^

Zdraví

Vojenský doktor

, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 19.10.2021
Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Vojenský doktor je osoba s vyšším lékařským vzděláním, která má vojenskou hodnost.

Vojenští lékaři mají zvláštní neutrální postavení, které jim v roce 1864 přidělila Ženevská úmluva. Podle této úmluvy jsou vojenští lékaři povinni vykonávat pouze lékařské povinnosti, poskytovat pomoc obětem vojenských operací nebo ozbrojeným konfliktům bez výjimky.

V armádě jsou vojenští lékaři považováni za nejdůležitější osobnosti. Bez této kategorie nemohla vojenská armáda existovat. Lékař sleduje zdravotní stav vojáků a v případě potřeby jim poskytne nezbytnou lékařskou péči.

trusted-source[1]

Povinnosti vojenského lékaře

Vojenský lékař musí mít velitelské dovednosti a být schopen organizovat zdravotnickou službu, stejně jako schopnost řešit problémy lékařské péče jak v době míru, tak v situacích ozbrojených konfliktů nebo vojenských akcí.

Lékař by měl monitorovat zdraví armády, v případě potřeby poskytovat lékařskou pomoc nebo se obrátit na odborníka.

Lékař je povinen pomoci všem bez výjimky.

trusted-source[2], [3]

Vojenský chirurg

Vojenský doktor chirurga provádí léčbu a je zodpovědný za přepravu raněných z míst vojenských konfliktů.

Moderní zbraně mohou způsobit velké procento vážných zranění osobě, což vede k některým obtížím při léčbě a přepravě obětí v průběhu vojenských operací.

Vojenský chirurg se liší od civilních způsobů léčby v souvislosti s vojenskými konflikty. Lékař poskytuje multidisciplinární pomoc, proto musí rozumět všem oblastem chirurgie.

Moderní vybavení vybavené vojenskými terénními nemocnicemi, nové chirurgické technologie umožňují obětem poskytnout kvalifikovanou pomoc a zachránit životy.

Ve světě se objevují nové zbraně v laboratořích válečné chirurgie zkoumat škodlivé účinky moderních zbraní a vývoj nových chirurgických nástrojů, které lze použít v polních podmínkách s minimálním rizikem pro život oběti.

Vojenský lékař zubař

Vojenský lékař zubního lékaře organizuje lékařskou péči a léčbu raněných s poraněním maxilofaciální oblasti.

V procesu výcviku kadetů studují zubní onemocnění a zranění, při sledování stavu pacientů na klinice. Avšak budoucí vojenští zubní lékaři se s vojenskými traumaty nenacházejí, což s sebou ztěžuje praktické cvičení a asimilaci programových otázek.

Vojenský zdravotní doktor

Vojenský hygienický lékař dohlíží na hygienický stav armády, zachovává své zdraví, odstraňuje vnější nepříznivé faktory a kontroluje kvalitu potravin, což zvyšuje odbornou kapacitu armády země.

Vojenský veterinář

Veterinární lékař vojenského lékaře provádí ochranu vojenských zvířat v jednotkách, obnovuje svou způsobilost k obsluze, zajišťuje kontrolu nad dodávkami masa a živočišných produktů.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.