^

Zdraví

Phlebologist

, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 20.11.2021
Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Phlebolog je lékař, jehož hlavní specializací je patologie dolních končetin. Častěji se nazývá cévní chirurg, nebo obecně. Nezáleží na tom, jakou specializaci má doktor předtím, než začal bojovat s patologiemi. V tomto případě jeho dovednosti hrají důležitou roli. Phlebologist často dodržuje různé principy léčby. Neexistují žádná konkrétní pravidla, každý používá to, co považuje za efektivní a pro něho vhodnější. Nicméně stále existuje dobrý efekt. Tento lékař v podstatě stále ve své vlastní praxi používá výjimečně moderní metody eliminace křečových žil.

trusted-source[1], [2], [3]

Kdy mám kontaktovat phlebologistu?

Často je návštěva lékaře flebologa způsobena vzhledem vaskulární sítě na kůži. Ale je to nejnebezpečnější případ. V podstatě se lidé obracejí, když je v nohou bolest a vidí expanzi žíly. Někdy křeče nebo otok způsobují návštěvu flebologa. Ale nejčastějším jevem jsou křečové žíly. Začíná se projevovat u žen v období 25-50 let. V tuto chvíli je třeba sledovat stav nohou. Jakmile se retikulum začne objevovat, je nutné okamžitě napsat schůzku se specialistou. Flebolog identifikuje příčinu a pokusí se ji zjistit.

Jaké testy mám vzít, když zavolám phlebologistovi?

V případě potřeby jmenuje flebolog klinický krevní test a v některých případech koagulogram. Obecně je to dost externí vyšetření končetin. To vám umožní přesně určit, co člověku obtěžuje a snaží se vyřešit problém. Zvláště příprava na průzkum nestojí za to. Stačí, abyste se s lékařem dohodli na schůzce a počkat na vyšetření. Pouze v některých případech je nutné provést krevní test. V zásadě to není nejdůležitější postup. Hlavní věcí je diagnostika a léčba. Phlebologist s vizuální kontrolou je schopen určit problém.

Jaké diagnostické metody používá phlebologist?

Phlebolog používá několik základních diagnostických metod. Zpravidla se jedná o ultrazvukovou olografii, flebografii a duplexní skenování. Metoda přímo závisí na složitosti případu a stavu pacienta. V některých případech musíte provést klinický krevní test. To se však děje již v průběhu určení příčiny a jejího vyloučení. Jakmile jsou všechny informace shromážděny, začíná výběr efektivní léčby. Phlebologist volí vše, založené výhradně na individuálních charakteristikách člověka.

Co dělá flebolog?

Phlebolog eliminuje různé patologie, které se nacházejí na dolních končetinách. V podstatě se jedná o mikrovarikoz, telangiektázii, křečové žíly a tromboflebitidu. Lidé, kteří trpí těmito nemocemi, jsou posláni ke konzultaci přímo flebologovi.

On, zase s pomocí moderních metod léčby poskytuje potřebnou pomoc. Na tom není nic nadpřirozeného. Hlavní věcí je zvolit si opravdu účinnou techniku. Flebologist první věcí je identifikovat problém, seznámit se s ním a pouze, a pak pokračovat v léčbě.

Jaké nemoci léčí flebolog?

Flebolog obvykle zpravidla odstraňuje křečové žíly, trofické vředy, mikrovarikózu a další patologické stavy spojené s tímto počtem. Je samozřejmé, že čím dříve pacient hledá pomoc, tím rychleji a lépe bude poskytnuta. Koneckonců, ve více zanedbávaných případech je těžší pomoci, ale je to možné. V tomto případě vše závisí přímo na samotné nemoci. Takže mikrovarikóza je nejnebezpečnější ze všech výše uvedených. Proto, pokud se vyskytnou nějaké patologické stavy, stojí za to okamžitě vyhledat pomoc specialisty. Flebolog diagnostikuje onemocnění a předepisuje účinnou léčbu.

Poradenství lékaře flebologa

Je třeba pečlivě sledovat stav dolních končetin. Koneckonců, mnoho onemocnění může být odstraněno v počáteční fázi, a tak se situace nezhoršuje. Pokud je na nohách pozorováno retikulum, měli byste si objednat schůzku. Obecně platí, že je žádoucí sledovat vaše nohy, to vše je jednodušší, pokud používáte speciální nástroje. Pokud je situace spíše komplikovaná, měli byste okamžitě vyhledat pomoc. Některé nemoci vyžadují okamžitou a účinnou léčbu. Phlebologist, je schopen vyřešit všechny problémy spojené s patologií dolních končetin.

trusted-source[4]

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.