^

Zdraví

Ošetření popálenin brilantní zelení

, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 20.11.2021
Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Zelená je nazývána 1% nebo 2% vodným nebo alkoholovým roztokem. Zelenko je dezinfekční prostředek, který pomáhá eliminovat infekci a kromě toho sterilizuje upravenou oblast pokožky. Stejně jako ostatní antiseptické léky má dráždivé vlastnosti, takže může způsobit podráždění pokožky nebo dokonce její spáleniny. Níže najdete informace o tom, jak zacházet s popáleninami zeleně.

Je možné rozmazat spálenou zeleninu?

Během léčby popálenin musí být zelená používána velmi pečlivě - mazání pouze okrajů rány vytvořené na kůži bez ovlivnění spálené oblasti. Nejlepší způsob, jak v tomto případě provádět dezinfekci rány, je speciální sprej nebo gel. Nemůžete používat zelenku a léčit popáleniny o 2 stupních závažnosti, ve kterých je narušena celistvost tkání.

Máte-li hořet vaše pokožka je brilantní zeleně, nesnažte se mazat poškozenou oblast tuku nebo manganistan draselný, protože tyto prostředky mohou zhoršit pouze stav pokožky, což je důvod, proč je stále obtížnější diagnostikovat hloubku popálení.

Jak zacházet se spálením se zeleným?

Pokud jste použili greeníi na zpracování rány a spálili ji, neměli byste se o to starat. Toto poškození rychle prochází (pokud nemazate toto místo se zeleným) - po 2-3 dnech. Ošetření popálenin pomocí zelených látek může být za pomoci speciálních prostředků proti spalování - jako aerosoly jako Levian, Vinizol, Oxycyclozole nebo Panthenol. Účinně se vyrovnají s povrchními popáleninami a můžete si je koupit přes-pult v každé lékárně.

Léčba popálenin se zelenými záchvaty v oku byste měli začít s praním se slabým manganovým roztokem nebo roztokem taninu (3%). Pokud tyto léky nejsou k dispozici, můžete použít studený čaj nebo vodu (tekoucí), abyste umyli vypálené oči. Poté je naprosto nezbytné konzultovat ošetřujícího lékaře k další léčbě.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.