Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

M-kam

Lékařský expert článku

Internista, pulmonolog
, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 11.04.2020

Příprava M ka vyjadřující široké skupiny nesteroidních protizánětlivých léčiv (NSAID) M ka (a jejich synonyma Amelotex, Lem, Melbek, Artrozan, Melbek, Mirloks, Melox, Movasin, Movalis) - se týká skupiny oxikamů a má platnou meloxikamu látku .

trusted-source[1], [2]

Klasifikace ATC

M01AC06 Meloxicam

Účinné látky

Мелоксикам

Indikace M-kam

Indikace k použití M-kam zahrnují bolestivou patologii a zánět kloubů:

trusted-source[3], [4], [5]

Formulář vydání

Formou tohoto léku jsou perorální tablety v dávkách 7,5 a 15 mg.

trusted-source[6], [7]

Farmakodynamika

Farmakodinamika M-kam se neliší od mechanismu účinku většiny nesteroidních protizánětlivých léků. Terapeutickým účinkem je selektivní inhibice enzymu cyklooxygenázy (COX) podílející se na tvorbě prostaglandinů - mediátorů zánětlivé reakce. Jedná se o akumulaci přebytku prostaglandinů, které způsobují lokální příznaky zánětlivých procesů.

Aktivní složka tohoto léku (4-hydroxy-2-methyl-N- (5-methyl-2-thiazolyl) -2H-1,2-benzothiazin-3-karboxamid-1,1-dioxidu nebo meloxicam) snižuje aktivitu oxidace a další biochemické reakce v buňkách postižených zánětem. V důsledku toho se sníží propustnost buněčných membrán, což zabraňuje šíření patologického procesu. Souběžně dochází k výraznému zpomalení uvolňování histaminu a serotoninu, které hrají důležitou roli ve vývoji jakýchkoli zánětlivých procesů v těle.

Kromě toho, meloxikam se skládá z M-odkapávání inhibuje vazbu (agregaci) krevních destiček, který zabraňuje srážení krve v kapilárách a mikrocirkulace zhoršení v oblasti zánětu.

trusted-source[8], [9], [10], [11]

Farmakokinetika

M-kam, dostává se do žaludku, je dobře vstřebáván do krve z gastrointestinálního traktu. Maximální koncentrace v krevní plazmě je dosažena za 5-6 hodin, stupeň biologické dostupnosti M-kam je 89%.

99,4% účinné látky se váže na plazmatický albumin. Lék proniká do hematoencefalické bariéry a vstupuje do synoviální tekutiny, která vyplňuje kloubní dutinu, přičemž obsah synoviální tekutiny je 2,5krát vyšší než v krevní plazmě.

M-kam, stejně jako všechny NSAID ze skupiny oxykomů, je lékem s dlouhodobým účinkem. Lék je metabolizován v játrech, kde se rozkládá a vytváří metabolity. Produkty štěpení z těla se vylučují ledvinami a v nevýznamném měřítku střevem; polovina metabolitů se vylučuje po asi 15-20 hodinách.

trusted-source[12], [13], [14], [15]

Používejte M-kam během těhotenství

Použití M-Cam během těhotenství je považováno za nepřijatelné vzhledem ke zvýšenému riziku teratogenních účinků tohoto léčiva na embrya a plodu (o výskytu srdečních defektu septa).

Kontraindikace

Jsou následující kontraindikace pro použití M Cams přecitlivělostí na NSAID, non-vnímání acetylsalicylové kyseliny (která se vyjadřuje v alergické reakce s názvem „aspirin trojice“), žaludeční a dvanáctníkové vředy (akutní fáze), krvácení z jakékoliv etiologie a lokalizace těžkou srdce, ledviny, a to, zda jaterní insuficience, těhotenství, kojení, dětský věk (14 let).

trusted-source[16], [17], [18], [19]

Vedlejší efekty M-kam

Nejčastěji se projevují tyto nežádoucí účinky M-Cam, jako vyrážka, ospalost, bolest hlavy, zvonění v uších, otok končetin měkkých tkání, zvýšený krevní tlak a srdeční frekvence, změny v krvi (leukopenie nebo trombocytopenie), nevolnost, zvracení, břišní oblast, poruchy stolice. Příjem M-Kama často doprovázené zánětem ústní sliznice (stomatitida) nebo očí (konjunktivitida), renální provozu (až nefrotický syndrom a glomerulonefritida), a zvýšení močoviny v moči.

Silné nežádoucí účinky tohoto léku se mohou projevit jako angioedém a anafylaktický šok.

trusted-source[20]

Dávkování a aplikace

Léčivo M-kam je určeno pro orální podání; dávkování je specifikováno lékařem individuálně; jednorázová dávka je 7,5 - 15 mg (maximální denní dávka - 15 mg). Lék by měl být užíván jednou denně.

trusted-source[21], [22], [23], [24]

Předávkovat

Předávkování lékem vede k výraznému zvýšení výskytu nežádoucích účinků. V případě předávkování je nutné vzít aktivní uhlí.

trusted-source[25], [26]

Interakce s jinými léky

M ka interakce s jinými léky je snížit terapeutický účinek léků k léčbě hypertenze a kardiovaskulárních onemocnění, beta-blokátory a inhibitory ACE, jakož i blokování účinku některých diuretika a antibakteriální látky (fluoroquinolone).

Nemůžete předepisovat M-kam spolu s antikoagulačními léky, salicyláty a dalšími nesteroidními protizánětlivými léky.

trusted-source[27], [28], [29], [30], [31], [32], [33], [34]

Podmínky skladování

Optimální podmínky skladování M-kam - suché, mimo dosah světla a teploty do + 24-25 ° C.

trusted-source[35], [36], [37]

Skladovatelnost

Doba použitelnosti drogy je 3 roky od data vydání.

trusted-source[38], [39], [40]

Farmakologická skupina

Ненаркотические анальгетики, включая нестероидные и другие противовоспалительные средства

Farmakologický účinek

Противовоспалительные препараты
Жаропонижающие препараты
Анальгезирующие (ненаркотические) препараты

Oblíbení výrobci

Унихем Лабораториз Лтд, Индия

Pozor!

Pro zjednodušení vnímání informací byl tento návod k použití drogy "M-kam" přeložen a předložen ve zvláštním formuláři na základě oficiálních pokynů pro lékařské použití drogy. Před použitím si přečtěte anotaci, která přichází přímo k léčbě.

Popis je poskytován pro informační účely a není vodítkem pro samoléčení. Potřeba tohoto léčiva, účel léčebného režimu, způsobů a dávky léčiva určuje pouze ošetřující lékař. Samodržení je nebezpečné pro vaše zdraví.

Portál iLive neposkytuje lékařskou pomoc, diagnostiku nebo léčbu.
Informace zveřejněné na portálu jsou pouze orientační a neměly by být používány bez konzultace specialisty.
Pečlivě si přečtěte pravidla a zásady webu. Můžete také kontaktovat.

Copyright © 2011 - 2020 iLive. Všechna práva vyhrazena.