^

Zdraví

Terapeut

, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 19.10.2021
Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Terapie se odkazuje na základní klinické disciplíny. Tato věda studuje onemocnění, které postihují různé vnitřní orgány lidského těla, a terapeut je absolvent lékař, který se zabývá tímto konkrétním směrem medicíny.

A pokud mluvíme konkrétně na otázku, kdo je terapeut?, By se měla vztahovat na slovníku či lékařské encyklopedii, které dávají hlas k tomu, že slovo pochází z řeckého slova therapeia (péče, péče o dítě, hojení) nebo therapeutes (pečujících o pacienty, lékaři) . I v těchto několika větách, můžeme vidět, že terapeut - je kvalifikovaná osoba, která obdržela akademické znalosti o příčinných mechanismů vzniku a vývoje širokého spektra onemocnění vnitřních orgánů, dovednost pro kvalifikované diagnostiku, léčbu a preventivní opatření, aby se zabránilo vzniku a progresi nemoci.

Je však třeba poznamenat, že terapeut je široce rozšířený odborník, a proto v této oblasti medicíny existuje specializované oddělení. Řada lékařů se uskutečnila stáž v interní medicíně, pak si vybral svou profesi konkrétnější diagnostických a léčebných oblastí stává, například, kardiolog, proctologist, revmatology gastroenterologů, pneumologů, a tak dále. Jiní, naopak, nechtějí nasměrovat své znalosti a dovednosti pouze na "jedno vnitřní tělo", zůstávají specialisty na širší profil.

Kdy mám jít k terapeutovi?

Většina lidí nechce navštěvovat lékařské instituce a delší dobu odkládat takové výlety. Tento postoj k vašemu zdraví je však nepřijatelný. Konec konců, je minimální množství událostí, které mohou vést k pozitivním výsledkům na začátku léčby může mít za následek vážné dlouhodobé léčby a rehabilitace období, v případě, že pacient, strach z lékařů, obrátila pozdě, když destruktivní proces již byl zahájen a zašlo příliš daleko. V tomto případě není obnovení bývalého zdraví vždy možné z důvodu nezvratnosti určitých procesů.

Takže odpověď na otázku je, kdy mám jít k terapeutovi? Tam může být jen jeden - co nejdříve! Toto by mělo být provedeno po prvních známkách nevolnosti. Mnohem lépe, pokud vám lékař řekne, že panika je falešná, než se utahuje diagnózou a léčbou onemocnění.

Důvodem adresy lékaře může být:

 • Nevysvětlená ztráta hmotnosti.
 • Vysoký stupeň únavy.
 • Vzhled tělesného a psychického nepohodlí.
 • Výskyt prvních příznaků onemocnění. Například, při nachlazení, může to být výtok z nosu, horečka, otok krku a tak dále.
 • Pocit bolesti v této nebo té části těla.
 • Pokud dojde k pocitu těžkosti, prasknutí nebo tlaku.

Je vhodné podrobněji analyzovat nejnebezpečnější příznaky, které by člověk rozhodně neměl ignorovat a které by ho měly vést k tomu, aby co nejdříve požádal svého lékaře o radu.

První je, pokud na pozadí stabilní výživy a absence radikálních změn v životním stylu začne člověk zhubnout.

Tato charakteristika je hlavně charakteristická v přítomnosti vývoje maligních novotvarů v lidském těle. Zvláště prudká ztráta tělesné hmotnosti může být spojena s onkologickým onemocněním postihujícím orgány trávicího traktu, nejčastěji rakovinou žaludku. U žen - může to být zhoubný nádor na vaječnících.

Druhý. Pokud má člověk pocit hluku v uších, stav nohou, celkovou slabost, znecitlivění horních končetin.

Jedním z důvodů pro tuto symptomatologii může být nadcházející mrtvice. Proto, když se člověk začne cítit, že - něco takového, měli byste okamžitě zavolat záchranku, protože toto onemocnění je velmi nebezpečné a může vést k nevratným procesům v tkáních mozku, nebo dokonce smrt. Pokud je terapeut zavolán včas nebo pacient obdrží lékařskou pomoc z ambulance (kde terapeut je v pracovním poměru), je zcela možné se vyhnout útoku a dalším negativním důsledkům.

Třetím kritériem, které by přinutilo lidi hledat lékařskou pomoc od svého okresního nebo jiného odborníka, je to, že nemají intoxikaci kvůli otravě přítomnosti černého stínu výkalů.

Tento poměrně alarmující příznak může hovořit o vnitřním krvácení. Již samotná ztráta krve, zvláště intenzivní, sama o sobě představuje nebezpečí pro lidský život. Toto označení však může naznačovat exacerbaci řady takových onemocnění, například jako vřed nebo rakovinu v oblasti trávicího traktu. Čas tak může trvat několik minut. Čím dříve je provedena diagnóza a přijata účinná opatření k zastavení problému, tím vyšší je pravděpodobnost, že pacient zachrání život.

Čtvrtý "nebezpečný" znak - silná bolest v hlavě, procházející do krku a krčních obratlů, projevující se na pozadí rostoucí tělesné teploty.

Komplex dat z označení může mluvit o porážce organismu tak nebezpečnou chorobou, jako je meningitida. Proto není nutné odložit výlet lékaři a za určitých podmínek bude správně ho doma volat. S včasnou terapií je tato nemoc dokonale ukotvena s antibiotiky.

Dalším znakem je výskyt silných bolestivých bolestí hlavy, podobně jako tomu bylo předtím, když se člověk nemusel bát.

Pokud dojde k této intenzitě, okamžitě se ošetří bolest. Příčinou takového bolestivého stavu může být mozkové krvácení. Další příčinou bolesti hlavy je nadměrná expanze mozkových cév (nebo jak lékaři nazývají aneuryzma cév). V obou případech je pravděpodobnost smrtelného výsledku vysoká.

Ale to jsou jen některé z nejběžnějších příznaků, které by se měly stát touhou navštívit terapeuta, ale je zde ještě mnoho dalších. Proto je lepší, aby se neprodlužovala s kampaní u lékaře a při prvních známkách onemocnění je nutné konzultovat odbornou kliniku.

Jaké testy mám vzít, když půjdu k terapeutovi?

Při návštěvě lékařské instituce nestačí jedno vyšetření specialisty. Aby správně diagnostikovali lékaře, musí mít "na rukou" úplný obraz o nemoci, který by některé laboratorní studie mohly objasnit. Takže, jaké testy potřebujete předat terapeuti, když se obrátíte na terapeuta, aby doktor mohl získat úplný obraz o zdravotním stavu pacienta.

Jeden z prvních pacientů bude muset projít takovými testy:

 • Klinické vyšetření moči umožňující posoudit stav vylučovacího systému pacienta.
 • Hustota kapaliny.
 • Jeho transparentnost a přítomnost nečistot.
 • Přítomnost cukru v moči.
 • Protein.
 • Na acetonu.

Obecná klinická analýza krve. To je převzato z phalanxu. Umožňuje stanovit přítomnost nebo nepřítomnost zánětlivého procesu v těle, anémii, krevních onemocněních a tak dále. Umožňuje definovat číselné hodnoty:

 • Leukocyty.
 • ESR (rychlost sedimentace erytrocytů).
 • Další parametry.

Analýza fekálních hmot pro přítomnost helminthů (v případě potřeby).

Krevní test na cukr se provádí na prázdném žaludku. Umožňuje stanovit hladinu cukru v krvi (odmítnutí nebo potvrzení přítomnosti pacienta s diabetes mellitus v anamnéze).

V případě potřeby má odborník možnost stanovit další testy a studie.

Jaké metody diagnostiky používá terapeut?

Vedle laboratorních studií však doktora dokáže získat další metody funkční diagnostiky. A úplnost informací závisí na tom, jak je vyšetřováno tělo pacienta. Jaké metody diagnostiky používá terapeut?

Nejobvyklejšími metodami průzkumu jsou:

 • Ultrazvukové vyšetření vnitřních orgánů.
 • Elektrokardiogram zobrazuje stav srdce.
 • Povinná přítomnost fluorografie. Pomáhá diagnostikovat tuberkulózu, změny pleurální zóny, přítomnost neoplasmů benigního nebo maligního charakteru.
 • Digitální radiografie.
 • Digitální mamografie.
 • Počítačová tomografie.
 • Zobrazování magnetickou rezonancí.

Všechny z těchto studií, a ještě některé další, dnes ve službách lidského zdraví a umožňují terapeutovi v krátké době ke zjištění správné diagnózy a včasné zahájení k reliéfu nemoci.

Co dělá terapeut?

Již jsme dostali odpověď na otázku: co je terapie a kdo je odborníkem v této oblasti medicíny? Přesto je však nutné podrobněji rozebrat, co dělá terapeut? Co je v jeho moci? Ukazuje se, že téměř vše, co souvisí s konzervativními způsoby hojení, nevytváří otázky chirurgické léčby.

Takový odborník by měl mít rozsáhlé znalosti. Její výhodou je, že zkušený lékař profese chová člověk, ne nemoc, jak často se lékaři úzce zaměřené, někdy zapomínají, že lidské tělo - jemný mechanismus, ve kterém je vše propojeno. A pokud s ním zacházíte, aniž byste věnovali pozornost druhému, pak tělo, naopak, můžete přinést více škody.

Tato specialita je nejvíce ambiciózní v medicíně. Vyžaduje bezprecedentní zavazadla znalostí a zkušeností. Po obdržení vzdělání klasické lékařské školy tento lékař pokračuje ve studiu na zbytek svého života. Pouze s tímto přístupem k vaší specialitě můžeme mluvit o své vysoké kvalifikační profesionální úrovni.

Ale nejen znalost je důležitá. Říkají "doktor od Boha", předpokládá se a vysoká intuice lékaře. Bez ní není třeba mluvit o 100% kvalitní léčbě. Ale intuice, nepodložená znalostí, není nic. Pouze kombinace znalostí, vynikající paměti, intuice a zkušenosti umožňuje dosáhnout v diagnostice a léčbě očekávaného pozitivního výsledku.

Terapeut by měl znát názvy hmoty léků, jejich vlastnosti, výhody a nevýhody. Vždy si uvědomte farmakologické novinky. Ve své praxi musí používat různé metody léčby a rehabilitace: různé diety, fyzioterapie, kombinaci různých léků a jejich vliv na tělo a mnoho dalšího.

S nějakým nepohodlí je s odborníkem tohoto profilu, že my, obyčejní lidé, musíme čelit nejprve. A to je od vstupního vyšetření okresního doktora (jeho znalosti a zkušenosti) do velké míry závisí na včasném stanovení správné diagnózy a adekvátní opatření cupping problémové oblasti, pokud je to nutné, konzultovat s lékařem úžeji zaměřené.

Tento lékař se nejprve setkává s problémy pacienta a někdy bere "osudové" rozhodnutí o směru a rozsahu výzkumu, určuje načasování, harmonogram a úplnost následné diagnostiky procesu léčby.

Je to takový specialista, který je schopen izolovat od pacientových stížností nejnaléhavější a nejdůležitější řešení, aniž by způsobil poškození zdraví pacienta.

Doposud probíhající reformy v oblasti zdravotnictví se pokoušejí přetvořit organizaci zdravotní péče západním způsobem, zavádět kvalifikovanější odborníky širšího zaměření, rodinné lékaře, snižovat pozice užších specialistů. Je dobré nebo špatné posuzovat život. Ovšem skutečnost, že zkušený a kvalifikovaný terapeut je zodpovědný za a zastavuje, není nahrazen ničím - to ani není diskutováno!

Jaké onemocnění léčí terapeut?

Oblast zájmu a vlivu dotyčného lékaře je skvělá. Díky tomuto seznamu onemocnění, které dokáže diagnostikovat a zastavit, je tento lékař poměrně dlouhý. Tak jaký druh onemocnění terapeut léčí? Ve své kompetenci:

Patologie postihující kardiovaskulární systém.

 • Post-infarktové stavy.
 • Anémie.
 • Srdeční selhání.
 • A tak dále.

Porušení ledvin a celého močového systému. O

 • Pyelonefritida.
 • Nefritida a cystitida.
 • Mnoho dalších patologií tohoto směru.

Nemoci endokrinního systému.

 • Diabetes mellitus.
 • Neúspěch v práci metabolismu, metabolických procesů.
 • Goiter.
 • A další.

Chronická únava a nervové vyčerpání.

 • Změny, ke kterým došlo v orgánech gastrointestinálního traktu.
 • Gastritis.
 • Duodenity.
 • Pankreatitida.
 • A tak dále.

Patologické změny v krvi.

 • Leukozy
 • Hemoragická diatéza.
 • Leukemie

Nemoci komponent muskuloskeletálního systému.

 • Burzy.
 • Osteoartróza.
 • Protahování vazů, modřin a zranění.
 • Osteochondróza.
 • A další.

Nemoci reumatoidní povahy.

 • Nemoci plicního systému.
 • Pneumonie.
 • Bronchitida.
 • A další.

Nemoci ENT - orgány.

 • Otitis.
 • Katarální choroby.
 • Infekční onemocnění nosohltanu.
 • A tak dále.

Neurologická onemocnění.

Zhoršená funkce pojivové tkáně.

Terapeutické rady

Okresní lékař, který je terapeut, je prvním lékařem, který se v případě zdravotních potíží setká s průměrným člověkem. Nebylo to nic za to, že před revolucí měla každá rodina (která si to mohla dovolit) rodinného lékaře, který pozoroval všechny své členy. A byl to ten, kdo poradil a radil, aby se vyhnul mnoha zdravotním problémům.

Dnes jsme v tomto článku připraveni vám nabídnout radu lékaře terapeuta, který, pokud bude proveden, umožní zcela zapomenout na mnoho nemocí nebo snížit závažnost těch, s nimiž je již nemocná.

 • Hypodinamie je přímou cestou k mnoha nemocem. Lékaři proto doporučují, aby jejich pacienti nezanedbávali sport. Je žádoucí, aby fyzická zátěž byla různorodá. Můžete například chodit do práce, tančit a plavat. Taková opatření zvýší prah vytrvalosti lidského těla vyšší, posílí obranyschopnost těla, zlepší práci metabolických procesů. Zvláště vítáme outdoorové aktivity. Zimní sporty jsou dobré venku.
 • Je nutné podrobit tělo vytvrzování. Musí to však postupovat postupně. Pokud se hýčká osoba okamžitě rozhodne stát mrožem, pak z ní nebude nic dobrého. Nejrychleji tato horlivost skončí pneumonií nebo bronchitidou. Způsoby vytvrzování mohou zahrnovat:
  • Kontrastní sprcha.
  • Chůze naboso na povrchu různých textur je dobrá masáž akupunkturních bodů, které jsou skvělé na nohou.
  • Návštěva sauny a bazénu.
  • Otřete tělo sněhem.
  • Balení s ledovou vodou.

Aby nedošlo k poškození těla, může se obrátit na odborníka, který vyvinul individuální systém vytvrzování pro určitou osobu s přihlédnutím ke zvláštnostem jeho organismu.

 • Nutno revidovat stravu. Plnohodnotná racionální strava je zárukou dobrého zdraví! Při dodržování tohoto tvrzení je nutné sledovat, jaké potraviny jsou součástí stravy. Denní nabídka by měla být vyvážená. Mělo by obsahovat nezbytné množství minerálů, stopových prvků a vitamínů. Je nutné odolat optimálnímu vyvážení uhlovodíků, tuků a bílkovin. Je nutné co nejvíce opustit "škodlivé" produkty a pokrmy. Zelenina, ovoce - základ menu.
 • Měli byste vést zdravý životní styl, pokud je to možné, odmítat špatné návyky: kouření, konzumaci alkoholických nápojů a omamných látek.
 • Neupravujte léky. Pouze odborník, po stanovení diagnózy, je schopen namalovat odpovídající léčbu.
 • Stojí za to pravidelně pití vitamínového kurzu. Dosud problémy s výběrem takových léků prakticky neexistují, neboť farmakologický trh nabízí poměrně širokou škálu podobných výrobků.
 • Stojí za to pravidelně navštěvovat lékařské centrum. Preventivní vyšetření specialistou umožní včasné odhalení a odstranění problému.
 • Nejen posledním místem v ochraně těla před různými nemocemi je přiřazeno psychologický stav lidí. Konstantní podrážděnost a agresivita nepřidá zdraví, ale naopak, odnese to. Pak, jako pozitivní postoj, optimistická nálada vrátí barvy života a umožní vám rychleji se vypořádat s onemocněním.

Takže je vidět, že rada terapeuta je jednoduchá a jednoduchá, ale pokud je zavedena, člověk je docela schopný chránit své tělo před mnoha problémy, které mohou ovlivnit jeho zdraví.

Po přečtení tohoto článku je třeba udělat jeden, ale velmi důležitý závěr: ignorujte signály těla o porušování jeho práce. Při prvním, dokonce bezvýznamných příznacích hrozícího onemocnění nebo vzhledu nepohodlných pocitů je nutné okamžitě vyhledejte radu u svého místního lékaře. Terapeut pomáhá nalézt příčinu onemocnění, stanovit diagnózu, předepisovat účinnou léčbu nebo preventivní opatření a v případě potřeby poslat odbornějšímu specialistovi. Pouze společným úsilím lékaře a pacienta můžete maximalizovat účinnost léčby a očekávat pozitivní výsledek terapie. Důvěřujte lékaři a buďte v pořádku!

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.