Typy a příznaky bolesti zad

Šití bolesti vzadu: vlevo, vpravo, pod lopatkou

Bolest v zádech není neobvyklá. Dnes už není žádným tajemstvím, že podchlazení nebo záněty v zádech nejsou vždy příčinou. Existuje několik důvodů, které vedou k rozvoji bolesti zad.

Thoracolumbar Scoliosis

Podle statistik se bederní skolióza vyskytuje nejčastěji u dětí školního věku a hlavně u dívek (více než 85% všech případů).

Bolest skoliózy

Postupně se rozvíjející skoliotická spinální deformita se projevuje řadou příznaků a bolest se skoliózou - různé lokalizace a intenzity - je součástí klinického obrazu tohoto onemocnění. K bolesti však nedochází u všech.

Bederní kyfóza

V zahraniční literatuře je toto onemocnění označováno jako lumbální degenerativní kyphosis (LDK), což je podskupina syndromu plochých zad.

Skolióza krční páteře

Páteř zaujímá patologické postavení nejčastěji v dětství nebo adolescenci v období aktivního vývoje chrupavky a kostní tkáně, i když takový defekt se může vyskytnout také u dospělých. Termín skolióza sám naznačuje, že křivostní rovina je frontální, na rozdíl od lordózy a kyfózy - ohyby v sagitální rovině. 

Dysplastická skolióza

Podle Scoliosis Research Society představuje juvenilní skolióza 12–25% případů, u dívek je diagnostikována častěji než u chlapců.

Spinální skolióza 1 stupně: jak se léčit doma, masáže

Skolióza je laterální deformita páteře. To může být lokalizováno v různých částech páteře nebo v několika najednou, mít několik forem zakřivení. 

Lordóza bederní páteře

Normálně má každý člověk poměrně dobře vyslovenou bederní lordózu. Reprezentován ohybem v opačném směru v bederní oblasti. Působí jako tlumič nárazů a chrání míchu před mechanickým poškozením. 

Skolióza ve tvaru písmene S

Jakákoliv skolióza je deformita páteře a  skolióza ve tvaru písmene S  se určuje, když spolu s čelním zakřivením připomínajícím písmeno C existuje druhá boční zakřivení - kompenzující, což dává páteři tvar písmene S.

Portál iLive neposkytuje lékařskou pomoc, diagnostiku nebo léčbu.
Informace zveřejněné na portálu jsou pouze orientační a neměly by být používány bez konzultace specialisty.
Pečlivě si přečtěte pravidla a zásady webu. Můžete také kontaktovat.

Copyright © 2011 - 2020 iLive. Všechna práva vyhrazena.