^

Zdraví

Perinatolog

, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 20.11.2021
Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Perinatologa - doktorka, která studuje období těhotenství od 28 týdnů do porodu a zdraví matky a dítěte během 7 dnů po porodu.

Kdo je perinatolog?

Lékař, který sleduje průběh těhotenství pozdě v životě a odhaluje kongenitální patologii. Kromě lékařských znalostí musí mít jistý soubor osobních vlastností: schopnost poslouchat, citlivost, porozumění, milost, takt.

Perinatolog řekne ženě, jak správně jíst, jak se připravit na porod, aby se zbavil strachu, psychologie novorozence a charakteristik kojení. Nyní se stalo možné narození v přítomnosti jejího manžela a doma. Perantolog nebo perinatální psycholog je obzvláště potřebná, pokud se žena rozhodne, že nebude mateřským domovem, ale chce porodit doma nebo ve vodě. Perinatolog může pracovat s příbuznými těhotné ženy. Perinatolog organizuje pro dítě správnou péči, tvoří správné mateřské chování.

Kdy mám jít k perinatologovi?

Perinatální pacient by měl být léčen ve všech případech asfyxie novorozenců, s narozením, plicními problémy a infekcemi.

Také perinatální konzultace je nutná pro mnohočetné těhotenství, těhotenství po 40 letech, obvyklé potraty a vývojové vady zjištěné na ultrazvuku. V případě nutnosti mohou být předepsány invazivní studie plodové vody.

Jaké testy mám vzít, když půjdu k perinatologovi?

Obecný krevní test, analýza krevních skupin a Rh faktorů, běžný bilirubin, virus herpes simplex a další testy na doporučení perinatológa.

Jaké diagnostické metody používá perinatolog?

Elektrokardiogram, zřídka - rentgenový a ultrazvuk.

Co dělá perinatolog?

Perinatolog se zabývá detekcí vrozených patologií a poruch u dítěte, které vznikají při porodu.

Jakým onemocněním ošetřuje perinatolog?

To je především asfyxie novorozenců, porodní poranění centrálního nervového systému, osteoartikulární systém, břišní dutina a intrauterinní infekce.

Tipy perinatologa

  • Dýchání spícího dítěte je propleteno dlouhou fází výdechu. Existuje nedostatek kyslíku. Tam je reflex jerking.
  • 50 - 60% času, kdy se spící dítě tráví v pohybu. Nezasahujte do motorické aktivity dítěte, neohněte ji.
  • Během koupání udržujte dítě nad vodou. Tam jsou speciální centra pro výuku plavání kojenců. To je velmi užitečné pro jejich vývoj.
  • Podporovat volný rozvoj schopností dítěte a podporovat jeho motorickou aktivitu.

Perinatologist pomáhá ženě přežít těhotenství a porod, tvoří tělesné zdraví dítěte a duševně zdravou osobu.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.