^

Zdraví

Transkraniální elektrostimulace

, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 17.10.2021
Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Transkraniální elektrostimulace nebo mezodiencefalická modulace umožňuje normalizovat práci neuroendokrinních center narušených u osob, které jsou závislé na povrchově aktivních látkách. Během postupu je zaznamenána významná změna v elektrické a biochemické aktivitě center opioidních a hypotalamo-hypofyzárních systémů umístěných ve středním a podlouhlém mozku.

Co dělá transcraniální elektrostimulace?

Obnova metabolismu endorfinů a monoaminů u narcologických pacientů.

Indikace

Transcraniální elektrostimulace se používá v následujících případech: 

  • Silné podmínky pro zrušení povrchově aktivních látek. 
  • Odolnost a nesnášenlivost vůči terapii. 
  • Afektivní poruchy depresivního a úzkostlivého kruhu v období po abstinenci. 
  • Interkurentní somatické a neurologické onemocnění.

Způsob vedení

Pár frontálních okcipitálních elektrod je napájen konstantním a střídavým elektrickým proudem 3-5 mA.

Účinnost transcraniální elektrostimulace

Terapie mezodizntsefalnoy modulace provádí denně po dobu 10 dnů, zvyšuje koncentraci růstového hormonu a inzulínu, bylo pozorováno rychlé obnovení normální funkce opioidu a imunitním systémem, s rozdíly v základních parametrů mezi testované a kontrolní skupiny byly statisticky významné už v 3. Den po zahájení léčbě.

Jedním z nejdůležitějších účinků transcraniální elektrostimulace je potenciace účinku většiny známých farmakologických léků. Použití mezodyscefalické modulace v případě syndromu abstinenčního syndromu těžkého výkonu prakticky eliminovalo užívání narkotického analgetika - tramadolu. Lék byl používán pouze dvakrát: 1. A 4. Den, tj. Na počátku léčby a ve výšce abstinenčního syndromu.

Použití transkraniální elektrostimulace v komplexní léčbě pacientů se závislostí na alkoholu, ve stavu, se nechá dosáhnout postabstinentnom vyjádřeny proti úzkosti a pak, na 3. Nebo 4. Den každodenní použití a odolné obschestimuliruyuschego antidepresivních účinků.

trusted-source[1], [2], [3], [4]

Kontraindikace

  • Cizí tělesa v lebeční dutině. 
  • Individuální nesnášenlivost.

trusted-source[5], [6], [7], [8], [9], [10]

Možné komplikace

Transkraniální elektrostimulace nemá žádné komplikace.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.