^

Zdraví

A
A
A

Poškození a trauma penisu

 
, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 17.10.2021
 
Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Poškození a trauma penisu v 1% pozorování jsou kombinovány s poškozením obou varlat.

Kódy ICC 10

  • S31. Otevřená rána břicha, dolní části zad a pánve.
  • S31.2. Otevřená rána penisu.
  • S38. Drcení poranění a traumatické amputace části břicha, dolní části zad a pánve.
  • S38.0. Drcení vnějších genitálií.
  • S38.2. Traumatická amputace vnějších genitálií.

Klasifikace lézí a zranění penisu

Podle druhu zranění penisu existují:

  • uzavřené (tupé): modřina, zlomenina, dislokace a zachycení penisu, dosahující 80%:
  • otevřené (pronikavé): roztrhané, pohmožděné, pokrčené, kousnuté, bodnuté, řezané, střelné zbraně) - asi 20%;
  • omrzliny;
  • tepelné poškození penisu.

Poškození nebo zranění penisu a je rozdělena do uzavřené (ne ostrými předměty zranění) a otevřené (poškození otruby a kousnutí). V současné době v zahraničí stále častěji získává klasifikaci penisu zranění Evropské urologické asociace (pokyny EVA 2007), která je založena na klasifikaci škody výboru klasifikace orgánů Americká asociace pro chirurgie Trauma, Výboru na poranění varhany scalling z Americké asociace pro chirurgie Trauma . Předpokládá se, že tato klasifikace umožňuje odlišit pacienty s vážným poškozením penisu, které by měly být léčeny okamžitě, a pacientům, u nichž může být poškození léčeno konzervativně.

Poškození zevního genitálu misky častý u mužů, a to nejen proto, že z vnější na jejich umístění, ale také vzhledem k tomu, že muži jsou více zapojeni do traumatických vidle sportu (rugby, hokej, cyklistiku, motoristické sporty, zápas, lyžování a dalších aktivních sportů ). Riziková skupina se skládá z pacientů s duševním onemocněním, osoby s odlišnou sexuální orientací, transgender. Taková poranění jsou spojena také s poraněním předmětů pro řezání hole a střelnými zraněními, jejichž četnost se každoročně zvyšuje. Iatrogenní poškození nebo trauma penisu je pozorována při obřízku, rekonstrukční chirurgii pro hypospadias a exstrophy močového měchýře, manipulaci s priapismu. Mezi vzácné zranění penisu patří kousnutí.

Klasifikace lézí a úrazů penisu podle závažnosti Evropské urologické asociace (EUA guidelines 2007)

Stupeň závažnosti

Charakteristika poškození

I

Ztráta tkáně / otřes mozku

II

Rozpad fascie fascie (kavernózní tělo) bez ztráty tkáně

III

The (mezera penis hlava zahrnující vnější otvor močové trubice) mezera (odtržení) tkáně, méně než 2 cm defekt corpus cavernosum, nebo uretry

IV

Porucha větší než 2 cm od corpus cavernosum nebo uretry, částečná lenektomie

V

Kompletní pectektomie

Poškození nebo zranění penisu často lokalizovaných v předkožky, hlavu, kavernózních těles, které mohou být kombinovány s poranění šourku. Poškození mužského genitálu patří především porušené nebo roztrhané na uzdičky penisu, pohmožděný penis, prasknutí podkožní cavernosa, rozmístění a popření, skalpován plátky, sekané nebo kousání rány penisu.

Existují důkazy, že zdravotnický personál léčící pacienty s poraněním vulvy je pravděpodobněji infikován hepatitidou B a / nebo C. Jelikož 38% těchto pacientů jsou nositeli hepatitidy B a / nebo C.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7], [8], [9], [10], [11], [12], [13]

Co je třeba zkoumat?

Jak zkoušet?

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.