^

Zdraví

Ruční terapeut

, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 20.11.2021
Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Manuální terapeut je někdo, kdo doslova provádí léčbu vlastními rukama. S pomocí speciálních metod manuální terapie, masáže, procedur apod., Ruční lékař úspěšně pomáhá eliminovat nepříjemné příznaky a někdy se zcela zbavit nemoci pohybového aparátu.

Manuální terapie je speciálně vyvinutý systém recepcí, který se provádí rukama. Ruční dopad na opruzeniny, může efektivně řešit problémy spojené s jakýmikoli páteře patologií, je také možné, odstranění bolesti kloubů, svalový systém, onemocnění vnitřních orgánů, cerebrovaskulární poruchy, apod. Výhodou tohoto zpracování je, že to aplikace pomáhá zbavit se těchto onemocnění, které jsou často mimo moc léčby. Chiropraktik provozuje svou činnost zahájit kontrolu, a pak ošetření páteře, kloubů, svalů a nervové onemocnění.

Manuální terapie kombinuje nejnovější metody a techniky masáže, reflexní terapie, která umožňuje, aby se dosáhlo co nejefektivnějších výsledků v léčbě meziobratlové kýly, cévní dystonie, artrózy velkých kloubů, skoliózy, chronické bolesti hlavy, myshechnotonicheskih syndromů a mnoho dalších.

Manuální metody ukazují dobré výsledky při komplexní léčbě mnoha onemocnění vnitřních orgánů. Zdraví našeho těla závisí na stavu páteře. Máte-li problémy s krční páteře mohou trpět závratěmi, bolestmi hlavy a tak dále. To se děje v důsledku skutečnosti, že nemocný orgán posílá nervové impulsy do určité míchy, a to se stane příčinou postižených změnami krevního oběhu a svalů. V důsledku toho se vyvíjí chronická forma onemocnění. Při nárazu na svaly, vazy, manuální terapeut odstraňuje syndrom bolesti a často zmírňuje okamžitou příčinu osteochondrózy. Léčebné manuální techniky schopen zbavit příčin osteoartrózy pouze v jednom případě, kdy se vývoj tohoto onemocnění je způsobena selhání v přilehlé k poškozené diskové orgánů, aniž by vytvoření kýly.

Po zasedání manuální terapie ve svalech se výrazně zlepšuje krevní oběh, což vede k tomu, že se svaly dostanou do tónu, výživy tkáně a metabolismu mnohem lepší. V průměru plný kurz manuální terapie trvá 15-20 sezení. Před zahájením kurzu manuální terapie se musíte poradit s lékařem, neboť někdy s určitými doprovodnými nemocemi se taková léčba nedoporučuje.

Ruční terapeut v práci používá speciální procedury, masáže, fyzioterapii. V každém případě, v závislosti na problému a stavu pacienta, odborník vybere individuální soubor terapeutických akcí: termické procedury, vibromasáž, tělesnou výchovu atd.

trusted-source[1]

Kdy mám jít do ručního terapeuta?

Manuální terapeut je zpravidla používán k osteochondróze (nemoci páteře). Než začnete s manuální terapií, musíte podstoupit test a odstranit kontraindikace.

Důvodem k tomu, aby jste přišli s ručním terapeutem, jsou bolest ve svalech, klouby, nepohodlí nebo tuhost při pohybu kloubů. Metody manuální terapie pomáhají při komplexní léčbě kardiovaskulárních, urogenitálních, respiračních onemocnění, stejně jako problémy s gastrointestinálním traktem.

Manuální terapeut může pomoci i s poklesem vidění, mrtvice, chronické prostatitidy, impotence, poruchy menstruačního cyklu, gynekologických problémů (ovariální cysty, děložní myomy, atd).

Nápověda chiropraktik může být také potřebná pro ženy v poporodním období. Těhotenství a porod mají silný účinek na ženské tělo, zejména na páteř, což je v tomto období maximální zatížení. Po porodu má žena často bolest v zádech, malou pánvi, v kloubech a může být znepokojena bolesti hlavy nebo závratě. V této situaci, ruční terapeut, je jedním ze specialistů, kteří mohou poskytnout neocenitelnou pomoc. Často se ženy obracejí na manuálního terapeuta, když se bolesti stávají výraznými, někdy nesnesitelnými, pokud je proces špatně zahájen a vyžaduje dlouhodobou léčbu.

Jaké testy mám vzít, když se obrátím na chiropraktika?

Pokud se týká ručního terapeuta, může lékař v každém konkrétním případě přiřadit jeden nebo více testů. Co přesně to závisí na hlavních a doprovodných chorobách, obecném stavu atd.

Navíc budete možná potřebovat:

  • klinický krevní test. Také nazýval detailní analýzu. Výsledky analýzy umožňují posoudit hladinu hemoglobinu, leukocytů, erytrocytů, krevních destiček. Pomocí klinické analýzy je stanovena anémie (nízký hemoglobin), stejně jako dostupné zánětlivé procesy v těle.
  • biochemický krevní test. Pomocí této analýzy jsou určeny funkce vnitřních orgánů (játra, ledviny), nerovnováha mikroživin, narušení metabolismu vody a soli, zánětlivý proces.

Pokud testy prokázaly, že tělo má zánětlivý proces, je třeba zjistit příčinu zánětu a vyloučit kontraindikace k manuální terapii.

Ženy před zahájením kurzu manuální terapie by měly navštívit gynekologa a předložit nezbytné testy, protože u některých onemocnění ženského reprodukčního systému je manuální terapie kontraindikována. Tato onemocnění zahrnují různé nádory a cévní onemocnění v malé pánvi. Pokud jde o různé záněty u žen, je zde potřeba individuální přístup.

Můžete také potřebovat konzultaci s neurológem nebo ortopedem.

Jaké diagnostické metody používá ruční terapeut?

Především by měl ruční terapeut provádět diagnostiku páteře pomocí dalších metod a pouze na základě přijatých informací pokračovat přímo k léčbě.

Především je nutné podrobit se rentgenologickému vyšetření páteře. Pomocí rentgenové může určit Osteochondróza zakřivení (skoliózy, kyfózy, atd), různé změny meziobratlových kloubů, účinky traumatu. Bohužel rentgenový paprsek neumožňuje vyhodnotit některé patologické jevy v páteři. Například nemusí být schopna posoudit stav meziobratlových plotének, protože rentgeny nezůstávají chrupavky, ale nepřímý úsudek o jejich nedostatky přizpůsobení stav mezi obratli, se dá dělat. Ze stejného důvodu nebude možné odhalit intervertebrální kýlu.

  • Duplexní skenování plavidel. Tato pokročilá metoda, která umožňuje diagnostiku prokrvení mozku, může být použit pro vyhodnocení funkční průtokoměr, anatomické cévních změn (ohyby, propustnosti, malformace, stav stěn, atd.). Také duplexní skenování je prováděno za účelem výzkumu periferního krevního oběhu, cév končetin.
  • Elektromyografie (EMG). Pomocí této diagnostické metody se odhaduje bioelektrický potenciál ve svalech. Stav svalových vláken nervů, které vedou impulsy, je způsoben správným fungováním svalů. V důsledku porušení elektrické svalové aktivity se vyvine onemocnění svalových tkání. EMG je zcela neškodná, v některých případech dochází k bolesti na místě, kde je vstřikována injekční jehla.
  • Počítačová tomografie páteře. Moderní metoda vyšetření, která má vysokou účinnost při určování nemoci páteře. V důsledku studie můžete získat trojrozměrný obraz páteře, míchy, páteřního kanálu. Můžete také získat trojrozměrný obrázek.

Při počítačové tomografii skrze tělo se provádí ionizované záření v určité dávce. Změna parametrů paprsků při průchodu libovolného místa je stanovena speciálními měřidly a pak jsou zaznamenána do počítače. Poté, co počítač zpracuje přijaté údaje, je na monitoru zobrazen snímek. Tato digitální informace umožňují, je-li taková potřeba, znovu provést analýzu stavu páteře v obraze bez použití druhého vyšetření pacienta. Metoda diagnostiky je absolutně bezbolestná a trvá asi pět minut, k tomu, že se nevyžaduje speciální výcvik (dieta, léky apod.) K provedení počítačové tomografie.

  • Magnetické rezonanční zobrazování cervikálního oddělení (MRI). Tento typ diagnostiky se vyvíjí poměrně rychle a má vysokou účinnost při studiu páteře. Pomocí MRI je možné odhadnout stav měkkých tkání v páteři co nejvíce. Zpravidla se kýla v krční páteři vyvíjí paralelně s osteofytami (růst kosti podél okraje těl obratlů). Kýly a osteofyty se obvykle vyskytují asymptomaticky a jsou zjištěny pouze při vyšetření.

Co dělá ruční terapeut?

Ruční terapeut by měl znal funkce a strukturu těla perfektně. Musí být schopen najít přístup ke každému pacientovi, a to nejen s ohledem na jeho nemoci, ale i jeho fyzický a duševní stav. Pouze v tomto případě je možné vyhnout se komplikacím a dosáhnout maximálního terapeutického účinku. Cílem chiropraktika by mělo být osvobození pacienta od bolestivých pocitů v páteři, aby se obnovila mobilita kloubů.

V kanceláři chiropraktika se zkoumá pohybový aparát a objevují se vrozené anomálie skeletu. Ruční terapeut po vyšetření jmenuje kurz léčby zaměřený na odstranění bolesti a obnovení funkce motoru. Kompletní průběh manuální terapie může pomoci obnovit fungování trávicího traktu, endokrinní, respirační a další. Systémy, zlepšují krevní oběh v mozku, zvyšují obranyschopnost organismu, jakož i ke zlepšení psycho-emocionální stav.

Především by ruční terapeut měl mít diplom neuropatologa nebo ortopedisty a pak už má tajemství "manuální" léčby.

Před zahájením léčby by se lékař měl vždy seznámit se stížnostmi, v případě potřeby vyšetřit nemocné tělo, které mu přiřadí další metody výzkumu, především rentgenové záření. Teprve po obdržení obrázku a závěrů radiologa by měl lékař začít léčbu.

Pro efektivní výsledek je nutné provést několik zasedání manuální terapie a řešení problému najednou jednoduše není možné. V manuální terapii by neměly být používány škodlivé účinky na lidské zdraví a mnozí odborníci nyní preferují mírnější léčbu. Během práce by lékař měl kontrolovat zdravotní stav pacienta.

Pomoc při manuální léčbě může být potřeba po celou dobu života člověka, počínaje porodem. Například u dítěte během porodu se krční obratle mohou pohybovat, což v budoucnu může ohrozit problémy s hlavovými nádobami, avšak včas pomůže jim zabránit. Po celou dobu života člověk čelí mnoha problémům svalového a kosterního systému, z nichž většina je spojena specificky s páteří (bolesti, ztuhlost atd.). Mezi pacienty chiropraktiera můžete vidět jak mladé, tak i staré lidi. Zvláštní péče o léčbu dětí a starších lidí, s těmito pacienty se musí snažit používat nejjemnější techniky.

Hlavním cílem každého ručního terapeuta je obnovit biomechanické procesy, které se vyskytují v oblasti páteře, svalů nebo vazy a vznikají z různých důvodů (zranění, modřiny). V důsledku této poruchy se rozvíjejí různé druhy onemocnění vnitřních orgánů a mozku. Ukazuje se, že metody manuální terapie jsou přínosné pro celé lidské tělo.

Potřeba manuální terapií dochází, pokud je zakřivení páteře, sevření nervů, vyhřezlé mezi obratli, a další. Samozřejmě manuální terapie, není vždy zcela léčí nemoc (například obratle kýly), ale odstranit závažné příznaky a zmírnit stav pacienta je možné. Také chiropraktik pomáhá zbavit se této nemoci, na první pohled, se netýká ortopedie a páteř, jako je například onemocnění štítné žlázy a plic. To je vzhledem k průchodu lymfy a krevního zásobování orgány mají.

Lidské tělo je velmi složitý a dokonalý jediný mechanismus, ve kterém je selhání jednoho orgánu vede k selhání jiných orgánů. Například, v důsledku traumatu špičky, poruchy chůze, která hrozí artróza kyčelního kloubu, s problémy vnitřních orgánů, může začít v důsledku posunut obratlů v důsledku špatné držení těla, atd. Ruční lékař vám pomůže zjistit příčinu a poradí se o prevenci této nemoci.

Jakým onemocněním ošetřuje ruční terapeut?

Manuální terapie pomůže zbavit se mnoha nemocí. Za prvé, od bolesti v zádech, v krční oblasti, v končetinách po následky zranění nebo operací. Normální funkce všech orgánů závisí na správném oběhu. I při nejmenších poruchách v páteři může být narušen krevní oběh, což může vést k různým onemocněním - migréně, poruchám zraku, chorobám reprodukčního systému atd. Ruční terapeut nalezne zdroj choroby a odstraní je.

Nemoci, které lze léčit ruční terapií, jsou hodně. Mezi nimi osteochondrosis všechna oddělení, nesprávné držení těla se meziobratlové kýly, bolest kloubů, brnění nebo bolest v končetinách, plicní onemocnění způsobené poruchou krevního oběhu v posunutí obratlů, dystonie, bolesti hlavy, vysoký krevní tlak, cévní onemocnění mozku, nespavost, únavu v důsledku problémů s páteří nebo kloubů. Subjekty, s nimiž pracuje chiropraktik páteř, svaly, vazy.

Stejně jako všechny metody léčby má ruční terapie vlastní kontraindikace: systémová onemocnění, onkologie, osteoporóza (křehké kosti), onemocnění vyžadující okamžitou lékařskou péči.

Poradenství lékaře chiropraktik

Je nutné zahájit profylaxi nemocí páteře před samotným vznikem onemocnění, aby se zabránilo jeho vývoji.

Abyste neměli problémy se zády, musíte vést aktivní životní styl, zapojit se do terapeutické gymnastiky, co nejvíce ve sportu, nezvedat závaží, neskrývat a správně držet tělo. Dobrý relaxační efekt má různé aplikátory, masážní zařízení.

Máte-li sedavou práci v kanceláři, potřebujete vstávat častěji k tomu, abyste trochu chodili, bylo by ideální udělat nějaké cvičení (například během telefonického rozhovoru nebo sedět u stolu). Musíte používat výtah méně často, zkuste chodit víc. Pracoviště by mělo být co nejvíce pohodlné, můžete si koupit speciální podšívku na židli, abyste uvolnili záda. Velmi důležité je umístění monitoru, stejně jako směr světla. Takové, na první pohled malé věci, mohou vést k závažným problémům se zády.

Měli byste být extrémně opatrní při procvičování sportů, jako je výsadkové seskoky, běh, aerobik, tenis, volejbal, rychlé tance atd. Ostré pohyby a zkroucení mohou vyvolat exacerbaci onemocnění zad.

Často meziobratlová kýla způsobuje komplikace ve formě strkání. V tomto případě může léčebný výkon pomoci, pokud plánujete nezávislé studium, vždy byste se měli poradit s lékařem. Kromě cvičení fyzioterapie můžete provádět cvičení ve vodě nebo plavání, pouze nutně pod dohledem instruktora.

Při akutní bolesti v zádech musíte sledovat nejšetrnější režim, jak motorický, tak fyzický. Je nutné co nejvíce uvolnit páteř (například pomocí korzetu). Doporučuje se také kompletní odpočinek nemocného oddělení, uvolnění svalů, zlepšení krevního oběhu a průtok lymfy.

Manuální terapeut pomocí zvláštních technik na těle pomáhá zbavit se osteochondrózy, skoliózy, artrózy, bolesti hlavy různých původů. Znalosti získané během tréninku, dovednosti získané během práce - pomáhají ručnímu terapeuti poskytovat neocenitelnou pomoc lidem, často i v případech, kdy je tradiční medicína bezmocná.

trusted-source[2], [3], [4], [5], [6]

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.