^

Zdraví

Narkolog

, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 27.11.2021
Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Narkolog je odborník, který pomáhá léčit takové nemoci jako drogová závislost, alkoholismus a další. Podívejme se blíže na to, kdo je narcolog, co je součástí jeho povinností, jaká onemocnění se léčí a kdy hledat lékařskou pomoc od narcologa. A konečně pár tipů od odborníka na narcologii, jak být vždy zdravý a pozorovat střízlivost v každé situaci.

Specialita narcologa je spojena s léčbou orgánů, které nejsou důkladně studovány, stejně jako s procesy, které se v nich vyskytují. Pokud porovnáme narcologa s chirurgem, jehož znalosti jsou plně založeny na široce studované oblasti fungování těla a struktuře orgánů, narcolog pracuje ve složitějších podmínkách. Chyba lékaře, terapeuta a dalších lékařů může být zjištěna po krátké době, ale chyba odborníka na narologie je obtížné zjistit. Práce odborníka na narcologii je spojena se skutečnými zkouškami, neboť oblast jeho znalostí nemá potřebné množství dat pro plnohodnotnou práci.

Každý narcolog vědí, že problém drogové závislosti není jenom chemická nerovnováha v těle. V první řadě je to duševní onemocnění a narcolog musí mít dovednosti psychologa, aby se dostal do kořene této nemoci.

Narkolog má velkou zodpovědnost, protože ve svých rukou je šťastný a zdravý život jeho pacientů. Z návyků a dovedností narcologu je závislost trvání a úspěchu léčebných opatření.

trusted-source[1], [2]

Kdo je narcolog?

Narkolog je odborník, který se zabývá diagnostikou, léčbou a preventivní péčí o tabákovou, omamnou a alkoholickou závislost.

Aby bylo zajištěno, že léčba závislosti na alkoholu a drogách je plná, měla by být prováděna ve specializovaných institucích - klinikách. Ale mnoho narkotických lékařských zařízení cvičí chodit do domu. V tomto případě by měl narcolog vědět, jak provést nouzovou resuscitaci a detoxikaci, aby vyčistil tělo alkoholu a drog. To znamená, že s jistotou můžeme říci, že narcolog je specialista s širokým profilem, který by měl být připraven poskytnout pomoc v jakýchkoli podmínkách a každému pacientovi.

Kdy mám jít k narcologovi?

Každý z nás alespoň jednou v životě, ale byl na recepci s narcologem. Jak narcolog provádí průzkum a v případě potřeby vydá doporučení pro zlepšení zdraví. Podívejme se na to, kdy odkazovat na narcologa a hlavní příznaky onemocnění.

Drogová závislost:

 • Bledá kůže.
 • Stopy z injekcí, modřin, řezů.
 • Pomalá řeč a matné červené oči.
 • Špatná koordinace, rozšířená nebo naopak zúžení žáků.

Závislost na alkoholu :

 • Konstantní binges.
 • Rozrušená neurologie a psychika.
 • Hyperémie tváře.
 • Porušená koncentrace a pomalá řeč.

Nicotinová závislost :

 • Intoxikace organismu nikotinu.
 • Tachykardie a hypertenze.
 • Žlutá deska na zubech a stomatitida.

Jaké testy musíte předat, když jedete k odborníkovi na narcologii?

Když jedete k narcologovi, musíte předložit řadu testů, ale zaměřit se na vizuální vyšetření. Uvažujme, jaké analýzy je nutné předat při odkazu na odborníka na narcologii:

 • Narkologické screening.
 • EEG.
 • Ultrazvukové vyšetření orgánů břišní dutiny.
 • EKG.
 • Imunochromatografická analýza.
 • RH-grafika hrudníku.

Všechny výše uvedené testy umožňují narcologovi diagnostikovat stav pacienta a zvolit účinnou léčbu. K dnešnímu dni existuje mnoho způsobů, jak léčit závislost na drogách a alkoholu, ale je to komplex testů, které pomohou lékaři napravit situaci.

Jaké metody diagnostiky používá narcolog?

Narcotik během práce používá různé metody diagnostiky, které umožňují přesně definovat onemocnění pacienta.

Když je pacient vyšetřen, narcolog používá laboratorní výzkumné metody, vizuální diagnostiku pacienta a diagnostikuje onemocnění pomocí výsledků analýzy.

Co dělá narcolog?

První věc, kterou dělá narcolog, je studium dopadu narcologických, alkoholických a tabákových léků na lidské tělo. Rovněž kompetence narcologa zahrnuje provedení studií účinku škodlivých látek na funkční a životně důležité funkce všech tělesných systémů.

Narkololog rozvíjí metody diagnostiky onemocnění, účinnou léčbu a prevenci. Narkolog provádí nejen léčbu pacientů, ale také kontroluje proces rekonvalescence a vybírá nejúčinnější metody likvidace škodlivých závislostí.

Jaké choroby narcolog ošetří?

Vzhledem k tomu, že se narcolog zabývá léčbou závislosti, podíváme se, jaký druh onemocnění narcolog ošetří.

Poradenství lékaře odborníka na narcologii

Práce narcologa je spojena se zdravím lidí, a to jak fyzických, tak duševních. Zvažme radu narcologa, který pomůže udržet zdraví v každé situaci a vyhnout se závislosti na škodlivých látkách.

 • Znáte opatření

Pokud pijete alkohol, pak znáte opatření. Nezapomeňte, že u každé osoby je dávka alkoholu individuální. Existují tedy tři hlavní stupně intoxikace. V první fázi člověk cítí euforii a lehkost, druhé chování se stává nepřiměřeným a v poslední fázi se chování stává agresivním, spolu s vážným narušením koordinace pohybů.

 • Zdravý životní styl

Pokud vás záleží na vašem zdraví a zdraví ostatních, vzdát se nikotinu a tabákových výrobků. Vzhledem k tomu, že škodlivé pryskyřice, které jsou součástí cigaret, mají negativní vliv na tělo, pomalu ovlivňují všechny orgány a způsobují vážná onemocnění.

 • Ne na omamné látky

Nikdy neberte drogy. Pamatujte, že snadná euforie a uvolnění, která se zpočátku velmi rychle rozvíjí do závislosti, kterou je velmi obtížné překonat. Drogy, na rozdíl od nikotinu a alkoholu, velmi rychle zničují život a zdraví. Léky zničí tělo jak uvnitř, tak i zvenčí.

Narkolog je lékař, který se zabývá vážnými nemocemi, které jsou přímo spojeny s nedostatkem vůle a psychickými problémy. Narkomolog jednou a navždy pomáhá vyléčit nejzávažnější závislost a vrátit život na bývalý kanál.

trusted-source[3]

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.