^

Zdraví

Tablety z horkých záblesků s menopauzou: hormonální a nonhormonální

, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 20.11.2021
Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Přílivové přívaly v menopauze jsou poměrně častým příznakem, který umožňuje přizpůsobit se obvyklému životu ženy.

Indikace Tablety z přílivu během menopauzy

Tablety z přílivu a odlivu v menopauze začít používat ihned, jakmile první z jejích příznaků: náhle pocit tepla, který může stejně rychle odejít, mírný horečka, nevolnost a bolest na hrudi, slabost, pocení, zčervenání kůže kryt (zejména na obličeji). Navzdory skutečnosti, že přílivové vlny většinou trvají déle než minutu, mohou ženám přinést velké potíže. Lékaři proto doporučují použití speciálních pilulek.

trusted-source[1], [2], [3]

Formulář vydání

Především je třeba věnovat pozornost tomu, že různé typy přípravků se používají ke zlepšení stavu žen během přílivu přílivu, ale nejoblíbenější z nich jsou nehormonální léky, antidepresiva a antiepileptika. Dnes můžeme rozlišovat následující tablety od přílivu, které pomáhají ženám v jakémkoli věku:

 1. Esther.
 2. Klimadinon Uno.
 3. Climadinon.
 4. Ženství.
 5. Fimicaps Isis Life.
 6. Femivell.
 7. Ci-Klim.
 8. Ladys Vzorec "Menopauza".
 9. Menopace.
 10. Climacoplane.
 11. Climaxan.
 12. Climakt-Hel.
 13. Lefem.
 14. Climalanine.
 15. Ovaramin.
 16. Inoklim.
 17. Epifamin.
 18. Efeleon.
 19. Velaxin.
 20. Velafaks.
 21. Gabagamma.
 22. Kathe.
 23. Convalis
 24. Neuronthin.
 25. Tebantin.

Podívejme se na ně podrobněji.

Nehormonální tablety z návalů tepla s menopauzou

Nejobvyklejšími nehormonálními léky, které se používají v klimakterických lécích na léčbu návalů horka, jsou fytoestrogeny. Jsou to homeopatické léky nebo doplňky stravy, takže nespouštějte alergie nebo jiné nepříjemné vedlejší účinky. Většina nehormonálních tablet se liší v tom, že se skládají z látek, které jsou ve své struktuře velmi blízké přirozeným ženským hormonům. Tyto hormony nejčastěji nejsou dostatečné pro tělo ženy po příchodu menopauzy.

trusted-source[4], [5], [6], [7], [8], [9]

Esther

Léky na bázi aktivních složek ratsemozy Black Cohosh, divoký yam, isoflavony, indol 3-karbinol, kopřiva, vitamíny (E, B), kyselinu listovou, přírodní aminokyseliny. Díky tomuto složení umožňuje lék na několik dní pro zlepšení stavu, upravit autonomní systém, snížení srdeční frekvence, závrať, odstranit, odstranit bolest, pro vyrovnání těchto hormonů, ve kterých je nedostatek, zvýšit odolnost organismu, snížení počtu návalů horka.

Estrovil se doporučuje při podávání jídla, jedna kapsle není více než dvakrát za 24 hodin. Léčba trvá přibližně dva měsíce, aby bylo dosaženo pozitivního výsledku. Pokud se pacient necítí lépe, může být dávka zvýšena na tři nebo dokonce čtyři tablety.

Nedoporučuje se používat přípravek u pacientů s fenylketonurií nebo alergií na složky tablet. Může způsobit hoření, podráždění, kopřivka.

trusted-source[10], [11]

Klimadinon Uno

Drogy založené na aktivní složce extraktu z oddenky cymidifuge (suché). Phytomedium, které se používá ke snížení počtu přílivů. Má estrogenový účinek.

Tablety Climadinone Uno doporučuje vypít jednu kapsli ne více než jednou za 24 hodin. Doporučuje se užívat drogu vždy ve stejnou hodinu. Umyjte vodou v malých množstvích. Léčba trvá přibližně tři měsíce, aby se dosáhlo pozitivního výsledku, ale jeho trvání může být zvýšeno doporučením lékaře.

Nedoporučuje se používat přípravek u pacientů s nádory závislými na estrogenu, stejně jako alergické reakce na složky, které jsou součástí tablet. Může způsobit nepříjemné pocity v břiše.

Climadinon

Drogy založené na aktivní složce suchého extraktu z kořene tsimicifugi. Fyto-lék, který pomáhá snižovat projevy klimatického syndromu, snižuje počet přílivů a jejich sílu, má pozitivní vliv na vegetativní systém.

Tablety Klimadinon se doporučuje užívat jednu kapsli maximálně dvakrát za 24 hodin. Nejlepší je pít drogu ve stejnou hodinu (obvykle užívanou ráno a večer). Doba trvání léčby je stanovena lékařem, který může v případě potřeby také dávku zvýšit.

Tablety Klimadinon se nedoporučuje u pacientů s nádory závislými na estrogenu, stejně jako u alergických reakcí na složku léku. Nepoužívejte k léčbě pacientů závislých na alkoholu. Může způsobit bolest v břiše, alergie, krvácení.

Ženství

Drogy založené na aktivní složce suchého extraktu z červené ďateliny. Jedná se o phytopreparation, který je považován za zdroj isoflavonů, který pomáhá udržovat zdraví žen. Doporučuje se užívat tyto pilulky na počátku prvních příznaků menopauzy.

Užívání přípravku Feminal se doporučuje pro jednu kapsli ne více než jednou za 24 hodin během jídla. Vzhledem k tomu, že tento lék je výživový doplněk, může být používán po dlouhou dobu, ale před použitím vždy konzultujte s lékařem.

Může vyvolat alergickou reakci.

trusted-source[12], [13], [14]

Fimicaps Isis Life

Léky na bázi aktivních složek extraktu z plodů Vitex posvátný, pupalkový olej, extrakt z mučenky, oxid hořečnatý, vitamín E, pyridoxin hydrochlorid, sojového lecitinu a včelí vosk. Díky této kompozici lék v krátké době pomáhá vyrovnat se s hlavními příznaky menopauzy, včetně těch s přílivem.

Užívání přípravku Femikaps Ezy Life tablety se doporučuje pro dvě tobolky maximálně dvakrát za 24 hodin. Nejlepší je pít po jídle, stlačené vodou. Doporučený průběh přijetí trvá přibližně tři měsíce, aby bylo dosaženo pozitivního výsledku.

Nedoporučuje se užívat pilulky u pacientů s alergií na fyto-složky. Může způsobit kopřivku.

Femivell

Léčivo je založeno na aktivních složkách sójových bílkovin, extraktu z červeného jetele a vitamínu E. Aktivně se používá k léčbě symptomů, které se objevují u žen s nástupem menopauzy. Při pravidelném užívání tablet přípravku Femivell se výrazně sníží počet a síla přílivu u žen.

Lékaři doporučují užívání přípravku Femivell tablety na jednu tobolku ne více než jednou za 24 hodin po dobu dvou měsíců, aby se dosáhlo efektivního výsledku. Po ukončení terapie je nutné konzultovat s ošetřujícím lékařem, který může znovu předepsat průběh léčby.

Může způsobit alergii, takže stojí za to, abyste s opatrností užívali osoby, které jsou náchylné k alergickým reakcím.

trusted-source[15]

Ci-Klim

Drogy založené na aktivní složce extraktu z cymicfuge (v suché formě). Díky této phytopreparace má estrogen-like efekt, pomáhá zlepšovat vegetativní systém, snižuje počet přílivů a jejich sílu.

Užívejte tablety Qi-Clim se doporučuje pro jednu kapsli ne více než dvakrát za 24 hodin. Tabletu nelze žvýkat, ale vypláchnout vodou (malé množství). Je důležité, aby se příjem uskutečnil ve stejné hodině (je-li to možné). Doba trvání je stanovena lékařem.

Může vyvolat alergickou reakci, proto je nutno tablety užívat opatrně.

Dámy Formula "Menopauza"

Lék je založen na aktivních složkách boru, chromu, manganu, kyseliny pantothenové, kyseliny nikotinové, vitaminu E, angelice a spiruliny. Díky tomuto složení je tento fyto-léčivo považován za velmi účinný v boji proti hlavním příznakům menopauzy, včetně návalů tepla. Doporučuje se vzít ženy, jejichž příliv je silný.

Vezměte pilulku "Menopauza" se doporučuje pro jednu tobolku ne častěji než jednou za 24 hodin. Chcete-li dosáhnout pozitivního výsledku, musíte vypít alespoň jeden měsíc. V některých případech může lékař doporučit vyšší dávku nebo dobu trvání.

Nepoužívejte pilulku "Menopauza" s vitamínovými komplexy. Pokud trpíte častými alergiemi, měli byste lék užívat s opatrností, protože může způsobit alergické reakce.

Menopace

Léky na bázi aktivní složky vitamin komplex (A, B, E, D), biotin, kyselina listová, nikotinamidu, železa, kyselina pantothenová, kyselina para-aminobenzoová, selen, chrom, brom, mangan, měď, jod, selen. Díky této sérii vitamínů a minerálů získá žena během menopauzy všechny mikroelementy, které potřebuje. Pomáhá zlepšovat pohodu a odstraňovat hlavní symptomy menopauzy.

Užívejte tablety Menopexu doporučené pro jednu tobolku ne častěji než jednou za 24 hodin. Ke droze je lépe vstřebáván, je nutné ji po jídle pít, stlačit čistou vodou. Nepoužívejte žvýkat. Doba trvání léčby je stanovena individuálně lékařem.

Není nutné pít tablet Menopace, pokud jste alergičtí na složek léku, různé hypervitaminózu, poruchy ledvin, hemochromatóza, nefrolitiázou, hemosideróza, močových kamenů, fenylketonurií. Užívání tablet může způsobit nevolnost, průjem, kopřivku a močení se žlutým nádechem.

Climacoplane

Homeopatické léky založené na aktivních složkách Sanguinaria, Lachesis, Cimicifuga, Ignatia, Sepia. Lék se váže na estrogenní receptory kvůli tomu, co se liší estrogenovým účinkem. Pomáhá normalizovat spánek, emocí, pracuje jako sedativum.

Nápojový program Climacoplane se doporučuje pro jednu tobolku maximálně třikrát za 24 hodin. Chcete-li dosáhnout nejlepšího výsledku, stojí za to užít pilulku několik minut před jídlem. Kapsule nepokládejte, ale pomalu se rozpouštějte v ústech.

Lékaři doporučují užívání přípravku Klimaktoplan opatrně pacientům s alergiemi na složky léku.

Climaxan

Lék je založen na aktivních složkách tsimitsifugi, lejesisa a apis. Pomáhá potlačit hlavní příznaky menopauzy, včetně návalů horka.

Doporučuje se pít tablety přípravku Climaxan na jednu tobolku, a to dvakrát za 24 hodin. Nejlepší je užít ve stejnou hodinu každý den (pokud je to možné, ráno a večer). Tablety nelze spolknout ani žvýkat, musí být rozpuštěny v ústech. Délka kurzu je individuální, ale nesmí překročit dva měsíce.

Nepoužívejte k léčbě dětí, stejně jako pacientů s alergiemi na hlavní složky léku. Může způsobit různé alergické reakce včetně včel, ale obecně je dobře tolerována.

Climact-Hel

Léky na bázi aktivních složek sanguiny, sépiových, strychnos zapálení, sulfuric, lachezis mutus, simarouba cedron, stanum metalcum. To je často předepsáno lékaři, aby zmírnila základní příznaky horkých záblesků.

Užívejte tablety přípravku Climacter-Hel doporučené pro jednu kapsli nejvýše třikrát za 24 hodin. Aby mohly být účinné složky lépe absorbovány tělem, je nutné podávat lék před jídlem (třicet minut) nebo po jídle (jednu hodinu). Držte kapsli v ústech, dokud se úplně neroztaví. Délka kurzu je individuální, ale nemůže trvat déle než tři měsíce.

Není nutné pít Climact-Hel pro ženy s alergickými reakcemi na jeho složky. Může způsobit vznik alergií nebo (velmi vzácně) toxické léky proti hepatitidě.

trusted-source[16], [17], [18], [19]

Lefem

Léčivo založené na aktivní složce extraktu ze sojových semen. Díky tomuto nástroji je zdrojem estrogenů, jejichž počet klesá s menopauzou. Pomáhá snížit četnost a závažnost návalů horké žíly a také zmírnit další příznaky menopauzy.

Užívání přípravku Lefem se doporučuje pro jednu až dvě tobolky maximálně dvakrát za 24 hodin. Vzhledem k tomu, že lék musí trvat dlouhou dobu, aby viděli skutečně pozitivní výsledky léčby, pokračujte asi rok. V případě komplikací může lékař doporučit užívání pilulek až do tří let.

Nedoporučuje se pít Lefem pilulky pro ty, kteří trpí častými projevy alergických reakcí. Přijetí může způsobit alergie, včetně včel.

Climalanine

Léčivo je založeno na aktivní složce β-alaninu, díky čemuž je inhibováno rychlé uvolňování histaminu. To vám umožní snížit sílu a frekvenci výbuchů a zároveň výrazně zlepšit pohodu ženy během menopauzy.

Doporučuje se, aby tablety přípravku Klimalanin nepřekročily více než dvě kapsle za 24 hodin. Pokud se zdravotní stav pacienta nezlepšil, ošetřující lékař může doporučit užívání tří tobolek. Terapie trvá déle než deset dní. Během této doby by měly všechny příznaky přílivu zcela zmizet. Když se symptomy znovu objeví, doporučuje se opakovat celý kurz.

Lék je zcela bezpečný, nezpůsobuje nežádoucí účinky a nemá žádné kontraindikace.

Ovaramin

Lék je založen na celkovém souboru nukleotidů a bílkovin, které se získávají z vaječníků krav. Díky této kompozici lék pomáhá rychle normalizovat práci vegetativních a reprodukčních systémů žen po menopauze.

Ve 24 hodinách na recepci ošetřujícího lékaře nepřijímá více než tři kapsle (příjem by měl být rozdělen do tříkrát). Pít před jídlem (nejméně 15 minut). Terapie trvá nejdéle patnáct dní, ale za účelem konsolidace tohoto účinku by se měl po šesti měsících provést ještě jeden cyklus.

Nebyly žádné nežádoucí účinky při užívání ovariaminu. Lék nemá žádné kontraindikace, takže ji můžete užívat bez obav o své zdraví.

Inoklim

Léky na bázi aktivní složky: olej ze sojových bobů, olej ze slunečnicových semen, glycerol, rybí želatina, sójový extrakt, sojový lecitin, oxid titaničitý, kukuřičný škrob, červený oxid železitý. Díky tomuto složení má přípravek estrogenový účinek.

Tablety Inoklim doporučují, aby jedna kapsle po dobu tří měsíců dosáhla pozitivního výsledku. Pokud nedojde k žádnému zlepšení, lékař může v průběhu času doporučit dvě kapsle za 24 hodin. Kurz se v případě potřeby opakuje.

Kontraindikace tohoto nástroje nemají, ale mohou způsobit alergické reakce.

Epifamin

Lék je založen na aktivní složce epiphamaminu ve formě prášku. Epiphamin je komplex nukleových kyselin a polypeptidů, které jsou extrahovány z epifýzy prasat a krav. Díky tomu má lék pozitivní vliv na blaho ženy během menopauzy.

Doporučuje se tablety Epiphaminu vypít do tří až tříkrát za 24 hodin. Recepce probíhá před jídlem (nejméně po dobu patnácti minut). Nepoužívejte žvýkat. Léčba trvá přibližně dva týdny. Pokud je to nutné, může lékař předepsat tento kurz znovu.

Může vyvolat alergické reakce.

Antidepresiva

Během menopauzy na pozadí neustálých návalů tepla se u mnoha žen rozvíjí různé typy depresivních poruch (invazivní, klimakterická, psychogenní a endogenní deprese). Dříve byla hormonální substituční terapie používána k léčbě všech příznaků menopauzy, ale později se ukázalo, že by mohlo výrazně zhoršit emoční stav pacienta. Proto se antidepresiva stávají nepostradatelnými léky, které mohou jemně a rychle pomoci vyrovnat se s příznaky deprese.

Antidepresiva jsou psychotropní léky, které jsou především předepsány pro depresi. U pacientů je schopen zlepšit náladu, zlepšit zdraví, zbavit se pocitu úzkosti a zbytečnosti. Takové léky nelze užívat samostatně, pouze na doporučení ošetřujícího lékaře, neboť jsou to vážné prostředky.

trusted-source[20], [21], [22]

Efeleon

Léčivo založené na účinné látce hydrochloridu venlafaxinu. Antidepresivum, které je často předepisováno ženám během menopauzy, aby odstranilo základní příznaky deprese.

Doporučuje se vypít tablety přípravku Epevelone 75 mg dvakrát. Je velmi důležité užívat drogu každý den ve stejnou hodinu. Podrobnější dávkování je vždy předepsáno ošetřujícím lékařem.

Neužívejte přípravek Epevelone spolu s jinými inhibitory MAO, jestliže ledviny a játra nefungují správně. Může se stát příčinou slabosti, ztráta chuti k jídlu, sucho v ústech, ztráta hmotnosti, hypertenze, abnormální sny, manických útoků, poruchy akomodace, dysurie, erektilní dysfunkce, zvýšené pocení, alergické reakce.

Velaxin

Léčivo je založeno na účinné látce venlafaxin. Používá se k léčbě různých typů deprese, které se vyskytují u žen s menopauzou.

Tablety přípravku Velaxin můžete vypít pouze na radu lékaře a pouze během jídla. Počáteční dávka je 75 mg léčiva, která musí být rozdělena do dvou dávek. Pokud se pacient po několika týdnech takové léčby nezlepší, lze dávku zvýšit na 150 mg dvakrát za 24 hodin.

Nedoporučuje se užívat přípravek Velaxin pacientům s abnormální funkcí jater a ledvin spolu s inhibitory MAO. Příjem tablet může způsobit vývoj zácpa, ospalost, zčervenání kůže, závratě, nespavost, apatie, halucinace, dysurie, mydriáza, fotosenzitivita, alergie.

Velafaks

Léčivo založené na účinné látce hydrochloridu venlafaxinu. Antidepresivum, které se široce používá k léčbě deprese, ke které dochází během menopauzy.

Doporučená počáteční dávka tablet přípravku Velafax je následující: 37,5 mg léku se užívá denně před jídlem, s velkým množstvím tekutiny. Recepce by měla být rozdělena na dvě. Pokud se stav pacienta nezlepší, ošetřující lékař může dávku zvýšit.

Neužívejte tablety Velafaxu s inhibitory MAO s selháním ledvin nebo jater.

Může dojít ke ztrátě chuti k jídlu, závratě, bolesti hlavy, manických útoků, nespavost, noční můry, zácpa, nevolnost, zrudnutí kůže, mdloby, únava, třes, zívání a alergických reakcí.

Antiepileptické léky

Během menopauzy, ke snížení síly a frekvence výstřelů a zlepšení celkového stavu žen, lékaři předepisují různé antiepileptické tablety. Mezi nejoblíbenější patří: Gabagamma, Tebantin, Katana, Neurontin, Convalis. Je třeba si uvědomit, že takové léky jsou poměrně závažné léky, takže se nedoporučuje používat bez jmenování specialisty.

trusted-source[23], [24], [25], [26], [27]

Gabagamma

Lék je založen na aktivní složce gebapentinu. Antikonvulsivum, které však pomáhá výrazně snížit sílu návalů horka během menopauzy.

Tablety na pití Gababamma se doporučuje v dávce 900 mg, která se rozděluje třikrát. Lze je užívat bez ohledu na výživu. Pokud potřebujete přestat užívat lék nebo snížit dávku, měli byste to postupovat postupně, během jednoho týdne.

Nepijte tablety Gabagamma pacientů s akutní pankreatitidou, malabsorpční syndrom galaktózy nebo glukózy, nedostatkem laktózy, nedostatkem laktózy, duševních chorob. Přijímací Gabagamma tablety mohou způsobit rozvoj pneumonie, častými virovými infekcemi, trombocytopenie, emoční labilita, nepřátelství, bolesti hlavy, ospalost, třes, závrať, ztráta zraku, hučení v uších, zvýšený krevní tlak, alergie.

Kathe

Lék je založen na aktivní složce gebapentinu. Anticonvulsivum, které v některých případech pomáhá zlepšit stav žen během záblesků a reguluje jejich příchod.

Tablety přípravku Kathan se užívají bez ohledu na to, zda jsou potraviny v dávce 900 mg. Dávka by měla být rozdělena do tří samostatných dávek. Pokud je potřeba snížit dávkování nebo přestat užívat přípravek Katan, postupujte postupně (do jednoho týdne). Doba trvání vstupu je stanovena ošetřujícím lékařem.

Pacienti s abnormální funkcí ledvin by měli užívat tablety pečlivě a pod dohledem odborníka. Může způsobit příznaky hypertenze a vazodilatace, zvýšená chuť k jídlu, myalgie, rýma, bronchitida, poruchy myšlení, leukopenie, amblyopie, alergické reakce, zvýšení křehkosti kostí.

Convalis

Lék je založen na aktivní složce gebapentinu. Činidlo je často předepsáno jako terapie pro návaly horka během menopauzy.

Doporučuje se tablety Convalis podávat jednou za 24 hodin na dávku 300 mg. Jedná se o počáteční dávku, která se postupně zvyšuje na 900 mg, která se dělí na tři dávky. Pijte spoustu vody, bez ohledu na jídlo. K ukončení terapie je nutné dávku postupně snižovat.

Nedoporučuje se používat přípravek Kovalis k léčbě pacientů s akutní pankreatitidou, nedostatkem laktózy nebo jeho nesnášenlivostí. Příjem tablety může vyvolat vývoj amnézii, průjem, zmatenost, závratě, dušnost, bolest v krku, bolesti hlavy, syndrom podobný chřipce, nadýmání, bolesti břicha, purpura, bolestí kloubů, alergie.

trusted-source[28], [29]

Neuronthin

Lék je založen na aktivní složce gebapentinu. Antikonvulzivní látka, která se v době menopauzy žen široce používá k ulehčení nepříjemných přílivových příznaků.

Dávkování je stanoveno odborníkem jednotlivě, ale zpravidla se skládá z 900 mg léčiva, které je třeba rozdělit do tří dávek za 24 hodin. Pokud potřebujete snížit dávku nebo zahájit užívání jiného léku, postupně byste měl dávku snížit (do jednoho týdne). Lze užívat s jídlem.

Pacienti s abnormální funkcí ledvin užívají pilulky Neurontin je léčen velkou opatrností. Tento lék může způsobit asténie, bolest zad, zmatenost, infekci, dyspepsii, bolest hlavy, faryngitidu, závratě, alergické reakce.

Tebantin

Lék je založen na aktivní složce gebapentinu. Široce se používá k léčbě přílivu, který se objevuje během menopauzy. Antikonvulziva.

Dávkování tablet Tebantin je následující: 900 až 1200 mg léku je rozděleno do tří dávek za 24 hodin. Dávka se postupně zvyšuje. Před použitím vždy poraďte se svým lékařem.

Pacienti, u kterých byla diagnostikována akutní pankreatitida, abnormální funkce jater nebo ledvin, nedostatek laktózy, tablety přípravku Tebantin se nedoporučují. \

Může vyvolat závratě, nespavost, zmatenost, bolesti hlavy, zánět slinivky břišní, bolesti zubů, nadýmání, zánět dásní, žloutenka, dyspepsie, leukopenie, pneumonie, bolesti svalů, rýma, diplopie, alergie.

Vezměme v úvahu farmakodynamiku a farmakokinetiku tablet na vrcholu přílivu na příkladu populárního prostředku "Estrovel".

Farmakodynamika

Tsimitsifuga, která je součástí pilulky, rychle a účinně zmírňuje hlavní symptomy, které se objevují při menopauze. Pozitivně ovlivňuje fungování vegetativního systému, snižuje intenzitu záblesků, závratě a pocení. Snižuje bolest svalů a bolesti hlavy.

Sójové isoflavony, které jsou také aktivními složkami estrolu, jsou rostlinné látky, které jsou ve funkci velmi podobné ženskému hormonu estrogenu. Proto sníží počet přílivů a jejich sílu.

Extrakt divokého jamu pomáhá odstranit patologické stavy, které jsou způsobeny nerovnováhou ženských hormonů.

Extrakt dvojdomé kopřivy se aktivně podílí na tvorbě krevních buněk, obnovuje kostní tkáň, zabraňuje vzniku osteoporózy.

Indol-3-karbinol eliminuje viry a patogenní mikroorganismy, normalizuje hormonální rovnováhu.

Bór zvyšuje účinek fytoestrogenů.

Vitamíny, které jsou součástí pilulky, pomáhají vyrovnat se s nadměrnou suchostí vagíny, urychlují metabolismus bílkovin a snižují otoky.

trusted-source[30], [31], [32], [33]

Farmakokinetika

Farmakokinetika tablet Estrovel nebyla studována.

trusted-source[34], [35], [36], [37], [38]

Kontraindikace

 1. Onemocnění ledvin.
 2. Chronické a akutní onemocnění jater.
 3. Akutní pankreatitida.
 4. Časté alergické reakce.

trusted-source[39], [40], [41]

Vedlejší efekty Tablety z přílivu během menopauzy

 1. Rhinitis.
 2. Faryngitida.
 3. Bolení hlavy.
 4. Závratě.
 5. Myasthenie.
 6. Dyspepsie.
 7. Nespavost.
 8. Ospalost.
 9. Manické útoky.
 10. Alergické reakce.
 11. Suchost v ústech.
 12. Zácpa nebo průjem.
 13. Nevolnost.
 14. Pankreatitida.
 15. Žloutenka.

trusted-source[42], [43], [44]

Podmínky skladování

Především je třeba si uvědomit, že všechny léky by měly být uloženy na místech, které jsou pro malé děti nepřístupné. Další informace o tom, jak uložit určitou drogu, si můžete přečíst pokyny k ní.

trusted-source[45], [46], [47], [48], [49]

Skladovatelnost

Doba použitelnosti od dvou do tří let. Po uplynutí této doby se nedoporučuje užívat tablety.

trusted-source[50], [51]

Pozor!

Pro zjednodušení vnímání informací byl tento návod k použití drogy "Tablety z horkých záblesků s menopauzou: hormonální a nonhormonální" přeložen a předložen ve zvláštním formuláři na základě oficiálních pokynů pro lékařské použití drogy. Před použitím si přečtěte anotaci, která přichází přímo k léčbě.

Popis je poskytován pro informační účely a není vodítkem pro samoléčení. Potřeba tohoto léčiva, účel léčebného režimu, způsobů a dávky léčiva určuje pouze ošetřující lékař. Samodržení je nebezpečné pro vaše zdraví.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.