^

Zdraví

A
A
A

Jak přežít stažení z přestat kouřit

 
, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 17.10.2021
 
Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Skutečnost, že nikotin je jed, a obrovský kůň se může rozdělit do života s příjmem pouze 1 gramu této látky ve svém těle, je známo všem. Nicméně počet kuřáků se v žádném případě nijak nezmenšuje, a to navzdory skutečnosti, že ze školní lavice je již známo, jak těžké je rozloučení s takovou závislostí. Proč se to děje? Je to velmi jednoduché. Vynechání cigarety u nestálého kuřáka nedává syndrom abstinence, když přestane kouřit.

trusted-source[1], [2], [3], [4]

Epidemiologie

Navzdory tomu, že příznaky abstinenčních příznaků při odvykání kouření není tak výrazný a jsou lehčí než v případě drogové závislosti nebo alkoholu, mnoho z „refusenik“ s velkými obtížemi snášet fyzické a psychické potíže, ke kterému dochází v důsledku ukončení příjmu nikotinu do těla .

Někdy boj proti závislosti má špatný směr a přináší ještě další problémy. To se týká kompenzace nikotinové konzumace alkoholických nápojů a nadměrné konzumace potravin, což vede k alkoholismu a obezitě, jejichž boj je ještě složitější a časově náročnější.

Příčiny stažení z odvykání kouření

Ti, kteří jsou obeznámeni s pojmem abstinenčního syndromu s alkoholismem, pochopí bez potíží podmínku, že přestanou kouřit, neboť něco takového zažívá každý, kdo se "spojuje" se špatnými zvyky. To je způsobeno skutečností, že nikotin, jako alkohol, je hnací silou mnoha biochemických procesů v těle po dlouhou dobu. Pokud opustíte nikotin, musí se tělo nějakým způsobem přeskupit, aby pracovalo v normálním režimu. U této perestrojky je spojeno určité potíže, které neumožňují bývalému kuřáku vrátit se k normálnímu životu.

Celkově abstinenční syndrom s odvykání kouření je variací "zlomení" drogové závislosti a abstinence v alkoholismu.

Příčiny abstinenčního syndromu s ukončením mohou být jak fyziologické (rekonstrukce metabolických procesů v těle), tak psychologické. Za prvé, člověk vyvinul určitý zvyk, takže samotná ruka je přitahována k balení cigaret. Za druhé, v průběhu času vznikly určité asociace. Například:

 • "Kouřím, abych uklidnil nervy,
 • "Kouřím - a bude to jednodušší"
 • "S cigaretou je mnohem zábavnější,
 • "Kouření je v pohodě" atd.

A vztahy mezi příčinou a účinkem se nezohledňují a dokonce i falešné asociace vyvolá vývoj abstinenčního syndromu. Nikotin má návykový, toxický a karcinogenní účinek, ale ne sedativ, uklidňující nervový systém. Abstinenční příznaky podrážděnosti a agrese v kouření vzhledem k tomu, že kuřák v období stresu tělo zažívá větší potřebu nikotinu a jeho příchod právě odstraňuje příznaky nástupu vysazení nikotinu. Tedy. To je obvyklý smysl pro sebeobstájení.

Konečně může člověk vyvolat vzhled příznaků abstinence nikotinu, předem se přizpůsobit tomu, že "bude to bolestně bolestivé". Tedy. Kuřák se inspiruje s něčím, co není dokonce a pravděpodobně nebude. S takovým psychologickým postojem je velmi obtížné zvládnout závislost na nikotinu. On je častým důvodem toho, že někdo odmítá myšlenku rozloučit se se zlým zvykem nebo se rozpadne v prvních dnech, kdy přestane kouřit.

trusted-source[5], [6], [7], [8], [9]

Rizikové faktory

Rizikové faktory pro rozvoj abstinence na nikotinu zahrnují kouření v dětství a dospívání, vypadat starší a držet krok s dospělými přáteli. Teenagery ještě neuvědomují celé nebezpečí kouření a nemyslí na důsledky, a proto s velkou obtížností a neochotou odmítnou tento škodlivý zvyk.

Toto je podporováno náladou moderní společnosti, protože v zemi neexistuje zákaz kouření a samotný nikotin není považován za omamnou látku. A statistiky uvádějí, že každodenní zvyk kouření "roste mladší". A řada dospívajících kuřáků se každodenně doplňuje a tabák v cigaretách je často nahrazován jinými narkotickými kompozicemi, které způsobují vážnější závislost.

K faktorům, které komplikují průběh abstinence nikotinu, lze přičíst přítomnost onemocnění různých orgánů a systémů těla. Navíc u špinavých kuřáků můžete vždy najít takovou patologii a dokonce ani jednu, protože je obtížné najít takovou složku těla, že nikotin by neměl negativní dopad. To vede k povinnému urážce, zesílení a rozšiřování symptomů stažení z kouření. Ale samotné kouření je důležitým faktorem v riziku poruch v práci orgánů a systémů lidského těla a při vývoji různých, někdy smrtelných chorob.

trusted-source[10], [11], [12], [13], [14]

Patogeneze

Patogeneze odvykání od odvykání kouření je banální zvyk lidských systémů a orgánů, aby byly "živeny" nikotinem a kompenzační procesy, které byly vyvolány v nepřítomnosti tohoto typu. Při odmítnutí kouření nebo při prodloužené abstinenci se organismus člověka závislého na nikotinu snaží "oživit" stav, který byl tehdy, když byl nikotin přijat v dostatečných dávkách. Zbytečné pokusy o tělesné systémy "kompenzovat" nedostatek nikotinu vedou ke zhoršení zdravotního stavu bývalého kuřáka.

Při kouření tabáku v krvi hodí hodně adrenalinu, kromě toho je nikotin jakýmsi provokátorem, který nutí tělo produkovat nadměrný hormon radosti - endorfin. Taková bezpříjemná radost a veselost jsou obvyklým podvodem vlastního organismu. Přesto se tělo zvykne na takovou stimulaci nebo na určitý druh dopingu a vyžaduje "pokračování banketu".

Nikotin má schopnost vzrušovat nervové buňky. Jeho nepřítomnost způsobuje dezorientaci centrálního a periferního nervového systému, což vede k tomu, že nervové receptory začnou adekvátně reagovat na vnější podněty, což způsobuje pocit nepohodlí při odvykání kouření.

trusted-source[15], [16], [17], [18], [19], [20]

Symptomy stažení z odvykání kouření

Síla a prevalence příznaků abstinenčního syndromu závisí do značné míry na "zkušenosti" kuřačky a na přítomnosti souběžných onemocnění. V každém případě čím více "zkušenosti" s kouřením, tím větší závislost se vyvinula v době odmítnutí cigaret, tím bolestivější bude abstinence nikotinu.

Stupeň závislostí na nikotinu závisí na schopnosti těla obnovit své funkce bez stimulace nikotinem. A v případě, že první etapa fyziologické a psychologické připevnění na nikotinu je stále slabá a snadno zpracovatelné, aniž by docházelo bolestivé příznaky, pak druhý krok se zavedenou potřebu nikotinu stimulace vyžaduje značnou trpělivost a pozitivní přístup k dosažení požadovaného výsledku.

Třetí fáze chronické závislosti s pevným chováním, kdy je potěšení zajištěno samotným procesem kouření a mnoho orgánů a systémů je jednoduše zničeno vlivem nikotinu, je tento rozhovor zvláštní. Zde není nutné žádné zvláštní zacházení.

Příznaky abstinenčních příznaků při odvykání kouření jsou obecně podobné kocovině doprovázené pitím a "rozbití" u závislých, ačkoli méně výkonných. Nikotinová abstinence se liší velmi brzy. První známky abstinence lze zaznamenat již v první den a v zanedbaných případech několik hodin po kouření.

Osoba má nepřiměřenou podrážděnost, nedostatečnou reakci na situaci, zvýšenou nervozitu a úzkost, zhoršující pozornost a hlavně neovladatelnou touhu kouřit cigaretu. Jakákoli stresující situace v první den vzdát se kouření je jako výbuch atomové bomby, kuřák okamžitě popadne cigaretu.

Bez ohledu na to, jak těžké je v první den, druhý nebo třetí den, obvykle se zhoršuje. K existujícím příznakům se přidávají:

 • bolest hlavy a závratě,
 • potíže s usínáním,
 • "Pes" chuť k jídlu,
 • porucha paměti,
 • slabost a ztráta síly,
 • Deprese, myšlenky na sebevraždu,
 • hyperhydrocyt,
 • poruchy srdečního rytmu, dušnost,
 • třesoucí se v rukou,
 • pocit nedostatku kyslíku,
 • systematicky opakovaný kašel atd.

Záchvaty kašle se v tomto případě nejčastěji vyskytují v ranních hodinách. Po vstávání z postele. Tělo tedy provádí čištění plic od nahromaděných škodlivých produktů kouření a hlenu. Tento kašel je přirozený proces a není spojen s infekcí nebo nachlazeními.

Nicméně během tohoto období není vyloučen výskyt kašle doprovázející respirační onemocnění. Faktem je, že zatímco se chrání před škodlivými látkami ve složení tabákového kouře, tělo cvičí zúžení průdušek. Nyní, když taková potřeba neexistuje, dochází k rozšíření bronchiola, čímž se uvolní různé infekce a viry, které do organismu vstoupí do dýchacích cest. Snížení ochranných funkcí těla během období odmítnutí nikotinu je příčinou častých onemocnění způsobených ORL, stejně jako výskytu vyrážky a vředů na ústní sliznici.

Trvání syndromu odvykání kouření je velmi individuální. Obvykle jeho příznaky procházejí během prvního měsíce, avšak určitá touha po cigaretách a touha kouřit může zůstat po celý rok. Proto je velmi důležitý psychologický postoj, který nám neumožňuje vrátit se k tak zhoubnému zaměstnání, jako je kouření, po nějaké době.

Abstinenční syndrom při odmítnutí kouření marihuany

Syndrom zrušení při odmítnutí kouření u různých lidí může postupovat jinak. Ne nutně přítomnost všech příznaků. Symptomatologie odvykání nikotinu závisí také na typu plniva cigaret. Jestliže dospělí často kouření cigaret tabák založených na mládež a dospívající cvičil s kouřením „trávu“ (konopí, marihuana, nebo jinak), včetně jejího obecně neškodný lehkou relaxační efekt omamné drogy.

Mnoho dospívajících věří, že marihuana není návyková a může být vždy snadno opuštěna. Možná, že marihuana nepoškozuje mozkové buňky a nevyvolává nezvratné změny v osobním psychostatu, ale psychická závislost na ní existuje a je poměrně silná, silnější než fyziologická.

Stejně jako v případě tabáku může odmítnutí kouřit marihuanu způsobit nepříjemné pocity, které po nějaké době zmizí. Ale tento syndrom zrušení marihuany má jednu vlastnost. Pokud osoba dostává velké dávky tohoto léčiva po dlouhou dobu, abstinenční syndrom se projevuje jen nepatrně. To je způsobeno skutečností, že alkaloidy a další psychoaktivní látky v marihuaně mají dlouhou vylučovací dobu až do 30 dnů.

Závislost na marihuanu a skutečně abstinenční syndrom je pozorována u jedinců, kteří pravidelně kouří "trávu" nejméně po dobu 2-3 let. Kromě známých příznaků odvykání od odvykání kouření má narkotická abstinence specifické projevy. Muž se stává nejen podrážděný a nespí, může se objevit mrazení a chvění rukou, silně snižuje chuť k jídlu, díky které kuřák ztratí hodně ze své váhy, nepříjemný pocit na kůži a pod ní (pálení, škubání, mravenčení). Kromě toho je pocit stlačování v hrudníku a chrámech, nedostatek vzduchu. Někdy existují příznaky zpomalení, soumrak vědomí.

Obvykle trvá tento stav od 3 do 7 dnů a někdy se zpozdí o několik týdnů. V závažnějších stádiích s "zkušenostmi" drogové závislosti 9-10 let existují znatelné psychologické a psychoemotické změny. Osoba ztrácí zájem o život a studium, přestává se rozvíjet, neustále v depresi. Paměť a výkon jsou výrazně sníženy, zejména mentální aktivita.

Vzhledem k tomu, že cigareta s marihuanou obsahuje toxické látky ne méně než 15-20 konvenčních cigaret, důsledky jejího kouření jsou vážnější. U fanoušků "trávy" existuje mnoho zdravotních poruch, které jsou zhoršeny odmítáním kouření. Navíc samotné kouření marihuany může způsobit komplikace již existujících onemocnění. Zvláště jsou postiženy respirační, trávicí, nervové, imunitní a reprodukční systémy. U adolescentů mladších 17 let je potlačován fyzický a intelektuální vývoj. A pro ženy kouření marihuany je plná neplodnosti.

trusted-source[21], [22], [23]

Diagnostika stažení z odvykání kouření

Pokud pečlivě zvážíme příznaky doprovázející ukončení, uvidíme, že nejsou specifické. Takové projevy jsou vlastnictvím mnoha onemocnění různých orgánů a systémů těla. To je celá obtížnost diagnostiky abstinenčního syndromu. Proto je velmi důležité, kontaktujte lékaře a požádejte ho o pomoc, informujte jej o tom, že přestanete kouřit.

Zkrátka a dobře, ideální možností je kontaktovat svého lékaře předtím, než se rozhodnete pro takový drastický krok, ale ne když je již vyrobena a budete sklízet plody špatných prvních dnech odvykání. Diagnóza v tomto případě bude zahrnovat anamnézu v ústní i písemnou formou. Pacient vyplní dotazník, který udává, v jakém věku je závislá na kouření, z jakých důvodů byl doprovázen počátku závislosti, kolik cigaret denně kouřil v současné době, jak často a za jakých okolností frekvence a délka trvání kouření se zvyšuje, a tak dále, a tak dále .n.

Na základě dotazníku a příběhu pacienta lékař vyhodnotí příznaky, psychologickou připravenost přestat kouřit a zdraví kuřačky. Informace o posledním bodě poskytují jak historii, tak externí vyšetření pacienta, stejně jako vyšetření moči a krve, měření hmotnosti, krevní tlak a pulsní frekvenci a studium respiračních funkcí spirometrií.

Diagnostika je stanovena na základě diferenciální diagnózy založené na výzkumu osobnosti a stupni závislosti tabáku pacienta. Léčba je určena podle diagnózy, přičemž se berou v úvahu stávající nemoci a zdravotní problémy. Je-li nějaký, může být léčba a profylaktický průběh navržen souběžně pro tyto nemoci.

trusted-source[24], [25], [26], [27], [28]

Kdo kontaktovat?

Léčba stažení z odvykání kouření

Pokud má pacient silnou vůli a touhu přestat kouřit a abstinenční příznaky jsou tak výrazné, že mohou být tolerovány, není předepsán žádný lék. Někdy však možná budete potřebovat pomoc psychologa.

V případě dostatečného závažnost nikotinových abstinenčních příznaků, které kuřák nemůže vyrovnat sami o sobě, předepsat léky, které mohou zmírnit stav pacienta a pomáhají vyrovnat se s ustaraným vztahem.

"Cytisin" je léčivý přípravek s dostatečnou "zkušeností", která se osvědčila při léčbě závislosti na nikotinu. Účinnou látkou léčiva je rostlinný alkaloid se stejným názvem, který je účinný ve srovnání s nikotinem, ale je pro organismus bezpečný. Užívání drogy se může bezbolestně vzdát nikotinu, což je prevence výskytu příznaků abstinence nikotinu. Navíc cytisin významně narušuje pocit, pokud se člověk náhle nedrží a znovu se pokusí kouřit. Nyní proces kouření pro něj nebude tak příjemný jako předtím.

Pro léčbu závislosti na nikotinu a abstinenčních příznaků abstinenčního syndromu při odmítnutí kouření užívejte lék, který se uvolňuje ve formě tablet nebo sádry. Látka poskytuje příležitost postupně přestat kouřit a snižuje počet cigaret, které kouří během dne.

Dávkování a způsob aplikace tablet "Tsitizin". Lék se užívá ve zvláštním režimu, počínaje 6 tabletami (6x1,5 mg) denně po dvou dnech po dobu 3 dnů. Léčba pokračuje pouze při pozorování určitého účinku, pokud tomu tak není, druhý pokus se provádí o 2-3 měsíce později.

Takže v příštích 8 dnech se interval mezi tabletami zvýší na 2,5 hodiny (5 tablet). Další 3 dny pacient pít tablety za 3 hodiny, jejich množství klesne až na 4. Pak se každých pět hodin odebírají 3 dny tabletky. A konečně po 21 až 25 dnech stačí užívat 1-2 tablety denně.

Snížení četnosti kouření probíhá postupně až do 5 dnů včetně, po kterém by měly být cigarety zcela vyřazeny.

Metoda použití náplastí "Cytisin". Dávkování léku této formy uvolňování se stanoví individuálně. Sádra je připevněna k vyčiněné vnitřní části předloktí po dobu 2-3 dnů, pak opakujte aplikaci symetricky na druhé rameno. Léčba trvá od 1 do 3 týdnů.

Existuje varianta omítky, která je připevněna k dásně nebo oblasti za tváří. Během prvních 3-5 dnů se náplast změní ze 4 na 8krát denně. V případě zřetelného účinku je frekvence aplikace snížena každé 3-4 dny: 5-8 dní - 3krát, 9-12 dní - 2krát, 13-15 dní - 1krát.

Průběh léčby se může opakovat, pokud existuje taková potřeba.

Nežádoucí účinky léku připomínající bolesti a dysfunkce gastrointestinálního traktu, změny v chuťových vjemů, bolesti hlavy a závratě, poruchy spánku, nervozita, poruchy síly a srdeční frekvence, zvýšený krevní tlak. Někdy dochází k dechu, zvýšené pocení, různé alergické projevy. Tyto příznaky jsou velmi vzácné.

Existují určité kontraindikace užívání drogy. Jedná se o některé nemoci srdce a cév, ulcerativní léze gastrointestinálního traktu v akutním stavu, plicní edém, astma. Neužívejte lék těhotným a kojících matek.

Bezpečnostní opatření. I když je lék vydáván bez lékařského předpisu, jeho užívání by mělo být vždy konzultováno s lékařem. Ve skutečnosti může mít kromě mnoha kontraindikací negativní dopad i některé další nemoci, jejichž seznam lze nalézt v manuálu. Tento věkový rozsah, srdeční onemocnění, ledviny, játra, gastrointestinální trakt atd.

Pokud užíváte jiné léky paralelně s přípravkem Cytisine, je nutné si tento přípravek přečíst v pokynech k lékové interakci léku.

Lék obsahuje laktózu, kterou je třeba vzít v úvahu při schůzce, aby se zabránilo reakci na intolerance.

Modernějším příkladem předchozího přípravku se stejnou účinnou látkou je Tabex, který je také předepsán pro stažení z odvykání kouření.

Droga s poněkud vtipným názvem "Champix" a "chutná" účinná látka vareniklinu má podobný účinek jako u výše uvedených dvou, což významně snižuje touhu po cigaretách.

Lék se uvádí do prodeje v různých obalech, určených pro primární, sekundární a plnou léčbu. K dispozici je také verze uvolňovacího formuláře pro udržovací terapii.

Dávkování a způsob podání. Optimální je začátek léku předem, tj. Po dobu 1 nebo 2 týdnů před očekávaným datem ukončení. Lék lze užívat během období stažení nikotinu, avšak v tomto případě se musíte během prvního měsíce léčby podat cigarety, zatímco celý léčebný režim trvá méně než 3 měsíce.

Tablety lze užívat před, po nebo v průběhu jídla ve zvláštním režimu:

 • 1-3 dny - 1 tableta v 500 mcg nebo ½ záložce. V 1 mg (jednou denně)
 • 4-7 dní - dávka se zdvojnásobí (1 mg) a rovnoměrně se rozdělí do dvou dávek (každý 500 μg)

Od 8 dnů až do konce léčby (11 týdnů) trvá pacientka 1 mg dvakrát denně. V případě zvýšených nežádoucích účinků léku je dávka snížena a v případě recidivy je předepsán opakovaný průběh.

Tento lék má podstatně méně kontraindikací než předchozí. Vedle individuální nesnášenlivosti zahrnují kritické stavy selhání ledvin s úmrtím tkání, mladším věkem až 18 let, stejně jako období těhotenství a krmení dítěte.

Nežádoucí účinky léku zahrnují výskyt abstinenčních příznaků v prvních dnech léčby, ale je mnohem snazší k přenosu než bez použití léku. Také může se objevit bolesti na hrudi a zad, zhoršení respiračních onemocnění nebo vzhledu, přibývání na váze, ale v tomto případě je obtížné odlišit působení léku a tělo přirozenou reakci na nikotinu hladu. Někdy se objevují alergické reakce, které se vyskytují jen zřídka v těžké formě.

Bezpečnostní opatření. Použití léku u pacientů se schizofrenií vyžaduje zvláštní péči a úpravu dávky.

Když na kůži dojde k vyrážkám a nepříjemným pocitům, přestat užívat léky a informovat o tom lékaře.

Lék může způsobit ospalost a poruchy pozornosti, takže během terapie není nutné provádět akce, které vyžadují péči a opatrnost.

"Zyban" - droga z nikotinové závislosti, kterou si můžete koupit pouze na předpis. Droga má některé výhody oproti výše uvedenému. Je to antidepresivum, které pomáhá nejen snížit touhu po nikotinu, ale také normalizovat duševní stav kuřáka, tj. Odstranit podrážděnost, deprese, zlepšit spánek. Navíc "Zyban" varuje takový nepříjemný příznak, jako je přírůstek hmotnosti po ukončení kouření.

Léčebný kurs je od 7 do 12 týdnů, po kterém téměř všichni pacienti zaznamenali nedostatek touhy kouřit. Takové výsledky byly pozorovány i u škodlivých kuřáků, přičemž denní sazba cigaret byla nejméně 2 balení.

Léčbu přípravkem "Zyban" můžete zahájit týden před úplným odnětím cigaret a během prvních dnů života bez cigaret. Postupné stažení z cigaret by mělo dojít během prvních 10 dnů léčby.

Dávkování a způsob užívání léku jsou regulovány lékařem individuálně. Nejčastěji je léčba rozdělena do dvou fází: 6 dnů 1 tableta denně, až do konce kurzu 2 tablety denně (pro 2 schůzky s intervalem ne méně než 8 hodin). Tablety nejsou určeny k žvýkání nebo resorpci. Neberte si přímo před spaním.

Podle velmi vzácných nežádoucích účinků léku zahrnují respirační poruchy (mimovolní hráči, pocit tlaku v hrudníku), otoky různých částí těla, nejčastěji obličeje a sliznic, bolesti svalů a kloubů, kožní vyrážky, mdloby, záchvaty a křeče. Tyto příznaky musí být okamžitě oznámeny ošetřujícím lékařem.

Mírně častěji (1%) dochází k exacerbaci příznaků abstinenčního syndromu, nauzey a zvracení a pocity chuti jsou zkresleny.

Kontraindikace k užívání léku jsou:

 • epilepsie nebo manické deprese v anamnéze,
 • nedávné užívání trankvilizérů a sedativ, inhibitorů monoaminooxidázy pro léčbu depresivních stavů, léků, u kterých je buprofion, účinná látka přípravku Ziban.
 • používání alkoholických nápojů, včetně situace odmítnutí alkoholu po pití,
 • přítomnost nádorů v mozku nebo v centrálním nervovém systému, i když je již v minulosti,
 • cirhóza jater.

Kontraindikace léku zahrnují přecitlivělost na složky léku, tendenci k alergickým reakcím, období těhotenství a laktace.

Bezpečnostní opatření. Nekompatibilní s alkoholem. Ovlivňuje účinek psychotropních léků. Případy lékové interakce s jinými léky jsou popsány v návodu, který je povinný pro studium.

Může to způsobit závratě, což je třeba vzít v úvahu při práci s mechanismy.

Pokud z nějakého důvodu došlo k vynechání léku, je další podávání v obvyklé dávce bez zdvojnásobení dávky.

Nápověda přestat kouřit rychle speciální inhalátory, žvýkačky a záplaty obsahující malou dávku nikotinu a napodobující pocity při kouření, stejně jako elektronické cigarety pro fanoušky procesu kouření.

Přídatná léčba se může provádět sedativa a uklidňující (Seduxen, elenium et al.), Drugs kroky vedoucí (kořen ženšenu, atd), včetně vitaminů a vitamínové komplexy (např Undevit nebo Dekamevit). Ve složení komplexní terapie je používání roztoků pro ústní vodu skutečné, což bez nebezpečí pro tělo mění chuť a další pocity kouření.

Fyzioterapeutická léčba abstinenčního syndromu se používá ve formě respirační gymnastiky, jehly a reflexní terapie, z nichž nejúčinnější je aurikulární reflexologie.

Alternativní léčba stažení nikotinu

Je třeba okamžitě zmínit, že žádná léčba nepomůže, pokud osoba rozhodně nechce přestat kouřit. Bez správného psychologického postoje a ochoty tolerovat všechny těžkosti při stažení z přestat kouřit, léky nebudou schopny přesunout věci ze země. A co mluvit o metodách a prostředcích alternativní medicíny. Koneckonců, účinnost mnoha z nich je založena na sebepoškozování. Ano, pomáhají očistit tělo strusků a pryskyřic, neutralizovat negativní účinek nikotinu, mají uklidňující účinek, ale nemohou vás přinutit, abyste opustili špatný zvyk nebo způsobili odpor k cigaretám.

Alternativní léčba sama o sobě nepomůže osobě vypořádat se závislostí na nikotinu, avšak v této komplexní terapii bude mít nepochybně pozitivní vliv na celé tělo oslabené působením nikotinu. To je důvod, proč některé recepty na alternativní medicínu stojí za to věnovat pozornost.

 1. Při odmítnutí kouření se alternativním léčitelům doporučuje používat vodu jako zdroj života. Chtěla jsem kouřit - pít! Na pití čistěte vodu a nápoje. Je lepší, když jsou to bylinné odvarky nebo vitamínové nápoje z ovoce nebo džemu, bohaté na vitamín C, který je považován za nepřítele nikotinu.
 2. 2. Dobrý tonický efekt zajišťuje zelený čaj, který lze kombinovat s vitamínovými nápoji a bylinnými nálevkami.

Na základě zeleného čaje můžete připravit antinikotinovou infuzi. K tomu je čajové listy smíchány s čekankou a léčivými bylinami (heřmánek, ruža, kopřivka, máta, valerián).

 1. Vynikající přídavek k antinikotinovému čaji je lahodným nádechem z řepy, citrónu a 1 polévkové lžíce medu.
 2. Surové oves, jako základ pro infuze a odvary, je vynikající tonikum nástroj, snižuje chuť na cigarety. Například, 2 lžíce ovsa infuze šálek vařící vody, nebo půda oves, proso, žito a ječmen, přijatá v množství 100 g každého (vaří litr vody, po dobu 10 minut), aby se tělo rychle vyrovnat s závislosti na nikotinu a získat zpět svou sílu.
 3. Pokud si nepřejete, trpí srdečním onemocněním, nahradit tradiční cigarety ručně válcované cigaretu s bylinkami, má uklidňující účinek nebo užitečné „věci“ (sušené plody, semena, ořechy, tyčinky, sýr, atd.).

Nezapomeňte na léčbu bylinami, protože některé z nich mají vlastnosti averze vůči nikotinu, zejména při složení bylinných tax:

 • Matka a nevlastní matka, oregano, kořen althaea.
 • Přeslička, kopřiva, žába, sporish, islanský mech, obecný buzzard.

A například, sběr kořene kozlíku lékařského, kmín, květy heřmánku a chmelu pomůže vyrovnat se s podrážděnost, uklidňuje nervy, normalizuje spánek, poruchy v průběhu vývoje abstinenčních příznaků při odvykání kouření.

Infúze bylinné trávy a jahodových listů, aby se vyčistili plíce dehtu a škodlivých látek. Stejná akce, kromě schopnosti vyvolat nelibost pro nikotin, a má infuzi pelyněk.

trusted-source[29], [30], [31], [32], [33], [34]

Homeopatie a nikotinová závislost

Mnozí věří, že homeopatické léky na stažení nikotinu jsou neúčinné. A marně. Moderní homeopatie vlastní prostředky jak sedativního účinku, který je důležitý pro zuřivé nervy bývalého kuřačky, tak i snížení túžby po kouření.

Například homeopatický přípravek "Nicomel" může ovlivnit vegetativní a neurotické příznaky vysazení nikotinu a rovněž významně snížit touhu po "přetahování". Používá se jak při léčbě závislosti na nikotinu, tak při zhoršení stavu pacienta během vývoje odchodu z kouření.

Jelikož se jedná o přípravu přírodních složek, existuje velmi málo kontraindikací k jejímu použití. Nepoužívejte lék k léčbě osob mladších 18 let, těhotných a kojících žen, stejně jako lidí se zvýšenou citlivostí na složky vícesložkové drogy. Nežádoucí účinky mohou být pozorovány pouze tehdy, pokud se tento stav nepozoruje a nezobrazuje se jako reakce imunitního systému.

Stejně jako většina homeopatických léků se tablety "Nicomel" nemusí žvýkat a umyt vodou. Stačí, že jsou v pacientově ústech až do úplného rozpuštění. Vezměte lék, který potřebujete, v závislosti na stavu, který není větší než 6 tablet denně mezi procesy stravování. Doporučuje se, aby to bylo nutné, nebo když existuje silná touha kouřit.

"Tabakum plus" - poměrně mladý, ale velmi účinný homeopatický lék na závislost na cigaretách, který má spoustu pozitivní zpětné vazby. Jeho činnost může být závislá na mnoha lécích. Droga pomáhá v boji proti kouření svým vlastním způsobem. Přispívá k obnově systémů a funkcí těla, k jejich uvolnění z intoxikace nikotinem a závislost na nikotinu se snižuje. "Tabakum plus" nezhoršuje příznaky abstinenčního syndromu, ale zabraňuje jeho nástupu.

Lék je dostupný ve formě homeopatických granulí. Jako součást komplexní terapie je obvyklá dávka 8 granulí v jedné dávce s pětinásobným příjmem. Vezměte pilulky mezi jídly a rozpusťte je v ústech. Další 1 granule se doporučuje užívat během kouření.

Existuje další schéma přijetí, které je předepsáno, pokud je "Tabakum plus" hlavním prostředkem léčby závislosti na nikotinu a se syndromem odvykání kouření. Tento režim je podobný mnoha lékům. Podle něj počet granulí za den postupně klesá:

 • 1-5 dní - 3 granule až 8krát denně
 • 6-12 dní - 3 pelety až 5krát denně
 • 13-19 dní - 1 granule mezi jídly
 • 20-26 dní - 1 peleta na tenkém žaludku, je to lepší od rána.

Granule se buď uchovávají v ústní dutině (pod jazykem nebo za tváří), dokud se nerozpustí nebo se nerozpustí v lžíci vody a nepije.

Lék nemá ve skutečnosti žádné kontraindikace ani vedlejší účinky, s výjimkou imunitního systému. Může být užíván během těhotenství a laktace, stejně jako při léčbě dospívajících a dětí.

"Ceres Compositum" - další účinná homeopatická léčiva, která nemá žádné kontraindikace a vedlejší účinky. Jeho působení je založeno na napodobování intoxikace nikotinem, což způsobuje pozitivním emocím kuřáků a v důsledku toho značnou trakci. Tělo kuřáčka není schopno rozpoznat podvod, takže neexistuje žádný symptom stažení, protože skutečně poškozuje lidské tělo.

Způsob aplikace. Schéma aplikace je podobné předchozímu přípravku, ale je znatelně prodlouženo v čase:

 • 1-14 den - 3 granule až 5krát denně
 • 15-36 dní - 3 granule až 3krát denně
 • 37 - 58 dní - 3 granule 1 den za den.

Léčba, jak vidíte, je dlouhá, ale zcela bezpečná a dokonce příjemná. Granule se musí rozpouštět pokaždé, když chcete kouřit.

"Bullfish Plus" je rostlinný přípravek založený na kořenech ayr a mátových listů, který se vyrábí ve formě tablet, které je třeba resorbovat znovu. Má dobrý regenerační a tonizující účinek, snižuje intoxikaci těla a způsobuje silnou averzi vůči tabákovému kouři, což vyvolává nevolnost z myšlenky na kouření.

Můžete užívat lék pokaždé, když si přejete cigaretu, ale ne více než 30 tablet denně (1 tableta na příjem). Léčba lékem obvykle trvá přibližně 5 týdnů, po níž dochází buď k výraznému snížení chuti na nikotin, nebo k úplnému odmítnutí závislosti.

Kontraindikace užívání drogy jsou omezeny na individuální reakce netolerance, která, pokud je zanedbávána, způsobuje vývoj vedlejších účinků ve formě alergií.

Bezpečnostní opatření. Kouření při přijímání těchto tablet může vést k objevům nepříjemných pocitů, takže je lepší tyto pokusy odmítnout.

Prevence

Když mluvíme o prevenci abstinence na nikotinu, je třeba si uvědomit, že je obtížnější zabránit jejímu výskytu než zabránit vzniku závislosti na nikotinu tím, že odmítne kouřit v první fázi. Co se týče předvídání tohoto stavu, nestačí prostě dodržovat pokyny lékaře k účinné léčbě, musíte se rozhodně chtít jednou a navždy rozloučit s cigaretou.

Odstoupení od syndromu odvykání kouření není bolestnější než zubní bolesti, což znamená, že pokud si přejete, můžete to vydržet a vrátit se do normálního a zdravého života.

trusted-source[35], [36], [37]

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.