Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Verrukatsid z bradavic

Lékařský expert článku

, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 01.10.2019

Ačkoli bradavice jsou benigní novotvary a většinou nepředstavují hrozbu pro život, ale kazí vzhled, když jsou umístěny na prominentních místech nebo způsobují funkční nepříjemnosti, někdy zraněné, jako například plantar při chůzi. [1]Jsou vyprovokovány lidským papilomavirem [2], jehož léčba nebyla dosud vynalezena. Zbavte se bradavic na kůži opravdu pomáhá v tomto léku verrukatsid.

Skládá se z účinných látek zvaných fenol, metakrezol  [3]a pomocné látky: ethylalkohol a čistená voda.

Klasifikace ATC

D11AF Препараты для лечения мозолей и бородавок

Účinné látky

Фенол
Амилметакрезол

Indikace Verrukacida

Verrukacid se používá k odstranění:

  • vulgární bradavice, které jsou nejčastější u dětí ve školním věku a nejčastěji se vyskytují na rukou a tvářích;
  • plantární - nadržená hustá hlíza, někdy rostoucí do hlubších vrstev kůže a způsobující bolest;
  • filiform - podlouhlé útvary (5-6mm) na noze. Nachází se na obličeji, krku, podpaží, pod mléčnými žlázami u žen;
  • genitální bradavice objevující se na sliznicích úst, genitáliích, kolem konečníku;
  • suché kukuřice;
  • keratomas v důsledku změn epidermis souvisejících s věkem.

Formulář vydání

Nástroj se vyrábí ve formě olejového roztoku, nalije se do tmavé láhve vybavené aplikátorem o hmotnosti 2 g. 

Farmakodynamika

Farmakologický účinek verrucacidu je kauterizace, provádí se koagulací (koagulací) proteinů kůže. Mummifikace formací se odehrává a pak se kůry rozpadají a centrum patologie se hojí.

Farmakokinetika

Účinné látky mají lokální účinek, aniž by vstupovaly do systémového oběhu.

Používejte Verrukacida během těhotenství

Vnější použití nemůže nepříznivě ovlivnit plod, protože placentární průnik nenastává. [4]Během krmení je nejlepší vyhnout se odstranění tohoto nádoru v oblasti hrudníku a rukou.

Kontraindikace

Verrukacid se nepoužívá k odstraňování krtků (pigmentovaných nevi), bradavic na sliznicích, červeného okraje rtů, s velkými plaky tuberkul (více než 20 cm). Další kontraindikace jsou přecitlivělost na její složky a mladší děti.

Vedlejší efekty Verrukacida

Lék s neopatrným použitím a kontakt se zdravou kůží může způsobit popáleniny. Aby se tomu zabránilo, kapalina se okamžitě vyčistí a povrch se otře roztokem obsahujícím alkohol. Možné jsou také alergické projevy: vyrážka, zarudnutí, edém.

Při ošetřování uzlíků přípravkem kolem očí se může objevit zarudnutí očních víček, které musí být odstraněno opláchnutím očí vodou.

Dávkování a aplikace

Pro minimalizaci vedlejších účinků se aplikace kapaliny provádí pomocí speciálního aplikátoru nebo tenké tyčinky. Formace s průměrem do 2 mm se zpracovávají jednou, bradavice jsou o něco větší, keratomy a suché mozoly - 3-4 krát, což umožňuje, aby přípravek vyschnul, plantární a na rukou - 7-10 krát každé 3-4 minuty. Tento postup se provádí jednou týdně, dokud léze nezmizí, maximálně po 6 týdnech.[5]

Příliš keratinizované neoplasmy před použitím verrucacidu by měly být připraveny následujícím způsobem: namažte salicylovou mastí nebo jinou keratolickou účinnou látkou, na vrch aplikujte komprimovaný papír, přikryjte sádrou nebo obalem obvazem. Po několika hodinách k odstranění, parní kůži v horké vodě se sody a saponátu, odříznout stratum corneum, a suché s ručníkem.

Aby se zabránilo popáleninám v ošetřované oblasti, je potřena zinkovou mastí. [6]  Genitální bradavice se nedoporučují odstraňovat samostatně, ale v ošetřovně.

V případě potřeby postup opakujte, ne dříve než týden.

Jejich celkový počet může být 4-5.

  • Aplikace pro děti

Pro děti do 7 let neplatí werrukacid.

Interakce s jinými léky

Látky, které jsou součástí Verrucacid, snadno rozpustné v mastich, takže nemusíte používat žádné z nich před léčbou lékem.

Podmínky skladování

Láhev je uložena v lepenkové krabici, ve které je prodávána, teplota v místnosti by neměla překročit +25 ° C a místo by mělo být nepřístupné dětem a mimo přímé sluneční světlo.

Skladovatelnost

Doba použitelnosti léku je 5 let od data výroby.

Analogy

Se stejným spektrem účinku jsou k dispozici následující léčiva: feresol, uroderm, duofilm, collomac.

Po diagnóze závisí léčba bradavic na příznacích, preferencích pacienta a nákladech. Navzdory skutečnosti, že existuje mnoho způsobů, jak léčit bradavice, žádný z nich není 100% účinný a při každém typu léčby může dojít k relapsům. 

Nejdříve byste měli vyzkoušet nejméně nákladnou a nejméně bolestivou léčbu. Dražší a invazivnější léčby jsou obvykle určeny pro mnohočetné, často se opakující bradavice. Pozorování je také součástí léčby a mělo by být vždy zváženo. Je známo, že téměř dvě třetiny bradavic spontánně vymizí během 24 měsíců. Jediné, co je malé riziko, že bradavice se může zvýšit a dokonce rozšířit do jiných oblastí. 

Ve většině případů, pro léčbu bradavic by měla být použita taková droga, jako kyselina salicylová, která je často první-line lék na bradavice. Tento lék nevyžaduje předpis a může být používán pacientem doma. Rychlost vytvrzování je od 50% do 70%.[7]

Kryoterapie [8], kyselina retinová [9], podofylin [10], 5-fluorouracil [11], imunoterapie (použití léčiv, jako jsou interferon, imikvimod, zinek, blokátory H2 receptorů, levamisol atd.)[12]

Recenze

Podle výzkumu je po 6 týdnech u 82,6% pacientů pozorováno úplné vyléčení bradavic. [13]  Drtivá většina recenzí verrukatsid, jako lék, který se opravdu zbavil bradavic a suchých kuřích. Někteří uspěli v krátkém čase, jiní měli několik sezení. 

Farmakologická skupina

Антисептические и дезинфицирующие средства

Farmakologický účinek

Прижигающие препараты

Pozor!

Pro zjednodušení vnímání informací byl tento návod k použití drogy "Verrukatsid z bradavic" přeložen a předložen ve zvláštním formuláři na základě oficiálních pokynů pro lékařské použití drogy. Před použitím si přečtěte anotaci, která přichází přímo k léčbě.

Popis je poskytován pro informační účely a není vodítkem pro samoléčení. Potřeba tohoto léčiva, účel léčebného režimu, způsobů a dávky léčiva určuje pouze ošetřující lékař. Samodržení je nebezpečné pro vaše zdraví.

Portál iLive neposkytuje lékařskou pomoc, diagnostiku nebo léčbu.
Informace zveřejněné na portálu jsou pouze orientační a neměly by být používány bez konzultace specialisty.
Pečlivě si přečtěte pravidla a zásady webu. Můžete také kontaktovat.

Copyright © 2011 - 2020 iLive. Všechna práva vyhrazena.