^

Zdraví

Svědění, pálení a zarudnutí v intimní oblasti mužů

, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 17.10.2021
Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Svědění na těle není nebezpečným, ale velmi nepříjemným a otravným příznakem, který většina lidí čelí vícekrát. Svědění vždy způsobuje obsedantní touhu uklidnit vaše utrpení poškrábáním svědivého místa. Pokud se jedná o ruce nebo obličej, neexistují žádné zvláštní překážky, které by uspokojovaly potřebu odstranit svrbení mechanickými prostředky, ale svědění v intimní oblasti mužů a žen je opravdovým problémem. My, lidé, nejsme normálně prisavlyudno poškrábání jejich intimní místa, a sama o sobě pravidelné svědění nemusí být neškodným příznakem jakékoli nemoci. Co může skutečně svědčit o svědění v genitální oblasti a perineu a jak se vyrovnat s tímto nepříjemným příznakem?

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5]

Příčiny svědění v intimní oblasti mužů

Jelikož existují významné rozdíly ve struktuře ženských a mužských pohlavních orgánů, má smysl v jednom článku řešit problémy jednoho konkrétního pohlaví spíše než mluvit ve všeobecných frázích. Dnes budeme hovořit o problému svrbení na intimním místě u mužů.

Je třeba říci, že navzdory všem bolestivým příznakům, silný sex není v žádném spěchu, že půjde s lékařem problém intimní svědění. Někdo jednoduše odkazuje na tento příznak blithely a věří, že všechno projde samo, zatímco jiní prožívají psychologickou bariéru, pokud jde o problémy intimního plánu. A existují i ti, kteří se prostě bojí, že svrbení bude příznakem stávající pohlavně přenosné nemoci, která je lepší zůstat klidná.

Ve skutečnosti existuje mnoho důvodů pro vznik svědění v intímních místech, ale pouze odborný lékař, který může určit, které z příznaků je spojeno s diagnózou a poté po určitých studiích. Učinit si diagnózu je neprofesionální, ale mít nějakou představu o možných příčinách svědění v intimních místech je dokonce užitečné pro všeobecný vývoj.

Než se pokusíte porozumět faktorům, které způsobují svědění, musíte pochopit, proč je tento příznak. Svědeční lékaři volají odpověď těla na určité podněty, které mohou být jak vnější, tak vnitřní. Je to jako přechodná fáze, po které následuje bolest. Musím však říci, že někdy je snazší vydržet bolest než svědění, což jednoduše nutí člověka nějak ovlivnit svrbivé místo, a to poškrábání. A protože svědění nenastává od začátku, hřeben může jen zhoršit problém, což vede k vzniku ran.

Takže co může vést k výskytu těžkého svědění v intimní zóně u mužů, což způsobuje samo sebe škody? Příčiny mohou být vnější a vnitřní. Zvažte první nepatologické vnější příčiny:

 • Svědění je reakcí na účinky dráždivých faktorů, které mohou být jednoduché fyziologické vylučování (moč, výkaly atd.). Pokud se člověk nevěnuje dostatečnou pozornost hygieně penisu a hráze, to není překvapující, že v průběhu času, v oblasti třísel se může objevit svědění a podráždění (zarudnutí, otok tkání, pálení kvůli výskytu mikrotrhlin v kůži).
 • Ale svědění a zarudnutí v intimní oblasti u mužů neznamená vždy neuspokojivou hygienu. Příznaky se mohou objevit náhle poté, co začnete nosit nové spodní prádlo. Možná, že kalhotová tkanina obsahuje syntetické nitě, které způsobují alergické reakce od mužského těla. Obvykle se v takových situacích, svědění, zarudnutí a vyrážky (a jsou s alergiemi docela možné) projít téměř okamžitě po odmítnutí nosit nevhodné spodní prádlo.
 • Alergická reakce může nastat nejen v reakci na složení spodního prádla, ale také na detergenty, které byly používány při mytí prádla. Pokud mnoho prášek způsobí alergické podráždění rukou, natož jemnou citlivou pokožku v intímních místech.
 • Alergie na tkáně a prášky je jen částí ledovce. Skutečnost, že tyto displeje jsou také charakteristické pro individuální citlivosti na jednotlivé složky detergentů používaných pro osobní hygienu (mýdlo, sprchový gel, speciální prostředky), různých mazadel používaných při pohlavním styku a používání kondomů (toto může být alergický na latex nebo další součásti).
 • Co jiného může způsobit alergii a svědění na intímních místech? Samozřejmě, léky. V případě přecitlivělosti na složky lokálních a systémových léků se mohou vyskytnout různé reakce, včetně svědění, pálení, vyrážky na kůži. Pokud jde o řešení a masti aplikovaná zvnějšku na intímních místech, není překvapující, jestliže se v této oblasti objevují alergické projevy.
 • Ale zpět na spodní prádlo. Syntetické tkaniny v spodním prádle a oblečení jsou nebezpečné nejen kvůli možným alergickým reakcím na ně, ale také kvůli "skleníkovému efektu", který vytvářejí. Ložní prádlo "bez dýchání" přispívá k tomu, že teplota v genitální oblasti bude neustále zvyšována, což může způsobit nejen svědění v perineu, ale také porušení reprodukční funkce člověka.
 • Je třeba říci, že hypotermie, která snižuje lokální imunitu, není pro intimní zóny méně nebezpečná než přehřátí. Svědění může být jakousi alergickou reakcí na chladu, nebo může být způsobeno poklesem obranyschopnosti těla a v důsledku toho reprodukcí oportunní mikroflóry na pokožce. Pro muže je to nebezpečné, jako nadměrné balení pánevního prostoru a jeho zmrazení, a dokonce i prudké změny teploty.

Nyní je čas věnovat pozornost vnějším patologickým důvodům, tj. Které postihují vnější kůži v intimní zóně. Následující nemoci mohou být považovány za rizikové faktory pro vznik tohoto pruritu:

 • Pediculóza. Není nutné si myslet, že toto onemocnění je charakteristické pouze pro oblast hlavy. Vši se nacházejí na každé chlupaté části léta, včetně oblasti publika. Samozřejmě, že stydké vši vzhled je mírně odlišný od „nájemníky“ na hlavě (to je velmi malý, průsvitný a neaktivní), ale svědění, které je schopné způsobit měsíc po infekci, mnohem silnější než svědí, když vši na hlavě.
 • Mykóza, například, kožní onemocnění v rozkroku. Úlomky poškození mikroskopickými houbami, stejně jako vší, mohou být pozorovány také na všech částech těla pokrytých vlasy, včetně oblasti pubisu, perineu, šourku, řitu. A jedním z příznaků mykózy pohlavních orgánů je bolestivé svědění a pocit pálení v perineu u mužů.

Mimochodem, reprodukce hub v intímném místě může být spuštěna pouze tím, že nosí syntetické prádlo, které neumožňuje pokožce dýchat a vytváří zónu ve svahu se zvýšenou teplotou a vlhkostí. Takové podmínky jsou nezbytné pro reprodukci hub.

Na kůži, a to zejména v citlivých oblastech, nahromadila spousta patogenních a oportunní patogenní mikroorganismy, ale aby se začnou množit a způsobit onemocnění, je zapotřebí zvláštní podmínky. Teplo a vlhkost jsou nejvhodnější z nich, zvláště jestliže kromě toho imunita těla není dostatečně silná (a která z nás má na úrovni?).

 • Vlhkost a teplo jsou milovány nejen houbami, ale i mnoha bakteriemi. Některé mikroorganismy žijí na pokožce po celou dobu a čekají na správnou chvíli k nápravě demografické situace svého druhu. Jiné (patogenní mikroflóra) přicházejí k nám na kůži od lidí, kteří nosí tento druh bakterií (jako přenášená pohlavně přenosná onemocnění nebo infekce způsobená pohlavním stykem) a očekávají také vhodné podmínky. Je to jenom odolnost vůči uvolnění a živá mikroflóra nahromaděná v intimní zóně začne aktivní reprodukci. To zase povede k rozvoji zánětlivého procesu, jehož první známky mohou být považovány za svědění, otoky tkání a jejich zarudnutí.

V takovém případě nebude svrbení intenzivní a konstantní jako u houbových infekcí a brzy se na místě svědění objeví mikroskopické trhliny a bolest. V tomto případě infekce, které mají tendenci hlouběji proniknout do těla, obvykle vykazují kromě toho i nepříjemný zápach z pohlavních orgánů.

 • Ekzém na pohlavních orgánech. Ano, ekzémové léze nejsou tak často vidět ani v intímních místech. Pravda, svědění se objevuje hlavně v noci. Výraznějšími příznaky jsou bolest a pocit pálení v genitální oblasti, zarudnutí, otoky kůže a puchýře v intimní oblasti.

Zatím jsme mluvili stále častěji o vnějších faktorech, které mohou způsobit svědění v intimní zóně u mužů. Existují však i některé vnitřní faktory, které přispívají k výskytu výše uvedeného příznaku. Některé z nich, jako jsou hormonální nerovnováhy, které ovlivňují stav kůže nebo psychologické momenty (stresy a zážitky), nejsou samy o sobě patologické, ale mohou se stát předisponujícími faktory pro výskyt různých onemocnění.

Není nutné si myslet, že hormonální selhání je čistě ženský problém. Stává se to také u mužů, což lze pozorovat snížením síly, ztrátou vlasů na hlavě, změnami nálady, změnami tvaru a kůže. Kůže (včetně intímních míst) se obvykle stává suchější a citlivější, což se může projevit jako svědění a podráždění.

Psychické problémy jsou také častější u žen. Silný sex je považován za stresově odolnější než slabý. Nicméně, některé situace mohou způsobit silné vzrušení i u silných fyzických mužů. Takže nemocné téma pro muže je považováno za různé problémy v genitální oblasti. Není příliš snadné rozbít vztahy a problémy spojené s prací, které snižují sebevědomí člověka (snížení, nedostatek profesního růstu, nízká mzda, propouštění, neschopnost najít slušnou práci). Venku se člověk může dobře držet, ale vřelé uvnitř vášeň podrývá nervový systém. A selhání ve své práci se často projevuje nedostatečnou reakcí na podněty. Taková reakce může být dokonce svědění v perineu.

Ale to jsou faktory, které jsou dočasné a nejsou tak nebezpečné jako některé vnitřní patologické příčiny. Už dlouho není žádným tajemstvím, že některé vnitřní nemoci, někdy dokonce ani nespojené s reprodukčním systémem, mohou také způsobit "svrab" mezi nohama. K takovým nemocem nesou:

 • anémie (nízké krevní červené krvinky, které se mohou projevit jako brnění a svědění kůže),
 • diabetes mellitus (svědění v intimní oblasti je častým příznakem nemoci u mužů a žen),
 • zánětlivé onemocnění močového systému :. Cystitida, pyelonefritida, ledvin a močového kamene onemocnění, atd., přičemž pacient může cítit jako pálení, svědění močové trubice (pacientova moč má specifické složení, který může také způsobit podráždění a svědění v okolí tkáně, pokud není možné umýt bezprostředně po močení),
 • onkologické onemocnění (v počáteční fázi maligního procesu lékaři někdy slyší takové stížnosti),
 • střevní parazity (mohou také rušit člověka v noci, což způsobuje svědění v intimní zóně),
 • Systémová infekce (patogeny vnitřní nemoci se mohou šířit po celém těle krevním řečištěm, dosažení a třísla a kromě toho se výrazně snižuje celkovou imunitu, díky němuž je možno znásobit patogenní mikroflóru uložené na genitáliích a konečníku)
 • virové patologické stavy, a to zejména, genitální herpes (patologie snadno přenáší plev a se projevuje jako zarudnutí a svědění výskytu bublin na pohlavních orgánů člověka, který burst s tvorbou bolestivých vředy).

Je třeba říci, že mnohé z výše uvedených důvodů jsou také charakteristické pro ženy, i když jejich seznam rizikových faktorů bude ještě déle. Takže silný sex nějakým způsobem štěstí, jsou cizí pro mnoho ženských problémů, které způsobují takový bolestivý příznak.

trusted-source[6], [7]

Diagnostika svědění v intimní oblasti mužů

Chcete-li pochopit, s čím se člověk zabývá, co způsobuje tak nepříjemný příznak, aniž byste navštívili lékaře, to nemůže udělat. Další věc je, že někdy je nutné konzultovat ne jeden lékař. Kožní onemocnění jsou například kompetence dermatologa a nezáleží na tom, kde je postižená oblast umístěna v které části těla. Pokud jde o infekce, mohou zde pracovat někteří lékaři: terapeut, urolog nebo androlog (lékaři), specialistka na infekční onemocnění, venerolog (pokud jde o infekční choroby). Při hormonálních poruchách a endokrinních patologiích je nutné konzultovat terapeuta a endokrinologa.

Ale stejně je zdraví dražší. To je to, co musíte přemýšlet v první řadě, nikoliv o tom, jak jemný je váš problém a jak jej nechcete šířit různým lidem.

Diagnostika příčin svědění v intimní oblasti vždy začíná při poslechu stížností pacienta a vyšetření postižené oblasti. Doktor věnuje pozornost takovým momentům:

 • kdy došlo k nepříjemnému příznaku,
 • zda jí předcházelo užívání drog nebo nákup nového spodního prádla,
 • zda člověk pravidelně provádí hygienické postupy v intímních místech,
 • zda mnoho sexuálních partnerů má člověka,
 • Ať už se používá při sexu kontraceptiva,
 • zda existují podivné rozdělení od sexuálního člena,
 • zda se v intimní zóně vyskytují rány a poškrábání, co mají charakter,
 • zda se podobný symptom objevil dříve (například genitální herpes se může pravidelně připomínat a mizet sám), atd.

Lékař nutně zkoumá anamnézu pacienta, protože informace o stávajících patologických stavech mohou vysvětlit výskyt svědění v perineu. V zásadě může zkušený lékař předepsat diagnózu po vyšetření pacienta. A přesto není třeba mluvit o konečné diagnóze bez testů, protože existuje vždy možnost, že patologie není jedna. Laboratorní testy pomáhají odhalit skryté souběžné nemoci.

Jaké typy testů lze pacientovi v této situaci podat:

 • standardní testy moči a krve (OAM a UAC),
 • biochemický krevní test,
 • analýzy cukru (pouze pomáhají potvrdit nebo vyloučit diabetes),
 • roztržení (scraping) a následné vyšetření patogenu infekce (pomáhá potvrdit nebo vyloučit infekční povahu onemocnění),
 • pokud je podezření na alergickou povahu pruritu (pokud jsou vyloučeny infekce, diabetes mellitus a špatná hygiena), je vhodné provést alergenový test.

Pokud existuje podezření na nádorové procesy, může lékař předepsat další výzkum: ultrazvuk a biopsie tkáně (tříselné mízní uzliny, jsou-li rozšířenou) v nádorech. Pokud je podezření z podříznutí podříznutí, provádí se další kontrola "místa činu" pod dřevěnou lampou a materiál pro histologické vyšetření je vyloučen z onkologie.

trusted-source[8], [9], [10], [11], [12], [13], [14]

Diferenciální diagnostika

Diferenciální diagnostika se provádí podle výsledků fyzikálního vyšetření a laboratorních testů. To umožňuje odlišit pruritus způsobený vnitřními nemocemi a stejný příznak způsobený místními reakcemi na infekci nebo alergen.

Aby bylo možné přiřadit efektivní léčbu, je velmi důležité zjistit, která infekce způsobila svědění: viry, houby nebo bakterie, určit jejich vzhled. Faktem je, že patologické stavy viru (například herpes virus) nelze úplně vyléčit, symptomy se odstraní pomocí imunostimulantů a speciálních protivirových mastí. Bakteriální infekce vyžaduje použití antibiotik (lokálně a někdy i systémově) a houby mohou být zničeny pouze antifungálními látkami (antimykotiky).

Pokud příčinou pruritu je zánětlivá patologie močového systému, infekce se předpokládá počáteční, takže léčba je předepsána systémovými antibiotiky.

Pokud analýza pro cukr vykazuje významný přebytek její normy, diagnostikuje "diabetes mellitus". V tomto případě léčba znamená dietu a užívání zvláštních léků ke snížení hladiny cukru v krvi.

Jak můžete vidět, jak bude diferenciální diagnóza provedena správně, je přímo závislá na předepsán účinnost léčby. Výsledky se spoléhají na vizuální kontrole je obtížné, protože funkce intimní zóna, která je zde stále zvyšuje vlhkost, a proud vzduchu je omezen, a proto i mykóz dermatózy dochází specificky (s tvorbou bublin a vlhké rány více charakteristických patologických stavů virové). Pouze speciální laboratorní testy mohou pomoci určit pravou příčinu svědění v intimní oblasti mužů.

trusted-source[15], [16], [17], [18], [19]

Komplikace a důsledky

Ale nestojí za to, že je pro muže příliš pyšný a uvolněný. Pokud se podíváte pečlivě, počet problémů, které způsobují svědění v intimní zóně u mužů, není tak malý, že jsou zanedbáváni. Kolik mužů se pravidelně hygiena pohlavních orgánů, je jen přirozené, ložní prádlo, používat hypoalergenní kojenecká mýdla a prášky jsou stejné, udržovat optimální teplotu v pánevní oblasti? S největší pravděpodobností takové jednotky, ale ty, které alespoň nesplňují část výše, miliony.

A co ochrana při pohlavním styku? Dejme téma alergie na latex a mluvíme o kondomu jako prostředku ochrany před sexuálně přenosnými nemocemi. Kolik mužů na úkor jejich potěšení je používá, protože latex snižuje citlivost genitálií, což ovlivňuje sílu orgasmu? A tohle není fikce, ale názor samotných mužů, kterým zdůvodňují neochotu používat kondomy. No, co je ochrana proti STI? Máme efektivnější prostředky k použití silnějšího sexu?

Dá se říci, že je téměř nemožné zajistit všechny faktory, které způsobují svědění z intimní oblasti. Můžete jen snížit riziko takového příznaku, který v mnoha případech nemusí být tak neškodný.

Zdálo by se, že hrozné, jestli svědění je způsobeno nedostatkem hygieny? Ve skutečnosti tento příznak způsobuje neodolatelnou touhu s ním jednat jednou provždy a důkladně si vyčistit svědění. A mechanický účinek na pokožku způsobuje takovou úlevu, blízkou euforii, která prostě nedovoluje, abyste se zastavili v čase.

Ale kůže na rukou a na intimním místě je velmi odlišná. Pokud ruce kůže silný, hrubý, když jsou vystaveny vzduchu a slunci, pak na genitálie, je jemnější a citlivější, takže celková expozice může způsobit jeho poškození (poranění, škrábance), a to zejména v případě, že je již zánětlivý proces, který naznačují, edém , zarudnutí, vyrážka.

Jakékoli poškození mikrokloridu a makro na pokožce způsobuje popáleniny a bolesti, a to je další obava. Vzhled boláky v místě, kde je pravidelně vlhkosti současné době poměrně velký problém, protože taková zranění může hojit po dlouhou dobu, a jejich umístění je takové, že existuje velké riziko pádu do rány infekci, neustále chov v konečníku a genitálií. Musím říct, že vyhlídka není ta nejjemnější.

V zásadě všechny výše uvedené platí také, pokud jde o alergické svědění, a faktory, jako je vnitřní a vnější patologie projevuje ve stejných bolestivé příznaky lokální v citlivých oblastech. Ale patologické faktory jsou také nebezpečné, protože některé z nich kromě bolesti přinášejí také některé komplikace v sexuálním životě. V případě, že jsou škrábance plná bolesti při pohybu, a pohlavní styk, infekce, hormonální poruchy, diabetes, rakoviny a jiných onemocnění, může mít vážný dopad na mužské potence.

Svědění v intimní zóně může být prvním příznakem právě takové choroby u člověka. A čím dříve je příčina příznaku zjištěna, tím je pravděpodobné, že se situace napraví, aniž by to vedlo k vážným problémům v sexuálním životě nebo kritickému stavu s život ohrožujícím stavem (jako v případě rakoviny a anémie).

Je třeba si uvědomit, že svědění může být symptomem pohlavního onemocnění, a pak bude člověk již nebezpečím pro své sexuální partnery. Plachost, neochota, aby nejsou problémem na displeji specialista a příbuznými, strach z odsouzení závažný důvod nejít k lékaři na vyšetření a léčbu, zatímco pokračuje doplňování řad pacientů s STD. Muži, pokud se nemusíte starat o sebe, přemýšlejte alespoň o těch, kteří vás obklopují.

trusted-source[20], [21], [22], [23], [24], [25], [26]

Prevence

Ti, kteří kdysi prožili celou tuto hrůzu, spojenou se svěděním v intímních místech, ji už nebudou chtít opakovat. Ačkoli většina patologií a stavů doprovázených výše uvedeným symptomem není obzvláště nebezpečná a prognóza jejich léčby je obecně příznivá, několik z nich bude chtít znovu projít.

Co se má udělat, aby se zabránilo svědění v intimní oblasti, nikdy se neobjevilo, jaké preventivní opatření pomůže vyhnout se bolestivému symptomu:

 • Jak známe základ zdraví pokožky - jejich čistota. Vyčistěte celou pokožku, ale věnujte zvláštní pozornost intímním místům se svými tajnými záhyby, specifickými sekrety a blízkostí konečníku. Není nutné, jak během léčby provádět intimní hygienické procedury 2 nebo vícekrát denně. Stačí, abyste denně umyl oblast s perineem vodou s přírodním mýdlem a dodatečně sprchovat po pohlavním styku.
 • Při hygienických procedurách je třeba zvolit hypoalergenní čisticí prostředky na přírodní bázi. Skvělou volbou je dětské mýdlo.
 • Při nákupu spodního prádla byste měli vždy věnovat pozornost jeho složení. V ideálním případě by složení tkanin pro takové oděvy nemělo mít syntetická vlákna. Nejlepší variantou tkanin je bavlna a ložní prádlo.
 • Pro praní prádla je lepší používat domácí mýdlo nebo bezpečnější dětské prášky. Tím se sníží pravděpodobnost alergické reakce na detergenty.
 • Pokud je pokožka v intímních oblastech velmi citlivá a citlivá, má mikrodamky a podráždění, je žádoucí omezit koupání v otevřené vodě, aby se zabránilo infekci.
 • V případě, že lék předepsaný pro léčebné účely způsobuje alergickou reakci, musí být zrušen a několik dnů trvat na podání antihistaminik.
 • Nepokládejte vaše genitálie, pokud není venku příliš chladno. Přehřátí intimní zóny bude mít negativní vliv na stav pokožky a reprodukční systém, a v případě, že stejný muž by musel svléknout v chladné místnosti, ostrý změna teploty by se dále komplikuje situace.
 • Pokud člověk zaznamená výskyt svědění a erupcí v genitální oblasti, jeho první myšlenkou může být touha spálit rány alkoholem, jódem, zelenkou. To by se nemělo dělat v žádném případě, protože na jemné kůži se může tvořit jemná, tvrdé hoření.
 • Svědění v perineu může být dočasným jevem (nebylo promyto včas, používalo někoho jiného mýdlo, které způsobilo alergickou reakci atd.). Obvykle tento symptom, při nepřítomnosti dráždivého faktoru po účinných hygienických postupech a použití alternativních látek, zmizí během několika dní. Pokud se tak nestane, potřebujete poradit a pomoci specialistům.

Svědění v intimní zóně u mužů je choulostivým problémem, který mnoho mužů dává přednost tomu, aby se uchýlili, a využívali pouze léčebných přípravků pro alternativní medicínu a drogy lékáren, které označují. Tento přístup k řešení problému je plný nových neprůhledných příznaků. Kromě toho může být v důsledku neúčinné "domácí" léčby ztracena doba, během které se člověk může zbavit nemoci bez následků na zdraví lidí. Čas se uzdravuje, ale ne v tomto případě.

trusted-source[27], [28]

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.