^

Zdraví

Symptomy a typy psoriázy

Formy psoriázy

Psoriáza (psoriáza) nebo šupinatý lišejník je neinfekční dermatóza. Skutečné příčiny onemocnění nejsou jasné. V současné době je provokujícím faktorem porušení autoimunitních procesů.

Plantární psoriáza: příčiny a způsob léčby

Je doprovázena bolestí a závažným svěděním, které způsobuje nejen fyzické utrpení, ale také psychické nepohodlí. Klíčová příčina plantární psoriázy může být časté zranění kůže.

Omezená psoriáza

Psoriatické vyrážky mohou mít přísnou lokalizaci a po celou dobu se objevují na stejných místech těla. Klinický průběh této formy onemocnění je obvykle jednodušší. Nicméně je charakterizováno častými a přetrvávajícími exacerbacemi.

Exsudativní forma psoriázy

Ze všech forem psoriázy klasifikovaných v klinické dermatologii způsobuje exsuzivní psoriáza nejvíce problémů při definování symptomů.

Plaque psoriasis: běžné, chronické, pustulární

Ze všech druhů psoriázy nejčastěji lékaři diagnostikují plakovou psoriázu - je to také nazývaná jednoduchá, obyčejná nebo vulgární psoriáza.

Psoriáza na loktech: důvody, jak léčit masti doma

Psoriáza je velmi časté onemocnění. To může mít vliv na téměř jakoukoli část pokožky a těla. Existuje tedy porážka nehtů, prstů, obličeje, pokožky hlavy, kostí a kloubů. Ale nejčastěji se diagnostikuje stejná psoriáza na loktech.

Diferenciální diagnostika psoriázy

V klasické formě psoriázy jsou vyrážky obvykle dvoustranné a symetrické, a proto je důležité provádět kompletní kožní vyšetření - i když pacient nevěnoval pozornost těmto lézem.

Zimní psoriáza: jak léčit

Zimní psoriáza je jednou z odrůd této patologie. Samo o sobě psoriáza je chronické onemocnění kůže, které má neinfekční původ.

Seboroická psoriáza: pokožka hlavy, na obličeji, na rozdíl od seboroické dermatitidy

U většiny pacientů s vulgární psoriázou se objevují charakteristické erupce nejen na kůži loktů, kolen, ale také v celém těle, včetně hlavy. A poškození kůže na hlavě je často definováno jako seboroická psoriáza.

Místa psoriázy: červená, bílá, pigmentovaná

S jakoukoli různorodostí této chronické dermatózy se její první příznaky objevují jako erupce ve formě skvrn.

Pages

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.