^

Zdraví

Kineziolog

, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 20.11.2021
Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Pokud se necítíte dobře, nepokoušejte se koupit léky proti bolesti, poslouchejte své tělo. Požádejte o pomoc kineziologii. Kdo je tento odborník? Co je v jeho kompetenci? Jaké problémy řeší? A jak to vede k úžasnému výsledku léčby? Můžete se poučit z našich mírně jednoduchých a jednoduchých doporučení.

trusted-source[1]

Kdo je kineziolog?

Tělo mluví s člověkem, který používá jazyk bolesti. Ale nerozumíme, neposloucháme to a neděláme žádné pokusy o něco změnit v našem organismu. Lékař nekontaktujeme včas. Bolest se obvykle objevuje v době, kdy se samotné tělo nemůže vypořádat sami. Stav těla může spolehlivě vyprávět o svých komplikacích, obavách, které dokáže lékař bez problémů číst. Jméno jeho "kineziologa". Jedná se o odborníka, který může "číst" naše tělo. Stav svalů, kloubů, vazů, chůze a držení těla během spánku mu řekne, jak provést kvalitativní korekci a obnovit otřesenou rovnováhu.

Kdo je kineziolog?

Doktor-kineziolog si uvědomuje, že pacient nemůže být vyléčen. Klient může pomoci v tomto směru. Chcete-li porozumět tomu, co nemocný má onemocnění, lékař-kineziolog začne určit stav, snaží se zjistit příčinu indispozice. Nervový systém slouží jako kanál, který pomáhá vidět jeho stav. Práce tohoto systému vypadají jako reflexe. První věc, kterou kineziolog začne dělat, je manuální testování svalů. Lékař, který protahuje kontrahovaný sval, zpracovává výslednou reflexní odpověď nervového systému. Poté se odborník dostane do druhé fáze. Reflexní činnost příštího svalu se analyzuje, dokud nenajde sval, který obsahuje porušení reflexní aktivity.

Kdy mám jít do kineziologie?

Kineziolog je doktor, ve kterém je spojeno mnoho věd. Toto jsou poznatky starověké východní lékařské filozofie a moderní vědy, jako jsou informatika, genetika, kybernetika. Pacient se může vyléčit z jakékoliv nemoci a kineziolog může najít jen ten důvod, kvůli němuž mechanismy samoléčebného těla nefungují efektivně.

Proto by se mělo řešit v případě, že existují:

 • reflexní bolestivé svalové syndromy, chronické nebo akutní, lokalizované v lokomotorickém systému, v lebce, v vazivovém a šlachovém aparátu;
 • bolestivé syndromy na hřbetě nebo končetinách, jakož i kraniální nebo spinální nervy;
 • syndromy reflexních bolestí vnitřních orgánů, které vám dávají pochopit, že jste začali abnormality ve vnitřních orgánech břišní dutiny, hrudníku, malé pánve;
 • reflexní bolestivé syndromy mozkových membrán, které tvoří bolest hlavy;
 • porušení metabolismu bílkovin, tuků a sacharidů, nadměrné hmotnosti.
 • zvýšená excitabilita u dětí, minimální mozková dysfunkce, důsledky kraniocerebrálního a porodního traumatu.
 • poruchy držení těla, skolióza funkční, strukturální;
 • emoční nerovnováha psychických závislostí, psychosomatické nemoci.

Kontraindikace, které zakazují léčbu kineziologovi, jsou akutní zánětlivé onemocnění, stejně jako v době intoxikace alkoholem a drogami.

Jaké testy mám vzít, když se k tomuto specialistovi hlásí?

Vzhledem k tomu, že kineziolog vytváří vztah mezi fyzickým stavem a jeho odrazem na emocionální sféře člověka, pomáhá najít příčinu onemocnění. Ale dělá to bez rentgenového záření a testování. Proto pokud se k tomuto lékaři odvoláváte, nejsou nutné žádné testy, které by ho mohly vzít. A také proto, že ne všichni kineziologové mají zdravotní výchovu.

Tělo člověka mu samo o sobě může mnohem víc informovat o přítomnosti onemocnění nebo jeho přístupu než jakékoliv příznaky, stížnosti nebo bolestivé pocity. V mnoha ohledech se tato věda prolíná s psychosomatikou, která studuje vzájemnou souvislost a vliv duševní pohody člověka na fyzické zdraví. Například, bolest v žaludku může být důvodem pro nejistotu člověka a oslabené vidění způsobí, že pacientova neochota doslova vidět něco špatného v rodině nebo v práci. Lékař ošetřuje pacienta, ne nemoc.

Jaké diagnostické metody používá kineziolog?

Celý náš život je spojen se stresem. Pokud se s nimi osobně nedokáže vyrovnat, je v té době hlavní věcí obrátit se na odborníka. Provede diagnózu, kterou provádí: počítačová topografie, kardiointervalografie, vizuální diagnostika; elektromyografie, kardiointervalografie, manuální testování svalů. Přiřazuje terapeutické zátěže k určení funkčního stavu páteře, pánve, lebky, hrudníku, břicha a pánevních orgánů, acidobazické rovnováhy těla.

Takže normální svalový test, což je možnost nastavit zpětné vazby k tělu přes svaly, doktor dělá pomocí to rychle přímou komunikaci s podvědomí, aniž by došlo k osobě v hypnóze. Tyto svaly poskytují pouze detailní obraz, který pomáhá lékaři identifikovat porušení, stanovit diagnózu, způsobit onemocnění a zjistit, co vnitřní orgány potřebují pro běžnou vysoce kvalitní práci. Po kinesiologist zkoumá svalový tonus spojené s příslušnými částmi páteře, lebky a pánve kostí, vnitřních orgánů, se nastavuje sám symptomů, je diagnóza stanovena, jakož i další plán obnovy se individuálně pro každou osobu. Díky cvičení a povědomí o metodách používaných v kinesiologist, pomáhá „rozptýlit“ vytvořený negativní jednotky v mysli, podvědomí, a buněk v těle. Tak postupně se obnoví úroveň energie, tj. Osoba na podvědomí má opravu problému a situace. Člověk začíná vědomě vytvářet nové modely chování a nové pozitivní zkušenosti. Takže doktor, který se snaží zjistit psychologické bloky pomocí špiček svalů, uvolňuje svalové svorky. Neexistuje žádný vnější vliv zvenčí, nebudete slyšet spiknutí a další atributy psychik. Nejdůležitější v léčbě je, že vše, co se stane, je dobrovolné a nezávislé. Po opravě může lékař dát domácí úkol, což je pokračování opravy. Další oživení bude záviset na tom, kolik se snažíte naplnit.

Průběh zasedání závisí na stavu pacienta. Pokud není spuštěn, můžete zastavit 1-2 korekce, pokud se post-stresové období táhne, asi 3-4. Pokud problém nebyl vyřešen již několik let (stalo se chronickým) nebo se přenáší z generace na generaci, pak tyto lekce vyžadují nejméně 4 (práce po dobu šesti měsíců).

Existují mýty, které musí být nutně rozptýleny. Aby nedošlo k zavádění pacientů, měli byste vědět, že kineziolog:

 • nehojí v tradičním smyslu slova;
 • Nedělejte konečnou diagnózu;
 • Nepředepisujte léky současně a nepředepisujte léky. To mohou provádět pouze kvalifikovaní lékaři, kteří mají zdravotní výchovu: terapeuti, neurologové atd.

Kineziolog může pouze zmírnit svalové napětí a napravit psychoemotický stav člověka. Na netradiční medicínu, která zahrnuje takové pojmy jako: aura a bio-pole člověka, reiki atd. Kineziolog se neklasifikuje. Protože se domnívá, že tyto metody nejsou vždy účinné při potírání určitých onemocnění nebo psychofyziologických stavů. Po provedení korekce kineziolog hovoří o svém konci pacienta a vydává doporučení.

Co dělá kineziolog?

V této části budeme hovořit o tom, co kineziolog dělá a jaké povinnosti vykonává. Kineziolog - odborník v oboru kineziologie. Mezi jeho funkce patří studium tělesných a psychologických problémů. Kineziolog provádí "resetování" psychiky a přenáší je z negativního stavu na pozitivní. "Odpovědi svalů", tj. Nedobrovolné reakce svalů jakékoli osoby na jeho emocionální pozadí, pomozte mu v tom.

Nyní podrobněji. V negativním stavu lidské psychie obvykle prochází v důsledku stresu, jakéhokoli onemocnění, stejně jako v neúspěšných životních situacích. Neexistuje nebezpečí, pokud nepříjemný stav trvá jen pár dní, a pak zcela zmizí. Je mnohem horší, když tento stresový stav pokračuje nejen dny, měsíce, ale po celé roky. V takové opomíjené situaci je pomoc nezbytná. Kineziologie je pomocná a nejúčinnější oblast, která může změnit špatný stav psychiky naopak. To dává jedinečnou příležitost překonat stres a řešit nerozpustné problémy.

Rychle zlepšit stav po obdržení doktora-kineziologie nelze získat. Po jednom setkání s tímto specialistou se emoční stav stává o něco snazší. Tam je klid, fyzická podmínka je normalizována. Koneckonců, v těle je vše propojeno. Na rozdíl od jiných odborníků, kteří se také zabývají tělesnými a psychickými problémy, tento profesionál nevytváří žádné speciální programy pro pacienta. Nesnažte se ho naučit triky jeho vlastní zkušenosti, nedává recepty ke zlepšení stavu člověka jako celku. A ještě více si nestává svůj vlastní názor. Náznakem pro něj jsou pouze lidské svaly. V nich hledá podporu, dává psychologické "bloky", na kterých určuje stavy neuromuskulárního napětí. Ty jsou jen hlavním odrazem všech negativních emocí této osoby. Vyvozuje závěry z nevědomých pohybů klienta, jsou to jeho tipy, po kterém připravuje průvodce pro akce pro každého pacienta. Odkazuje na ně cviky, které jsou speciálně vybrány pro každou osobu, pomáhají mu vypořádat se s jeho problémy a zbavují se negativních podmínek.

Odborníci na kineziologii byli již dlouhou dobu propuštěni pouze ve Spojených státech, ale nyní se tato specialita rozšířila po celém světě. V Rusku se také začali vzdělávat, absolventi se každým rokem stávají stále více. Kurzy se otevřely, aby pomohly zvládnout tuto jednoduchou profesi. Kineziolog nevyléčí onemocnění, nevyřeší problém svého klienta! Co tedy dělá? Kineziolog se snaží pomoci klientovi a pomoc není na "objektivní" tělesné úrovni, ale na subjektivní, psychologické úrovni. Jeho úkolem je poskytnout psycho-emoční podporu konkrétní osobě v jeho specifickém vnímání problému.

Aby pomohl pacientovi, kineziolog se pokusí nalézt v něm osobní poruchu v psychoemotickém stavu. Ve své práci je mírné zlepšení nálady již pozitivním výsledkem. Lékaři léčí tělo a kineziologie pomáhá normalizovat stav mysli. Kineziologie je věda, která není v rozporu se všemi výše uvedenými profesemi, nikoli náhradou za medicínu. Kineziologie může sloužit pouze jako doplněk k medicíně, ale ne jako samostatná alternativní věda při podpoře lidského zdraví. Kineziologie je tedy nezávislým původním směrem obnovy, který je založen na holistickém přístupu k osobě pomocí svalového tónu k získání informací a také k pozitivnímu vlivu na emoční sféru pacienta.

Jaké nemoci léčí kineziologie?

Kineziolog nešetří, nerozpoznává nemoci. Najde zámky v lidském těle a nutí zablokovanou energii k pohybu. Může být jak vnější, tak interní. Každý pacient považuje tento specialista za velký počítač a vidí každou buňku jako biocomputer. Slovo je lidské tělo pokladem vlastních životních zkušeností, nahromaděných od jeho narození až po současnost a zkušeností předchozích generací. To může být buď pozitivní nebo negativní. Jakékoli obavy, obavy, úzkosti, trauma nezmizí nikde. Jsou uloženy ve vašem těle na buněčné úrovni a v průběhu času. Jsme zdrojem všech problémů. Ujišťuje nás však, že jsme zdrojem všech rozhodnutí.

Seznam diagnóz, které lze léčit kineziologem, je velmi široký. Po absolvování tohoto opravného kurzu můžete odstranit:

 • bolest zad;
 • bolest v kongesci v pánvi;
 • intervertebrální kýla;
 • následky traumatického poranění mozku;
 • necitlivost;
 • edém;
 • bolest v končetinách;
 • zánětlivých a post-zánětlivých gynekologických a urologických onemocnění.

Navíc žádají o pomoc:

 • obnovení držení těla a oběhu v pánevní oblasti a dolních končetinách;
 • zlepšení postavy;
 • obnovení funkce mandibulárního kloubu;
 • obnovit účinnost, zbavit se neplodnosti, správného porušování postojů a skoliózy u dětí.

Jeho kompendium zahrnuje:

 • onemocnění páteře a kloubů;
 • onemocnění orgánů ORL;
 • neurologické choroby;
 • onemocnění vnitřních orgánů;
 • onemocnění mužů;
 • následky úrazů a operací;
 • těhotenství a porodu.

S pomocí tohoto specialisty se můžete zbavit mnoha psychologických problémů. Co jiného může kineziolog udělat? Pokud je to možné, může pomoci:

 • odstranit akutní stres v případě nehod, rozvodu, jiných problémů;
 • řešit problémy s komunikací s jiným pohlaví, v rodině, mezi manželi, s dětmi a se starší generací;
 • vyřešit mezilidské vztahy v týmu;
 • založit vztahy s nadřízenými, kolegy nebo podřízenými;
 • vyrovnat se s tímto člověkem se svými obavami, různými druhy agrese, prodlouženou depresí;
 • zbavit se chronicky špatné nálady, nespavosti, podrážděnosti, slz, apatie;
 • učit se bránit svůj názor, překonat nespokojenost s prací.

Kineziolog může také řešit problémy dětí. Pokud má vaše dítě ve škole problémy, špatný pokrok ve výcviku, vidíte nesrovnalost, neschopnost číst rychle, psát správně a správně počítat - na tom nezáleží. S tak dobrým odborníkem ve svém oboru, jako kineziolog, se nemusíte bát nic. Jakékoli problémy s chováním, vztahy se staršími i s vrstevníky, rozhoduje kvalitativně a komplexně. Témata oprav se mohou lišit, vše závisí na potřebě osoby, která uplatnila.

Poradenství lékařského kineziologa

Neexistuje mnoho z nich, ale obsahují nejdůležitější věc. No, pak.

 1. Není nijak důležité přistupovat ke svému zdraví kolektivně jak k tělu, tak ke své duši. Když znáte příznaky jednoho, můžete vyléčit další.
 2. Pomocí metody testování svalů, která je postavena na primární slabosti svalů, můžete zjistit příčiny onemocnění a okamžitě stanovit metody jejich léčby.
 3. Díky opravám, které určí kineziolog, jste vytvořili pravidelné a specifické propojení každého svalu s orgány, chemikáliemi, druhy duševní činnosti, které umožní další opatření k ozdravení;
 4. Za použití těchto metod léčby, jako například: měkké techniky manuální terapie, reflexologie, lebeční osteopatie (práce svých rukou s kostí a kloubů lebky), viscerální osteopatie (práce s rukama nad hlavou a vnitřních orgánů), rezonanční homeopatie, speciální akupresury, pomáhají lékař vidět lidské tělo , jako jednotný systém ze tří stran.
 5. Je třeba studovat strukturu těla, celkový energetický stav a samozřejmě metabolismus.
 6. Po provedení všech těchto kroků je nutné vybrat potraviny, které jsou pro pacienta nejpotřebnější a nejužitečnější.
 7. Pokud máte pocit stresu, můžete udělat takové cvičení. Chcete-li to udělat, musíte si odpočinout, "ventilovat" mentálně vaše svaly, na místě, kde máte zvláštní bolest a napětí. Při vdechování a vydechování.
 8. Dobré affirmace pomáhají.
 9. Neberte vitamíny, zejména syntetické. Mohou způsobit nerovnováhu v těle, což nakonec povede k rozdílným důsledkům složitosti. Proto jsou nejlepší přírodní vitamíny. Ale bude spolehlivější se s ním osobně setkat. 
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.