obléct. Vyhnout porušování židle a smyje po použití záchodu.

Jaké testy musím udělat, když půjdu do urogynekologa?

Urogynekolog může vás požádat o provedení obecného vyšetření krve, testu moči a rozmazání flóry.

Obecný krevní test je první metodou výzkumu pro lékaře téměř všech specialit. A ne zbytečně - pro svou jednoduchost to může být docela informativní. Pro obecnou analýzu se krev odebírá z prstu na prázdný žaludek. Počet červených krvinek, hemoglobin, bílých krvinek a WBC, počet destiček, sedimentace erytrocytů reakce - to vše pomáhá objasnit KLA. Krev se odebírá v nádobě s pipetou po punkci prstence.

Počet erytrocytů ukazuje schopnost tkání napájet kyslík a vyčistit oxid uhličitý. Hemoglobin je obsažen v červených krvinkách, snížení hladiny také vede k hladovění kyslíkem. Vysoký hemoglobin se děje s dehydratací.

Krevní destičky pomáhají srážení krve při poškození nádob. Zvýšený počet krevních destiček se vyskytuje po operaci a s vrozenou tendencí k tvorbě krevních sraženin. Úroveň krevních destiček je pod klinickou normou - s vrozenými onemocněními krve a purpury, u kterých dochází k autoimunnímu poškození trombocytů.

Leukocyty jsou naší obranou proti virům, bakteriím, parazitům. Jejich vysoká úroveň se děje s infekcemi a nízká mluví o nemoci krve. Lymfocyty jsou typ bílých krvinek. Vysoká hladina lymfocytů v krvi se vyskytuje u viru chřipky, hepatitidy a nízkého počtu AIDS.

Rychlost sedimentace erytrocytů se zvyšuje se zánětem a rakovinou.

Analýzu moči může předepisovat urogynekolog pro detekci urologické patologie. Specifická hmotnost je obvykle 1020-1024 a odráží schopnost ledviny soustředit se. U zdravých lidí je moč transparentní. Hlen v moči naznačuje zánět močového systému. Moč je obvykle slabě kyselá nebo neutrální. Alkalinizace moči se vyskytuje u diabetes mellitus a chronického selhání ledvin. Protein v moči by neměl být vyšší než 0,033 g / l. Zvýšení množství bílkovin znamená zánět ledvin. Když je zjištěna glukóza, je možné podezření na diabetes mellitus.

Jaké diagnostické metody používá urogynekolog?

Urogynekolog používá takové diagnostické metody jako ureteroskopie, kolposkopie, cystoskopie, CT, bakteriologická kultura.

Uretroskopie - vyšetření močové trubice, která se provádí při lokální anestézii po vyprazdňování močového měchýře. Postup je předepsán pro chronickou uretritidu a močovou inkontinenci. Během ureteroskopie doktor vyhodnotí sliznici močové trubice. Studie trvá jen několik minut. Riziko hospitalizace je minimalizováno.

Kolposkopie - vyšetření cervixu s kolposkopem. Kolposkopie je bezbolestná, protože je bezkontaktní. To by mělo být provedeno v ideálním případě jednou za šest měsíců.

Cystoskopie - vyšetření hodnocení stavu močového měchýře, může být také předepsáno urogynekologem pro diagnózu cystitidy. Lékař zavede flexibilní nebo nepružnou trubici do otvoru močové trubice. Doba trvání procedury je 20-25 min. Uretra může být po cystoskopii po 2-3 dny bolestivá. Pokud jste si vybrali tkáň na biopsii, mohlo by dojít k mírnému krátkému krvácení z tohoto místa.

CT močového traktu může projít kontrastním médiem nebo bez něj. CT pomáhá při diagnostice nádorů, vrozených anomálií, cyst a kamenů. CT je zvláště informativní pro urolitiázu, cysty a vývojové anomálie.

Co dělá urogynekolog?

Uroginekologii - vzácná specialita na Ukrajině zabývající se léčení pánevních orgánů u žen: inkontinence moči, výhřezu dělohy a močového měchýře, onemocnění ledvin, močového fistule. Není otklydyvaya navštívit uroginekologa úřadu, pokud si ublížit, když jdete na záchod, v malém, nebo pokud máte problémy s vyprazdňování močového měchýře, delší pánevní bolest, pocit děložní výhřez, ledvinové koliky, malátnost a bolesti zad. Urogynekolog pomáhá ženám s patologií ledvin: hydronefróza, pyelonefritida, močová inkontinence.

Poradenství urology

Možná budete potřebovat léčbu urogynekologa, jestliže trpíte žízeň a otoky, problémy s močením. Pokud pociťujete bolest při močení nebo je velmi bolestivé, doporučujeme vám podat obecný test moči, moč kbelíku, ultrazvuk ledviny a cystoskopii. Zeptejte se, kde se ve vašem městě ujímá dobrý urogynekolog a kontaktujte jej, možná stojí za konzultaci s přáteli. Při konzultaci musíte věnovat pozornost tomu, zda je lékař pozorný, na první schůzce dobrý lékař předepíše léčbu až po úplném vyšetření.

Urogynekolog je kombinovaný odborník s dobrými znalostmi fyziologie ženských pohlavních a močových systémů, s přihlédnutím k jejich blízkému vztahu.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.