^

Zdraví

Plastická operace vaginální stěny

, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 19.11.2021
Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Přední kolborafa

Vagina je vystavena v zrcadlech. Krk je zachycen kuličkovými kleštěmi a redukován na vstup do vagíny. Z přední poševní stěnu vystřihnout oválný klapku, přičemž horní okraj, který je 1-1,5 cm pod močové trubice, a se spodní okraj - místo v blízkosti přechodu na krční poševní klenby.

Pokud chirurg vstoupí do vrstvy, a pak vytáhne horní okraj klapky pomocí Kocherových svorek, sliznice pochvy se snadno oddělí od podkladových tkání. Pak se na stěně vagíny nanášejí nucené stehy s absorbovatelným materiálem se sevřením zachycením fascie močového měchýře.

Technika pro operaci při spouštění močového měchýře a přední stěně vagíny. Sliznice vagíny se otevře, v určité vzdálenosti 1 cm od vnějšího otvoru močové trubice, se řezná linie přesune vaginální stěnu děložního čípku, otseparovyvaetsya částečně vystaveny obložení močového měchýře.

Močový měchýř je oddělený od děložního čípku. Pak svaly jeho svaly s několika stehy s absorbovatelným šicí materiál. Pokud je to nezbytné, do močové trubice je vložen katétr a tkáně v oblasti uretrálního svěrače jsou šité. Pak je fascia močového měchýře šitá takovým způsobem, že jedna jeho část jde k druhému. Volné chlopně vaginální stěny jsou řezány a nucené stehy jsou aplikovány s absorbovatelným materiálem pro šití.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7], [8], [9]

Kolppeperinoppastika

Operace kolpoperineoplastiky může být rozdělena do několika fází. V první fázi kůže perinea a zadní poševní stěny sliznice diamantových vypne klapkou, jejíž velikost určuje výšku hráze v průběhu tvářecí operace.

Vstup do vagíny musí být průchodný pro dva prsty. Příliš vysoký rozkrok zabraňuje normálním pohlavním stykům.

Po rozřezání vaginální sliznice otseparovyvayut od základní tkáně a perinea svalů na stranu, aby úseky boční vedení, jejichž cílem kosočtverečný klapku.

Po vyříznutí sliznice vzniká rána, která má vzhled nepravidelného kosočtverce. Na spodní straně je přední stěna ampule konečníku.

Při vyjímání vaginální sliznici by měla být opatrný zraněných konečníku, protože zejména v přítomnosti jizev, stěna jí úzce spjat stěny pochvy, sliznice je velmi ředí.

Druhá fáze - levatoroplastika - může být provedena dvěma způsoby - bez izolace as přidělením nohou levice z fasciální lůžka. Když jsou leváři spojeni společně s fascií a okolní vlákninou, vytváří se poměrně pevná jizva, která zajišťuje normální funkci pánevního dna.

Levíti jsou vystaveni. Kruhové a tlusté zachycení jehly hrany levator nohou na obou stranách v horní části rány, konce nití se svorku a vytáhl nahoru, přičemž sbíhající hrany nohy zvedače. Švy nejsou vázány. Odložte 1-1,5 cm od prvního ševu, druhou přiložte a třetí konec bližší k konečníku.

K oddělení nohou levice se provádí řez fascie a poté je sval izolován od fasciálního lůžka a sešit.

Třetím stupněm je spojit okraje sliznice vaginy se zvednutím podkladových tkání tak, že je na jehle přitiskne. Švy se aplikují od horního rohu rány. Můžete zasvětit Reverden na místo, kde bude vytvořen zadní hrot perineu.

Čtvrtou etapou operace je spojování okrajů levičáků vazbou dříve uložených ligatur. Vazba ligatury začíná horní ligaturou. Pokud je to nutné, aby se zabránilo tvorbě "prázdných prostorů", jsou na perineální ráně umístěny další švy.

Hrany perineální kožní rány jsou spojeny kontinuálním intradermálním stehem s resorbovatelným materiálem ze stehu nebo oddělenými nodulárními stehy.

Kolpoperinsoplastiku může být provedeno jako samostatný provoz, ale často je kombinován s dalšími zásahy: .. Přední nebo střední kolporrafiey, hysterektomii z pochvy přes apod Všechny operace, které pracují na sestupu a prolapsu pochvy a dělohy, založený na etiologický faktor by měl skončit plastické operace svalů pánevního dna.

trusted-source[10], [11], [12], [13]

Odstranění cyst bartholinové žlázy

Nad největšími konvexními cysty dělejte výřez kůže na 2-3 cm. Pak se odstraní a odstraní tupé a ostré železo. Vytvořte hemostázu, nanášejte první ponorné švy a pak tenké švy absorbující šicí materiál na kůži. Oblast svarů je ošetřena antiseptikem.

V některých případech se choroba opakuje. Po otevření abscesu žlázy dochází k zánětu a přestává palpovat. V těchto případech je průřez kůže velkých pysků vytvořen v oblasti žlázy. V tomto případě se kapsle stává viditelným a může být vyjímán.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.