^

Zdraví

Specialista na rehabilitaci

, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 20.10.2021
Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Lékařský specialist, který se zabývá rehabilitací (rehabilitací) po dlouhodobých onemocněních, úrazech a jiných patologiích, je rehabilitační specialistou .

Ve své praxi využívá terapeutické a preventivní fyzické cvičení, manuální terapii a používá metody psychologického vlivu. Díky tomuto specialistovi je obnoveno fyzické a morální zdraví a schopnost práce sportovců, nemocných dětí a osob se zdravotním postižením.

trusted-source[1], [2], [3], [4]

Kdo je specialistou na obnovu léčby?

Lékařská specializace lékaře rehabilitační léčby zahrnuje poskytování lékařské a psychologické podpory pacientům, kteří z jakéhokoli důvodu nemohou nezávisle přizpůsobit svůj fyzický či morální stav. Uvedený odborník by měl mít dobré znalosti v oblasti všeobecného lékařství, pediatrie, traumatologie, sociální a sportovní rehabilitace.

Lékař se může přímo angažovat v rekonstrukční terapii pacientů nebo studovat vědeckou teorii, vyvíjet nejnovější rehabilitační techniky založené na zkušenostech jiných odborníků a kvalifikovaných zdravotnických pracovníků v této oblasti.

Restorativní léčba je konečná, konečná fáze celého období léčby mnoha nemocí. Je zaměřen na konečné oživení pacienta a prevenci opakovaných exacerbací onemocnění v budoucnu.

Úkolem specialisty je vytvořit příznivé podmínky pro to, aby se onemocnění konečně ustoupilo, a také přizpůsobit pacienta zaručenému pozitivnímu výsledku léčby.

Kdy mám kontaktovat odborníka na obnovu léčby?

Za pomoci odborníka na regenerační terapii se řídí lidé, kteří přemístili nemoci doprovázené porušením funkčnosti orgánů a systémů. Tito pacienti někdy považují za obtížné vypořádat se nejen s odbornou činností, ale také sami, svým potřebám; pro ně může být bolestné zjištění ve společnosti. Pomoc při sociální adaptaci je také jedním z problémů, které rehabilitolog řeší.

Lékařský rehabilitační pracovník se zabývá obnovou ztracených nebo zhoršených funkcí nezbytných pro normální život, posiluje zdraví a zlepšuje kvalitu života pacienta.

Specialista na rehabilitační profil se zabývá ozdravením osoby poté, co trpěla různými traumaty, operacemi, vážnými nemocemi. Pomáhá lidem, kteří prožívají důsledky psychické přetížení, stresu, psycho-emocionální krize.

Restorativní terapie má za cíl vyřešit všechny problémy, které mohou zasahovat do zdraví pacienta: stabilizovat jeho fyziologické, fyzické, psychologické a estetické schopnosti.

Jaké testy mám vzít, když se obrátím na odborníka na obnovovací léčbu?

Odkaz na lékaře obnovovací terapie nevyžaduje žádné analýzy ani speciální studie. Obrázek onemocnění a stav pacienta bude jasný z jeho anamnézy, vysvětlení k provedeným operacím, anamnéze a epikrisi.

V případě nutnosti lékař předepíše určité metody vyšetření na základě diagnózy a stavu pacienta. Mohou to být obecné testy moči, biochemie krve, elektrokardiogram, ultrazvuk, rentgenové vyšetření, MRI a další postupy.

Neprovádějte žádné testy sami, dokud nejsou předepsány lékařem. Počkejte na příjem a konzultaci specialisty.

Jaké diagnostické metody používá rehabilitační specialisté?

Restaurační terapie je konečnou fází léčby onemocnění, což znamená integrovaný přístup kombinující různé typy procedur včetně diagnostických.

Diagnostická opatření jsou prováděna ke studiu, stanovení hodnocení a prognózy onemocnění, jmenování vhodných postupů, které přispívají k úplnému zotavení pacienta.

Vyšetření pacientů s potvrzenými a podezřelými poruchami, omezení motorické aktivity, funkční poruchy lze provést pomocí různých diagnostických metod:

 • metoda radiografie;
 • počítačová tomografie;
 • zobrazování magnetickou rezonancí;
 • ultrazvukové snímání;
 • artroskopie;
 • elektromyografie;
 • elektrokardiografie.

Může být také nutné konzultovat a prozkoumat jiné odborné profily, provádět laboratorní testy.

Výsledky komplexního průzkumu mohou být základem pro posouzení a předvídání onemocnění, stejně jako určení souboru rehabilitačních opatření zaměřených na zlepšení stavu pacienta a obnovení ztracených funkcí těla.

Co dělá specialistka v restorativní léčbě?

Specialista na restaurování by měl mít odpovídající odbornou přípravu a kvalifikaci, aby splnil následující bezprostřední povinnosti:

 • diagnostikovat a stanovit příčiny a důsledky nemocí;
 • předpovídat stav pacienta a předepisovat potřebná léčebná opatření;
 • v případě potřeby provádět řadu systematických studií, které posuzují schopnost pacienta pracovat;
 • poradit pacientům o dalším způsobu života, možné profylaktické lékařské prohlídce, návštěvách jednotlivých lékařů potřebné specializace;
 • provádět léčbu v rámci rehabilitačního programu;
 • Vysvětlit pacientovi, jaké důsledky lze očekávat z této nebo té metody léčby;
 • poskytnout doporučení týkající se nezávislých fyzických cvičení, zatížení, aktivní aktivity.

Specialista na rehabilitační terapii by měl být dobře orientován ve fyziologii, anatomii člověka, být si vědom diagnostických postupů, preventivních a terapeutických opatření.

K jakým chorobám se stará odborník na obnovu léčby?

Lékař, který se zabývá restabilizací, umožňuje pacientům udržovat funkce orgánů a systémů postižených onemocněním na požadované úrovni. Nemocný lékař s lékařskou pomocí by měl zapomenout na své nemoci a nadále žít plný a bohatý život, aniž by trpěl následky patologie.

Specialista na restorativní terapii může pomoci po léčbě následujících patologických stavů:

 • poškození svalové tkáně a šlach;
 • těžké zlomeniny, otevřené a uzavřené, které jsou doprovázeny dlouhou dobou obnovy a výrazným porušením motorické a funkční činnosti;
 • amputace končetin, oddělené prvky;
 • protetika ztracených končetin;
 • pooperační rehabilitace;
 • postinfarkce;
 • post-stroke stav;
 • poruchy dýchání, vizuální a sluchové funkce;
 • porážka páteře, lebka, kraniocerebrální trauma;
 • Jiné patologie, které vyžadují opatření k obnovení ztracených funkcí.

Poradenství specialisty na obnovu léčby

Abyste předešli možným následkům zranění a nemocí, musíte pečlivě léčit vaše tělo:

 • Nepřetěžujte páteř. Nepokoušejte se zvedat nebo přenášet těžké předměty, nepotřebujete si zkontrolovat sílu;
 • správně přesunout. Při zvedání těžkých předmětů nebo naklonění neprovádějte náhlé pohyby, postupujte jemně, postupně;
 • postupujte podle polohy zadní části. Nehýbejte se, nedotýkejte se - to ohýbá páteř a zhoršuje zátěž;
 • zpátky. Spalte lépe na ortopedické matraci, opakujte zákaly páteře během spánku;
 • dívat se na jídlo. Správná výživa - hlavní způsob, jak bojovat proti nadměrné hmotnosti, který přispívá k rozvoji obezity, diabetu, zvyšuje zatížení všech tělesných systémů;
 • zapojit se do fyzických cvičení. Tělesná výchova, jóga, plavání posilují tělo a posilují svalnatý korzet;
 • Oblékání pro sezónu. Dobrá prevence zánětlivých onemocnění, včetně muskuloskeletálního systému.

A nejdůležitější je pozitivní postoj - hlavní vazba pozitivního výsledku restorativní terapie. Specialista na regenerační léčbu vám pomůže konečně věřit v sebe a znovu získat ztracené zdraví.

trusted-source[5], [6], [7], [8]

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.