Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Porodní asistentka

, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 23.02.2020

Slovo porodní asistentka pochází z francouzského poukazu, což znamená pomoc při porodu.

Porodní asistentka je zaměstnancem materské nemocnice nebo ženské kliniky se středním zdravotním vzděláním. Hlavními povinnostmi tohoto specialisty jsou porodní péče, domácí sledování vývoje těhotenství a matka s novorozencem, tréninkové dovednosti pro péči o dítě.

trusted-source[1], [2], [3]

Kdy mám jít do porodní asistentky?

Porodní asistentka je jediný odborník, jehož vzdělání je zaměřeno na péči o mateřství.

Brzké těhotenství je příležitostí, kdy byste měli kontaktovat porodní asistentku. Zjištění patologických stavů během těhotenství a okamžité odeslání pacienta do porodní asistentky pomáhají: 

 • stav nevolnosti; 
 • vzhled zvracení; 
 • snížení tělesné hmotnosti; 
 • krvácení během těhotenství; 
 • svědění; 
 • ikterus kůže kůže; 
 • projevy infekčních onemocnění (zarděnka, toxoplazmóza atd.); 
 • infekční nemoci přenášené sexuálním stykem.

Jaké testy mám vzít, když kontaktuji porodní asistentku?

Kromě obecných vyšetření krve a založení skupiny, jaké testy je třeba provést při kontaktu s porodní asistentkou? Do seznamu jsou přidány studie na hladinu cukru v krvi, definici koagulability a možných onemocnění (např. AIDS).

Na základě výsledků obecného testu moči porodní asistentka vyvozuje závěr o činnosti ledvin a možných patologických stavech. Analýza rozmazání flóry vagíny a děložního čípku pomáhá eliminovat kandidózu, kapavku, chlamydie a rakovinu. Laboratorní testy se provádějí také za přítomnosti helminthických invazí.

Odhalené problémy jsou předmětem okamžité léčby, aby nedošlo k poškození zdraví dítěte.

Určit nejnebezpečnější pro nemoci dítěte může být kvůli prenatální diagnóze, skládající se z komplexního prenatálního průzkumu. Tyto techniky ukazují vývoj Downova syndromu, srdečních chorob a dalších závažných onemocnění.

Jaké metody diagnostiky používá porodní asistentka?

Úkolem porodní asistentky je shromáždit anamnézu těhotenství: 

 • rodinné nemoci (alkoholismus, duševní poruchy atd.); 
 • přenášená onemocnění těhotných žen během života, zvláště infekční nebo rachoty; 
 • charakteristiky měsíčního cyklu; 
 • informace o předchozím těhotenství / porodu, pokud existují, stejně jako potraty, potraty, krvácení, chirurgické zákroky apod .; 
 • zdravotního stavu manžela / manželky.

Primární vyšetření spočívá v určení typu těla, povahy výživy, stavu pokožky, pozornosti je věnována tvaru břicha a lumbosakrálního kosočtverce. Porodník zaznamená hmotnost, výšku, vnější hodnoty pánve, obvod břicha, děložní charakteristiky, polohu plodu.

V druhé části těhotenství je počet srdečních tepů dítěte fixní, cévy z nosu a hrdla se berou na přítomnost stafylokoků. Porodní asistentka monitoruje tlak budoucí matky.

Kromě vnějších příznaků a laboratorních studií, jaké metody diagnostiky používá porodní asistentka? Hlavním asistentem při sledování průběhu těhotenství a stanovení pohlaví dítěte je ultrazvuk. Ultrazvuková diagnóza je nezbytná v případě určení načasování těhotenství, jestliže žena má menstruační nepravidelnost.

V různých komplikací (například hrozící potrat) identifikaci vážných onemocnění (srdce, játra, ledviny atd), možnosti Malposition perenashivanie porodní asistentky okamžitě odešle k lékaři.

Co dělá porodní asistentka?

Porodní asistentka může být nazývána zdravotní sestrou, pediatrem a dokonce i osobním psychologem. Zajišťuje zdraví žen v jakémkoli věku, pozoruje vývoj dívek, od mateřské školy až po dospělost. Porodní asistentky pracují s ženami, vysvětluje základy osobní hygieny, preventivní opatření, aby se zabránilo nechtěným těhotenstvím, sexuálně přenosných nemocí, jsou vyškoleni k detekci gynekologické problémy (rakovina prsu, mimoděložní těhotenství, atd.).

Povinnosti porodní asistentky jsou následující: 

 • léčebné a profylaktické a terapeutické diagnostické metody, jakož i poskytování kvalifikované péče pacientům;
 • je odpovědný za přípravu pracoviště gynekologa; 
 • samostatně nebo s lékařem, zajišťuje lékařskou péči, provádí primární léčbu novorozenců nebo naléhavě resuscituje; 
 • je asistentem při chirurgickém zákroku; 
 • sleduje plný rozvoj dětí v prvním roce života, dává doporučení; 
 • návštěvy těhotných žen, mladých matek a gynekologických pacientů doma; 
 • se zabývá problematikou péče o rodinné plánování, provádí preventivní vyšetření za účelem zjištění gynekologických poruch; 
 • poskytuje nouzovou péči v případech akutních onemocnění a nepředvídatelných situací u těhotných žen.

Jaké poruchy se porodní asistentka zachází?

Péče o obličeje vyžaduje, aby lidé byli rychlí, zodpovědní, přesní na pokraji pedantství, schopni odpovídat přiměřeně za nejvíce neočekávaných okolností. Porodní asistentka by měla mít důležité lidské vlastnosti, jako je empatie, laskavost a schopnost reagovat, být schopen poslouchat. To vše pomáhá lidem v této oblasti činnosti poskytovat kvalifikovanou pomoc a identifikovat gynekologické patologie v procesu vzniku nového života.

Jaké poruchy se porodní asistentka zachází? Zdravotní pracovníci v oblasti porodnictví monitorují stav reprodukčního systému ženy a objevují: 

 • příznaky nástupu patologického krvácení; 
 • eklampsie - morbidní stav těhotných žen, pod nímž se tlak zvyšuje natolik, že se může stát hrozbou pro matku a dítě; 
 • infekce močového systému; 
 • onemocnění gestačního diabetes mellitus - poruchy metabolismu uhlohydrátů, které jsou nejprve zjištěny během těhotenství; 
 • autoimunitní onemocnění; 
 • porodu a poporodní komplikace.

Tipy pro porodní asistentku

Komplexní vyšetření organismu budoucích rodičů a potřebná léčba před koncepcí dítěte jsou nezbytnou podmínkou pro zajištění zdraví budoucího dítěte.

Poradna lékaře porodní asistentky se týká provádění testů, které identifikují ukazatele zdraví žen, které ovlivňují příznivý vývoj těhotenství. Za prvé, včasné zjištění skrytých infekcí. Očkování z rubeoly se také považuje za vhodné.

Porodníci se zabývají psychologickou přípravou na těhotenství a porod. Je důležité, aby budoucí matka nejen "uprázdnila" své tělo, ale i morálně naladěla na nejdůležitější období svého života. Chcete-li to udělat, musíte udělat více procházky, cvičení, věnovat pozornost stravě, být harmonický a veselý. Ženská duchovní stav, její energetická souvislost s dítětem pomáhá samotné porodní asistentce, která se řídí ženskými pocity v procesu porodu.

Porodní asistentka je víc než povolání. Žena porodní asistentky musí mít alespoň tři děti, aby poskytla kvalifikovanou pomoc při porodu. Od starověku porodila porodní asistentky své znalosti a kmenové obřady z generace na generaci. Dnes je starodávná zkušenost doplněna o nejnovější zdravotnické technologie, které dělají vše pro pokračování života na Zemi.

Kdo je porodní asistentka?

Ženská specialita si pamatuje pronásledování inkvizice a plamen ohně. Schopnost uzdravovat síly přírody s použitím lidské moudrosti byla proti dogmům katolické církve, takže porodní asistentky byly hlavním cílem a byly těžce pronásledovány.

Kdo je porodní asistentka? Je to žena, která zná umění umění rozpoznávat, reagovat a spojovat se s přírodními silami přírody při současném využití potenciálu organismu. Péče o porodnici je vždy individuální. Hlavním úkolem porodní asistentky je rozluštit tělesné signály budoucí matky a vybudovat optimální řetězec nezbytných lékařských a profylaktických opatření. Čím lepší je kontakt mezi těhotnou ženou a porodní asistentkou, tím je snazší zjistit patologické stavy těhotenství a měkčí porod.

Obavy z porodníka - přijmout vše potřebné pro fyzickou relaxaci a duchovní mír ženy. Vedle lékařských znalostí a dovedností musí porodní asistentka mít intuici, musí být schopna vytvořit kontakt s energií v práci. Žena tohoto povolání je otevřená a pečující, pacientova a pozorná vůči pacientům.

Porodnice nejsou s výjimkou vzácných případů spojeny s přímým zásahem na generický proces. Pravděpodobně proto se domácí porodnictví s porodní péčí, kde se hlavní pozornost zaměřuje na psychoemotional stav matky, získává velkou oblibu.


Portál iLive neposkytuje lékařskou pomoc, diagnostiku nebo léčbu.
Informace zveřejněné na portálu jsou pouze orientační a neměly by být používány bez konzultace specialisty.
Pečlivě si přečtěte pravidla a zásady webu. Můžete také kontaktovat.

Copyright © 2011 - 2020 iLive. Všechna práva vyhrazena.