^

Zdraví

Prostředky proti nespavosti s menopauzou

, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 19.10.2021
Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Nespavost s menopauzou je poměrně častým a nepříjemným příznakem. Objevuje se zpravidla kvůli nedostatečnému množství estrogenů v ženském těle. To je důvod, proč lékaři v léčbě nespavosti v tomto případě často používají hormonální substituční terapii nebo phytopreparace, které zahrnují fytoestrogeny.

K dnešnímu dni je nejoblíbenějším a nejúčinnějším nástrojem pro léčbu nespavosti při menopauze Kleverol, založený na extraktu červené ďateliny.

Je považována za bezpečnou alternativu k hormonálním lékům. Díky tomuto léku můžete rychle a bez problémů eliminovat hlavní symptomy menopauzy, zejména nespavost. Ve svém složení existují fytoestrogeny, které se nazývají isoflavony. S jejich pomocí se vylučuje nejenom nespavost, ale i návaly horka, vysoká horečka, bolesti hlavy, závratě. Velmi důležitou vlastností je skutečnost, že isoflavony zabraňují vzniku maligních nádorů.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5]

Indikace Prostředky pro nespavost během menopauzy

Přípravek Cleverol se často používá k léčbě psychoemotických a autonomních poruch, které se vyskytují v pre-klimakterickém období a během menopauzy. Tento lék snižuje horké záblesky, nespavost, ospalost, zvýšené pocení, únavu, depresi.

trusted-source[6], [7], [8], [9], [10]

Formulář vydání

trusted-source[11], [12], [13], [14]

Alternativní prostředky pro nespavost s menopauzou

Mezi populární alternativní recepty na nespavost při menopauze je třeba zdůraznit následující:

  1. Čaj s léčivým heřmánkem - pomáhá uklidnit nervy, zmírnit napětí a zlepšit jejich stav. Tento čaj se vaří jako obvykle. Může být přidán med, teplé mléko, skořice.
  2. Vytvořte tinkturu zázvoru a fenyklu - pomáhá nejen vyrovnat se s nespavostí, ale také zlepšit funkci střev. Pro jeho přípravu musíte vzít jednu čajovou lžičku všech ingrediencí a přidat do poloviny pohár horké vařené vody. Trvejte asi hodinu. Jednou hodinu před spánkem pijte jednu polévkovou lžíci.
  3. Když je menopauza vynikajícím prostředkem mandle s banánem - v banánu je hořčík, který snižuje excitabilitu svalů a mandle normalizuje hormonální pozadí. Šalát těchto výrobků můžete vyrobit v noci, ale není vhodné přidávat do nich cukrové a kyselé mléčné výrobky.
  4. Odvar z kužely chmele a hloh - je třeba vzít lžíce hloh a chmele, nalijte teplou vařenou vodu. Udělejte to nejlépe ráno, aby byl vývar dobře vařený až do večera. Pijte před spaním 100 ml vývaru v malých džbáních.

trusted-source[15], [16], [17], [18]

Farmakodynamika

Lék "Cleverol" se skládá z fytoestrogenů, které jsou obsaženy v červeném jetele. Používá se zpravidla v premenopauzálním období s menopauzou a po ovariektomii. Izoflavony jsou velmi podobné estrogenovým receptorům, které se nacházejí v hypotalamu. To umožňuje snížit množství LH.

trusted-source[19], [20], [21], [22], [23]

Farmakokinetika

Farmakokinetické vlastnosti léku nebyly studovány.

trusted-source[24], [25], [26], [27]

Dávkování a aplikace

Chcete-li získat pozitivní výsledek, musíte vypít jednu nebo dvě tobolky za 24 hodin. Dávkování je zvoleno podle individuálních podmínek pacienta. Pokud žena vstoupila do premenopauzy, odborníci doporučují užívání léku po dobu jednoho až dvou let, dokud nedojde k menopauze.

trusted-source[39], [40], [41], [42], [43], [44]

Kontraindikace

Jedinou kontraindikací užívání drogy "Cleverol" je nesnášenlivost jejích složek. Pokud si myslíte, že máte alergickou reakci na tento lék, je lepší varovat ošetřujícího lékaře o tom, kdo předepíše jinou drogu. Je zakázáno používat přípravek k léčbě těhotných žen a těhotných žen, kteří krmí dítě mateřským mlékem.

trusted-source[28], [29], [30], [31], [32], [33], [34], [35], [36]

Vedlejší efekty Prostředky pro nespavost během menopauzy

U některých pacientů po aplikaci přípravku "Cleverola" z nespavosti při menopauze se mohou objevit následující nepříjemné příznaky:

  1. Rychlý nárůst hmotnosti.
  2. Vzhled napětí v prsou.
  3. Výtok z pochvy ve formě krve a hlenu.

Pokud se objeví tyto příznaky, musíte okamžitě přestat užívat lék.

trusted-source[37], [38]

Podmínky skladování

Přípravky se doporučují ukládat na místo, které je pro malé děti nepřístupné při teplotě vzduchu nejvýše +25 stupňů.

trusted-source[45], [46], [47], [48], [49], [50], [51]

Skladovatelnost

Trvanlivost finančních prostředků na nespavost s menopauzou je obvykle od 3 do 5 let. Po skončení tohoto období se nedoporučuje užívat léky.

trusted-source[52], [53], [54], [55]

Pozor!

Pro zjednodušení vnímání informací byl tento návod k použití drogy "Prostředky proti nespavosti s menopauzou" přeložen a předložen ve zvláštním formuláři na základě oficiálních pokynů pro lékařské použití drogy. Před použitím si přečtěte anotaci, která přichází přímo k léčbě.

Popis je poskytován pro informační účely a není vodítkem pro samoléčení. Potřeba tohoto léčiva, účel léčebného režimu, způsobů a dávky léčiva určuje pouze ošetřující lékař. Samodržení je nebezpečné pro vaše zdraví.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.