Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Jachty

Lékařský expert článku

Internistické infekční onemocnění
, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 11.04.2020

Isofon je lék s anti-tuberkulózními vlastnostmi.

trusted-source[1]

Klasifikace ATC

L03AX Прочие цитокины и иммуномодуляторы

Účinné látky

Изофон

Indikace Isofon

Ukazuje se kombinovanou terapií tuberkulózy (děti ve věku 5-16 let, stejně jako dospělí), ale také malomocenství a další mykobakterióza.

Lék funguje nejúčinněji v primárních stádiích tuberkulózy, stejně jako jiné nešpecifické patologie, které se vyvíjejí s imunodeficiencí. Může být podáván osobám s intolerancí vůči isoniazidu.

Používá se v kombinaci s jinými antimykobakteriálními léky a navíc v případě potřeby s antibiotiky se širokým spektrem účinků, chemoterapeutiky a imunomodulátory.

Isofon je někdy používán jako profylaktický prostředek proti tuberkulóze (zejména u dětí).

Formulář vydání

Vyrábějí se v kapslích s objemem 100 (č. 50) nebo 200 mg (č. 20) uvnitř sklených nádob. Také kapsle v blistrech č. 10 (100 mg), 5 destiček na balení nebo č. 10 (200 mg), 2 blistry v balení.

Farmakodynamika

Isofon je antimykobakteriální léčivo, které má imunotropní vlastnosti.

V lék antimykobakteriální aktivitu proti mikroorganismům, které vyvolávají vývoj lepry a tuberkulózy, a kromě toho další bacily a individuální agenti patologických stavů, které jsou přenášeny pohlavním stykem (chlamydie).

Imunotropní účinek prováděný přípravkem umožňuje stimulaci fungování imunitního systému, který ovlivňuje každé ze tří vazeb. To je mimořádně důležité při léčbě mykobakteriózy (malomocenství s tuberkulózou), která se často vyvíjí s imunodeficiencí. Léčba nemá žádný senzibilizující a dráždivý účinek, nemá vliv na fibrinolytickou aktivitu a rychlost srážení krve.

trusted-source[2], [3], [4], [5], [6]

Farmakokinetika

Po interním příjmu je po 6 hodinách pozorován indikátor špičky. Na vrcholné úrovni zůstává na dalších 12-18 hodinách, postupně se snižuje. To umožňuje podávat lék dvakrát denně. Index biologické dostupnosti je 50% a hlavní cestou vylučování je gastrointestinální trakt.

trusted-source[7], [8], [9], [10], [11]

Používejte Isofon během těhotenství

Vzhledem k tomu, že nejsou k dispozici žádné klinické údaje o bezpečnosti užívání léčivého přípravku těhotným ženám, je v tomto období zakázáno jej jmenovat.

Kontraindikace

Mezi kontraindikacemi patří alergická reakce na liek, období laktace, těžké selhání ledvin / jater, stejně jako děti do 5 let věku.

trusted-source[12], [13], [14], [15], [16], [17]

Vedlejší efekty Isofon

Obecně je lék dobře snášen, avšak v některých případech může dojít k bolestem hlavy nebo závratě. Takové reakce rychle zmizí bez dalších terapeutických opatření.

trusted-source[18]

Dávkování a aplikace

Lék se užívá perorálně - dávka pro dospělé (jednorázová dávka) je 400-800 mg, den můžete užívat 800-1600 mg LS. Děti ve věku 5-16 let jsou předepsané tobolky v množství 10-12 mg / kg, ale jednou denně mohou trvat ne více než 600 mg. Rozměry denních a průběžných dávek určuje lékař, pro každého pacienta zvlášť (závisí to na charakteru průběhu patologie a její závažnosti).

Terapeutický průběh primárních stadií malomocenství nebo tuberkulózy trvá 1-6 měsíců. Pokud je onemocnění chronická, může být prodloužena do 1 roku. Denní dávka (v dávce 800 mg) se doporučuje užívat ráno bez rozdělení na 2 krát, ale vyšší dávky předepsané lékařem mohou být rozděleny na ranní a večerní příjem. Pití kapslí by měla být půl hodiny před jídlem nebo 2 hodiny po jídle.

trusted-source[19], [20]

Předávkovat

V důsledku předávkování léky se může vyvinout kóma a navíc se objeví příznaky periferní neuritidy.

Lék nemá specifické protilátky. Terapie je zaměřena na odstranění příznaků - výplach žaludku, použití aktivního uhlí. Postup hemodialýzy bude účinný.

trusted-source[21], [22]

Interakce s jinými léky

Isofon zvyšuje vlastnosti antibiotik, kortikosteroidů, stejně jako protizánětlivé a antimykobakteriální léky. Lék je účinný v kombinaci s antibiotiky, jako jsou aminoglykosidy, stejně jako cefalosporiny s makrolidy. Navíc může být kombinován s imunomodulátory, stejně jako s jinými antifungálními a chemoterapeutickými léčivy.

trusted-source[23], [24], [25]

Podmínky skladování

Tento přípravek je uchováván v podmínkách požadovaných pro léky, které jsou nepřístupné slunci a dětem. Teplotní režim je 15-25 ° C.

Skladovatelnost

Isofon je povoleno užívat po dobu 2 let od data uvolnění léčivého přípravku.

Farmakologická skupina

Иммуномодуляторы

Farmakologický účinek

Иммуномодулирующие препараты

Oblíbení výrobci

Гродненский ЗМП, РУП, Руспублика Беларусь

Pozor!

Pro zjednodušení vnímání informací byl tento návod k použití drogy "Jachty" přeložen a předložen ve zvláštním formuláři na základě oficiálních pokynů pro lékařské použití drogy. Před použitím si přečtěte anotaci, která přichází přímo k léčbě.

Popis je poskytován pro informační účely a není vodítkem pro samoléčení. Potřeba tohoto léčiva, účel léčebného režimu, způsobů a dávky léčiva určuje pouze ošetřující lékař. Samodržení je nebezpečné pro vaše zdraví.

Portál iLive neposkytuje lékařskou pomoc, diagnostiku nebo léčbu.
Informace zveřejněné na portálu jsou pouze orientační a neměly by být používány bez konzultace specialisty.
Pečlivě si přečtěte pravidla a zásady webu. Můžete také kontaktovat.

Copyright © 2011 - 2020 iLive. Všechna práva vyhrazena.