^

Zdraví

Protetická stomatologie

, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 19.11.2021
Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Protetická stomatologie - náhrada ztracených, zničených zubů umělými zuby.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7]

Příprava zubů pro protetiku

Příprava zubů pro protetiku začíná ošetřením všech zubů. Terapeut vám dává zuby z kamene a plaku a léčí kaz.

Poté začíná chirurgická příprava podpůrných zubů. Podpěrné zuby přebírají hmotnost protézy. Jsou připraveny na korunu. Nervy ze zubního kanála by neměly být odstraněny ve všech případech.

Protetická stomatologie v celkové anestezii

Protéza zubů pod celkovou anestézou je nezbytná, pokud máte stále strach z paniku zubního lékaře. Právě těmto pacientům je vzhledem k tomu, že začaly zuby, nejčastěji vyžadována protéza.

Ale existují i další případy. Existují zvláštní kategorie pacientů, kteří potřebují celkovou anestezii, a to iv případě zubního ošetření. Kdo to jsou?

 1. Pacienti s kardiovaskulárními chorobami.
 2. Lidé, kteří jsou na všechno alergičtí (a to se stane!) Lokální anestetika.
 3. Lidé s vážnými imunitními problémy.

Lidé, kteří jsou si vědomi svých problémů před léčbou svých zubů, musí podstoupit vyšetření od kardiologa, alergologa, imunologa, endokrinologa.

Je zřejmé, že na každé klinice není žádné speciální vybavení ani anesteziolog. Po anestezii můžete za hodinu chodit po sobě.

Obecná anestezie usnadňuje práci zubaře, snižuje vylučování slin. Který je také výhodnější v složitých případech.

Kdo kontaktovat?

Jaká protetika je lepší?

Jednoznačně odpovězte na otázku, jaká je ochrana zubů lepší, je to obtížné. Předtím, než se rozhodnete prozradit jeden ze způsobů, které jsou dnes k dispozici, zjistěte, jaké druhy protéz a ceny pro ně.

Ceny za protetiku v Kyjevě jsou velmi odlišné. Ve městě je asi 2000 zubařských ordinací a kanceláří s různou úrovní služeb, vybavení, různé personální kvalifikace a ceny.

Ceny za zubní protézy v Kyjevě se pohybují v rozmezí 1000-10000 UAH. Tyto kliniky, které vám nabízejí protetika pro 10000 UAH / 1 zubu používat nejlepší zahraniční drahé vybavení. Ale pokud o tom přemýšlíte, pak na vybavení střední třídy, kvalifikovaný doktor se všemi znalostmi a dovednostmi se vypořádá s výměnou zubu "hurákem".

Určete, která protéza pro zuby je nejlepší pro vás, můžete být doktor-protetist. Spolehněte se pouze na laciné recenze vašich přátel bez rady lékaře, není nutné.

Moderní zubní protetika

Moderní zubní protézy jsou jejich druhým životem. Dnes vám koruna může způsobit stejné pocity jako váš zub. Vše je rozhodováno přesností a dovedností lékaře. Lékař se zlatými rukama je nejdůležitější věcí, nikoli jméno kliniky. Protetika spojuje vědu a tvořivost. Moderní technologie vrací úsměv s úplnou ztrátou všech zubů. Je to výsledek práce lékaře-gnatologa, terapeuta, ortopedisty a ortodontisty.

Pravděpodobně si nedokážete představit, ale bolesti zad, bolest hlavy a žaludeční problémy mohou souviset s nedostatkem zubů.

Pokud položíte korunu, můstek nebo implantát zubu a máte pocit nepohodlí, znamená to, že se něco stalo špatně.

Jak víte, jestli klinika používá moderní přístup?

Před protetikou se vytvoří snímek čelistí. Na dobré klinice budete mít zuby naživu. Produkce trvalé koruny dnes trvá od několika hodin do jednoho dne.

Na klinikách drahého segmentu přichází počítač k pomoci zubaře. Počítačový model se používá k plánování umístění implantátů.

Etapy protetiky zubů

Následující stadia zubní protetiky se vyznačují: 

 1. Zkouška ústní dutiny terapeutem. 
 2. Léčba zubatých zubů. 
 3. Chirurgický přípravek pro instalaci protézy. 
 4. Výroba protézy. 
 5. Vlastně protetika.

Estetická protetika zubů

Estetická zubní náhrada obnovuje přirozenou krásu úsměvu a obnovuje normální žvýkání. V procesu protetiky se používají korunky a výčnělky.

Zubní terapeut a hygienista kvalitativně připraví pacienta na proceduru. Moderní stomatologie je zaměřena na zachování přirozených zubů. A bez potřeby nebudete vyřazeni a vyleštěni.

Keramicko-keramická korunka se skládá z kovového rámu a nanesené keramiky. Kovová keramika je ideální pro nižší zuby.

Koruna zirkonia je blízko zubního tkáně. Výhodou keramických korunek je také nedostatek potřeby brousit zuby.

trusted-source[8], [9], [10]

Typy zubní protetiky

Dnes existují takové typy zubních protéz: 

 1. Odnímatelná zubní náhrada. Odnímatelné protézy jsou poměrně výhodné za jejich cenu. Úroveň estetiky odnímatelných zubních protéz vzrostla za posledních 20 let. Z nedostatků je možná potřeba pouze čištění. 
 2. Pevná protetika je optimální pro mladé pacienty. Při ztrátě zubů tato metoda efektivně a nenákladně obnoví úsměv. 
 3. Kovové keramické korunky jsou relativně nenákladným typem protetiky za nízkou cenu. Nevýhodou tohoto typu protetiky je potřeba broušení a vyloučení zubu. 
 4. Mikroprotéza - obnova zubu s použitím výčnělků a obložení. Záplaty na zubě se nazývají dýhy. 
 5. "Mosty" jsou protézy, které spočívají na sousedních zubech. Stále populární.

Parametry trvanlivosti pro každý typ protézy jsou různé.

Pevná protetika zubů

Pevné protetiky mají několik výhod před odnímatelnými protézy: 

 1. Vysoká estetika. 
 2. Snadná péče.

Dříve populární byly neoestetické kovové korunky, ale jsou již v minulosti. Byly nahrazeny novými materiály: spolehlivé a trvanlivé (15-20 let služby), keramika bez kovů, nerozlišitelná od přírodních zubů, protézy na bázi zirkonu.

Mostní protéza umožňuje plně obnovit funkci žvýkání. Most leží na sousedních zubech.

Nejmodernějším typem protetiky je náhrada zubů s potiskem. Natáhne se na titanový šroub, který je implantován do kosti. Toto je již rozsáhlý chirurgický zákrok a není to levné. Ale takové návrhy slouží 20-25 let a mají stejnou biomechaniku jako přirozené zuby. Pacienti je nerozlišují od zubů a jiní - ještě víc.

trusted-source[11], [12], [13], [14]

Odnímatelná zubní náhrada

Odnímatelné zubní protetiky zahrnují nylonové vyjímatelné zubní protézy a protézy.

Odnímatelné protézy se používají jako alternativa k implantaci.

Zubní protézy jsou upevněny zámky nebo háky.

Protézy z nylonu jsou jednoduché jak při výrobě, tak při použití. Pacient si na ně zvykne velmi rychle. Design je velmi odolný.

Protetika zubů krytu

Zakrytí zubů se používá pro zlomeninu korunky, v případech, kdy je nutno amputaci korunové části zubu s vymazáním zubů.

Krycí protéza snižuje tlak na sliznici ústní dutiny.

Kontraindikace na kryté protetiky: 

 1. Diabetes mellitus. 
 2. Patologie nervového systému.

Náklady na krytí protézy je poměrně vysoká - 5000-6000 UAH.

Indikace pro instalaci krycích protéz: 

 1. Atrofie alveolárních procesů. 
 2. Atrofie čelisti.

trusted-source[15], [16], [17], [18]

Protetická dentice v nepřítomnosti zubů

Protetická stomatologie v nepřítomnosti zubů je obtížný problém, protože pro jejich nepřítomnost neexistuje podpora protézy.

Úloha pomůže vyřešit odstranitelnou protézu nebo implantaci. S odnímatelnou protézou je provedena protéza, která simuluje horní nebo spodní čelist se všemi zuby.

Když je implantován na umělém kořen, je umístěna protéza. Úplná náhrada všech zubů implantáty bude trvat asi rok.

Kontraindikace pro implantaci: 

 1. V těsné blízkosti maxillárního sinu. 
 2. Malé množství kostní tkáně.

Ale v tomto případě existuje cesta - můstek na implantátech, když je most upevněn na umělé zuby.

Při významném deficitu kostní tkáně se používají mini implantáty. Jsou čtyřikrát menší než obvykle. Při instalaci mini implantátů není nutná celková anestézie a stehy. Překážkou může být jen cukrovka a alkoholismus, intenzivní kouření.

Protetická stomatologie

Protéza zubů s kolíky se provádí takto: do kanálu se vloží kotevní čep pro zesílení zubu, který je zbaven nervu. Používají se kolíky z paladia, mosazi nebo titanu. Poté může být restaurování provedeno pomocí keramické vložky nebo je na tomto zubu vložena koruna.

Protetická stomatologie

Protetické zubní lékařství - provádí se, když náplň už nemůže vrátit zub do své dřívější funkce. Příloha je nastavena ve dvou návštěvách. Nejprve je z karye dutiny odebrána forma a při druhé návštěvě je v zubní laboratoři připravena kazeta, provedená v zubní laboratoři, předběžná "zkouška" na ní a případné odstranění vad. Materiál pro kartu je obvykle porcelán.

Protetická stomatologie bez otáčení

Protetické zuby bez otáčení pomáhají udržet zuby, které sousedí se ztracenými zuby. Tento problém lze vyřešit pomocí implantace - spolehlivým způsobem obnovení chrupu. Operace implantace zubů trvá 50 minut. Životnost implantátů může dosáhnout 30 let.

Druhým řešením tohoto problému je protéza se sponou. Ve stěnách sousedních zubů jsou vytvořeny kanály, které drží most.

Lepící mosty jsou upevněny speciálním lepidlem.

Materiály pro zubní protetiku

Materiály pro zubní protetiku jsou velmi rozmanité - vybírejte spolu s zubním lékařem.

Situace: jeden zub je ztracen. Co vám může lékař nabídnout? Optimální - neodstranitelná protéza nebo mikroprotetické vložky.

Pokud se zub rozpadne kolem okrajů, je lepší položit na ni korunu. Kovová keramická koruna dokonale drží a nezpůsobuje podráždění dásní, které se tak bojí těch, kteří mají problémy s dásní a odkládají protetiky.

Zubní lékař znovu vytvoří tvar zubu, jeho průhlednost a barvu.

Pokud ztratíte všechny zuby, nebojte se! Dnes se používá nylon k vytvoření odnímatelných protéz - velmi elastického, trvanlivého materiálu.

Cement pro zubní protetiku

Cement pro protetiku zubů se používá pro upevnění korun a můstků. Jsou bezpečné pro tkáně. Zuby při montáži korunky jsou broušeny, korunka je vyplněna cementem a připevněna k zubu.

Alternativou k cementu jsou kompozity. V tomto případě jsou vytvořeny dutiny na zubech, kde jsou vloženy výčnělky.

trusted-source[19], [20], [21], [22], [23], [24], [25]

Protetika zubů ve zlatě

Protézy zubů se zlatem mají své výhody. Zlato chrání zuby před zubním kazem. Nosit zlaté korunky zpomaluje zubní kaz na 50%. Zlato je vynikající biokompatibilní materiál. Zlaté korunky nezpůsobují problémy s dásní, alergie, neotřou, mohou být perfektně upraveny skusem.

Používají se dva typy korun se zlatem: kov s rozprašováním a bez kovu, výhradně ze zlata.

Zlato a smalt jsou vymazány stejnou rychlostí. U žvýkacích zubů je to ideální volba.

Protetika zubů s kovovým plastem

Protetika zubů s kovovým plastu - metoda levnější než použití cermetů. Plast je porézní, křehký, neestetický a toxický. Proto se používá jako dočasná protéza. Dočasná protéza může trvat 1-2 roky a chrání zuby před vysídlením. Kovové plastové korunky se vyrábějí rychle a snadno. Jejich instalace je netraumatická. Průměrná cena kov-plastové koruny je 600 UAH.

Protetika zubů s keramikou

Protetika zubů s kermem - estetický, trvalý způsob obnovy zubu. Ale má nevýhodu - značná část zubu musí být rozdrcena.

Kovové keramické protézy jsou dvakrát levnější než implantáty a slouží 15 let.

K tomu, aby koruna trvala déle, je lepší nejíst příliš tvrdé jídlo: jeho keramická část se štěpí.

Zastíráme protézu zubů

Zastínění protetických zubů - typ protézy, u které je protéza připojena k kovovému rámu. Bugelní protéza - alternativa k odnímatelným zubům ("falešné zuby"). Mají lepší estetiku. Zubní uzávěry jsou pro ostatní neviditelné. Dnes jsou v mnoha případech nahrazeny zubní náhrady, jestliže v ústní dutině v řadě chybí několik zubů a můstky nemohou být zřízeny. Slitina pro protézu se sponou je velmi lehká. Kovový oblouk přenáší zátěž při žvýkání na opěrné zuby. Toto rozložení zatížení je blíže k přirozenému. Bugel částečně pokrývá nebe - to je jediná nevýhoda protézových protéz.

Výhody zateplovací techniky: 

 1. Při instalaci není nutné otáčení zubů. 
 2. Protéza je velmi lehká. 
 3. Zubní uzávěr se snadno odstraní. 
 4. Údržba - jednoduché proplachování vodou.

Protézu lze připojit ke sponám nebo zámkům. Klamery jsou háky, které jsou pevně připevněny k opěrným zubům. Nevýhodou tohoto návrhu je viditelnost háčků v rozhovoru.

Zastavení protézy na zámcích vám umožní zbavit se těchto výrazných háčků, které přitahují pozornost. Nevýhodou metody jsou vysoké náklady na stavbu.

trusted-source[26], [27], [28], [29], [30], [31], [32], [33]

Protetika předních zubů

Protézy předních zubů jsou z hlediska trvanlivosti a estetiky nejčastěji provedeny pomocí keramických kovů a keramických korunek.

Výhody cermetů: 

 1. Dobrá estetika. 
 2. Dlouhá životnost - až 15 let.

Nevýhody: 

 1. Silné broušení zubu a vylučování. 
 2. Cyanóza marginální gingivy. 
 3. Koruna je ve srovnání s ostatními zuby lehce znatelná.

Kovová keramika může mít několik typů. Aplikovaný porcelán a oxid hliníku, oxid zirkoničitý. Zuby založené na nekovové keramice neztmavují a zachovávají přirozený lesk.

Náklady na jednu jednotku cermetů - asi 1000 UAH, nekovová keramika - 2000 UAH.

Je také možné obnovit přední zuby dýhy a obnovit je pomocí těsnění. Výběr způsobu obnovy závisí především na tom, kolik je zub zničen.

Protetika dolních tepen

Protéza spodních zubů má znaky vzhledem k tomu, že spodní čelist je pohyblivá, na rozdíl od horní. Používáme dolní čelist nejen pro žvýkání, ale i pro řeč a polykání. Nesprávná protetika může ovlivnit vaši výslovnost a váš vzhled.

Kompletní odnímatelná protéza ke spodní čelisti je dodatečně upevněna lepidlem. Neexistují žádné problémy s instalací částečně odnímatelných protéz, které spočívají jak na dásně, tak na zbytcích zubů.

Je také možné protetiky dolních zubů s neodstranitelnými protézy zhotovenými z cermetů, nekovových cermetů, zirkonu, mostů a dýh.

Prosthodontika pro důchodce

Protetická stomatologie pro důchodce je velmi důležitá, protože to potřebují téměř všichni ve stáří. Opatření, která tento stát přijme tímto směrem, jsou mimořádně nedostatečná, financování nezahrnuje potřeby našich starších v oblasti protetiky. Kvalita navrhované protézy je velmi pochybná. Pokud neexistují alternativy, existuje taková příležitost. Budete umístěni nejprve, pokud jste veteránem války nebo zdravotně postiženým, v druhém případě veteránem práce.

Mnoho soukromých kliniků jdou do důchodců, aby se s nimi setkali. Často slevy pro ně až 25%. Nezapomeňte na možnost protetiky. Přítomnost všech zubů nejenže vám poskytne příležitost usmát se a žvýkat jídlo, ale také vyřešit problémy s dásněmi, které trpí zvýšeným stresem.

Na Ukrajině zahájila projekt bezplatného zubního implantace pro důchodce "Kvalita života pro naše rodiče." Myšlenka projektu je tato: jednou za rok zubní lékař provádí implantaci zcela bezzubého důchodce zdarma. Stále více ukrajinských zubních lékařů tento projekt podporuje. Chcete-li se zapojit do projektu, musíte být ve věku 65 let nebo starší, mít jednu nebo dvě čelisti zcela bez zubů a nemáte žádné kontraindikace k prevenci chirurgického zákroku.

Registrovat k účasti v projektu, jako pacient, je třeba odeslat informace na e-mailu iia.alliance@gmail.com : celé jméno, kolik vám je let, kde žijete (město a země), telefonní číslo a panoramatickou fotografii, stejně jako pár slova o sobě a proč jste se rozhodli stát se členem programu.

Lékaři z 20 zemí si vybírají své vlastní pacienty.

Projekt byl poprvé zahájen v roce 2010. Skvělá příležitost pro implantologa ukázat milost a respekt.

Zdarma zubní protetika

Zdarma zubní protetika pro důchodce se stala úkolem pro náš stát, protože mít všechny zuby na jejich místech není luxus. Zdraví může trpět chybějícími zuby. Soudce pro sebe - není zub - znamená to, že jídlo je špatně žvýkané, žaludek trpí. Parodontóza je spojena.

Chcete-li získat bezplatnou zubní náhradu, musíte kontaktovat orgány sociálního zabezpečení. Veteráni války a práce a lidé se zdravotním postižením mají právo na bezplatnou protetiku. Likvidátoři havárie v jaderné elektrárně Černobyl mají možnost instalovat protézy na polovinu nákladů.

Prosthodontika pro periodontální onemocnění

Protetická stomatologie pro periodontální onemocnění je častou příčinou "bolesti hlavy" ortopedických zubních lékařů. Parodontóza se často stává příčinou ztráty zubů a vše začíná lehce krvácejícími dásněmi. Příčinou paradentózy je dědičnost a nesprávný skus. Před protetiky je nutné léčit periodontální onemocnění. Zubní lékař opraví zuby, které se potápí.

Protéza u pacientů s periodontitidou je komplikovaný postup. Nejprve obnovte tkáň dásní.

Protetická stomatologie pro diabetes

Prostatexie pro diabetes jsou často potřeba, protože z této choroby trpí také zuby. Pacient s cukrovkou musí být sledován v jakém stavu jsou dásně. Hygienické čištění zubů je pro takové lidi nezbytné jednou za tři měsíce.

Diabetici implantaci se provádí dnes, ale k tomu, vzhledem k historii, ne všechny kliniky jsou přijímána, a pokud nekontrolované cukrovky v aktivní fázi, může to být absolutní kontraindikace. Mnohem jemnějším způsobem je instalace můstků protéz broušením sousedních zubů. V posledních letech byly mosty možné instalovat a bez otáčení, ale tato metoda je dražší. Podle našeho názoru je instalace mostu při výrobě vložky na sousedních zubech, ačkoli vyžaduje dodatečné náklady, u pacientů s diabetem mellitus je ideálním řešením tohoto problému.

Protetická stomatologie u dětí

Protetika dětských zubů u dětí - proč je potřeba? Přijde čas a zuby budou nahrazeny trvalými zuby. Pokud si to myslíte, pak vás můžeme přesvědčit. Prostatetika kojeneckých zubů je nezbytná, jestliže z jakéhokoli důvodu je obvykle trauma, byla ztracena. Pokud se to stalo před přirozenou změnou zubů ze 6 na 14 let, chrup začíná deformovat, zuby se pohybují, dikce se přerušují.

Protézy pro děti jsou vyrobeny z plastu. Jejich životnost je asi rok, když roste čelist. Problémy dětské protetiky řeší ortodontista. Vaše dítě je samozřejmě neohrožené, je pro něj těžké vysvětlit potřebu léčby, ale věřte mi, že vaše rozhodnutí nahradit zub dítěte jeho ztrátou pomůže vyhnout se mnoha problémům se skusem v budoucnu.

Ortodontické desky s zuby drží místo v chrupu.

Děti mohou také instalovat korunky z kovu. Indikace pro použití kovových korun: 

 1. Obnova molárních mlék po léčbě pulpitidy. 
 2. Obnova zubů s vrozenými vadami.
 3. Obnova zubů po úrazu.

Komplikace v protetiky zubů

Komplikace v protéze zubů nastávají, pokud se lékař dopustil dohledu. Mezi nejčastější komplikace patří: 

 1. Protetická stomatitida - nastane, jestliže protéza tlačí na gumu, která je těsně přiléhající k ní. Časem dochází ke špičce krevních cév, což vede k tlakovým vředům. Problém je řešen opláchnutím antiseptiky. 
 2. Kazy z nosných zubů. Pod protézou se zbytky potravy hromadí a vznikne kaz. Abyste se vyvarovali jeho vývoje, musíte věnovat zvýšenou pozornost hygieně, opatrně se starat o zubní protézy, vyčistit je ráno a večer. 
 3. Někdy je možné odlepit most a jeho uvolnění v důsledku změny okluze. 
 4. Alergie, která se vyvine, když materiál, z něhož je protéza vyrobena, je spojen s tělovými bílkovinnými tkáněmi. Symptomy alergií: kožní vyrážky, astma a sucho v ústech. Pouze výměna protézy může pomoci. 
 5. Galvanický syndrom je nepříjemný stav, který vyplývá ze skutečnosti, že v ústní dutině jsou přítomny heterogenní kovy. Sliny působí jako elektrolyt, do kterého vstupuje kov a vytváří se galvanický proud. Pacient pocítil kovovou chuť v ústech, bolesti hlavy a bolesti. Tento stav vyžaduje výměnu protézy za jinou vyrobenou z jiného kovu.

trusted-source[34], [35], [36], [37], [38], [39], [40], [41], [42], [43]

Kde dělat zubní protetiky?

Můžete udělat protézy zdarma nebo placené oddělení své místní kliniku, obraťte se na odborný zubní kliniku v soukromé zubní ordinaci či zubní kliniky - volba je na vás a záleží především na vašich finančních možností a dostupnost lékařů, kterým důvěřujete. Samotná klinika není tak důležitá, ale ti, kteří tam pracují. Nevybírej kliniku jen proto, že má jméno a její reklamy se pravidelně hrají v televizi. Podívejte se na ty, kteří již provedli protetické zuby.

Máte-li dostatek peněz, můžete být léčeni v zahraničí. V zahraničí, v Německu, Izraeli a dalších zemích, existují kliniky s úplně ruským doprovodem. V Kyjevě se můžete zeptat, které organizace vám pomohou organizovat výlet. Ceny na zahraničních klinikách jsou velmi odlišné. V některých z nich nejsou mnohem vyšší než naše v mnohem vyšší kvalitě. Přeplatíte tedy pouze za letové a hotelové ubytování.

Protetická stomatologie doma

Prosthodontiku doma starším lidem provádí mnoho soukromých klinik. Zubní lékař se zubním technikem přichází do domu lidem, kteří nemohou navštívit samotnou kliniku.

V první fázi probíhají konzultace a natáčení. Ve druhé fázi jsou zkoušeny připravené protézy. Klinika provádí jejich opravu. Ve třetí fázi jsou instalovány.

Jedna návštěva trvá až 2 hodiny.

Ceny zubní protetiky

Ceny zubního protetika závisí na druhu protézy a konkrétní klinice, stejně jako na materiálu. Například nejdražší protéza s keramickými dýhy. Nejlevnější jsou akrylové odnímatelné protézy. Cena zubních nylonových protéz je vyšší. Akrylové zubní protézy jsou přizpůsobeny zvláštnosti pacientů protahováním. Jsou dost na pár let.

Nejdražší je implantace zubů. Implantace zubů je univerzální. Můžete vložit jeden, několik zubů nebo jen všechny zuby do čelisti. Milá Imlante jsou starší 25 let.

Možné dodatečné náklady na zubní protetiku souvisejí s přípravou zubů pro protetiku, léčbu kazu a parodontitidy.

Recenze zubní protetiky

Je nejlepší doporučení zpětné vazby na protetiky od těch, kteří mohou sdílet své zkušenosti s léčbou. Pouze majitel protézy může říct, zda jsou pohodlné nošení nebo ne.

Protetika zubů bezbolestně a trvale řeší problémy se zuby. Dnes na klinikách v Kyjevě aplikují moderní metody protetiky zubů. Diagnóza před protetiky se provádí pomocí počítačové techniky. Moderní materiály pro výrobu protéz nemají toxický účinek na tělo. Protetika vám vrátí úsměv - úsměv na zdraví.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.