^

Zdraví

Nosní mytí s genyantritídy

, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 17.10.2021
Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Umytí nosu sinusitidou je považováno za jeden z nejpopulárnějších a nejúčinnějších postupů. Tato metoda pomáhá eliminovat hromadí v čelistní dutinách hlenu, který je v případě delšího pozastavení schopného příčinou zánětlivého procesu, nebo může FESTER přístupových bakteriální flóru. A kvůli opláchnutí to zkapalňuje, což napomáhá procesu jeho přirozeného stažení z nosní dutiny.

Má mytí nosu pomoc s genyantritis?

Díky očistit nosní dutiny a dutiny v době snížené otok sliznic, a navíc k normálním tónem kapilár a zlepšuje imunitní vlastnosti epitelu, který umožňuje, že tělo znovu získat schopnost samostatně bojovat nemoc objevila.

Indikace postupu

Indikace pro omytí nosu mohou být sinusitida, jak v akutní, tak v chronické formě.

Každý den by měl být prováděn promývací postup pomocí fyziologických roztoků v různých kombinacích - může to být prostředek primární léčby nebo se stane nedílnou součástí komplexní léčby. Vzhledem k tomu, že tato metoda je považována za bezpečnou, je v rané fázi maxillární sinusitidy výhodnější používat místo kortikosteroidů. 

Příprava

Před zahájením pracího procesu je nutné zcela vyčistit nos a odstranit suchost. V případě potřeby mohou být použity vazokonstrikční léky, jako je například Tysin, Nafhysin nebo Rinazolin. To dočasně odstraní otok a normalizuje proces pohybu vzduchu přes nosní kanály. Po 5-10 minutách po použití kapiček můžete začít postup odstranění hlenu z nosu.

Kdo kontaktovat?

Technika mytí nosu s genyantemou

Nos je nejjednodušší k čištění, jako zařízení pro sprchování nebo jednoduchou injekční stříkačku bez jehly. Velmi vhodným zařízením pro tento postup je konvice, která se nazývá "jala neti".

Je třeba se ohýbat například nad koupelnou nebo umyvadlem a mírně zakončit hlavou. Jakmile se dostanete do požadované polohy, vkládejte do nosní dírky, když se nakloní z horní části splachovacího nástroje, a potom začněte nalévat roztok do otvoru. Poté se musíte pomalu ohýbat na druhou stranu, aby léčebná tekutina vycházela z nosní dírky. Potom opakujte tento postup s druhou nosní dírkou.

Ve stejné době, aby se zabránilo vniknutí kapaliny do úst, v pracím procesu potřebovat dlouhý, vytáhnout zvuk „a-a-a“ zřetelně opakování frázi „kukačka“ - tato opatření zvyšují měkké patro, čímž se uzavře otvor mezi hrdlem a nasopharynx.

Oplachování nosem s genyantritidou doma

Nejjednodušším způsobem je vypláchnout nos s genyantritis doma pomocí dlaně. Postup je následující: vezměme léčivo do dlaně, pak lehce nakloníme hlavu a pokusíme se vytáhnout kapalinu do nosní dírky. Potom tuto dýku vytlačíme a pomalu přitahujeme hlavu na druhou stranu. Pokud se postup provádí správně, roztok vylévá z nosu přes opačnou nosní dírku.

Řešení pro mytí nosu s genyantemou

Mezi nejúčinnější prostředky používané pro sinusitidu jako tekutiny pro terapeutické praní je roztok propolisu izolován. Učinit takový přípravek je tak možné - v jednom stohu. Voda (teplá) na kapání 15 kapek. Propolis a navíc 1 čajovou lžičku. Sůl a 2 kapky. Jodem a promícháme. Výsledná směs by měla být promyta třikrát denně.

Mezi další řešení, která pomáhají vyčistit nos - tinktury z různých bylin, které mají protizánětlivý účinek. Jedná se obvykle o tyto bylinky: heřmánku a třezalku, eukalyptové listy, šňůru a dubovou kůru. K přípravě roztoku použijte několik kapek z jakékoliv tinktury, které se přidávají do teplé vody (0,5 zásobníku). Kromě toho by měl být k roztoku přidán sůl soli.

Umytí nosu solí pro sinusitidu

Nos v případě sinusitidy lze také vypláchnout zvláštním fyziologickým roztokem. Vlastnosti soli jsou známy všem - je schopen odstranit zánět a odstranit otok sliznic v nosu. Aby bylo řešení efektivnější, spolu se sůlmi ve vodě je třeba přidat sódu (stejné množství obojího a druhého - například 0,5 lžíce).

Propláchnutí nosu furcilinem

Jedním z nejlevnějších léků, které jsou používány jako lék na mytí nosní dutiny, je furasilin, který je účinným protiparazitickým a antimikrobiálním lékem.

Furacilin účinně působí proti mikrobům, a proto se používá k eliminaci různých zánětlivých nebo purulentních onemocnění. On má téměř žádné vedlejší účinky, jen v některých případech může vyvinout dermatitidu. Použití přípravku Furatsilin se nedoporučuje těm, kteří mají zvýšenou citlivost na nitrofuran a také na onemocnění ledvin.

K přípravě léku je třeba rozpustit 0,5 tabletu. V 500 ml teplé vody a pak vylijte výsledný roztok do zařízení zvoleného pro oplachování a zahajte postup.

Umytí nosu solným roztokem

Zvláštní kapalina se nazývá fyziologický roztok, který se připravuje rozpuštěním chloridu sodného v čisté vodě. Při provádění je nutné dodržet poměr soli k vodě - 0,9%. Takové poměry lze získat smísením jednoduché vody se solí (poměr 1 g soli k 100 ml vody) - 250 ml skla a 2,5 g soli (asi 0,5 lžičky) stačí. Podíl 0,9% odpovídá hladině soli v krevní plazmě, což činí takové řešení vhodnější pro lidské tělo.

Nosní mytí s delfínem

Dolphin je komplexní přípravek obsahující mnoho různých mikroelementů a solí. Mezi složky tohoto roztoku patří sírany, brom, chloridy, jod, organické kyseliny a navíc boky z růží a sladkého dříví. Kromě kapaliny pro mytí samotného nosu je také součástí speciálního zařízení pro čištění nosu.

Lék se používá k mytí sinusitidou nebo rinitidou, sinusitidou nebo adenoiditidou, stejně jako po operacích na nosu. Mezi možné vedlejší účinky patří elastachitida nebo krvácení z nosu. Používání delfínu není povoleno pro děti mladší 4 let, pro případné nádory, a také v případě, že se u pacienta deformuje nosní přepážka nebo jsou poškozeny nosní cesty. Nemůže být použita v případě úplného přetížení nosní dutiny.

Antibiotika pro nazální výplach

Antibiotika pro nazální výplach jsou přípustná pouze na lékařský předpis. V současné době se tato metoda stává velmi populární, protože mnoho bakteriálních látek se stává odolné vůči méně silným lékům.

Pro praní mohou být tyto léky užívány - Protargol, Miramistin, Levomycetin. Miramistin se obvykle používá v případě hnisavé sinusitidy.

trusted-source[1]

Proplachování nosem s heřmánkem

V případě sinusitidy se doporučuje použít roztok heřmánek pro omytí nosu.

Tato rostlina obsahuje flavonoidy a esenciální oleje, které mají pozitivní účinek na sliznici nosní dutiny a také mají silné protizánětlivé vlastnosti. Kromě toho heřmánkový má uklidňující a analgetický účinek a také eliminuje nebo snižuje projevy alergie.

Řešení pro praní se provádí zcela jednoduše - chemická sedmikráska (v hotovém sáčku) se odebírá a vlije do vroucí vody. Poté je třeba trvat na tom, že je pokryt víkem. Hotový roztok se používá k mytí nosu.

Kontraindikace k postupu

Vypláchněte nos je kontraindikován v případech, kdy existují takové problémy:

  • Puffiness, který nelze vyloučit;
  • Benigní nebo maligní nádory v nosní dutině;
  • Otitis nebo riziko jejího výskytu;
  • Sklon k krvácení z nosu;
  • Alergická reakce na některý z prvků použitého roztoku;
  • Závažné zakřivení nosní přepážky nebo jiných překážek, které mohou zabránit pohybu roztoku v nosní dutině;
  • Ruptura tympanické membrány.

Komplikace po postupu

Vyplachování nosu s maxilární sinusitidou by mělo být provedeno co nejblíže, aby nedošlo k poškození nosní přepážky.

Rovněž je třeba mít na paměti, že postup je možný pouze v případě, že nejsou nasazeny nosní dutiny pacienta. A jestliže je průchodnost nosu zlomena, roztok může proniknout do středního ucha, což může vést k problémům s sluchem nebo způsobit ještě závažnější následky ve formě vývoje zánětu středního ucha.

Nemůžete také použít žádné řešení pro promývání nosní dutiny - to může také způsobit komplikace. Mohou existovat takové problémy:

  • Zánět sliznice a vzhled mikrotrhlin;
  • Zvýšené otoky tkání;
  • Vývoj alergií.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.