Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Viferon z bradavic

Lékařský expert článku

Dermatolog, onkodermatolog
, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 25.02.2021

Virové bradavice se mohou objevit na kůži jakékoli části těla, která je infikována lidským papilomavirem. Jedním z nejúčinnějších antivirotik pro vnější použití je Viferon. Patří k léčivům třídy interferonů a má přímý virucidní účinek, proniká do postižených buněk.

Díky této akci lze přípravek Viferon použít na bradavice virového původu. Jsou to hemisférické uzliny, které stoupají nad úroveň kůže a mají nerovný povrch. Jsou lokalizovány na různých místech, ale častěji na obličeji a rukou, stejně jako na chodidlech. Plantární bradavice jsou typem vulgárních bradavic, jejich vzhled kromě infekce virem vyvolává tlak pomocí bot a zvýšené pocení nohou. Bradavice na nohou jsou husté, keratinizované neustálým stresem, rostou dovnitř a způsobují při chůzi velké nepohodlí.

Klasifikace ATC

L03AB05 Interferon alfa-2b

Účinné látky

Интерферон альфа-2b

Indikace Viferona z bradavic

Lék je určen k prevenci a léčbě virových infekcí podle pokynů výrobce, oparu a chřipky. Antivirová aktivita přípravku Viferon umožňuje jeho použití k zastavení projevů jiných virových infekcí, zejména papilomaviru. [1]

Náš článek pojednává o použití tohoto léku k léčbě vulgárních bradavic jakékoli lokalizace, včetně těch, které způsobují největší nepohodlí - z plantárních bradavic.

Před použitím léku je nutné ukázat výrůstky dermatologovi. [2]

Formulář vydání

Všechny varianty jsou určeny k použití v oblastech s dysplastickými změnami.

Masť Viferon, která obsahuje hlavní aktivní složku, lidský rekombinantní interferon α-2b, obsahuje 40 tisíc v 1 g masti. IU a další - acetát vitaminu E, bezvodý lanolin. Základem je lékařská vazelína, druhou tukovou složkou je broskvový olej. Kromě toho, aby se dosáhlo požadované konzistence, obsahuje přípravek čištěnou vodu. Právě tato forma se doporučuje k léčbě různých typů vulgárních bradavic.

Svíčky Viferon, které obsahují stejnou účinnou látku, v 1 g čípku obsahuje 150 tisíc. IU a 500 tisíc. IU a další - vitamin C, askorbát sodný, octan vitaminu E, dihydrát edetanu disodného, polysorbát-80, mastná složka, která se používá jako kakaové máslo nebo jeho náhražky. Čípky jsou určeny k léčbě virových infekcí anourogenitální lokalizace a k zajištění systémového účinku.

Viferon gel se stejnou hlavní aktivní složkou v přípravku obsahuje 36 tisíc v 1 g gelu. IU a další - acetát vitaminu E, alifatická síra obsahující alfa-aminokyseliny methionin, kyselina benzoová, jedlá kyselina citronová ve formě monohydrátu, dekahydrát tetraboritanu sodného, chlorid sodný, lidský sérový albumin, glycerol (destilovaný glycerin), sodná sůl karmelózy 95%, ethylalkohol, čištěná voda. Gel pro léčbu vulgárních bradavic se nedoporučuje. Má nižší koncentraci aktivní antivirové složky, což z něj činí vhodnější profylaktické činidlo. Kromě toho mast obsahuje mastné složky, které pomáhají zmírňovat bradavice a podporují penetraci interferonu hluboko do formace. To je zvláště důležité pro odstranění plantárních trnů.

Krém Viferon - tato forma není výrobcem deklarována. Je to přechodná forma mezi mastí a gelem. Masť je vyrobena na bázi mastných složek, gel na bázi vody a alkoholu. Hloubka penetrace masti je největší, krém neproniká tak hluboko a gel má ze všech těchto forem nejpovrchnější účinek.

Farmakodynamika

Aktivní složkou masti je interferon a-2b člověk získaný pomocí genetického inženýrství, tj. Rekombinantní. Má antivirovou a imunostimulační aktivitu a také - zabraňuje dysplastickým změnám v tkáních pod vlivem virů.

Pomocné složky léčiva zvyšují jeho antivirovou aktivitu, pomáhají změkčovat tkáně, pronikat účinnou látkou do tvorby a stimulovat fagocytózu v místě aplikace masti. [3]

Základní složka, čištěná vazelína, změkčuje a chrání oblast aplikace; tokoferol-acetát, který má výrazné antioxidační vlastnosti, kromě působení hlavní složky zvyšuje stimulaci lokální imunity; bezvodý lanolin, poskytuje potřebnou viskozitu masti a teplotní stabilitu v místě aplikace pro účinnost antivirového působení a také zvyšuje vodivost aktivní složky masti.

Broskvový olej má protizánětlivý a regenerační účinek a k dosažení optimální konzistence produktu je zapotřebí voda.

Dobře navržené složení složek umožňuje eradikaci viru, hojení poškozené kůže a prevenci šíření infekce.

Farmakokinetika

Při aplikaci na kůži nemá penetrace účinné látky do systémového oběhu žádný klinický význam. Má povrchní účinek na buňky postižené virem, zastavuje jeho reprodukci a dále se šíří.

Používejte Viferona z bradavic během těhotenství

Vzhledem k tomu, že mast působí pouze v místě aplikace, není její použití těhotnými a kojícími ženami zakázáno. [4]

Kontraindikace

Pacient má individuální reakci přecitlivělosti na složky léčiva v kojeneckém věku (do 1 roku).

Vedlejší efekty Viferona z bradavic

Převážná většina případů aplikace masti na kůži nevedla k rozvoji nežádoucích účinků, nicméně nejsou vyloučeny lokální reakce ve formě lokálních vyrážek nebo hyperemie. Častěji se vyskytly místní nežádoucí reakce při použití masti na sliznicích nosních cest ve formě zvýšené sekrece sekretů, svědění, kýchání. Tyto projevy se nelišily v závažnosti a zcela vymizely po ukončení aplikace. [5]

Dávkování a aplikace

K eliminaci bradavic je nutné novotvar promazat až čtyřikrát denně, přičemž pokožka se zachytí asi o 2 mm. Podle recenzí se účinek nedostaví okamžitě, ale přibližně po 7-10 dnech používání. Rychlost závisí na velikosti a, stejně jako u plantárních útvarů, na hloubce šíření bradavice. Kůže je mazána, dokud formace úplně nezmizí. Několik bradavic je léčeno současně. Změkčenou a odlupovanou pokožku lze pravidelně odstraňovat pomocí pemzy nebo pilníku. [6]

Odstranění složitých a pokročilých novotvarů trvá maximálně asi měsíc. Nejúčinnější léčbou bude léčba nově objevených bradavic. [7]

  • Aplikace pro děti

Masť lze použít k léčbě virových bradavic u dětí starších 1 roku.

Předávkovat

Nejsou známy žádné údaje. Ale vzhledem k nevýznamné systémové absorpci je předávkování nepravděpodobné.

Interakce s jinými léky

Nebyly identifikovány žádné klinicky významné interakce. Masť funguje dobře s jinými antivirotiky.

Podmínky skladování

Je lepší uchovávat obal s mastí v chladničce při pozitivní teplotě 2 až 8 ° C, s výjimkou přístupu k nezletilým. Datum exspirace je uvedeno na obalu. Od data výroby ne více než rok. Po uplynutí stanoveného data je použití masti zakázáno.

Skladovatelnost

Po otevření tuby mastí je možné obsah použít do jednoho měsíce. Pokud je mast balena ve sklenici, je její trvanlivost po otevření dva týdny.

Analogy

Pokud vezmeme v úvahu léky s podobným antivirovým účinkem, pak se k odstranění virových bradavic používá oxolinová mast. Stejně jako Viferon doporučuje výrobce jako prevenci chřipky rozmazání nosních průchodů. Zdatní spotřebitelé se však rozhodli, že pokud má agent antivirovou aktivitu, pak by se měly vyrovnat i virové bradavice. Existují recenze, že mast funguje, i když existuje mnoho negativních.

Groprinosinové tablety mají také antivirový účinek a indikace naznačují, že působí proti lidskému papilomaviru. Droga se však musí užívat perorálně a je příliš škodlivá na eliminaci bradavic.

Můžete je eliminovat pomocí externích příprav jiné akce. Můžete je kauterizovat pomocí Kollomak, Solkoderm, Verrukacid , tužky lapis. Exfoliace po vrstvách se provádí pomocí keratolytik - kyseliny salicylové nebo pasty, Vartox. Uspořádejte domácí kryodestrukci bradavic pomocí Cryopharmy. Jedná se o stále radikálnější léky a působí rychleji, avšak lidský papilomavirus může zůstat v kůži a bradavice se znovu objeví. I když se v těle často vylučuje sám. Volba je tedy na vás. Před zahájením radikální léčby je jednoduše vhodné se ujistit, že novotvar je skutečně bradavice.

Farmakologická skupina

Противовирусные (за исключением ВИЧ) средства

Farmakologický účinek

Противовирусные местные препараты

Pozor!

Pro zjednodušení vnímání informací byl tento návod k použití drogy "Viferon z bradavic" přeložen a předložen ve zvláštním formuláři na základě oficiálních pokynů pro lékařské použití drogy. Před použitím si přečtěte anotaci, která přichází přímo k léčbě.

Popis je poskytován pro informační účely a není vodítkem pro samoléčení. Potřeba tohoto léčiva, účel léčebného režimu, způsobů a dávky léčiva určuje pouze ošetřující lékař. Samodržení je nebezpečné pro vaše zdraví.

Portál iLive neposkytuje lékařskou pomoc, diagnostiku nebo léčbu.
Informace zveřejněné na portálu jsou pouze orientační a neměly by být používány bez konzultace specialisty.
Pečlivě si přečtěte pravidla a zásady webu. Můžete také kontaktovat.

Copyright © 2011 - 2020 iLive. Všechna práva vyhrazena.