^

Zdraví

Ultrazvukové čištění zubů

, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 19.11.2021
Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Dnes je čištění zubů nejen oblíbeným postupem, ale také oprávněně vstoupilo do seznamu potřebných hygienických postupů pro každé tři obyvatele planety. Ultrazvukové čištění zubů je oba hygienické a estetické postup: Po vyčištění sklovinu značně zesvětlí dýchání se stává svěží a čisté, a mnoho pacientů hlášeny příjemný pocit volnosti a absence něčeho nad ústní dutině.

Postupech ultrazvukového čištění zubů je odstranění (ultrazvukové rozdrcení), jako je zubní plak zubního kamene a plaku. Zubní plaketa - předchází zubnímu kamenu (pevnější formaci, která se tvoří mezi zubem a dásní). Je-li zubní plak neodstraní včas, pak se v průběhu času je převeden do zubního kamene, který je schopen narušit krevní oběh v ústní dutině, způsobují periodontální onemocnění (onemocnění dásní), zubního kazu a dokonce i bolavé dásně. Kromě toho, plaketa, přičemž výrobek tvrzené zbytky jídla, a vyzařuje nepříjemný štiplavý zápach, který nelze odstranit pouhým čistíte zuby.

Pokud učiníte všechny výše uvedené, ultrazvukové čištění zubů je zřejmou nutností.

Profesionální ultrazvukové čištění zubů se provádí pomocí ultrazvukového kartáčovacího stroje - ultrazvukového sklíčka. Je třeba poznamenat, že mnoho lidí, kteří vědí o potřebě zubního čištění, je vyloučeno pod nějakou záminkou (drahé, není čas, atd.), Protože zubní lékaři se obávají strachu. Uvědomte si však, že pokud se vám doporučuje takový postup (který se téměř vždy provádí před jakýmkoli zubním ošetřením) - nebojte se a jděte bezpečně do zubního hygienisty. Ultrazvukové čištění - zcela bezbolestná neinvazivní postup (bez vrtání a kusy), který je realizován pomocí speciální soda, která je pod tlakem vody přes malé oscilační pohyby ničí nežádoucí usazeniny na zubech.

Je ultrazvukové čištění zubů škodlivé?

Dá se často slyšet od lidí, kteří nevědí, a se zvýšenou opatrností přivítal všechny nové věci, které jsou moderní léčby, jako je krytý činění, manikúru nebo čištění zubů - postup je velmi škodlivé a nežádoucí. Důvody, proč se obvykle nehlásí takové odborníky, vedené pomocí jednoduchého věta: „Zdraví škodlivý - a je to!“ Ale my žádáme, abyste být opatrný a ne poslouchat nepodložených argumentů. Čistit zuby - podstatný hygienický postup, který rozhodně není na škodu, ale naopak - šetří zubní sklovinu nežádoucích patogenů a sedimentů. Již dlouho je prokázáno celosvětovou stomatologickou praxí, že včasné ultrazvukové čištění zubů může zabránit mnoha zubním problémům a významně snížit počet výletů do zubního lékaře.

Velmi často se stává, ultrazvukové čištění zubů zaměňována s bělení zubů, které mohou skutečně poškodit zubní sklovinu a dělat to křehčí. Na rozdíl od bělení, čištění zubů smalt nemění barvu dramaticky - to je jen mírně zesvětlí sklovinu na své původní barvy na úkor čištění nežádoucí usazeniny na kost (kameny, zjednodušeně řečeno).

Ultrazvukové čištění proudění vzduchu zubů

Jeden z nejoblíbenějších způsobů čištění ultrazvukových zubů je pískování ultrazvukem s pomocí zařízení pro proudění vzduchu. Princip průtoku čištění vzduchu je stejná jako v běžném čištění ultrazvukem, jediný rozdíl je, že při čištění povrchu zubů pod vysokým tlakem mine peskoobraznyh velké množství brusných částic. Částice jsou tak abrazivní, že vám umožňují omezit jednu čistící relaci na úplné odstranění povlaku a kamene, zatímco při běžném ultrazvukovém čištění budete možná potřebovat několik zasedání. Navíc, při pískování, je smalt vyčistit 2-3 tóny. Je třeba poznamenat, že země proudění vzduchu Trovalizace Evropské unie zařazena do programu povinného zdravotního pojištění a se etabloval jako vysoce efektivní, rychlé (kompletní čištění se provádí po dobu 1 hodiny) a bezbolestné. Stojí za zmínku, že jakékoli čištění zubů vždy předchází takovým postupům, jako je bělení. Jakýkoli zubní lékař vám řekne, že nemůžete bělit zuby bez jejich čištění

Stejně jako nemůľete auto namalovat, aniž byste jej umývali a předtím je netřeli.

Ultrazvukové čištění zubů během těhotenství

V těhotenství existuje mnoho kontraindikací toho, co je absolutně bezpečné pro netehotné ženy. Mnozí tvrdí, že zubní ošetření v průběhu těhotenství obecně nemohou, ale nežijeme v době kamenné, a pochopit, že v případě, že je třeba pro léčbu nebo čištění oprávněný a přijata veškerá preventivní opatření - je třeba provést bezpečně vyčistit nebo léčit zuby bez obav z negativních následků.

Světová praxe v oboru porodnictví a gynekologie ukázala, že závažná onemocnění ústní dutiny mohou nejen negativně ovlivnit zdraví plodu, ale také vést k předčasnému porodu. Proto budoucí matky mohou bezpečně jít k lékaři, pokud nemají absolutní kontraindikace (viz výše).

Pokud se žena bojí bolestí - zubař anestetizuje místní, užívající nejšetrnější anestezii, neškodný pro zdraví matky a dítěte.

Během těhotenství oslabuje žvýkačku, - dásně dásní se stávají drobnějšími a měkčími. A tento stav dásní je příznivým prostředím pro nadměrný příjem potravin a násobení patogenních bakterií. To je důvod, proč byste se neměli vyhýbat tomu, aby zubař čistil vaše zuby. Ale člověk by měl ještě jednu věc zvažovat - neodkládejte si zuby na poslední trimestru těhotenství - je to nejlepší během prvních 6 měsíců.

Kontraindikace k čištění zubů ultrazvukem

Přestože ultrazvukové čisticí procedury jsou bezbarvé a neškodné pro smalt, stále existují určité kontraindikace, které je třeba před zahájením vyšetření číst. Mezi kontraindikace patří následující: 

  • Přítomnost zubních implantátů.
  • Srdeční arytmie.
  • Chronická bronchitida a bronchiální astma.
  • Hypersenzitivita zubů.
  • Když změníte svůj skus (dítě a dospívání).
  • Přítomnost nemoci, která je pro pacienta extrémně riziková (HIV, hepatitida, tuberkulóza).

Je třeba říci, že děti s mléčnými zuby nebo nově vypuštěným radikálem by nikdy neměly být ultrazvukem čištěny. V tomto případě zubař provádí tzv. Ruční čištění pomocí speciálních dentálních nástrojů a pak - leští povrchy kořenů zubu.

U dospělých je nedostatek základních kontraindikací je uvedeno výše, ultrazvukové čištění zubního plaku a kamene vklady je vhodné provést nejvýše jednou za 3-4 měsíců (před vytvořením plaku nebo tartar, za předpokladu správné čištění zubů ráno a večer).

trusted-source[1], [2], [3]

Způsob výživy po ultrazvukovém čištění zubů

Často pacienti mají zájem -, které mohou a nemohou po ultrazvukového čištění zubů, a mají pravdu, protože některé oslabené po čištění dásní a smalt se může snadno poškodit během procesu zotavení po odstranění plaku a zubního kamene. Po provedení ultrazvukového čištění je třeba dodržovat následující pravidla: 

  • Během několika dní po zákroku byste neměli jíst barvení jídla (nevyčištěné džusy, černý čaj, kávu, šťávu z červené řepy a mrkve).
  • Po každém jídle si zuby zmačkejte (nejméně dvakrát denně).
  • Odstraňte zbytky jídla po obědě použití párátka, zubní nit a speciální zubní Yorshik od roku gingivální prodloužena kanálů i po čištění a bez adekvátní odstraňování potravin z úst, zbytky potravin, mohou začít znovu uložen přímo prizubnye kapsy. 
  • Použití pevných potravin pro prevenci (nejlépe tvrdé ovoce a zelenina).

Při dodržení výše uvedených pravidel se zubní deska a zubní kámen brzy nebudou obtěžovat.

Kolik stojí ultrazvukové čištění zubů?

Cena ultrazvuku čištění někdy určuje kampaň nebo zrušení túry na zubaře. Stojí za zmínku, že cena za tento postup se liší ve veřejných i soukromých klinikách, stejně jako mezi soukromými klinikami. Obecně ale postup ultrazvukového čištění jednou za 3-4 měsíce může dovolit každému, aniž by se jeho rozpočet značně poškodil. Průměrná cena ultrazvukového čištění zubů je 300-600 gr (cena se liší v závislosti na složitosti čištění a použitém čisticím prostředku). Náklady na profesionální čištění také zahrnují pokrytí chrupu ochranným lakem po čištění. Takový lak chrání zubní sklovinu poprvé po skončení procedury.

Recenze k čištění ultrazvukem zubů

Stojí za zmínku, že svědectví lidí, kteří se snažili vyčistit zuby ultrazvukem, mluví samy za sebe. Někteří lidé na počátku očisty (což je často spojeno s velkým množstvím zubních usazenin), mírné nepohodlí, ale výsledkem postupu je, že všichni jsou šťastní. Každý druhý pacient si všimne, že zuby jsou 2-3 světlejší a téměř každý zaznamenává neobvyklou lehkost v ústech a výraznou čerstvost dýchání. Poté, co se tento požadovaný postup jednou prověřil, se mnozí stali pravidelnými návštěvníky zubních lékařů pro pravidelné čištění zubní skloviny z plaku a tzv. Zubních kamenů.

Zde je několik recenzí o čištění zubů: 

"Měl jsem onemocnění dásní a můj zubní lékař mě radil, abych si zubil. Myslela jsem, že to bude bolet, ale ukázalo se, že je to dokonce i pěkná masáž dásní. Teď pravidelně čistím každé 3 měsíce - zapomněl jsem na parodontální onemocnění a problémy s dásněmi. " Elena, Kyjev. 

"Obávám se, že s mými zuby zacházejí i ve snu, ale pravidelně provádím ultrazvukové čištění. Teď nemám žádné problémy s čerstvým dechem a zuby nejsou tak žluté. " Dmitrij, Minsk. 

"Zubař řekl, že problémy s neustálým dýcháním jsou kvůli velkému množství zubního kamene. Hodně kouřím, miluju kávu a často si zapomínám, abych si v noci zuby zmačkala. Čištění bylo velmi strašné, ale rozhodlo se a okamžitě se cítilo, jako by se ústní dutina uvolnila z několika dalších kilogramů. Už 3 roky jsem pravidelně čistil. Poprvé byla malá krev, ale rychle se umyla a umyla slinami. Po každém vyčištění prvních pár dnů citlivost zubů, ale rychle prochází. Výsledek (bílé zuby a čerstvý dech) je splněn. Radím všem. " Katya, Dnepropetrovsk.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.