^

Zdraví

Pilulky z blech

, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 20.10.2021
Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Majitelé čtyřnohých mazlíčků, jak koček, tak psů, se často setkávají s různými parazity, včetně blech. Přinášejí spoustu problémů, protože často kousají nejen zvířata, ale i lidi. Bojové blechy lze provádět pomocí speciálních nástrojů: spreje, kapky, šampony. Nedávno se však pilulka proti blechám, která jsou doporučována nejen pro zvířata, ale také pro jejich majitele, se stala velmi populární.

trusted-source[1]

Indikace Tablety proti blechám

Tablety z blech se používají v případě, kdy tělo vykazuje první známky jejich uhryznutí. Je třeba poznamenat, že lidský skus jen několik druhů těchto parazitů kočičí blechy Ctenocephalides felis, psí blechy Ctenocephalides canis, krysy blechy Xenopsylla cheopis a králičí blecha Spilopsyllus cuniculi. Existuje ale i parazit, který reprodukuje a žije výlučně u lidí: Pulex dráždci.

Hlavními příznaky bolestního skusu jsou následující příznaky:

 1. Poměrně silné a nepříjemné bolestivé pocity (podobně jako prick s tenkou jehlou).
 2. Na místě skusu se objeví červená tečka, v jejímž středu se může objevit gore.
 3. Místo kousnutí nabobtná a mírně nabobtná.
 4. Červená tečka je velmi svědivá.
 5. Kůže se také zčervenává kolem kousnutí.

trusted-source[2]

Formulář vydání

Dnes je nalezení obrovských pilulky, které jsou vhodné pro zbavování se blech, poměrně obtížné. Zejména existují pouze dvě drogy, s nimiž se můžete zcela zbavit těchto parazitů:

 1. Comfortis.
 2. Bravecto.

Upozorňujeme, že tyto produkty jsou vhodné pouze pro ošetření zvířat. Mělo by však být zapamatováno, že nejprve musíte zachránit domácí zvíře před parazity a teprve pak zahájit léčbu osoby.

Pokud se však na lidském těle objevují kousání blech, doporučuje se především dezinfikovat rány a odstranit nepříjemné svědění, které může vést ke zčesání poškozené kůže a infekci uhryznutím. Pro tento účel je vhodný kalamínový krém nebo bór-plus. Pokud je svědění velmi závažné, můžete aplikovat fluorinární, hydrokortizonové nebo jiné steroidní masti.

Zánět rány lze úspěšně odstranit za použití konvenční sírové masti. V některých případech může lékař doporučit užívání antihistaminových tablet k uvolnění hlavních příznaků kousnutí z blech.

Dále budeme zvažovat podrobnější informace o nich.

Comfortis

Tablety z blech jsou účinnější a spolehlivější způsob boje proti parazitům. To je způsobeno tím, že kapka, šampon nebo sprejové zvíře může lízat srst, ale tableta bude přesně pracovat tak, jak má.

Komfortní tablety založené na aktivní složce synoidu jsou charakterizovány cílovým účinkem na nervový systém parazita. Když aktivní složky drogy přicházejí do žaludku blech, vyvstanou svalové křeče a nervová obrna, což vede k smrti hmyzu.

Tento lék je k dispozici v různých dávkách, takže musíte koupit pilulku, založenou na hmotnosti zvířete. Je velmi důležité pečlivě přečíst pokyny před podáním léčiva zvířeti. V tomto případě může být lék podán jak během jídla, tak po jeho příjmu. Díky speciálním chuťům zvíře bere bez problémů pilulku.

Lék začíná za půl hodiny po užití. A parazité zemřou během dvou hodin. Přípravek Comfortis lze použít také k prevenci. Je třeba poznamenat, že tato léčiva je vhodná pouze pro léčbu zvířat od 14. Týdne svého života.

Bravecto

Tablety Braveto jsou určeny k léčbě psů proti blechám. Produkováno v pěti různých dávkách. Léčivo založené na aktivní složce přípravku Flurinaner pomáhá rychle se vyrovnat s parazity. Flurinaner blokuje receptory blech a klíšťat závislé na GABA a glutamátu, což vede k rozvoji nervového bušení, paralýze a další smrti parazitů.

Braveto je předepsáno pro psy v dávce, která závisí na hmotnosti vašeho mazlíčka. Zvířata zpravidla žvýkají tyto žvýkací tablety bez problémů, protože mají příjemnou vůni a chuť.

To je vzácné, že tento lék může způsobit průjem u psů, zvracení, slintání a zhoršení chuti k jídlu. Přípravek Braveto nelze používat k léčbě těhotných psů, stejně jako zvířat o hmotnosti nižší než 2 kg.

Čtěte také: Kapek z blech: typy, princip činnosti a způsob aplikace

trusted-source[3]

Dávkování a aplikace

Tablety z blech se používají hlavně perorálně. V takovém případě můžete najít takovou dávku účinné složky, která je ve vašem konkrétním případě nejvhodnější. Je velmi důležité plně dodržovat pokyny, které jsou k nápravě vždy připojeny. Zpravidla u psů v rozmezí od 1 kg hmotnosti není předepsáno více než 70 mg léčiva a u koček nejvýše 100 mg.

trusted-source[6], [7]

Kontraindikace

 1. Nevolnost aktivních složek tablet proti zvířatům proti blechám.
 2. Malá hmotnost domácího mazlíčka.
 3. Těhotenství a krmení potomků.
 4. Zvířata s epilepsií.

trusted-source[4]

Vedlejší efekty Tablety proti blechám

 1. Zvracení.
 2. Průjem.
 3. Zvýšené slinění.
 4. Zhoršení chuti k jídlu.

trusted-source[5]

Podmínky skladování

Uchovávejte tablety mimo blechy odděleně od potravin v těsně uzavřených obalech. Místo by mělo být zcela chráněno před malými dětmi a přímým slunečním světlem. Teplota vzduchu by neměla překročit +30 stupňů.

trusted-source[8]

Skladovatelnost

Doba použitelnosti tablet proti blechám, obvykle až do tří let.

trusted-source[9]

Pozor!

Pro zjednodušení vnímání informací byl tento návod k použití drogy "Pilulky z blech" přeložen a předložen ve zvláštním formuláři na základě oficiálních pokynů pro lékařské použití drogy. Před použitím si přečtěte anotaci, která přichází přímo k léčbě.

Popis je poskytován pro informační účely a není vodítkem pro samoléčení. Potřeba tohoto léčiva, účel léčebného režimu, způsobů a dávky léčiva určuje pouze ošetřující lékař. Samodržení je nebezpečné pro vaše zdraví.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.