^

Zdraví

A
A
A

Kandidoznыy balanopostitida

 
, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 17.10.2021
 
Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Candida balanoposthitis je zánětlivé onemocnění, které ovlivňuje vnitřní vrstvu předsunu.

Kandidóza balanoposthitis zpravidla trpí hlavou penisu. Výskyt onemocnění je způsoben houbami rodu Candida. Tento typ balanoposthitidy se vyskytuje u 70% mužů s diabetes mellitus. Onemocnění postihuje ty pacienty, kteří podstoupili antibakteriální terapii (v 78% případů). Porážka předkožky pomalu prochází celým penisem.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5]

Příčiny candida balanopostitida

Hlavní příčiny Candida balanoposthitis:

 1. Nemoci, které způsobují výskyt balanopoestídy:
  • Selhání v práci imunitního systému, infekce HIV.
  • Poruchy v endokrinním systému (diabetes mellitus, hormonální nerovnováha, obezita, zvětšení štítné žlázy).
  • Nemoci, jejichž léčba zahrnuje užívání antibiotik, hormonálních léků nebo průchod radiační expozice.
  • Prodloužené infekční a zánětlivé onemocnění (kapavka, onkologické onemocnění, leukémie, tuberkulóza).
 2. Příčiny nezávislé na vnějších faktorech:
  • Mechanické podráždění penisu po dlouhých časových intervalech (nosit těsné spodní prádlo, zranění).
  • Nedodržování pravidel osobní hygieny (získání houby ze střeva).
  • Infekce ze sexuálního styku od nemocného partnera.

Je to z příčiny onemocnění, závisí na léčebném režimu a doporučení lékaře, které vám pomohou zbavit se nemoci.

trusted-source[6], [7], [8], [9]

Symptomy candida balanopostitida

Kandidóza balanoposthitis je mnohem jednodušší odlišit od jiných typů zánětlivých procesů. To je způsobeno skutečností, že s tímto typem zánětu se objevuje bílý povlak na penisu glans, kvůli němuž onemocnění dostalo druhý název - drozd. Nemoc vyžaduje povinnou léčbu, neboť kandidóza balanoposthitis způsobuje velmi vážné následky. Ve vzácných případech je onemocnění asymptomatická, což vede k tomu, že infikovaný člověk infikuje sexuální partnery a ani o tom ani nevnímají.

Následující příznaky Candida balanoposthitis:

 • Zkusnění a otok v genitální oblasti.
 • Bolestné pocity ve slabinách.
 • Silné svědění a pálení.
 • Bílý výtok, pokrývající hlavu penisu (při odstraňování plaku na kůži se objeví místo pokryté vředy a mikrotrhlinami).
 • Nepríjemný zápach a bolest při močení.

trusted-source[10], [11], [12], [13], [14], [15]

Formuláře

Houbová balanoposthitis

Plesňová balanopoestitida je zánětlivé a infekční onemocnění způsobené  houbami Candida v  důsledku léčení oblasti urogenitální. Hlavním příznakem houbové balanopoestídy je špinavé bílé vypouštění srážecí konzistence, které se objevuje při močení a ejakulaci. Kromě exkrecí má pacient vředy, ztenčení epidermis a rány na hlavě a penisu.

Zvláštností této formy zánětu je, že se náhle objeví bolestivá symptomatologie bez jakýchkoli důvodů. Obvykle se první příznaky projevují v podobě ran, opuchu a zarudnutí glans penisu. Pokud se objeví tyto příznaky, okamžitě vyhledejte lékařskou pomoc. Vzhledem k tomu, že bez správné léčby se příznaky začnou zhoršovat, což způsobuje zvýšení tělesné teploty a  bolesti v oblasti svalů. Dalším nebezpečím hubové balanopoesty je, že onemocnění může způsobit komplikace jako: gangréna a deformace penisu, lymfadenitida inguinálních lymfatických uzlin. Komplikace balanoposthitis mohou znemožnit další sexuální život.

trusted-source[16], [17], [18], [19], [20], [21]

Chronická kandidóza balanoposthitis

Chronická kandidóza balanoposthitis má dlouhý průběh, často se opakuje, charakterizuje období exacerbace, proudí vlnitě. Toto onemocnění může způsobit fimózu, protože zánětem na kůži penisu se objevují vředy, což vede ke zúžení předkožky. Zvláště nebezpečné jsou případy lymfadenitidy, granulomu a lymfangitidy.

Hlavní formy chronické balanoposthitis:

 • Indurativní - charakterizovaná vráskáním penisu a předkožky.
 • Yazvenno-hypertrofní - pacient má vředy, které se dlouhodobě nezhojí a zánětlivý proces roste.

Chronická balanoposthitida je typická u pacientů s pohlavními chorobami, chronickými lézemi endokrinního systému (diabetes mellitus), houbovými a herpetickými infekcemi.

trusted-source[22], [23], [24]

Co je třeba zkoumat?

Kdo kontaktovat?

Léčba candida balanopostitida

Léčba Candida balanoposthitis závisí na vývoji onemocnění pacienta a příčinách zánětu. Léčba je zpravidla lokální, ale ve zvláště zanedbaných případech jsou pacientům předepsány antifungální léky. Povinným pravidlem oživení je dodržování intimní hygieny a pravidelné změny prádla. Léčba pro kandidózu balanoposthitis by měla probíhat jak sexuální partneři, to znamená muž a žena.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.