^

Zdraví

Krev ve spermatu, jako příznak onemocnění

, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 01.06.2018
Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Krev ve spermatu může být přítomna jako příznak hematospermie. Hematospermie je pravdivá nebo falešná.

Vzhled krve v ejakulátu je zjištěn, když jsou viditelné změny barvy spermií. Stává se nahnědlý nebo červenohnědý. Stává se, že ejakulát je namalován šarlatovou krev.

Při skutečné hematospermii se krve smíchají s ejakulátem v varlatach člověka nebo jeho příloh. Také v této nemoci se míchání krve se spermatem může vyskytnout v semenných váčcích nebo v prostatě. Spermie v tomto případě - hnědá nebo hnědočervená.

Při falešné hematospermii se v močové trubici smíchá krev a ejakulát. V tomto případě skvrny spermie v šarlatové barvě nebo v spermatu jsou nalezeny, jako by to byly krevní žíly.

Již dříve bylo řečeno, že změna barvy ejakulátu může být příznakem různých druhů chronických onemocnění, infekčních a zánětlivých procesů panvových orgánů. Takové příznaky jsou také způsobeny cysty, benigními nádory a onkologickými procesy genitourinálního systému mužů. Lékařské zákroky v různých orgánech nacházejících se v ohnisku malých pánví, jako jsou nemoci, k dočasnému vzhledu krve v spermatu. Podrobnější informace o příčinách krve v spermatu je třeba pečlivě přečíst v předchozích částech.

trusted-source[1], [2], [3], [4]

Kdo kontaktovat?

Krev v moči a spermatu

Stává se, že barva mění nejen ejakulát, ale i moč člověka. Někdy představitelé silnějšího sexu věnují pozornost skutečnosti, že mají krev v moči a spermatu.

Tento příznak nejčastěji znamená vážnou nemoci - rakovinu prostaty. Bohužel poznávání této nemoci probíhá v pozdních stadiích onkologického procesu. Proto je malá šance, že se mu člověk zotaví.

Navíc k výše uvedenému symptomu mohou být onkologické procesy v prostatu také projevovány následujícími znaky:

 • zvýšená frekvence močení,
 • výskyt bolesti v perineální zóně.

Ale někdy neexistuje žádný takový příznak, takže člověk nepožaduje pomoc odborníků. Proto se stává, že při rakovině prostaty neexistují časné známky onemocnění, ale již ty, které charakterizují fázi výskytu metastáz. Patří sem:

 • přítomnost bolesti v kostech (v pánvi, boky a páteři),
 • vzhled zlomenin,
 • výskyt bolesti v oblasti hrudníku.

Pokud jsou případy rakoviny prostaty příliš daleko, začne se člověk starat o takové příznaky jako:

 • zadržení moči při akutním projevu,
 • ostrý úbytek hmotnosti a oslabení těla,
 • vzhled bledosti pokožky, stejně jako zemský tón pleti.

Poslední dva příznaky jsou charakteristické pro již zahájené intoxikaci organismu v posledních stadiích rakoviny.

Stává se, že vzhled krve v moči a spermatu je doprovázen jinými špatnými změnami v těle. Patří sem:

 • vznik slabosti erekce nebo impotence (kvůli porážce nervů, které jsou zodpovědné za tento proces),
 • viditelné snížení objemu ejakulátu (vzhledem k tomu, že nádorové procesy začínají snižovat kanál pro ejakulaci spermií).

trusted-source[5], [6], [7], [8], [9], [10]

Krev místo spermatu

V některých případech anomálie s mužským tělem namísto spermií s ejakulací proudící krve. Důvody tohoto jevu jsou různé.

Například se stane, že s krví ejakulace namísto spermií pochází mladí muži, kteří mají krátkou frenu nebo fimózu (zúžení předkožky). Na sexuálním osvědčení nebo úkonu z močové trubice takových mužů se začíná přidávat kapky krvavé tekutiny namísto očekávaného ejakulátu. Poté, co jsme zjistili podobné známky, je nutné předat konzultaci urologovi av případě potřeby a andrologovi.

Případy jsou popsány, když se při spáchání sexuálního činu místo spermatu začne přidávat krev. V tomto případě chybí nepříjemné pocity a bolest, existuje také orgasmus. Ačkoli ejakulát nemá charakteristický bělavý vzhled, ale tmavá krev (nebo hnědá). V tomto případě může být výběr zpočátku jasně červené barvy. Tyto příznaky jsou charakteristické pro krvácení z močové trubice. Pokud popsané případy nejsou izolované, měli byste vždy konzultovat urologa.

Ale lékaři stále věří, že pravidelný vzhled krve místo spermií je buď závažným zánětem, nebo známkou rakoviny panvových orgánů. Proto není nutné odkládat návštěvu odborníka "v dlouhém boxu", ale zaregistrovat se na schůzku okamžitě projít vyšetřením a všemi nezbytnými diagnostickými postupy.

trusted-source[11], [12], [13], [14]

Krevní sraženiny v spermatu

Krevní sraženiny nacházející se v spermatu nemusí vždy mladé muže obtěžovat. Odborníci doporučují provést rozhodující kroky pouze tehdy, když se situace opakuje více než desetkrát za sebou. Muži mladší čtyřicet let, kteří se aplikují na androloga s podobným problémem, mohou spravidla absolvovat komplexní vyšetření. Ale léčba lékařem nebude určena, protože příčina takového příznaku není na svědomí a nepříjemný projev brzy projde sám.

Muži po čtyřicátých letech by neměli léčit své zdraví tak lehce. A při prvním vzhledu krevních sraženin v ejakulátu je nutné poslechnout specialistu na konzultaci.

Příčinou tvorby krevních sraženin v ejakulátu mohou být různé nemoci, jmenovitě:

 • přítomnost kamenů v ledvinách nebo v močovém měchýři,
 • výskyt prostatitidy,
 • nádorové procesy v prostatické žláze,
 • přítomnost cyst v pohlavních orgánech zodpovědných za reprodukční funkce,
 • vzhled kamenů, které se nacházejí v ejakulačním kanálu nebo v seminárních kanálech,
 • přítomnost v anamnéze pacienta s papilárním adenomem prostaty,
 • patologické rozšíření, které jsou přítomné v semenných tubulích,
 • různé poranění, při nichž byl močový měchýř poškozen, stejně jako jiné pohlavní orgány,
 • přetrvávající zvýšení krevního tlaku,
 • přítomnost hemoragické diatézy.

Ne vždy krve smíchané se spermatem jsou příčinou jakékoli nemoci. Obvykle, když krev vytéká s ejakulátem, je třeba vzít na vědomí člověka až do čtyřiceti let, ale neměl žádné trauma. Pokud by došlo ke zranění, je nejlepší, abyste na chvíli pozorovali úsporný cvičební režim a více se uvolnili. Je možné, že se nepříjemný příznak už nezobrazí a problém se sám vymaže.

Pokud spolu s takovým alarmujícím znamením začne člověk být znepokojen jinými onemocněními - je to příležitost poradit se s lékařem. Například člověk začne všímat, že má bolesti během ejakulace, bolesti při močení, vzhled otok v šourku oblasti, bolestivé jevy v třísle, bolestivé pocity v zádech, stejně jako krev v moči. Je také možné zvýšit tělesnou teplotu. Všechny výše uvedené příznaky samotné a v kombinaci, spojené s výskytem krve v spermatu, se považují za příznaky vážných onemocnění. Proto se člověk, který se zajímá o své zdraví, neměli byste odložit návštěvu lékaře a v blízké budoucnosti byste se měli zabývat.

Výše uvedená doporučení se týkají představitelů silnějšího pohlaví, kteří dosud nezapomněli čtyřicet. Ale pokud je ejakulát obarven krví člověka, který je již přes čtyřicet, pak tento signál nemůže být ignorován. Návštěva lékaře, a to i bez dalších příznaků, bude dobrým přínosem pro vaše zdraví.

trusted-source[15], [16], [17], [18], [19]

Krvavá spermie v spermatu

Krví v spermatu naznačuje přítomnost falešné hematospermie u člověka. Při skutečné hematospermii má ejakulát hnědou barvu - to znamená, že krev je rovnoměrně promíchána. Byla podobná dysfunkce v následujících orgánech malého pánve člověka:

 • varlata,
 • vas deferens,
 • semenné váčky,
 • prostaty.

Při falešné hematospermii se krev v močové trubici mísí se spermatem. A proto nemá ejakulát čas na úplné získání jednotné barvy a v ejakulátu člověka se objevují pouze žilky krve.

Pokud se vyskytnou příznaky falešné hematospermie, měl by se člověk naléhavě poradit s urologem, protože tyto jevy mohou naznačovat různé zdravotní problémy. Zvláště neodkládejte návštěvu odborníka pro mladé muže, protože zpoždění léčby nemoci může negativně ovlivnit sexuální reprodukční funkce mladého člověka. Kromě toho může falešný hematosperm způsobit infekční onemocnění, které negativně ovlivňuje celé lidské tělo. A další orgány močového měchýře způsobí infekci.

Obvykle u mladých mužů je falešná hematospermie symptomem zánětlivého onemocnění. Nejčastěji v tomto procesu jsou zahrnuty prostaty, semenné váčky a epididymis varlat člověka.

trusted-source[20], [21]

Stopy krve v spermatu

Ne vždy ejakulujte muže zcela barveného v hnědé, hnědé nebo šarlatové. Stává se, že za určitých okolností zástupci silnějšího sexu objeví stopy krve v spermatu.

Nejčastěji tito lidé nemají násilný sexuální život, tráví svůj čas s jedním partnerem. Proto je obtížné je podezřívat z venerických infekcí. Samozřejmě specialisté diagnostikují bez vyšetření pacienta. Ale obvykle s takovými příznaky je vesikulitida připsána muži.

Vesikulitida je zánětlivý proces, který se vyskytuje u semenných váčků. Vesikulitida se však neobjevuje sama o sobě: toto onemocnění je důsledkem dříve vyvolaného zánětu jiných orgánů urogenitálního systému člověka. Tato onemocnění zahrnují orchitidu, uretritidu a prostatitidu. Všechna výše uvedená onemocnění mají infekční povahu, a proto se šíří do jiných orgánů pohlavního a močového systému mužů.

Pokud trochu objasníte, orchitida se nazývá zánět varlat (nebo jednoho varlat) člověka. Takové zánětlivé procesy mohou být způsobeny různými infekcemi a jsou důsledky přenosu chřipky, příušnic, břicha, brucelózy, pneumonie, revmatické polyartritidy, kapavky a podobně. Orchitida může být také způsobena jinými zánětlivými procesy v genitourinárním systému.

Uretritida se nazývá zánětlivé procesy, které se vyskytují v močové trubici - v močové trubici. Uretritida postihuje nejen muži, ale i ženy. Taková nemoc může mít jak infekční, tak i neinfekční původ.

Prostatitida se nazývá zánětlivé procesy nacházející se v prostatické žláze. Prostatitida, jako uretritida, je infekční a neinfekční. Existují také chronické a akutní stadia onemocnění. Neinfekční příčiny prostaty jsou ve špatném životním stylu mužů - sedavé práce a odpočinku, systémové hypotermie, snížený imunitní síly těla, nadměrná konzumace alkoholu, nedostatek fyzické aktivity, prodloužené abstinence od sexuální aktivity nebo naopak, nestřídmost v sexu. Infekční příčiny prostatitidy jsou přítomnost ohnisek chronických infekcí v těle, které vstupují do protézy průtokem krve. Infekční prostatitida může také způsobit různé patogeny, které vstupují do prostaty sexuálně.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.