^

Zdraví

A
A
A

Lagophthalmos: příčiny, příznaky, diagnostika, léčba

 
, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 20.11.2021
 
Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Lagoftalm - neúplné uzavření oční mezery.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7]

Co způsobuje lagoftalmus?

Příčiny lagoftalmus - porážka lícního nervu, zatažení, jizvy století, exophthalmos, simblefaron. Porazit lícní nerv může být vrozený, idiopatická (Bellova obrna), rozvíjet v důsledku podchlazení, ušní infekce, meningitida, infekce HIV a dalších nemocí. Lagoftalm někdy je také podmíněno vrozenou krátkou životnost, ale častěji je závislá na procesu jizvy na obličeji a očních víček, a často je způsobena významným výstupkem oční bulvy (ekzofgalm); to je pozorováno při růstu za oko nádoru a při dalších orbitálních procesech.

Jak se manifestuje lagoftalmus?

Objektivně je oční štěrbina na straně léze mnohem širší, spodní víčko je spuštěno a zaostává za oční kouli. Kvůli inverzi spodního víčka a slzného bodu se objevuje slzot. Vzhledem k nerovnoměrným víčkám jsou oči otevřené během spánku. Trvalý nebo dočasný lagophthalmus vede k rozvoji suchých očí, rohovkové dystrofie, keratitidy, vředů rohovky.

Co je třeba zkoumat?

Jak zkoušet?

Jak se léčí lagoftalmie?

Léčba lagoftalmu závisí na příčině lagoftalmie. Když paralýza nervového obličeje je léčena neurolorem pod neustálým dohledem oftalmológa. Lokální léčba je nejprve zaměřena na hydrataci rohovky (umělé slzy, 20% roztok sulfatsil sodného, Rakytníkový olej, antibiotické masti, a to zejména v noci) a snížit slzení (dočasně utáhnout víčka náplast). Postranní a střední šití století vyrobené v procesu zpracování, jako v době, kdy a trvalé lagoftalmus, aby se zabránilo poškození rohovky. Za účelem zavedení funkční rehabilitace zlaté implantátů v horní víčka, a také nést horizontální zkracování dolního víčka vytáhnout ho do oční bulvy.

Možné provádět chirurgické operace obnovy - laterální a mediální šití století vyrobené v procesu léčby (a to jak v čase a s přetrvávajícími lagoftalmus), aby se zabránilo zasažení rogovipy, vytvoření dočasného ptózy. Pro účely funkční rehabilitace se do horního víčka zavádí zlaté implantáty a horizontální spuštění dolního víčka se provádí tak, aby se utáhlo do oční bulvy.

Doporučujeme používat měkké kontaktní čočky jako ochranné kryty. Je třeba zacházet s parézou tkáně obličeje, eversionem očních víček a také odstranit příčiny, které způsobily zyzofalmos.

Prognóza je obvykle příznivá, ale pokud je přítomen vřed na rohovce, výrazně se zhorší.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.