^

Zdraví

Umělé potraty

, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 19.11.2021
Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Vagina je vystavena zrcátky. Přední okraj cervixu je zachycen kuličkovými kleštěmi.

K určení velikosti krku a těla dělohy a získání představy o směru osy dělohy se provádí vyšetření. Děložního hrdla rozšířit pomocí expandérů Gegara obvykle № 11- 12. škrábání vyrábět kyrety, které jsou zavedeny volně, bez námahy, ke dnu definované slabým odporem. Poté, s energickým pohybem, jsou části vajíčka plodu oškrabány z přední, boční a zadní stěny dělohy. Škrábání se provádí shora dolů, od dna dělohy až po vnější hrdlo.

V těhotenství trvajícím více než 9 týdnů jsou velké části plodového vajíčka odstraněny potratem. Jsou zachyceny ty části vajíčka plodu, které jsou přiváděny do vnitřního hrdla a jsou umístěny volně v děložní dutině.

Po odstranění hlavních částí plodového vajíčka se celý povrch dělohy kontroluje malou kyretou, která odstraňuje malé odřezky tkáně. Škrábání se provádí před pocením kontrakce dělohy a ukončením krvácení, a to až do výskytu charakteristické krize, která signalizuje významné vystavení svalové membrány dělohy.

Umělé potraty se provádějí až na 12 týdnů těhotenství na žádost ženy (sociální indikace) a v případech výskytu onemocnění, při nichž pokračuje těhotenství ohrožujícím zdraví ženy (lékařská indikace).

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7], [8], [9], [10], [11], [12]

Kontraindikace k umělému potratu

Gestační období trvá déle než 12 týdnů, přítomnost běžného infekčního onemocnění nebo zánětlivého procesu v akutním nebo subakutním stádiu v malé pánvi, III-IV stupeň čistoty vagíny.

trusted-source[13], [14], [15], [16]

Komplikace umělého potratu

Možné komplikace při výrobě potratu: děložní perforace, prasknutí krční ponechání části vajíčka v děloze po kyretáž, děložní krvácení s hypotenzí.

trusted-source[17], [18], [19], [20], [21], [22]

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.