^

Zdraví

Magnetoterapie

, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 19.11.2021
Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Trvalá magnetoterapie

Permanentní magnet - metoda zpětné místní permanentní magnetické pole pomocí magnitoforov (magnitoelastov) nebo permanentní magnety různých tvarů, kontakty uložené na určitých oblastech kůži pacienta.

Magnetická indukce různých typů výrobků od 10 do 50 mT. Akční faktor změny v důsledku elektrodynamických biologických struktur ve formě odpovídající orientace a polarizace z tekutých krystalů domén útvary, naváděcí elektromotorické síly v důsledku výskytu zkreslení proudů Tyto změny způsobují určité konformační přeuspořádání tkáňové struktury v těle, že měkká modifikuje některé biochemické reakce a biologické procesy.

Hlavní klinické účinky magnetoterapie má: sedativní, lokální trofický, lokální vazodilatátor, reakční změna! Systém koagulace krve.

Zařízení: přístroje pro magnetoterapii (PDMT); aplikátory magnetické (ALM) - magnetofory, magnetoelastika; Lékařské kroužkové magnety - "MKM-2-1", lamelární - "MPM-2-1" a disk - "MDM-2-1", "MDM-2-2"; magnetické klipy - "KM-1", magnetické tablety - "TM".

Vysoce intenzivní pulzní magnetoterapie

Vysokointenzivní pulzní magnetoterapie je metoda lokálního vystavení vysokointenzivnímu pulsnímu I nízkofrekvenčnímu magnetickému poli, prováděnému pomocí jednoho nebo dvou induktorů, které jsou umístěny na určitých částech těla pacienta.

Magnetická indukce v impulsu od 150 mT do 1-1,5 T; frekvence opakování impulzů - od 0,17 do 130 Hz; doba trvání impulsu je asi 140 μs.

Vlastnosti akce faktorem spojeným s elektrodynamickým účinkem v tkáních jako indukčních vířivých elektrických proudů - prvotní spouštěcích dalších reakcí a procesů. Navíc, dostatečně velká magnetická hustota toku v faktor impulsů působící je možno ovlivnit reakce neuromuskulárních prvky změnou hranice receptory senzorických a motorických neuronů v různých podnětů, opět na základě elektrodynamických změn v nich.

Hlavními klinickými účinky magnetoterapie jsou: analgetika, neuromyostimulační, vazoaktivní, trofická, dekompresní.

Zařízení: AVIMP, Seta, Biomag, AMIT-01.

Pulsní magnetoterapie s nízkou intenzitou

Pulzní magnetická terapie s nízkou intenzitou je metoda lokálního vystavení nízkointenzivnímu pulsnímu nízkofrekvenčnímu magnetickému poli, prováděnému pomocí jednoho nebo dvou induktorů, které jsou překrývají v určitých oblastech těla pacienta.

Druhy nízkointenzivního impulzního nízkofrekvenčního magnetického pole:

  • pulzní magnetické pole (PUMP) - impulsní nízkofrekvenční magnetické pole s polusynchronním pulsním tvarem jedné polarity se stejným trváním impulzu a intervaly mezi nimi (pracovní cyklus - 1: 1); magnetická indukce v pulse 30-75 mT; frekvence opakování impulzů 0,17-30 mT, doba trvání parcel a pauza 1,5 s;
  • Běžící magnetické pole (BeMP) - impulsní nízkofrekvenční magnetické pole s obdélníkovým impulsním tvarem jedné polarity se stejným trváním impulsu a intervaly mezi nimi (pracovní cyklus - 1: 1); magnetická indukce v pulse 10-33 mT; frekvence opakování impulzů 10 nebo 100 Hz; doba trvání balíků a pauzy 1,5 sekundy;
  • Točivé magnetické pole (VrMP) - nízkofrekvenční pulzní magnetické pole s měnící se polaritou impulzů vícesměrné obdélníkový tvar s rovnými šířky impulsů a intervalů mezi nimi (skvazhnost- 1: 1); magnetická indukce v impulzu 15 nebo 30 mT; opakovací frekvence impulzů je 12-25 Hz, trvání parcel a pauz je 1,5 s.

Základem působení faktorů je analogické konstantní magnetické pole.

Vlastnosti vlivu různých typů pulzního magnetického pole s nízkou intenzitou:

  • PUMP změnou frekvence opakování impulzů umožňuje realizovat princip synchronizace akce;
  • BeMP způsobuje vzhled magnetohydrodynamických sil v krvi a lymfy;
  • Z důvodu konstantního směru posunu působení pole je možné provádět magnetoforézu léčivých přípravků.

Hlavní klinické účinky, které omítky magnetoterapie: vasoaktivní (s výhodou zlepšení mikrocirkulace), protizánětlivé (s výhodou látka snižující překrvení), trofické, lokální anestetika, gipokoaguliruyushy.

Vybavení:

  • přístroje indukovat Pumpe "Pole-1", "Pole-2", "PDMT," "kaskáda", "Magniter" "Moor-2", "BIOS", "Eros", "Biopotentser", "Edman" ;
  • Přístroje pro indukci BMP: Alimp-1, BIMP, Aurora-MK-01, Athos;
  • Přístroje, které indukují VSMP: Polyus-3, Kolibri, Magnitoturbotron-2M, EDMA.

Variabilní nízkofrekvenční magnetoterapie

Variabilní nízkofrekvenční magnetoterapie je metoda lokální expozice střídavému nízkofrekvenčnímu magnetickému poli s nízkou intenzitou, která se provádí pomocí jednoho nebo dvou induktorů, které jsou umístěny na určitých místech těla pacienta.

Magnetoterapie využívá magnetickou indukci až do 50 mT; frekvence kmitání 50-150 Hz; tvar vlny je sinusový.

Základem působení faktorů je analogické konstantní magnetické pole. Mají vliv VMF způsobené časoprostorového nehomogenitou pole, což vede ke vzniku elektrodynamických rozdílným změny ve strukturách a tkání v těle během prvního období a druhá fáze magnetických fluktuací pole.

Hlavní klinické účinky, které omítky magnetoterapie: vasoaktivní (s výhodou zlepšení mikrocirkulace), protizánětlivé (s výhodou látka snižující překrvení), trofické, lokální anestetika, gipokoaguliruyuschy.

Zařízení: "Pole-1", "Pole-2", "Pole-2D", "Pole-1 101", "PDMT", "Magniter" "Moor-2", "MAG-30", "NLM" , 1 "Gradient-1".

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.