^

Zdraví

Jak bílé zuby?

, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 19.11.2021
Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Jak bílé zuby? Tato otázka hádá mnoho lidí. Dnes bělení zubů pomocí vysoce výkonných technologií je fenomén široce známý. Nejběžnějším způsobem bělení je bělení zubů na klinice. Tento postup pomáhá nejenom dát zubům bílou záři, ale také je zdravější.

Jak je známo, existuje mnoho faktorů, které mají negativní vliv na zubní povlak - tato různá barviva obsažená v Food and Drug Administration, nepříznivé účinky nikotinu - přičemž zuby mění barvu, ztmavnou, úsměvu ztrácí svou přitažlivost. Častou příčinou otupělosti zubů jsou také trauma nebo onemocnění systému dento-čelisti. Ale každý z nás, samozřejmě, chce být majitelem šumivého úsměvu a dokonale bílých zubů. A tady nemůžete udělat bez způsobů, které pomáhají bělit zuby.

Kdo kontaktovat?

Jak bílé zuby se speciálními zařízeními?

Zuby můžete bělit pomocí zařízení. Jedná se o zcela bezpečný postup, který není doprovázen bolestí. Díky síle plazmové lampy bělí bělící látka rychle skrz sklovinu bez poškození. Celková procedura trvá asi jeden a půl až dvě hodiny. Dva týdny před zahájením postupu je zajištěn odborný výcvik - speciální čištění a zubní ošetření.

Jak bělit zuby mechanickými metodami?

Zuby můžete bělit pomocí mechanických metod. Jedná se o obyčejné odstranění plaku, zubního kamene pomocí roztoku písku a soli, ultrazvuk. Takoví lékaři se doporučují, aby nestrávili víc než jednou za šest měsíců, díky tomu, že zuby budou zdravější, riziko mnoha onemocnění denticí klesne. Tato metoda spočívá v tom, že před spaním na zuby se nasadí zvláštní kapuce, do které se nalije čirý gel. Stojí za zmínku, že tato metoda může jak bělit zuby, tak i poškodit, což zvyšuje citlivost zubů. Zubní lékaři tohoto typu nejsou příliš vítáni. Pozitivní stránka je, že proces je téměř nepostřehnutelný.

Dalším nástrojem, který pomůže bělit zuby, je vyjasnění gelu. Ale tato metoda má pozitivní výsledek postupně a efekt poté, co není příliš jasný. Lidová metoda je, jak bělit zuby, například s citronem - který nemá žádné kontraindikace a nevyžaduje cenu. Výsledek je však často zanedbatelný, je nepravděpodobné, že by dosáhla ideální bělost.

Zuby můžete bělit použitím peroxidu vodíku. Tato metoda je však zdaleka neškodná - porušuje se strukturální integrita a účinek se může výrazně lišit od požadované.

Jak bělit zuby doma s aktivním uhlím? Je to velmi jednoduché. Postup je následující: tableta je rozpuštěna ve vodě a zub je vyčištěn roztokem dva až třikrát týdně. Lékaři tento postup častěji nedoporučují, protože je možné učinit destruktivní účinky. Negativní účinek může být také způsoben třením zubů sodou.

Bílé zuby je možné a zubní pasty, které mají mechanické vlastnosti - zuby se tak nestávají lehčí, dochází k obvyklému vylučování plaku. Kromě toho je třeba poznamenat, že je žádoucí používat takové pasty po dobu nejvýše 25-30 dnů.

Jak bělit zuby laserem?

Bílé zuby je možné pomocí laseru, který poskytuje šetrný vliv, proto se tento typ doporučuje i osobám s hypersenzitivitou zubů. Během postupu se bělící gel několikrát aplikuje na povrch zubů a aktivuje laserovým paprskem, aniž by způsoboval bolest. Metoda vnitřního bělení se používá tehdy, když nastaly traumata řady zubů nebo stmívání, například po odstranění nervu nebo utěsnění kanálu.

Jak bílé zuby bezpečně?

Blednutí zubů se nedoporučuje osobám, které jsou alergické na složky přítomné v bělících látkách, stejně jako těhotné, kojící ženy, malé děti ve věku základní školy. Kontraindikací tohoto postupu je také parodontóza (porážka peri-ozubené tkáně), nošení konzervačních systémů a silné chemické přípravky.

Je třeba poznamenat, že za přítomnosti přirozené žlutohnědé barvy je mnohem lepší bělit zuby než sivá změna barvy. Účinek může trvat od šesti měsíců do několika let. Významnou výhodou profesionálních postupů, které pomáhají bělit zuby, je to, že postup provádí přímo odborník, což zaručuje mnohem větší bezpečnost než nezávislý postup.

Jak bělit zuby, je to na vás. Nezapomeňte, že po bělení musíte chránit zuby, abyste co nejdéle zachovali efekt.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.