^

Zdraví

Onkolog-chirurg

, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 19.10.2021
Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Onkolog-chirurg - lékař, který provozuje zhoubné nádory.

trusted-source[1], [2], [3], [4]

Kdo je onkolog / chirurg?

Onkolog-chirurg vyšetřuje chirurgické metody léčby rakoviny. Dnes se léčí téměř všechny typy rakoviny. Onkologie věnuje velkou pozornost radiačním metodám detekce maligních nádorů, stejně jako ultrazvuku.

Onkolog-chirurg je velmi komplikovanou lékařskou specializací, protože rakovina je mnohostranná a odolává terapii, je opravdu velmi těžké léčit, rychle způsobuje metastázy. Lidé nadále umírají z těžko léčitelných forem rakoviny a některé nemohou být zachráněny jen proto, že se předčasně vzdávají.

Onkolog-chirurg může pracovat rozhodný muž se zlatými rukama, soucitný a citlivý. On provádí diagnostiku, operaci sám a rehabilitaci pacientů s rakovinou. Pracovní místa onkologů-chirurgů - vědeckých onkologických ústavů a soukromých onkologických center. Onkologové, chirurgové udržovat své dovednosti, zavádění nových technologií do praxe, například radionozh, laparoskopické chirurgii, embolizace nádorových cév, cévní prokrvení nádorů přehřátí organismu.

Zákeřnost rakoviny - v její rychlém šíření. Pokud zjistíte, abnormální výtok z plic (například krev v hlenu), vaginální, střevní obstrukce, nebo není z naroubované žloutenkou zřejmé, neprodleně konzultujte s onkolog. Pokud se poradíte s lékařem v první fázi rakoviny, v 85% případů můžete žít dalších 15 let. Pokud jste dlouhodobě léčeni zánětem plic nebo kolitidy, musíte požádat okresního lékaře nebo odborníka, aby se obrátil na onkologa. Toto onemocnění je důležité pro rychlou diagnostiku a dovednost kombinovat chirurgické metody léčby hormonální terapií, chemoterapií a radiační terapií. Hormonoterapie je zvláště účinná u rakoviny prsu. Radiační terapie se provádí, když se rakovina začala rozvíjet.

Faktory ovlivňující vývoj rakoviny: 

  • Dědictví. 
  • Životní styl, kouření, alkoholismus. 
  • Radioaktivní ozařování. 
  • Účinky léků.

Při léčbě rakoviny se často objevují komplikace spojené s poklesem imunity. Mezi ně patří virové infekce, houby a intoxikace: nevolnost, zvracení, průjem, vypadávání vlasů, deprese. Se všemi těmi, onkologové bojují.

Jaké testy mám vzít, když jedu na onkologa / chirurga?

Onkolog-chirurg nejprve provádí primární vyšetření pacienta, shromažďuje anamnézu, objasňuje stížnosti, palpuje orgány a obklopuje lymfatické uzliny. Další studie jsou přiděleny: rentgenové, ultrazvukové, krevní testy pro komplementery, obecný krevní test. Dokonce i obecná analýza krve může být již podezření na něco špatného. Počet leukocytů prudce stoupá, reakce sedimentace erytrocytů a hemoglobin klesají. Pokud výsledky varují lékaře, požádá pacienta, aby podal biochemický krevní test.

O stadiu vývoje a velikosti nádoru lze říci krevní test na onkomarkery - specifické bílkoviny, jejichž hladina se zvyšuje u pacientů s rakovinou. Tyto proteiny jsou v určitém počtu pro každého. Hodnota krevního testu pro onkomarkery je v dynamice růstu těchto proteinů.

Jaké diagnostické metody používá onkolog-chirurg?

Onkolog-chirurg vám může přiřadit CT, MRI, ultrazvuk, biopsii tkání, mamografii. Ženy s jistým genetickým markerem ohrožují rakovinu prsu více než ti, kteří takový marker nemají.

Dva muži ze sedmi trpí celoživotním karcinomem prostaty. K diagnóze této nejčastější populace rakoviny u mužů se používá transrektální biopsie pod ultrazvukovou kontrolou.

Co dělá onkolog-chirurg?

Oncologist chirurg zapojen chirurgických metod k léčbě nádorů, benigní nebo maligní: leukémie, melanomy, myelomy, sarkomy, mediastinální nádory centrálního nervového systému, ženských reprodukčních orgánů, prsní žlázy, trávicího traktu, kostí a dalších orgánů a částí těla. Léčí pacienta ve spolupráci s chemoterapeut a psychoterapeut. Nápověda je nutná během onemocnění, a to nejen u pacienta s nejčastějším onemocněním, ale i v jeho okolí. Onkolog nevyléčí - bojuje za každý rok života s pacientem. Snaží se udržovat funkci orgánu ovlivněného nádorem.

Kromě chirurgické metody boje proti nádorům používají v posledních 10-15 lékařů po celém světě a zejména v rozvinutých zemích: USA, Izrael, Německo, alternativní metody léčby rakoviny. Prosím, nezaměňujte je s hojením a špínou. Všechny tyto metody jsou založeny na zásadách medicíny založené na důkazech. Zde jsou: 

  1. Rozhlasový nůž - pomocí elektrického proudu bezpečného pro frekvenci těla se vylučuje nádor, metastázy jsou zničeny. Nůž pracuje v režimech svařování, koagulace nebo řezání. Jedinečnost metody spočívá v bezkrevnosti prováděné operace. Stehy a sponky se nepoužívají. Hojení ran se vyskytuje velmi rychle a nádor může být odstraněn touto metodou za méně než hodinu. Radiový nůž se používá v urologii, oftalmologii, při operacích na žaludku a střevách. Rozvíjel zájem o USA a Rusko. 
  2. Úspěšné pokusy o použití kmenových buněk v léčbě některých typů rakoviny pokračují. Jsou schopny obnovit strukturu poškozených tkání. Kmenové buňky jsou ty, ze kterých se v budoucnosti vytvářejí všechny orgány v děloze. 
  3. Transplantace kostní dřeně. 
  4. Hoření nádoru ultrazvukem.

Na evropských klinikách, samozřejmě, pokročilejší vybavení a lepší služby. Kdo může - je tam zacházeno. Ale na Ukrajině u Cancer Institute můžete získat radu onkologa, podstoupit chemoterapii, úspěšně odstranit nádor a poté žít po několik desetiletí. Máme dobré odborníky. Soukromé onkologické kliniky jsou také otevřené.

Lékař nejprve provede klinické vyšetření. Musí mít citlivé prsty, aby zjistil nádor při prvním vyšetření. Potom onkológ bere škrábání nebo biopsii.

Pokud máte dlouho hojit vředy a trhlin v kůži, tam byly skvrny na kůži, které dříve neexistovaly, plná mateřské znaménko, dlouhý čas ubíhá kašel, zjistíte, že je obtížné polykat potravu, máte zácpa nebo průjem, rychlý úbytek hmotnosti, bolesti zad, navštíví onkologa . Abyste zabránili překvapení rakovinou, překontrolujte pravidelné vyšetření: mamografie, ultrazvuk, gastroskopie.

Onkolog má specializaci: například, jsou lékaři, rakoviny, oncourology, onkodermatologu, onkopulmonologi, onkoproktologi, onkogastrologi.

Onkologické onemocnění zaujímají přední místo mezi příčinami smrti lidí. Každá čtvrtá osoba může vyvinout rakovinu. Benígní nádor se liší od maligního pomalého růstu a nikdy nedává metastázy. S růstem benigního nádoru nejsou okolní zdravé tkáně ničeny. Když tělo postihuje zhoubný proces, všechno se děje naopak. Existuje několik stovek druhů rakoviny! Nejběžnější je rakovina plic, střev a ženských pohlavních orgánů.

Jaké onemocnění onkolog-chirurg ošetřuje?

Onkolog-chirurg ošetruje nádory chirurgicky. Moderní život je plný škodlivých faktorů, které vedou k tomu, že rakovina se vyskytuje o něco méně často než ARVI.

Onkolog-chirurg má znalosti o všeobecné medicíně, zná zákony, kterými dochází k nekontrolovanému rozdělení buněk v těle.

Proč se objevují nádory? Nejčastěji je příčinou trvalé trauma těla, stlačování nebo účinek ionizujícího záření. Benígní nádory nejsou nebezpečné, mohou být vyléčeny v jakékoli fázi vývoje jednoduchým odstraněním. Mezi nejběžnější patří myomie dělohy, adenomu a lipomu.

Maligní nádor, na rozdíl od benigních, je vždy doprovázen mutačními procesy v buňkách. Mutace jsou známy jako změny v DNA, což vede k porušení buněčného dělení. Rakovina prsu, varlat a konečníku může být zjištěna samotným pacientem. Měli byste také věnovat pozornost "špatným" mateřským znaménkům, které jsou nejčastěji vystaveny světlým lidem s modrými a šedými očima. V "podezřelých" krtcích je heterogenní barva. Tato mateřská znamínka krvácí a svědí. Rakovina kůže ve struktuře onkologie představuje 5% případů. Krtek může být snadno odstraněn elektrickým koagulátorem, čímž se vyvaruje vzniku závažných komplikací. Postarejte se o sebe od mladého věku. Kapky vody se chovají jako čočky, takže se sami rozhodněte - vyjděte z vody - vysušte. Vyvarujte se spáleniny poledne. Je také škodlivé navštívit solárium.

Beníné nádory existují již léta, obklopené skořápkou. Zhoubné nádory proniknou do jiných orgánů, což vede k smrti. Prostě přestanou pracovat. Ve fázi tvorby metastáz je ten velký pocit silné slabosti, ztrácí váhu. Nádor roste a nakonec se zhroutí, zatímco toxické produkty rozkladu jsou vtaženy do krve.

90% rakoviny je výsledkem špatných návyků: kouření, podvýživa. Většina nádorů se začíná rozvíjet až ve věku 20 let. Hubnutí, únava, bolest, zežloutnutí kůže, svědění, chronická zácpa, krev v moči, krvácení z pohlavního traktu, těsnění na hrudi, dušnost, kašel - to jsou hlavní příznaky příslušných orgánů rakoviny.

Každá žena čelila nepohodlí a otoku mléčných žláz v určitých dnech menstruačního cyklu. Mastopatie postihuje 9 z 10 žen. Je to provokující faktor pro rakovinu prsu.

Poradenství lékaře onkolog-chirurg

Základy prevence rakoviny jsou velmi jednoduché: nezneužívejte kouření, sportujte, pravidelně navštěvujte preventivní prohlídky gynekologa a urology. Je nutné snížit množství tuku spotřebovaného v jídle. Čerstvá zelenina a ovoce obsahují antikarcinogeny. Jezte je co nejvíce, abyste se nestali obětí zákeřného onemocnění. Zanechte alkohol. Lepší vůbec. Z toho není užitečné. Pro organismus je alkohol jedem! Zejména zvyšuje riziko rakoviny žaludku a jater.

Vegetariáni trpí méně rakovinou, protože nemají smažené maso (v smažených potravinách, mnoho karcinogenů) a nemají jíst klobásy, klobásy a jiné uzené výrobky.

Slabost, ztráta chuti k jídlu a váha naznačují, že je třeba okamžitě absolvovat úplné vyšetření. Máte-li krtek s nepravidelnými okraji, které svědí a kůra, nemají rostou vlasy, dochází k zánětu, nebo z nich je krvácení, pak takový krtek být odstraněna po nahlédnutí na onkologa.

Nedostatek chuti k jídlu, nevolnost a bledá kůže jsou typické pro rakovinu žaludku. Krevní výtok během defekce a zácpy se vyskytuje u rakoviny konečníku. Neztraťte jeden den, kontaktujte odborníka, pokud jste našli jeden nebo více těchto příznaků. Ale nedávejte se panice - 80% nádorů je benigní. Ano, a zhoubné nádory dnes - daleko od věty. Onkolog-chirurg bude pomáhat identifikovat rakovinu v počáteční fázi a zvolit optimální způsob léčby.

trusted-source[5], [6]

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.