^

Zdraví

Ortopedista-traumatolog

, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 20.11.2021
Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Ortopedista-traumatolog - lékař, který se zabývá diagnostikou, léčbou a prevencí muskuloskeletálního systému. A také patologie, úrazy a nemoci, které vznikají tímto systémem těla. Zvažme, kdo je ortopedista-traumatolog, co je obsaženo v jeho povinnostech a kdy je třeba jít na jeho recepci.

Ortopedista-traumatolog - povolání, které spojilo dvě lékařské speciality - povolání ortopedisty a traumatologa. Ortopedista-traumatolog je univerzální odborník, který má znalosti a dovednosti obou specialit. Ortopedický traumatolog je v každém ambulantním oddělení, úrazové jednotce a nemocnici. Povinností lékaře je vyšetření pacienta, léčba zranění, výběr a předepsání správné léčby, poradenství a prevence.

Dobrý odborný ortopedista-traumatolog musí mít vysoký intelekt, zodpovědnost a pozornost. Lékař by měl mít znalosti v oblasti fyziologie, anatomie a traumatologie, znát rysy muskuloskeletálního systému a zvládnout základní metody diagnostiky a léčby.

trusted-source[1], [2]

Kdo je odborník na ortopedickou traumu?

Kdo je odborník na ortopedickou traumu? Jedná se o lékaře, který má praktické dovednosti v léčbě zranění a onemocnění souvisejících s muskuloskeletálním systémem. Lékař také poskytuje nouzovou a plánovanou pomoc moderními technikami pro nápravu poruch měkké tkáně končetin, fixování zlomenin a léčbu kloubů.

Pokud má pacient zlomenou nohu, ortopedický traumatolog vyšetří zlomeninu a okamžitě provede rentgen. Rentgen umožňuje zobrazit všechny znaky zlomeniny. Poté doktor narovná zlomeninu, dává zlomené kosti správnou pozici. Po všech těchto postupech doktor uděluje omítku, než fixuje zlomenou kost pro nejrychlejší a nejpřísnější koalescenci a léčení.

Dosud se mohou ortopedické traumatologové snadno vyrovnat s nemocemi a zraněními, které se donedávna zdají beznadějné a absolutně nevyléčitelné. Takže ortopedista-traumatolog může nahradit klouby, které jsou postiženy takovou chorobou jako artróza. Většina profesionálních ortopedických traumatologů je v Americe, Velké Británii a Německu.

Kdy mám jít do ortopedického traumatologa?

Máte problémy s držením těla nebo kvůli staré nesprávně frakturované zlomenině problému s muskuloskeletálním systémem, pak potřebujete lékařskou pomoc. Zvažme, kdy je třeba se obrátit na ortopedistu-traumatologa.

 • S zlomeninami jakékoliv složitosti, abnormální fúzí kostí a nemoci z obrny.
 • S úseky svalů a vazy, kousnutí hmyzu a zvířat, které způsobily deformaci měkkých tkání.
 • S těžkou nebo chronickou bolestí v kloubech, páteři nebo končetinách.
 • S různými deformacemi a patologiemi páteře, hrudníku, končetin, svalového a kostního systému.
 • S omrzlinami končetin, poruchami cévního systému, plochými nohami.

Jaké testy musíte předat odbornému ortopedickému traumatu?

Když navštívíte nějakého lékaře, musíte provést řadu testů, protože to vám umožní urychlit proces diagnostiky onemocnění. Zvažme, jaká analýza je třeba předat, když se odkazuje na ortopedistu-traumatologa.

 • Obecná analýza moči a krve.
 • Zkouška srážení krve.
 • Analýza doby tromboplastinu.
 • Protrombinový čas (RT) + fibrinogen.
 • Protrombinový čas (RT).

Přesný seznam testů, které je třeba provést, předepíše odborník na ortopedickou traumu. V některých případech doktor provádí nezávisle testy a provádí výzkum.

Jaké diagnostické metody používá ortopedista-traumatolog?

Každý lékař má vlastní diagnostické metody, které vám umožňují identifikovat nemoc a předepsat správnou léčbu. Podívejme se na diagnostické metody používané odborníkem na ortopedické traumy.

 • Vizuální kontrola - umožňuje externí znaky k určení nemoci.
 • Metoda palpace - použitá pro deformity a patologie. Tato metoda umožňuje lékaři určit složitost onemocnění a najít důvody.
 • Rentgenová metoda je povinná pro zlomeniny, podlitiny a podvrtnutí. To dává ortopedickému traumatologovi příležitost vizuálně posoudit problém a zvolit ideální léčbu.
 • Náprava je metoda uzavřené chirurgické intervence. Při použití této metody lékař opravuje patologické problémy a deformity rukama. Používá se pro zakřivení končetin, špatné zlomeniny.

Co dělá ortopedický traumatolog?

To, co dělá ortopedický traumatolog, je otázka, která zajímá mnoho pacientů, kteří nejprve navštíví tohoto lékaře. Cíle traumatologist ortopedem týká diagnostiky a léčby zranění od zlomenin a dislokace, k vážným zraněním, které mají negativní vliv na pohybový aparát.

Hlavním úkolem ortopedisty-traumatologa je diagnóza muskuloskeletálního systému, který zahrnuje klouby, šlachy, svalový systém, kosti, vazy a nervy. Lékař se zabývá studiem stavu těla a procesů, které se v něm vyskytují kvůli zranění, mechanickým, radioaktivním, chemickým, elektrickým a jiným zraněním.

Jaké onemocnění zachází ortopedista-traumatolog?

Ortopedist-traumatolog je univerzální odborník, který se zabývá léčbou a diagnostikou muskuloskeletálního systému a kostního systému. Podívejme se, jaké choroby zachází ortopedista-traumatolog.

Ortopedista-traumatolog se zabývá léčbou takových onemocnění jako:

 • Ploché nohy.
 • Problémy s držením těla a páteře.
 • Maligní a benigní nádory kostí.
 • Zlomeniny (izolované, uzavřené a otevřené zlomeniny)
 • Ztráty a trhání šlach, poškození vazů.
 • Dislokace a subluxace kloubů.
 • Anomálie, vady a deformace vývoje kostí, chrupavky, kloubů

Poradenství lékaře ortopedista-traumatologa

Poradenství lékaře ortopedista-traumatologa - to jsou aktuální doporučení, která jsou zaměřena na udržení zdraví. Zvažme některé doporučení ortopedisty-traumatologů.

 • Zdravý životní styl a fyzická aktivita - pravidelné cvičení a správná výživa pomáhají zlepšovat zdraví. Toto poradenství je relevantní jak u dospělých, tak u mladých pacientů.
 • Strávit více času na čerstvém vzduchu. Nezapomeňte, že slunce je zdrojem vitamínu D. Slunce tónuje pokožku, dělá to krásné, opálené, zvyšuje imunitu a náladu.
 • Zdravé jídlo a spánek je závazkem fyzického i duševního zdraví. Správně a pravidelně jíst, dostat spánku a opustit špatné návyky. To jsou hlavní principy a rady ortopedického traumatologa.

Ortopedista-traumatolog - multifunkční specialist, který léčí zranění, modřiny, vyvrtání a mnoho dalšího. Ortopedista-traumatolog pracuje s pohybovým systémem těla, pomáhá vyrovnat se s deformity a patologií kostí. Včasné odvolání k lékaři vám umožňuje identifikovat problémy a vyřešit je ještě předtím, než přijmou patologický charakter.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.