^

Zdraví

Psychologie

, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 20.11.2021
Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Kdo je to padělání a jaká je jeho práce? Podolog - (od "pod") je lékař, který se zabývá lékařskou péčí o zastávky, diagnostiku (hodnocení kůže a nehtů), léčbu, péči a rehabilitaci nohou.

Kdo je padělek?

Profesní sféra lékařské práce zahrnuje služby lékařské manikúry - práce s problémovými zastávkami.

Podologie je věda, která sousedí s dermatologií a chirurgií. Tato odvětví medicíny se objevila poměrně nedávno, ale intenzivně získává a těší se popularitě. Takový problém, jako jsou kukuřice, praskliny, deformace nehtů, houbové nehty a léze kůže nohou jsou velmi časté a vyžadují zvláštní léčbu a přístup.

Podolog má nejčastěji jednu specializaci - léčbu diabetické nohy, léčbu zakořeněného nehtu, posttraumatickou masáž. Nahrazení nenahradí doktora se širokou specializací a neprovede diagnózu stanovení přesné diagnózy, ale pokud jde o stav nohy, může odborníkovi určit, v jaké oblasti má být pacient odeslán. Pro přesné potvrzení některých diagnóz jsou požadovány výsledky laboratorních testů a až poté je připraven komplexní plán léčby, je-li to nutné, odborníky na odhalenou patologii.

Co dělá padělání?

Co dělá podologie a v jaké oblasti se specializuje? První se stará o nohy. Pokud jsou během počátečního vyšetření známky jakékoliv choroby, podřízený lékař určuje důvod a vypracuje plán efektivní léčby s přihlédnutím ke všem vlastnostem a konzultací s lékaři příbuzných oborů. Jedním z aspektů je poskytování lékařských pedikur. To je radikálně odlišné od kosmetiky - lékař pomáhá jemně odstranit mozoly a kůry, kalenou kůži, praskliny na podpatcích, zakořeněné nehty. Plast je také vyroben a protetika nehtové desky v případě traumatu nebo deformace.

Existují takové problémy a nemoci chodidel, které vyžadují včasnou diagnózu a vysoce specializovanou léčbu: 

  • ztuhnutí pokožky; 
  • corns; 
  • bradavice; 
  • nehtová houba; 
  • problém narážejícího nehtu; 
  • deformace nehtů 
  • Zvláštní onemocnění, při nichž jsou narušeny procesy trofismu končetin (diabetes mellitus).

Také podog se zabývá výběrem léčby korektivní nohy, včetně masáže, fyzikálních procedur, protetiky nehtů (estetické, léčebné), a také doporučení pro terapeutickou péči o nohy, prevenci nemocí.

Oblast působnosti

Za prvé poskytuje péči o nohy. V případě, že se objeví známky onemocnění, provede profylaxi a pokusí se najít příčinu. V oblasti péče zahrnuje lékařskou pedikúru. Z obvyklé, že se liší v tom, že vykonává není kosmetika, lékař Podiatry, která se potýká s pata trhliny, kuří oka, mozoly, pocení nohou a vlhkosti. Kromě toho, podog, pomocí korekčních systémů, léčí narazil nehty, prosthetics je. Poskytuje také doporučení ohledně další péče a používání kosmetiky.

Další oblastí, ve které se podolog podává, je léčba "syndromu diabetické nohy". To se projevuje u diabetických pacientů, je nedostatečná citlivost kůže nohou. Tento syndrom také zahrnuje drsnost kůže a vzhled trhlin mezi prsty. Pokud diabetik nedostane řádnou péči o nohy, může to mít katastrofální následky - na gangrénu. Proto je pro osoby s touto diagnózou nezbytné pravidelné návštěvy lékaře podogogy.

Především - vysoce kvalitní lékařská péče o nohy. Koneckonců, prevence jakéhokoli onemocnění je vždy více produktivní a levnější než léčba. Pokud se péče provádí pravidelně, je pro odborníka mnohem jednodušší zjistit změny, které jsou specifické pro jednu nebo druhou nemoc.

Samozřejmě, padělání nebude diagnostikovat, natož léčit, ale když si všimne známky začátku problému, nasměruje pacienta na příslušného lékaře. A když je diagnóza provedena a léčba je předepsána, podkožník provede všechny předepsané procedury. Například mnoho lidí je obeznámeno s takovým problémem, jako jsou kalice.

Lidé často trpí po mnoho let. Mnohokrát se čas od času uchýlí k radikálním metodám - laserové terapii, chirurgické odstranění a podobně, a nic neumožňuje. Abyste mohli účinně bojovat proti problému, musíte vědět, jak vzniká a vyvíjí. A před odstraněním kalusu podogolog odešle pacienta ortopedovi. Koneckonců, vzhled mozků je reakce kůže na zvýšené zatížení. Bez odstranění zátěže, aniž bychom ji rovnoměrně rozdělili, není možné se zbavit mozků.

Pokud problém není příliš závažný, nebo je spojen například s nesprávným nastavením prstu, padělání ho může vyřešit přímo na místě, čímž se vytvoří individuální ortéza (korektor) silikonové hmoty. Ve všech ostatních případech je konzultace s ortopedickým lékařem povinná. Stejná situace nastává v případě houbových infekcí. Pouze lékař dokáže diagnostikovat a předepisovat léčbu na základě analýzy, ale léčba provede padělání (pravidelné čištění a léčbu léky, korekce tvaru rostoucí destičky na nehty).

V podologickém pokoji se řeší řada problémů spojených s chodidlem, jako je léčba a speciální ošetření trhlin, korekce hlubinných nehtů. Za přítomnosti moderního vybavení, kosmetiky a technologie nemusí nutně probíhat s těmito problémy chirurgovi.

Velké množství moderních technik umožňuje falzifikátům korigovat nechtěné nehty i ve velmi zanedbaných případech a za přítomnosti zánětu. Když mluvíme o problémech, s nimiž se specializují podologové, nemůžeme ignorovat takovou kategorii pacientů jako jsou diabetici. Diabetes je velmi složitá a vážná nemoc, která s sebou přináší celou řadu problémů. Jeden z nich se nazývá syndrom diabetické nohy. Snížená imunita, zhoršující se krevní oběh, neuropatie (ztráta citlivosti) - to nejsou všechny potíže, s nimiž musíte pracovat s lidmi s cukrovkou. A samozřejmě při péči o diabetické kroky je nutné dodržovat obrovské množství pravidel a omezení. Jedná se o nejvyšší úroveň hygienického stavu skříňky a přesné, téměř klenotnické zacházení s problémovými oblastmi, protože dokonce i malá rána může být při zpracování zpracována. Ale nejen pacienti s vážnými problémy mohou ocenit výhody nově vznikajících podologických místností. Pravidelné hygienické ošetření nohou bez rizika přenosu infekce z jednoho pacienta do druhého je samo o sobě atraktivní.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.