^

Zdraví

A
A
A

Proč je po jídle slabá a jak s ní jednat

 
, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 23.11.2021
 
Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Potraviny jako trávicí proces sám - není jen vyplňování tělu potřebné a někdy nepotřebných látek, ale také určitý výdaj energie pro mletí a zpracování potravin do žaludku. Na tomto pozadí se zdá, že slabost po jídle je obvyklým stavem těla, což je způsobeno zvýšenou prací mnoha orgánů a systémů. Na jedné straně je to pravda, ale s dalším takovým stavem může být příznakem aktivně se rozvíjející choroby, a proto vyžaduje zvláštní pozornost.

Epidemiologie

Studie ukazují, že takový stav jako slabost po jídle, přinejmenším jednou v životě zažil každý, a to pouze proto, že tento symptom doprovází takovou společnou patologii jako VSD. Nemá ani rozdíl ve věku a pohlaví, ačkoli se s dětmi setkává méně často než u dospělých.

Vzhled slabosti po jídle přispívá k velkému sortimentu v regálech různých potravin bohatých na sacharidy a doplňků stravy, které stimulují pocity hladu a žízně, což vede k přejídání, sacharidů občerstvení a tudíž porušení trávení. Nikdo není pojištěn k nákupu těchto "lahůdek" nebezpečných pro žaludek a celý trávicí systém. K tak špatně zváženému nákupu nás a naše děti přitlačujeme k všudypřítomné reklamě a barevným obalům.

Riziko pocitu slabosti po jídle zvyšuje související onemocnění, jeden z příznaků, který je obecně.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7], [8], [9], [10], [11]

Příčiny slabost po jídle

Slabost po jídle může být způsobena banální přejídání nebo absorpcí mnoha tučných tuků a nemusíte být odborníkem, aby jste pochopili, že bez následků nebude dostatek. Vysoké náklady na energii a potíže s trávením jídla mohou po jídle způsobit závratě a slabost, spolu s pocity těžkosti v žaludku a ospalostí.

Závrať může být způsobeno použitím ve velkém množství potravin bohatých na látku ze skupiny biogenních aminů tyramin, která vyvolává zúžení cév v mozku. Takové produkty zahrnují sýry, citrusové plody, konzervy, fermentační produkty (kefír, pivo, kvas atd.).

Pokud po jídle máte příznaky, jako je nevolnost a slabost, možná byste měli co nejdříve navštívit gastroenterologa. Tyto příznaky mohou svědčit o vývoji různých gastrointestinálních onemocnění, jako je gastritida, pankreatitida, žaludeční a duodenální vředy, syndrom lysého žaludku, cholecystitida atd.

Zvláštní pozornost by měla být věnována stavu trávicího traktu, pokud jsou výše uvedené příznaky doprovázeny zvracením a horečkou. Taková reakce těla může být indikátorem závažných problémů: exacerbace žaludečního vředu, apendicitida, dyspepsie, počáteční peritonitida (zánět peritonea). A tady již zpoždění smrti je podobné.

Slabost a ospalost po jídle může být důsledkem nadměrné konzumace potravin bohatých na sacharidy. Pokud se však tyto příznaky stanou běžnými, vzniká otázka vyšetření na diabetes mellitus. Následující příznaky se mohou stát nepřítomným potvrzením nepříjemné diagnózy: žízeň, průběžně pozorovaná, časté nutkání na močení, pomalé hojení ran a poškrábání a ostrou ztrátu hmotnosti.

Ale zvíře není tak hrozné, jak je malováno. Touto diagnózou můžete žít. Hlavním úkolem je rozpoznat onemocnění včas a nenechat ji jít do fáze, kdy je vyžadováno trvalé podávání inzulínu. Diabetes mellitus, nicméně, jako gastritida, pankreatitida a jiné závažné nemoci, je především dieta, odmítnutí mnoha dobrot a některých návyků. Ale vy nemůžete pomoci, chcete se cítit zdravá a šťastní - naučit se milovat správné jídlo.

Slabost a palpitace po jídle jsou často prvními příznaky vývoje kardiovaskulárních onemocnění. Faktem je, že samotná tachykardie (zvýšená srdeční frekvence) je doprovázena příznaky jako slabost, pocení, dušnost. Pokud osoba po jídle má takové podmínky, znamená to odchylku od normy.

Tyto příznaky mohou způsobit nejen onemocnění srdce a cév, ale také nesrovnalosti v zažívacím traktu, obezita, problémy se štítnou žlázou „“, diabetes, onemocnění centrálního nervového systému.

Pokud jste vhozeni do potu a po jídle pociťujete zřetelnou slabost, může to být způsobeno obvyklým hormonálním nárůstem. Vliv hormonů je nejvíce postižen ženami, zejména během menstruace a puberty.

Jedná se o hormonální restrukturalizaci a snížení krevního tlaku, který doprovází proces trávení jídla, jsou hlavní příčinou slabosti po jídle během těhotenství.

Hyperhidróza, v kombinaci se slabostí po jídle si všimnout pro lidi s metabolickými poruchami, s diagnózou cévní dystonie (VVD) a pacientů se syndromem Frey, který vrhá do hrnce, a to nejen po požití teplého jídla, ale ani pomyšlení na to .

Dýchavičnost a slabost po jídle jsou alarmujícím příznakem, ale samy o sobě nemohou poukazovat na určitou nemoc. Jsou to signál o existenci určité odchylky v práci vnitřních orgánů. Přesná diagnóza onemocnění, která byla signalizována slabostí a krátkým dýcháním, může terapeut stanovit na základě úplného nebo částečného vyšetření těla.

Společnou příčinou slabosti po jídle je tzv. Dumpingový syndrom, při kterém dochází k nepřirozenému vyprázdnění žaludku. Obvykle předchází resekce - operace k odstranění velké části žaludku s následným navrácením zažívacího traktu, ale někdy se jeho projevy projevují u zdravých lidí.

Dumpingový syndrom je typický pro téměř všechny příznaky popsané výše. Patogeneze tohoto stavu závisí na procesech, které se vyskytují v těle při zpracování potravin.

Existují dva typy syndromu zrychleného vyprázdnění žaludku:

 • Brzy (přichází téměř okamžitě po jídle, nejpozději 20 minut po jídle), což je způsobeno tvorbou potravy a zvýšením osmotického tlaku ve střevě.
 • Pozdní (nastane po určité době po jídle, obvykle o 2-3 hodiny později).

Syndrom časného dumpingu se vyznačuje:

 • znatelná slabost,
 • silné palpitace,
 • pokles krevního tlaku a související závratě,
 • bledost kůže a skvrny na něm.

A také vzhled studeného potu, dušnost, nevolnost s nutkostí na zvracení.

V případě syndromu pozdního dumpingu se k již existujícím stížnostem připojují:

 • bezvýznamný hlad,
 • mdloby,
 • vizuální poruchy ve formě oslnění a skvrn před očima, neschopnost zaměřit pohled na jeden bod, tma před očima,
 • snížení hladiny glukózy v krvi,
 • třesoucí se v břiše,
 • obecné slabosti.

Současně kůže zčervená a nevolnost a dýchavičnost ustupují. Jejich výskyt ve stádiu pozdního vylučování syndromu může vyvolat pouze přejídání.

Slabost po jídle, a přidružené symptomy v různých kombinacích, může být vzhledem k přísným diety, hladovění a vyvíjí na této půdní choroby: syndrom dráždivého žaludku (funkční dyspepsie), bulimia nervosa (psychologicky důsledku nekontrolovaného příjmu potravy), anorexie.

Podobné příznaky mohou doprovázet alergii na potraviny. Pokud zjistíte, že nevolnost a slabost po jídle vyskytují pouze po konzumaci bílkovin potraviny, sladkosti a pečivo, plus stejný doprovázeny bolestí hlavy a zvonění v uších, měli byste okamžitě identifikovat alergen a odstranit ji ze stravy.

trusted-source[12], [13], [14]

Patogeneze

Vzhledem k tomu, že slabost po jídle může naznačovat různé stavy a nemoci, může být patogeneze tohoto symptomu sledována pouze z pohledu těch procesů v těle, které doprovázejí samotný postup zpracování potravin. Zpracování potravin začíná v ústech. Organizmus potřebuje dodatečnou energii nejen pro mletí výrobků, ale také pro jejich asimilaci.

Myšlení trávení začíná vznikem pocitu hladu. Tělo se začíná připravovat na příjem potravy, mozek dává signál a krev začne proudit do trávicích orgánů. Podle zákona o zachování, v uzavřeném prostředí, pokud někde existuje přebytek, pak na jiném místě budeme pozorovat deficit. Krve odtéká z mozku a plic, s nimiž se setkávají hladovění kyslíku (protože kyslík je dodáván do orgánů přes krevní řečiště), a proto tam jsou příznaky, jako jsou závratě a dušnost na pozadí celkovou slabostí (ve skutečnosti trpí a jiné orgány).

Požití těžkých, nepřizpůsobivých potravin do trávicího traktu je plné vzniku chyby. Takový tvrdý kus jídla, který se v žaludku tvoří, neschopný se s ním vyrovnat, se dále pohybuje do tenkého střeva, kde působí na jeho stěny silný tlak. Toto "násilí" vyvolává uvolňování nadledvin do krve speciálních látek katecholaminů. S přebytkem spojených příznaků, jako je slabost po jídle, závratě, únava, pocení, dušnost.

Jdeme dál. Absorpce živin z potravy ve střevě je doprovázena zvýšením hladiny glukózy v krvi, která se živí mozkem. Pro něj to slouží jako signál k zastavení výroby orexinu. Tato látka nás nejen tlačí hledat potravu, ale také dává obvinění z živosti a aktivity. Je zřejmé, že snížení hladiny této látky vede k poklesu pevnosti, tj. Slabost a ospalost.

Jak vidíme, aktivita orexinových buněk snižuje cukr nebo glukózu, což je důvod, proč se při jídle bohatém na sacharidy, zejména sladkosti, pozoruje největší ospalost a slabost. Použití cookies, sladkostí a sladkých nápojů na občerstvení odpoledne skutečně vyvolává inhibici určitých procesů v těle. Pokud považujeme naše tělo za pracovní mechanismus, pak orexin v něm bude hrát roli plynového pedálu a cukry a jiné sacharidy jsou brzdy.

Proto je jednou ze zásad správné výživy pravidlo, že konzumovat sacharidy ráno a odpoledne nebo alespoň významně omezit jejich množství. Vysokokvalitní bílkovina je však druh antidotumů pro sacharidy, což významně snižuje jejich negativní "soporific" účinek.

trusted-source[15], [16], [17], [18], [19], [20], [21], [22], [23], [24], [25], [26]

Diagnostika slabost po jídle

Bude někdo argumentovat s tvrzením, že závažné nemoci jsou častěji předcházeny než vyléčeny a včasná diagnóza činí léčbu efektivnější? Věděli, moudří lidé říkali, že Bůh se stará o Boha. Takže v případě slabosti po jídle. Pokud se ocitnete včas, můžete zabránit rozvoji nebo ulehčení léčení mnoha nemocí, jejichž společníkem je podobná slabost. Nebo alespoň vytvořit optimální menu a režim dne, přispívat k normalizaci státu po jídle.

Ale ignorovat tento příznak může mít nanejvýš nepříjemné následky v podobě běhu na inzulínu závislý diabetes mellitus, zhoršení žaludku nebo žaludeční vředy a jícnové vředy, rozvoj dalších nemocí, zejména těch, které souvisejí s prací trávícího traktu. Pokud na tuto situaci reagujete včas, můžete předejít nebezpečným komplikacím, jako je perforace vředů nebo zánět peritonea.

Diagnostika slabosti po jídle se sníží, aby prohlášení o této skutečnosti, a hledat příčiny tohoto příznaku a identifikace doprovodnými nemocemi. Za tímto účelem, přičemž lékaři objasňuje všechny okolnosti, které předcházely vzhled slabosti, když tam byla, jaké potraviny si lidé spotřebovány av jakém množství, jaké příznaky jsou přítomny spolu se slabostí tak často narušují slabost záchvaty po jídle. Navíc je dědičná předispozice k potravinové alergii vyloučena nebo stanovena.

Kromě rozhovoru s pacientem dokáže lékař provést měření teploty a TK, jakož i palpaci v epigastrické oblasti. Tato metoda vyšetření již může poskytnout některé informace o zdraví trávicího traktu.

Úplnější informace o možném problému poskytují instrumentální diagnostika. Především by se měl GIT přezkoumat. Identifikaci patologických stavů gastrointestinálního traktu řeší gastroenterolog.

Mezi nejpopulárnější metody v této oblasti výzkumu jsou ultrazvuk břicha a fibrogastroscopy, umožňující vidět patologii vnitřku, jakož i změřit kyselost žaludeční šťávy. Na základě instrumentálních studií a anamnézy dává gastroenterologista svůj závěr.

Pokud existuje podezření na syndrom dampingu pro diagnózu, může být vedle dotazování pacienta zapotřebí i rentgenový obraz žaludku. Mohou být provokativní testy pro potvrzení odpovědi na glukózu. Laboratorní studie hladiny inzulínu a albuminů jsou prováděny.

Navíc, lékař může provést některé testy : obecné a pokročilou analýzu krve, moči a stolice, jakož i krevní test cukru pro detekci diabetes mellitus a dalších metabolických onemocnění. Může být nutné konzultovat endokrinologa, který se specializuje na patologické stavy endokrinního systému, které jsou odpovědné za normalizaci metabolismu.

Některé potíže s diagnózou mohou být pankreatitida. Kromě ultrazvukových a rentgenových paprsků lze specifické studie přiřadit: endoskopii, laparoskopii a dvoučasnému studiu krve a moči za přítomnost enzymů.

Pokud je přítomna dyspnoe a tachykardie, mohou být předepsány další vyšetřovací metody, jako je RTG, elektrokardiogram, MRI apod.

trusted-source[27], [28], [29], [30], [31], [32], [33], [34], [35], [36], [37]

Diferenciální diagnostika

Pokud diferenciální diagnóza neodhalí žádné patologie v těle, poskytne terapeut pacientovi potřebné pokyny pro formulaci denního režimu a stravy, aby se zabránilo opakování příznaku v budoucnu.

trusted-source[38], [39], [40], [41], [42], [43], [44], [45], [46]

Kdo kontaktovat?

Léčba slabost po jídle

Slabost po jídle není choroba. To je jen symptom některých patologií v těle. Ukazuje se, že se můžete zbavit tohoto nepohodlného příznaku pouze tím, že přijmete opatření k léčbě příčiny, která způsobuje onemocnění. A protože existuje mnoho takových příčin, nelze podrobně popsat léčbu všech nemocí a patologických stavů v jednom článku.

Podívejme se podrobněji na léky, které mohou zmírnit stav pacienta s nejčastějšími onemocněními a stavy spojené s přejíráním. Při léčení různých onemocnění gastrointestinálního traktu se široce používají enzymové přípravky, které usnadňují trávení a trávení potravin v zažívacím traktu. Pokud jsou problémy se žaludkem a pankreasem, jsou tyto léky vždy předepsány jako součást komplexní léčby onemocnění.

Mimochodem, tyto stejné léky mohou být poučeni, pro ty, kteří nemohou ovládat jejich chuť k jídlu, sklony k přejídání, nebo prostě jen jako pomůcka pro trávení při hostinách s velkým množstvím vydatných, mastných jídel, doprovázené nevolností a slabost po jídle.

Nejoblíbenějšími a nejoblíbenějšími enzymovými přípravky jsou Festal, Mezim, Creon, Pancreatin, Pancreasim, Existol, Semilase.

"Pancreatin" - pravděpodobně nejpopulárnější kvůli jeho účinnosti a levosti znamená usnadnit trávení jídla. Zdá se, že enzymový přípravek se specifickým názvem by měl mít také známky spojené s narušením syntézy enzymů pro trávení v pankreatu. To je pravda, ale problémy s pankreasou jsou jen jedním z indikací užívání drogy. Kromě toho jsou lékaři doporučeno, aby přijaly „pankreatin“ při chronických patologií, zažívacího traktu, jater, slinivky břišní po operaci žaludku nebo dvanáctníku střeva po ozáření, jedno nebo neustálé přejídání. Ten ukazuje lidem obraz, že život není předurčují k aktivnímu pohybu, stejně jako ti, kteří mají problémy s žvýkací aparát, přípravu rentgenu nebo ultrazvuku zažívacího traktu.

"Pancreatin" obsahuje enzymy (proteázu, amylázu a lipázu), které jsou totožné s lidskými pankreasy. Zdrojem těchto enzymů je skot a prasata. Při orálním přípravku příjem enzymu vyplňuje nedostatek těchto látek v těle a usnadňuje rychlé štěpení proteinů, škrobu a tuku a jejich přeměně na aminokyselin, oligosacharidy, a mastných kyselin, potřebné pro lidský život.

V lékárnách najdete lék od různých výrobců, který je k dispozici ve formě tablet různých dávkování od 10 do 60 kusů na balení. Existují 2 odrůdy léčiva "Pancreatin" a "Pancreatin forte".

Způsob aplikace a dávkování. Užívejte lék s jídlem nebo bezprostředně po skončení jídla, aniž byste ho rozdělili na části. Příjem léku by měl doprovázet použití velkého množství tekutiny. To je nezbytné, aby enzymy ve formulaci byly uvolněny a začaly působit přímo v dvanáctníku, a nikoliv později.

Tato metoda použití vám umožní dosáhnout maximálního účinku léčiva po 30-40 minutách. Počet tablet užívaných současně je obvykle 1-2, ale dávka může být podle pokynů lékaře zvýšena v závislosti na stupni vývoje enzymového deficitu a věku pacienta.

V tomto případě, je-li pankreatu je schopen produkovat enzymy obecně předepsána maximální dávky: 5 tablet „pankreatin 8000“, což odpovídá fyziologickým potřebám enzymů trávicího traktu.

"Pancreatin" dokáže úspěšně odstranit nepříjemné příznaky přejídání, jako je žaludeční těžkosti, ospalost, nevolnost a slabost po jídle. V takovém případě obvykle stačí 1 tableta, která se užívá okamžitě po jídle.

Lék má velmi málo kontraindikací k použití. To, jak je obvyklé, přecitlivělosti na látky v léčivech, akutní formu pankreatitidy a také exacerbace jeho chronické formy. Droga je schválena pro použití v dětství a těhotenství / laktaci. V tomto případě lze nastavit individuální dávku.

Podávání léku je zřídka doprovázeno jakýmikoli vedlejšími účinky. Občas se mohou vyskytnout stolice, nevolnost, nepříjemné pocity v břiše, drobné změny v krevní zkoušce, alergická vyrážka.

Bezpečnostní opatření. Není žádoucí užívat drogu spolu s antacidami a přípravky na bázi železa, stejně jako s alkoholem. Je přijatelné používat "pancreatin" v malých dávkách po svátku s malým množstvím alkoholu.

V dětství užívání drogy vyvolává zvýšení pravděpodobnosti zácpy.

Cizí analog "Pancreatin" je "Mezim". Léky se liší pouze v pevné dávce jednotlivých enzymů v nich. "Pancreasim" je domácí analoge léku popsaného výše.

"Creon" je také analog "pancreatin", ale je již k dispozici ve formě kapslí. Tato forma uvolnění, podle lékařů, je v tomto případě účinnější. Obvyklá dávka je: 1 kapsle před jídlem.

Droga „Slavnostní“, na rozdíl od předchozí, je doplněn složek žluči, zlepšuje činnost lipázy a hemicelulózy, což napomáhá k odbourávání tuků. Podporuje účinnější vstřebávání vitamínů a tuků.

K obvyklým indikacím enzymových přípravků je v tomto případě možné přidat neinfekční průjem, plynatost, syndrom dráždivého střeva.

V souvislosti s přítomností žluči a hemicelulózy v kompozici léčiva má také specifické kontraindikace pro použití. Toto onemocnění jater, jako je žloutenka, hepatitida, selhání jater, kromě cholelitiáza, shromažďování hnisu v žlučníku (empyémem) a ileus.

Lék užívejte obvykle v dávce jedné nebo dvou tablet 3krát denně. Norma pro děti je stanovena lékařem.

Příjem drogy může být doprovázen některými vedlejšími účinky, identickými s "pankreatinem".

Bezpečnostní opatření. Lék je dostupný ve formě dražé a obsah glukózy v skořápce může negativně ovlivnit stav pacientů s diabetem mellitus.

S opatrností, přísně podle pokynů lékaře, se přípravek "Festal" užívá během těhotenství nebo kojení.

Analog "Festal", který se nachází ve stejné cenové kategorii, je droga "Enzistal".

"Somilase" je polyenzymový přípravek, v jehož složení můžeme najít solzym související s enzymy pro štěpení tuků a α-amylázou. Princip drogy se mírně liší od předchozích. Nedostatek enzymů se doplňuje štěpením tuků.

Indikace pro použití drogy vedle nedostatečného fungování gastrointestinálního traktu a slinivky břišní v souvislosti s onemocněními jsou změny související s věkem v trávicím systému.

Způsob podávání a dávkování léčiva jsou stejné jako u "Festal".

Plus drogy "Somilase" je téměř úplná absence kontraindikací pro použití a vedlejší účinky. Nicméně lék by měl být užíván pouze po konzultaci s lékařem.

Co se týče cukrovky, rozhovor může být dlouhý a neopodstatněný, protože jmenování léků pro tuto chorobu vyžaduje kompetenci endokrinologa. Jeden může jen říci, že léčba této zdravotní poruchy je dlouhá a je založena na dodržování zvláštní stravy s omezením zdrojů glukózy a cholesterolu.

Totéž lze říci o kardiovaskulárních onemocněních, které jsou léčeny odborným lékařem.

Ale pokud jde o syndrom dysfunkce, můžete dát několik tipů, které usnadňují stav pacienta a umožňují normalizaci trávicího procesu, aby se po jídle vyloučil vzhled slabosti.

Stejně jako v případě diabetu av situaci s onemocněním gastrointestinálního traktu se dieta dostává do popředí. Pro každou chorobu existují omezení kvality a dávkování potravin. Často se uchylují k rozdělení jídla, kdy se počet jídel denně zvýšil, a porce jsou odpovídajícím způsobem sníží, jakož i vyloučení z nabídky těžkých produktů, provokovat vznik potravinové bolu.

Dieta s dumpingovým syndromem znamená získání plnohodnotného frakčního jídla. Potraviny by měly mít vysoký obsah kalorií, měly by obsahovat všechny potřebné vitamíny, ale množství kapaliny a uhlohydrátů by mělo být omezené. Potraviny bohaté na vlákninu by měly být co nejvíce vyloučeny z nabídky.

V případě mírného průběhu syndromu je dietní terapie často omezená. Pokud se kromě nevolnosti a slabosti po jídle stále existují závratě, pro odstranění těchto syndromů je možné doporučit produkty „Immodium“ „Motilium“, „oktreotid“ a enzymové přípravky.

"Immodium" snižuje frekvenci kontrakcí střevní stěny, díky níž se její obsah pohybuje pomaleji. Lék je nezbytný pro syndrom středně závažného onemocnění spolu s atropinovými léky, které snižují gastrointestinální motilitu. "Okreotid" snižuje pravděpodobnost komplikací po operacích na žaludku a dalších orgánech zažívacího traktu. "Mollium" přímo odstraňuje nepříjemné symptomy, které doprovázejí syndrom dumpingu.

V těžkém průběhu syndromu dumpingu je před jídlem předepsán anestetikum "Novocain". V tomto případě, po každém jídle, lékaři nedoporučují aktivně se pohybovat, ale naopak doporučit odpočinek.

Pokud všechna přijatá opatření nefungují, může být vyžadována chirurgická péče, která spočívá v rekonstrukční gastroejunoduodenoplastice, která zpomaluje pohyb jídla do tenkého střeva.

Slabost po jídle může být způsobena porušením stravitelnosti potravin a tím i jejich složením. Léčba tohoto stavu proto zahrnuje příjem vitaminových komplexů.

Fyzioterapeutická léčba je předepsána pro ty nemoci způsobené stavem slabosti po jídle. Může se jednat o bláta, léčbu minerální vody, fyzioterapeutické cvičení, klimatoterapii.

Alternativní léčba slabosti po jídle

Jak léčba, tak i alternativní léčba slabosti po jídle je založena na eliminaci příčiny jejích příčin, a proto by měla být prováděna pouze podle výsledků lékařské diagnózy. Po vzniku onemocnění je rozumné zahájit léčbu, která eliminuje slabost a další příznaky.

Takže při pankreatitidě a gastritidě má čerstvý bramborový džus pozitivní účinek, musíte ji vypít z 1,5 až 3 sklenic denně.

Pomáhá s mnoha nemocemi v gastrointestinálním traktu a propolisu. Používá se ve formě alkoholové tinktury, vodného roztoku nebo v přírodní formě. Nejjednodušší věc pro komplikace onemocnění a výskyt příznaků nevolnosti a slabosti po jídle je žvýkat trochu propolisu trochu víc než hrachu po nějakou dobu.

Rostlinný olej také významně zmírňuje stav pacientů se žaludkem, duodenem a střevami. Vezměte si to 1 čajovou lžičku po dobu 25-30 minut před jídlem.

V případě diabetes mellitus alternativní medicína doporučuje používat světlé boby v množství 7 ks. Předem namočené ve 100 g vody. Fazole musí být konzumovány na prázdném žaludku, umyté stejnou vodou, jednu hodinu před jídlem.

Pomáhá stabilizovat stav s cukrovkou a křenem. Musí se rozdrtit a trvat na kyselém mléce na chladném místě asi 7-8 hodin (1 lžíce křenu na 1 ks kyselého mléka). Vezměte půl hodiny před jídlem ve výši 1 lžičky.

Takové recepty jsou skvělé, ale kromě stabilizace zažívacího traktu a prevence slabosti, nevolnosti, závratě po jídle, podporuje používání potravin a bylin, které pomáhají zlepšit trávení. K produktům této akce nesou sušené ovoce, čerstvé ovoce a zeleninu, lněné semínko, mléčné výrobky, otruby.

trusted-source[47], [48]

Homeopatie

Léčba slabosti byliny po jídle je založena na vlastnostech některých bylin vhodných k trávení. Mezi těmito bylinami patří pampeliška, kopr, máta. A také heřmánek, elecampan, plantain, třezalka tečkovaná, rozmarýn, kořen zázvorů, čekanky a ayr apod. Na základě těchto bylin jsou zdravotní poplatky. Některé z nich lze nalézt i v lékárně, například účinných bylinných čajů Dr. Selezneva.

Mezi dalšími homeopatickými léky, se slabostí po jídle, lze rozlišit následující léky:

"Anacardium-Homaccord" se používá k léčbě různých poruch ve fungování trávicího systému. Jednou z indikací pro použití je špatný syndrom dumpingu.

Lék je dostupný ve formě kapek. Denní dávka pro dospělé je 30 kapek, rozdělená rovnoměrně na 3 dávky. Dítě je instalováno lékařem.

Kontraindikace k použití je přecitlivělost na složky. Nebyly pozorovány žádné vedlejší účinky. Pacienti s patologickými stavy štítné žlázy mohou užívat lék pouze v dávce stanovenou endokrinologem.

" Homeopatické ampule " Coenzyme compositum ", používané ve formě injekcí. Normalizovat metabolismus, aktivovat obranyschopnost těla v boji proti patologickým stavům gastrointestinálního traktu a dalších orgánů a systémů, pozitivně ovlivnit tvorbu enzymů.

Injekce se provádí 1 až 3krát týdně s použitím různých metod podávání léků. Jednorázová dávka pro dospělé - 1 ampulka. U dětí mladších 6 let je dávka 1 ml, až 1 rok - 0,4 ml, až 3 roky - 0,6 ml.

Roztok lze podávat také perorálně (ústy), ředit předepsanou dávku ve vodě (5-10 ml). Průběh léčby se může během 2-5 týdnů lišit.

Kromě nesnášenlivosti s jinými protidrogovými přípravky pro tento lék na slabost po jídle ne. Zaznamenávají se však některé nežádoucí účinky: otok v místě vpichu, svědění a alergické vyrážky.

Nedoporučuje se tento přípravek kombinovat s jinými léčivými přípravky ve stejné stříkačce.

"Natrium phosphoricum" - lék na léčbu diabetu a stavů s těžkým trávením tučných potravin. Obsahuje laktózu.

Lék je určen k léčbě dospělých a dětí, včetně kojenců. Jediná dávka pro všechny věkové skupiny je jedna tableta. Frekvence aplikace závisí na věku pacienta a průběhu onemocnění. Při chronických onemocněních je lék užíván 1-3krát denně, s akutní - 1 až 6krát.

Při užívání léku jsou možné reakce přecitlivělosti. Během těhotenství může být nutná konzultace lékaře-odborníka při příležitosti užívání přípravku.

"Gastronal" je homeopatický přípravek, který našel uplatnění v komplexní terapii gastrointestinálních onemocnění, doprovázenou nevolností a slabostí po jídle.

Léčba je indikována k použití u dospělých nad 18 let. Kontraindikace k použití, kromě reakcí přecitlivělosti, jsou nedostatek cukru a nesnášenlivost fruktózy, která je součástí léku. Nežádoucí účinky se projevují pouze na základě ignorování kontraindikací.

Přípravek ve formě homeopatických granulí se používá v obvyklé jednorázové dávce (8 ks) a uchovává se v ústech až do dosažení maximálního rozpouštění. Tabletu můžete užívat dříve (po dobu půl hodiny) nebo po jídle (za hodinu). Doporučuje se užívat lék třikrát denně na terapeutický průběh 1 měsíc.

Přípravek se nedoporučuje užívat během těhotenství a kojení a po uplynutí doby použitelnosti.

Prevence

Prevence slabosti a dalších nepříjemných příznaků po jídle začíná přehledem stávajícího režimu dne a obvyklého menu. Snídaně, oběd a večeře by měly být ve stejnou dobu. Během jídla se musíte soustředit na proces stravování, a ne přemýšlet o podrobnostech nadcházejícího setkání a obavách z minulých okamžiků. Během jídla není třeba sledovat televizní pořady, učit se, připravit se na zkoušky, číst beletrii, zanechávat žaludek po jednom s nedostatečně žvýkaným jídlem.

Přehodnoťte a svůj hodinový příděl. Ráno a den omezte příjem potravin bohatých na sacharidy tak, aby nezpůsobovaly předčasné ospalost. Abyste předešli závratě a slabosti po jídle, omezte množství kávy, které pijete, zejména kávu s cukrem.

Zvýšení frekvence příjmu potravy a snížení jednotlivých porcí pomůže trávicímu traktu snadněji zvládnout svou práci. Současně byste měli jíst pomalu, pečlivě sekat jídlo v ústech a upřednostňovat lehké jídlo, ovoce a zeleninu. To pomůže zabránit tvorbě potravinových hrbolků.

Pokud nejsou žádné zvláštní kontraindikace, vstupte do svého dietního vlákna, které bude aktivně pomáhat zažívacímu traktu při zpracování potravin. Věnujte pozornost dalším výrobkům, které zlepšují trávení. Jsou užitečné jak při léčbě, tak při prevenci slabosti po jídle.

Vezměte si zvyk pít sklenici čisté vody půl hodiny před prvním jídlem. To umožní nejen zahájení žaludku a střev, které ještě nebyly probuzeny, ale také jejich vyčištění z nahromaděného hlenu.

Přejídání je největším nepřítelem gastrointestinálního traktu. Jedná se o excesy v potravinách a jeho velký objem je častou příčinou vzniku různých patologií gastrointestinálního traktu. Sklenice vody pomůže a v tomto případě sníží zuřivou chuť k jídlu.

Pokud se však vyhnout přejídání není možné (obvykle se to stane na svatby, výročí a jiné oslavy se spoustou alkoholu a lahůdek), dospěla k enzymové podpory příprav a konvenční aktivním uhlím, která pomůže zbavit se rychle a účinně, aby takové problémy jako závratě, nevolnost a slabost po jídle.

trusted-source[49], [50], [51], [52]

Předpověď

Když mluvíme o prognóze slabosti po jídle jako příležitostné opakující se nepříjemné stavy, dodržování výživy a další preventivní opatření jednoznačně změní situaci k lepšímu. Pokud považujeme slabost po jídle za symptom konkrétní choroby, pak pro příznivou prognózu může být nutné závažné a dlouhodobé léčení za předpokladu, že je patologická diagnostika zjištěna včas. Jedna strava je zřídka dost.

trusted-source[53], [54]

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.