^

Zdraví

Hypoxikoterapie

, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 19.11.2021
Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Hypoxie nebo normobarická hypoxie přispívá k nespecifické stimulaci obranyschopnosti těla. Mechanizmy terapeutického účinku hypoxikoterapie nejsou známy, ale lze předpokládat, že realizace tohoto účinku nastává stimulací životně důležitých center v podmínkách hladovění kyslíkem. Aplikace této metody umožňuje zvýšit odolnost těla proti stresu, stimulovat metabolismus, má imunomodulační účinek

trusted-source[1]

Co je léčba hypoxikou?

Zvýšení obecného tónu a odolnosti těla.

Indikace

  • Odolnost a nesnášenlivost vůči terapii.
  • Astenické poruchy v období po abstinenci.

Způsob vedení

Pacient inhala po dobu 20-30 minut vzduchovou směs, obsah kyslíku, který se sníží na 14-17%.

Účinnost hypoxické léčby

Použití hypoxické terapie při komplexní léčbě narcologických pacientů v postabstinentním stavu bylo doprovázeno jasně vyjádřenou vegetostabilizací a obecnými stimulačními účinky. Denní zasedání na pozadí antidepresivních léků umožnily získat očekávaný klinický účinek ve 2. - 3. Den a dále snížit denní dávku antidepresiva o 1,5 - 3krát. Hypoxitherapy označený kladný vliv v případě rezistence na terapii mianserin (lerivon) přecitlivělý tricyklické antidepresivum a skupinu blokátorů zpětného vychytávání serotoninu.

trusted-source[2], [3], [4], [5], [6], [7], [8], [9], [10]

Kontraindikace

Dekompenzace patologie plic, srdce, cév.

trusted-source[11], [12], [13], [14], [15], [16], [17]

Možné komplikace

Hypoxická léčba nezpůsobuje komplikace.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.