^

Zdraví

Restaurování zubů

, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 20.10.2021
Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Restaurování zubů - obnovení tvaru zubu, jeho barvy a funkcí. V důsledku toho jsou zuby obnoveny do původního zdravého stavu. Obnova zubů je rozdělena na přímé a nepřímé. Přímka umožňuje modelovat zub z plnicího materiálu. Nepřímá se provádí po odevzdání a restaurování zubu se provádí v zubní laboratoři. Nejpokročilejší metodou opravy poškozených zubů je použití dýh.

trusted-source[1], [2], [3]

Umělecká rekonstrukce křivých zubů

Obnova zakřivených zubů umožňuje změnu polohy. Vystupující zuby, zuby pod svahem, poškozují obličej. Takovým lidem může pomoci restaurování umění. Výsledkem je zlepšení životní úrovně, úsměv vypadá harmonicky a sebevědomí se zvyšuje. Účinné obnovení zakřivených zubů je možné za předpokladu, že jsou používány kvalitní materiály. Často estetické restaurování zabraňuje opotřebení ramen. Léčba s opěrkami vyžaduje vytrvalost a trpělivost pacienta, je často časově náročná a drahá, což způsobuje nepohodlí, zejména při aktivním pohybu zubů. Kvalita zotavení závisí také na úrovni lékařů, kterým se věnujete. Technologie uměleckého restaurování zakřivených zubů je poměrně mladá, ale již se ukázala jako účinná.

Restaurování předních zubů

Obnova předních zubů umožňuje uzavření mezer mezi zuby. Pokud v důsledku neprofesionální léčby pulpitidy zub změnil svůj tvar, nezáleží na tom! Restaurování předních zubů vyžaduje doktorské dovednosti sochaře. Lékař se rozhodne obnovit materiál, který se nejlépe hodí pro každý konkrétní případ. Mohou to být buď fotopolymerní nebo skloionomerní materiály.

trusted-source[4]

Umělecké modelování a restaurování zubů

Moderní materiály pro umělecké modelování a restaurování zubů lze považovat za dokonalé, umožňují napodobovat přírodu, zachovat zářivost a barvu zubu. Umělecké modelování a restaurování zubů může doslova dělat zázraky, fixovat polohu zubů, "tlačit" nebo "prohloubit" špatně umístěné zuby. Mnoho klinik využívá počítačové simulace k přesnějšímu výsledku. Pro tento účel se používá několik specializovaných programů.

Přímé umění Obnova zubů

Přímá umělecká obnova zubů probíhá současně. Současně je odstraněno minimální množství zubních tkání. Přímé zotavení je levnější za cenu, nevyžaduje opakovanou návštěvu zubaře, šetří čas pacienta. Stačí strávit pár hodin v křesle - a váš úsměv bude svítit. Obnovený zub slouží mnoho let a vydrží téměř jakoukoli žvýkací zátěž.

Přímá obnova zubů je omezena, existují případy, kdy se regenerace provádí lépe ve dvou fázích. Kvalifikovaný lékař vám vždy povědí, kterou metodu je nejlepší si vybrat. Pokud je nutná nepřímá umělecká obnova zubů, pacient jde k zubnímu ortopedovi.

trusted-source[5]

Náklady

Cena umělecké restaurování zubů závisí na způsobu a množství práce. Při přímém navrácení ceny je nižší. Ceny se mohou pohybovat od 300 UAH do 10 000 UAH za 1 zub. Doktor vždy jmenuje konečnou cenu pouze po vyšetření. V každém případě vás bude stáhnutí nákladů méně než instalace korun a implantátů. Zub není při regeneraci vyhozen, sousední zuby nejsou ostré a zůstávají naživu.

trusted-source[6]

Recenze

Každý den zubní lékaři slyší vděčnou zpětnou vazbu od pacientů, kteří měli uměleckou obnovu zubů. Ve 21. Století se stomatologie stala uměním. Dnes se zubní lékaři zabývají nejen tím, že fixují zuby, ale také dělají lidi krásnější. Velmi vysoké nároky byly kladeny na práci zubaře. Zubní lékař specializující se na restaurování zubů je podobný architektuře, který vytváří vynikající strukturu. Ve své práci stejně jako v designu domů: potřebujete spolehlivý základ, kvalitní materiály, zručné ruce "stavitele" a krásné elegantní šaty příjemné pro oko. Prodloužení zbarvených zubů může vizuálně omlazovat. V procesu obnovy jsou všechny plochy zubu znovu vytvořeny ve formě, v níž to příroda dělala. Moderní těsnění mají vynikající vzhled a jsou velmi odolné. Některé z nich mají účinek "chameleon" - pro ně nejširší škálu odstínů, přesně opakují barvu zubu. U řezáků a špiček je stín vždy jiný. Díky přímému a nepřímému zotavení se opět může zase usmívat. Zuby, dokonce zničené na úrovni dásní, mohou být obnoveny. Obnova umění umožňuje v řadě případů zabránit dlouhé, bolestivé a drahé léčbě.

Dnešní úroveň vývoje estetické stomatologie vám umožňuje dosáhnout dokonalého výsledku a sněhobílého úsměvu po mnoho let. K dispozici pro zubní lékaře celý arzenál nových metod pro lidi s různou úrovní příjmu. Musíte jen pečlivě sledovat ústní hygienu, pravidelně navštěvovat zubaře a politovat těsnění. Obnova zubů u umělých těhotenství provádí i těhotné ženy kvůli použití bezpečných léků proti bolesti.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.