^

Zdraví

Vibrační relaxace

, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 19.11.2021
Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Vibromasážní relaxace je kombinovaným účinkem na lidské tělo nízkofrekvenčních vibrací s různou amplitudou a periodickým mechanickým nárazem válečků. Vibrace, které postihují velkou část těla pacienta, vytvářejí impulzivní činnost do emocionálních struktur mozku a jeho kůry. V důsledku nízkofrekvenčního rytmického vlivu se rozvíjí psychoemotional a fyzická relaxace. Kombinace válečkové a vibrační masáže zvyšuje psycho-relaxaci, snižuje vzrušivost a úzkost, obnovuje normální a vytváří pocit úplného odpočinku.

Indikace: prodloužená duševní a fyzická únava, zhoršení celkového stavu po přenesené nemoci, vegetativní vaskulární dystonie, neuróza, mírné poruchy s.

Kontraindikace: organická onemocnění centrálního nervového systému, abstinenční syndrom, astenické stavy v důsledku těžkých onemocnění a poranění hlavy.

Alfa masáž

Alfa masáž - vliv mechanických, tepelných a lehkých faktorů.

Dopad na všech senzorických systémů těla tvoří tok impulzů v mozkovém kmenu, který vede k aktivaci různých kortikálních oblastí a ke vzniku stabilních vazeb, přemísťovat oslabil během únavových podmíněný reflex reakce. Polysenzorický efekt zlepšuje náladu, snižuje vnitřní napětí, zvyšuje toleranci při cvičení a stabilizuje vegetativní stav, má psycho-relaxační, enzým-stimulující a katabolické účinky.

Indikace: syndrom chronické únavy, astenický syndrom, autonomní dysfunkce, AKP, poruchy spánku.

Kontraindikace: organická onemocnění centrální nervové soustavy, abstinenční syndrom, astenické stavy.

trusted-source[1], [2]

Komplex efektů v alfa masáži

  • Obecná vibrace.
  • Termoterapie zad a stehen (teplota do 49 ° C).
  • Suchá vzduchová lázeň (teplota 80 ° C).
  • Aromaterapie (oleje z levandule, rozmarýnu, feniklu apod.).
  • Aeroionoterapie.
  • Pulsní (6-12 Hz) fotostimulace (9000 luxů).
  • Selektivní (červená, modrá, zelená, žlutá, oranžová, fialová) chromoterapie (samostatně nebo v kombinaci).
  • Audio-relaxace.

Pro alfa-masáž se používají speciální přístroje - kapsle.

  • "Alpha 33" má programované režimy relaxace, hubnutí, analgezie, péče o pokožku, masáž, detoxikaci a tři tepelné režimy (nízká, střední a vysoká intenzita).
  • "Sunspectra 9000" provádí devět hlavních integrovaných léčebných procedur.

Postupy se provádějí ve speciální zvukotěsné místnosti. Pacient je umístěn v kapsli v oblečení, které nebrání pohybu hlavy, nasazují brýle a sluchátka. Kapsle je uzavřena průhledným víkem. Vyberte relaxační program a postupujte.

Alfa masáž je kombinována s terapeutickou masáží. Postupy se dávkují podle délky (15-90 min), intenzity tepelného toku, amplitudy vibračního posunu, koncentrace a složení esenciálních olejů, stupeň ionizace vzduchu. Obvykle předepište léčbu na 10 až 12 procedur a opakujte průběh během 2 měsíců.

trusted-source[3], [4], [5]

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.