^

Zdraví

Zarovnání zubů: základní typy

, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 20.10.2021
Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Zarovnání zubů není nejpříjemnějším postupem, ale účinek je ohromující. Pokud plánujete, abyste si zarovnali zuby, pravděpodobně budete mít zájem vědět o všech jemnostech a nuansách tohoto postupu, o typech sladění, o cenách a recenzích lidí, kteří provedli zarovnání. Takže o všechno a v pořádku.

Bohužel dokonce i krásné zuby nejsou všichni lidé. Zakřivené zuby mohou být přenášeny dědičností nebo být výsledkem traumatu a dokonce nemoci. Ale navzdory tomu, křivé zuby dávají majiteli velké potíže a mohou způsobit různé nemoci zubů a zubů.

K dnešnímu dni lék našel řešení pro křivky, nerovné zuby - to je postup pro zarovnání zubů. Existuje mnoho technik a technik, díky nimž jsou zuby vyrovnané. Toto a úplné odstranění zubů s následnou implantací zubních protéz a konzervativnějšími technikami, jako jsou konzolové systémy.

Po rozhodování o vyrovnávacím postupu je velmi důležité nešetřit, protože dobrá práce nebude nikdy darem. Než se na to podíváte, vyberte vhodnou kliniku, zjistěte, jaké metody používají její odborníci k zarovnání zubů a jakým způsobem je zařízení prováděno.

Věnujte pozornost těmto pracem, které řeší ortodontista. Proto jděte do klinice, navštivte stomatologii a poraďte se s lékařem. Lékař by měl pečlivě zkontrolovat vaše zuby a dásně a až poté doporučit nejúčinnější techniky vyrovnání. Pokud jde o samotný postup, neuvidíte výsledky jeho práce v jeden den, týden nebo měsíc. Zarovnání je dlouhý proces, který přímo souvisí s fyziologickými změnami v ústní dutině.

Typy zarovnání zubů

Nejběžnější typy zarovnání zubů jsou také komplexní léčba problémů spojených s dásněmi a zuby. Existuje několik typů zarovnání, někteří jsou spojeni s odnímatelnými a neodstranitelnými ortodontickými zařízeními, zatímco jiní navrhují použití speciální gymnastiky. Řešení problému zkřivených zubů je mnohem jednodušší v dětství. Pro dospělé pacienty bude však postup zúžení zubů dlouhý a pro tento účel použijte konzolové systémy pro korekci skusů, odnímatelné kapsy nebo obložení, které musí být nalepeny na zubní sklovinu.

Pokud jsou zuby zarovnány s dětmi, mohou být pro tento účel použity příchytky. Jsou velmi účinné v raném věku, kdy jsou zuby a kostní tkáň plastové. K určení potřebného směru růstu zubů nebo k vyřešení problému nesprávného skusu se používají trenéři. Trenér je speciální talíř ze silikonu, který se musí nosit na zuby noci, ale v denní době nosit ne více než hodinu. Ne méně efektivní výsledek dává tento druh vyrovnávání zubů jako odnímatelná zařízení vyrobená z plastu nebo kovu. Tento design by měl být používán po celý den.

Pro léčbu dospělých pacientů se používají stejné typy vyrovnávání při práci s dětmi. Jsou to zpravidla tyče, vložené zámky s drážkami, kterými se spouští korekční oblouk. Obzvláště populární je druh zarovnání zubů jako dýhy. Samozřejmě s velmi složitými vadami zubů se nedokážou vypořádat, ale snadné problémy jsou vyřešeny rozveselováním. Úsměv pacienta se okamžitě změní. Chcete-li se dozvědět více o typech zarovnání zubů a vybrat nejvhodnější, musíte se poradit s ortodontistou.

Rychlé vyrovnání zubů

Rychlé zarovnání zubů je prostě nemožné, protože zuby mají potřebný tvar a směr růstu je časově náročný. Existuje několik vyrovnávacích technik, které vám umožní maximálně efektivně a relativně rychle sladit zuby.

 • Protažení desky - návrh zužuje nebo rozšiřuje horní čelist, čímž mění a upravuje polohu zubů. Pracuje nejúčinněji u dětí od dvou do pěti let.
 • Deska s šroubem Bertoni je konstrukce, která je podobná konstrukci popsané výše. Postupně rozšiřuje horní čelist a může být použit jak pro zarovnání jednoho zubu, tak i pro celý chrup. Návrh má mnoho nevýhod, ale přesto to zaručuje 100% vyrovnání. Při takovém designu trpí pacient vždy bolest a nepohodlí. Přístroj je vybrán individuálně pro každého pacienta, v závislosti na struktuře čelisti.
 • Rychlé zarovnání zubů je možné s monobloky. Jedná se o speciální konstrukce, které zabraňují vzniku asymetrie obličeje v důsledku nesprávného vývoje horní nebo spodní čelisti.
 • Alternativní a rychlou metodou vyrovnání zubů jsou kapesní a konzolové systémy. Jedná se o speciální obložení pro zuby, které jsou vyrobeny z průhledného materiálu. Ale kvůli opotřebení takových systémů se mohou objevit mikrodamky zubů. Během jídla jsou kapsy odstraněny a doba jejich vyrovnání se pohybuje od šesti měsíců do roku a půl.

Jak rychle zarovnat zuby a nepoškodit je vám pomůže vyřešit ortodontisty. Při výběru metody a typu zarovnání jsou velmi důležité finanční možnosti pacienta a samozřejmě také preference. Ale nezapomeňte, že hlavní věc není rychlá, ale kvalitativní.

Zařízení pro vyrovnávání zubů

Přístroj pro vyrovnání zubů se používá v případě, že příchytky nebo kapsy nesedí s problémem zakřivených zubů. Pak přicházejí na pomoc speciální ortodontické zařízení pro zarovnání zubů, které pomáhají rozšiřovat nebo výrazně snižovat dolní nebo horní čelist, pohybují chrup o několik milimetrů v libovolném směru.

Vlastnosti stroje pro zarovnání zubů:

 • Jedná se o neodstranitelný design, který může pacientovi způsobit nepohodlí.
 • Zařízení je konstruktem, jehož středem je šroub z kovu. Zařízení je vyrobeno výhradně z kovu, ale plast je používán k tomu, aby byl design měkčí a pohodlnější.
 • Pacient, který si zvolil zařízení pro zarovnání zubů, položil na zuby hákové kroužky, které jsou připevněny k desce. Vzhledem k tomu, že deska má značné zatížení, jsou zarovnány, zatímco obloha je napnutá.
 • Šroub, který je ve středu desky, se postupně uvolňuje a zvyšuje zatížení zubů a zvyšuje plochu přístroje. To vám umožní rovnoměrně natáhnout čelist a zarovnat zuby.
 • Navíc zařízení pro vyrovnávání zubů může mít šrouby nebo pružiny, které umožňují vyjmutí mezer mezi zuby. Někdy se šrouby a pružiny při použití používají tak, aby se zubní oblouk mohl zvětšovat nebo upravit polohu zubů.

Podmínky používání přístroje závisí na rozhodnutí ošetřujícího lékaře. Léčba může trvat několik týdnů až 2 až 5 měsíců. Zároveň pacient dostává od ortodontisty potřebná doporučení a naučí se opravit práci samotného přístroje. Je nutné čas od času utáhnout šroub, který je ve středu konstrukce. Tento postup se zpravidla musí provádět každý den.

trusted-source[1], [2]

Zuby pro zarovnání zubů

Kapy pro zarovnání zubů je optimální možností léčby u pacientů, kteří chtějí, aby zubní vady během léčby byly méně zřetelné vůči ostatním. Mnoho pacientů váhá kontaktovat ortodontisty s takovou žádostí, protože věří, že železné opěrky jsou jediný způsob, jak vyřešit problém křivých zubů. Moderní medicína však zajistila, aby se zuby staly dostupné, účinné a šetrné z estetického hlediska, což je postup, který lze použít v jakémkoli věku.

Jasné zuby pro zarovnání zubů

Průhledná kapsa pro zarovnání zubů - velmi podobná zařízení, které se používá k bělení zubů nebo k léčbě bruxismu. Transparentní kapiláry se vyrábějí individuálně pro každého pacienta v zubních rostlinách nebo v laboratořích. Vzhledem k tomu, že jsou kapsy průhledné a pevně se připevňují k zubům, vytvářejí proces vyrovnání zubů neviditelným pro ostatní a maximální pohodlí pro pacienta.

Průhledná kapsa pro zarovnání zubů však nebude vhodná pro všechny pacienty. Výrobci šňůrek se ujistili, že jsou kapsy využívány co nejúčinněji a že nečestní ortodontisté je nemohli použít k léčbě jakéhokoli problému souvisejícího se zarovnáním zubů. Takže pokud pacient potřebuje obrátit zuby kolem své osy, pak se kapa nemůže vyrovnat s tím, musíte zde použít příložky. Také nemohou vyřešit problém s skusem nebo vážným zkroucením zubů. Podívejme se na problémy, které mohou průhledné kapsy vyřešit pro zarovnání zubů.

 • Kaps se používá k zarovnání zubů, stejně jako u dospívajících, dětí a dospělých pacientů.
 • Kapy účinně řeší problém mezery mezi zuby a je to lepší než rovnátka.
 • Pomozte opravit malé zkroucení a mírné poruchy skusu.
 • Opravte směr růstu zubů, vpravo-vlevo, nahoru a dolů, stejně jako problém rozšířené spodní čelisti, malý skus.
 • Kapy lze také použít k posunutí zubů, připevnění průběhu hlavního zarovnání po opotřebení konzolového systému.

trusted-source[3]

Vyrovnání zubů bez ramen

K dnešnímu dni je zarovnání zubů bez příchytky skutečností. Nyní pacienti nemusejí trpět kovovými talíři v ústech a skrýt úsměv od ostatních. Kapy, elainer a další metody zarovnání zubů bez střihů umožňují efektivně a hlavně rychle řešit problém křivých zubů.

Desky pro vyrovnávání zubů

Desky pro vyrovnávání zubů mohou být odnímatelné a neodstranitelné. Každý design je zařízení vyrobené z vysoce kvalitního plastu, který neobsahuje chemikálie, takže je naprosto bezpečný. Desky pro zarovnání zubů jsou upevněny pomocí kovových háků. Takže v závislosti na tom, jak vážně potřebujete zarovnat zuby, může mít deska další pružiny a šrouby, jejichž instalace ovlivňuje celkové náklady na desku pro vyrovnání zubů.

Hlavní výhodou použití desky pro zarovnání zubů je, že deska může být kdykoliv odstraněna. Odnímatelné desky se používají pro menší zarovnání zubů a hlavními zákazníky tohoto přístroje jsou děti a dospívající. Pokud je to nutné, můžete instalovat desky, které jsou odstraněny na horní nebo spodní čelisti. Doba nošení desek pro vyrovnání zubů z 1,5 na 2 roky, ale přesné trvání léčby může říkat pouze ortodontista.

Pevné desky pro vyrovnávací zuby jsou připevněny k vnějšímu povrchu zubu, zatímco deska má systém zámků. Zámek obsahuje kovový luk, který je čas od času utažený. Tato technika vám umožňuje zarovnat zuby v jakémkoli věku, napravit deformity chrupu, narovnat zuby a nastavit tváře mezi zuby.

Mezi odnímatelnými a neodstranitelnými deskami pro zarovnání zubů existuje řada rozdílů, je třeba je uvažovat.

 • Cena neodstranitelných desek pro vyrovnání zubů je mnohem vyšší, ale plně odpovídá výsledku, který lze dosáhnout pomocí desky.
 • Odnímatelné desky mohou být odstraněny a nikdo nebude vědět, že jste se zabývali vyrovnávacími zuby.
 • Je-li nutné komplexní ošetření silného zakřivení celé dentice, pak odnímatelné desky v tomto nepomůže.

Odnímatelné desky pro zubní náhrady

Odnímatelné desky pro zarovnání zubů jsou nastaveny na určitou dobu, zpravidla to je od 12 do 24 hodin. Pokud jsou nastaveny po dobu 24 hodin, měly by se desky odstranit během jídel a během procedur ústní hygieny. Odnímatelné desky se používají ke změně tvaru čelisti a zabraňují vyloučení zubů. Destičky pro vyrovnávání jsou velmi účinné při korekci u adolescentů a dětí až do 12 let, protože v tomto období dentogamický systém stále roste.

Hlavní výhodou snímatelných desek pro vyrovnávání zubů je jejich nízká cena a vynikající výsledek po jejich použití. Každá deska je vybírána jednotlivě a může být dvojitá nebo jedna čelist, to jest pouze jedna čelist nebo dvě.

Pacienti, kteří nosí odnímatelné desky, by měli pečlivě sledovat ústní hygienu. Takže po jídle by měla být struktura důkladně promyta, aby se zabránilo vzniku kazu a vzniku plaku. Hlavní nevýhodou odnímatelných desek pro vyrovnání zubů je jejich neschopnost pohybovat se zuby. Desky jsou schopné držet viditelnou část zubů v požadované poloze, takže s nesprávným skusem nemohou a je třeba použít příchytky.

Eleneři pro zarovnání zubů

Zarovnávače pro zarovnání zubů jsou neviditelný oddělitelný design, který se skládá z průhledných kaps, které postupně posunují zuby do požadované polohy. Elainers - to je nejbezpečnější systém zúžení zubů. Pro jejich instalaci nepotřebujete kyselé leptání zubní skloviny. Elainers opakují úlevu zubů a nezpůsobují zranění ústní sliznici.

Za účelem doručování elinerů zubař odstraní dojem pacienta, který se používá k vytvoření zarovnávačů pro zarovnání zubů. Elainers mají hladký povrch, absolutně zjednodušený a jsou vyrobeny z průhledného materiálu, který je činí neviditelnými pro ostatní.

Rychlost zarovnání zubů pomocí elinerů může trvat od šesti do osmi měsíců. Vše závisí na individuálních charakteristikách pacientových zubů. Podívejme se, jak správně nosit elíny.

 • Nosnící elíny jsou potřebné 20 hodin denně a odstraňovány pouze během jídel nebo ústní hygieny.
 • Elaine by měla být změněna každé dva týdny.
 • Mohou být předepsány pacientům ve věku 12 let a těm, kteří zastavili proces aktivního růstu čelisti.
 • Každá Elaine vyvíjí tlak na zuby a pohybuje je na krátkou vzdálenost.
 • Průběh léčby může být od několika měsíců do jednoho roku. Trvání závisí na složitosti zarovnání zubů.

trusted-source[4]

Zarovnání zubů s dýhy

Zarovnání zubů s dýhy je použití tenkých keramických desek, které bezpečně připevňují přední část zubů a zakrývají vady a nedostatky. Dýhy se používají pro vyrovnání a rekonstrukci zubů v těchto případech:

 • Skryté trhliny mezi zuby.
 • Obnova zubů s čipy.
 • Prodloužení krátkých zubů.
 • Bělení zubů, kdy jiné metody nedávají požadovaný účinek.
 • Korekce nepravidelností a zakřivení zubů.

Zarovnání zubů s dýhy je vynikající alternativou k zarovnání sloupků. Protože dýhy snadno řeší problém růstu zubů, které se odchylují od normy. Například přední zuby jsou pokřivené a je třeba je umístit do přímé polohy, v tomto případě se použijí dýhy místo závor. Dýhy jsou nalepeny vpředu, povrch zubů, což umožňuje skrýt vady. Je to efektivnější, levnější a rychlejší než použití příchytků.

Zarovnání obložení zubů

Podšívka zarovnaných zubů je moderní technika pro restaurování zubů, která má trvanlivost a vysokou kvalitu. Lumineers jsou nová technologie, která vám umožní dosáhnout efektivního výsledku v krátkém čase a tím, že má přijatelné náklady.

Technikou zarovnání zubů s dýhy je instalace na přední straně části zubů tenkých, viditelných kosmetických vložek, které jsou vyrobeny z vysoce pevného porcelánu. Vlastností svítidel je, že jsou velmi tenké, jejich tloušťka nepřesahuje 0,3 mm. A to ve srovnání s tradičními kompozitními nebo keramickými dýhy.

Často postup pro vyrovnávání zubů se svítidly se nazývá hollywoodské dýhy. Postup instalace svítidla nevyžaduje otáčení zubů, jako kdyby byly používány dýhy. Z tohoto důvodu zůstává smalt zubů a pokud je potřeba vyměnit vrstvu luminiscenčních zubů, zůstávají zuby v původním stavu. Lumineers jsou odolné, jejich životnost je asi 20 let. Hlavní výhodou svítidel je, že s pomocí jim lze dosáhnout ohromujícího účinku, který překonává jiné metody vyrovnání zubů.

Trenér pro vyrovnávání zubů

Trenér pro zarovnání zubů - je ortodontické multifunkční zařízení, které je vyrobeno z elastického silikonu. Trénink odstraňuje příčiny nerovných zubů a účinně léčí nesprávný skus. Hlavní doporučení pro používání trenéra:

 • Korekce a vyrovnání zubů.
 • Odstranění problémů s řečí.
 • Proces obnovy po opotřebení konzolových systémů.
 • Léčba poruch nazálního dýchání.
 • Oprava špatné polohy dolní čelisti.
 • Léčba zkroucení zubů na dolní čelist v přední části.
 • Otevřený, abnormální a hluboký skus.

Trenér pro zuby je nejen zařízením pro mechanické vyrovnání zubů, ale i zařízením pro odstranění nesprávného skusu a vynikajícím korektorem defektů řeči a polohou jazyka. Díky použití trenéra začnou svaly fungovat správně. Výsledkem je, že ošetření zarovnání zubů je na vysoké úrovni. Vzhledem k tomu, že trenažér je vyroben z hypoalergenního materiálu, velmi pečlivě působí na zuby, jemně eliminuje tlak na svaly čelistí a chrupu.

Staples pro zarovnání zubů

Svazky pro vyrovnávání zubů jsou keramické, kovové nebo plastové zámky, které jsou připevněny k povrchu zubů. Poté přes tyto zámky prochází kovový oblouk, který je upevněn na posledním molárním zubu. Vzhledem k tlaku vyvíjenému obloukem se zuby nacházejí v požadované poloze. Sada svorek pro vyrovnávání zubů zahrnuje děliče a kousky, které umožňují vytvořit vzdálenost mezi zuby. A k opravě skusu je použit oblouk obličeje.

Staples slouží k zarovnání špatné polohy zubů. Staples lze použít v jakémkoli věku. Mnoho ortodontistů se domnívá, že to jsou nejvhodnější způsoby, jak sladit zuby u dospělých pacientů. Staples lze použít s torzí zubů a také za přítomnosti trhlin. Staples se používá bez ohledu na počet zubů, které potřebují zarovnání. Svazky pro zarovnání zubů mohou vyřešit problém špatné polohy zubů v chrupu, zejména v případě křížového skusu.

Zarovnání zubů s kompozitním materiálem

Zarovnání zubů s kompozitními materiály je zpravidla pod tímto pojetím způsobeno procesem zubů s kompozitními dýhy. Kompozitní materiály jsou k dispozici na jejich náklady a výrobní proces není tak složitý jako při výrobě keramických dýh. Kompozitní dýhy jsou vyrobeny z vysoce kvalitního výplňového materiálu, který se podobá vlastnostem keramiky. Hlavní výhodou kompozitních materiálů je, že při instalaci dýh, které jsou vyrobeny z kompozitu, zubař nemusí odstranit silnou vrstvu smaltu.

Profesionální ortodontista může nezávisle vyrábět kompozitní dýhy pro zarovnání zubů během procedury. Kompozitní dýhy mohou obnovit nejzávažnější poškození a zakřivení zubů. Při zarovnávání zubů s kompozitními materiály je třeba věnovat zvláštní pozornost tomu, že kompozit je nestabilní vůči barvám potravin. Tato přizpůsobení proto vyžaduje pečlivou péči, aby bylo zajištěno, že sloužili po mnoho let.

Laserové zarovnání zubů

Laserové zarovnání zubů je ošetřením špatného skusu a zakřivených zubů, což jsou kosmetické nevýhody a zneklidňující úsměv. Kvůli zakřiveným zubům a nesprávnému skusu dochází k zvýšenému zatížení zubů a dásní, což může způsobit jejich poškození. V obzvláště obtížných případech může dojít k parodontitidě kvůli silně vymazané sklovině.

Laserové zarovnání zubů se používá ve stomatologii ne tak dávno, ale již se jí podařilo prokázat svou účinnost a spolehlivost. Laserová léčba snižuje možnost vzniku komplikací a brání jejich vývoji v počáteční fázi. Upozorňujeme, že korekce soustředění se nevztahuje na způsob zarovnání zubů. Pro tyto účely je kromě laseru nutné použít ošetření pomocí čepiček a konzolových systémů.

Zarovnání křivek zubů

Zarovnání zakřivených zubů je estetickým problémem, který je souborem možných zdravotních problémů. Kvůli zakřiveným zubům se mohou objevit trvalé bolesti hlavy, které se následně rozvinou do chronické migrény, stejně jako problémy s gastrointestinálním traktem a dysfunkcí.

Mezi hlavní metody vyrovnání zakřivených zubů patří instalace konzolových systémů, víčka, sponky a korekce laserem. V nejtěžších případech zarovnání se používají příchytky. Mohou být vestibulární a lingvální. Třpyty se doporučují používat od dětství, protože během této doby se vytváří čelistní zóna. Destička pro vyrovnání a kapa se používají pro zarovnání křivky zubů u dospělých. Hlavní výhodou této metody korekce zakřivených zubů je bezbolestné opotřebení, ale po několika týdnech je třeba je změnit na nové.

Jakýkoli způsob vyrovnání zakřivených zubů je nejlépe využit v raném věku. Před výběrem metody pro vyrovnání zakřivených zubů byste se měli obrátit na svého zubaře. Odborník posoudí stav zubů a pomůže vám vybrat způsob zarovnání, který vám vyhovuje podle finančních možností a výsledku, který chcete získat.

trusted-source[5], [6]

Zarovnání zubů u dospělých

Zarovnání zubů u dospělých je složitý a zdlouhavý proces, protože maxilofaciální část je již plně tvořena. Proto jsou nejčastěji pro zarovnání instalovány příchytky. Šrouby používající speciální zámky jsou připevněny ke zubům a prochází obloukem, který je zodpovědný za zarovnání zubů.

Rovněž pro zarovnání zubů u dospělých používejte desky. Desky se vyrábějí individuálně pro každého pacienta. Zuby drží v správné poloze, kterou zubní lékař původně předepisuje. Ovšem desky mají omezení použití, nemohou zcela změnit polohu chrupu. Desky jsou velmi účinné při zarovnávání zubů u dětí, protože mají desku a mobilní kostní systém.

Další možností pro vyrovnání zubů pro dospělé je kapi. Transparentní talíře nebo kapu, opakujte obrysy čelisti. Oni se nosí po dobu 24 hodin a vyjíždějí během jídla. Jsou skvělé pro dospělé, protože během nošení nepřitahují pozornost těch kolem sebe k problému zkřivených zubů partnera. Kvůli efektivnímu výsledku je čepička po dobu dvou let opotřebovávána, přičemž je třeba měnit kapa každé dva týdny. Za cenu - to je nejdražší metoda laserové korekce zubů.

Vyrovnávání zubů u dětí

Zarovnání zubů u dětí vždy prochází rychle a efektivně, stejně jako v dětství, systém čelistí je stále mobilní a elastický, což vám umožňuje přizpůsobit jeho polohu. Nejběžnějším a nejúčinnějším způsobem sladění zubů u dětí je používání trenéra, nikoliv konzervačního systému, jak mnoho mylně věří. Trénink je silikonová čepička, která musí být nošená na zuby. Ale v noci by trenér měl nosit ne déle než hodinu. Tato metoda je zvláště účinná u dětí, které ještě dosáhly osmi let.

Další účinnou metodou uspořádání zubů u dětí je použití desek pro vyrovnání. Desky jsou odnímatelná zařízení vyrobená z plastu, ale mají kovový rám. Desky se musí nosit na zubech po dobu 12 hodin denně. Desky fungují nejlépe při zarovnávání zubů u dětí ve věku mezi sedmi a dvanácti.

Všimněte si, že je mnohem jednodušší, aby si děti zuby vyrovnaly, než u dospělých. Vzhledem k tomu, že v mladém věku je kostní tkáň pružná a plastová a zuby jsou ohebnější. K opravě okluze a vyrovnání zubů je možné a bez použití konzolových systémů, hlavní věc, která se včas věnuje lékařské pomoci stomatologovi.

trusted-source[7], [8], [9]

Zarovnání předních zubů

Zarovnání předních zubů je nejčastějším problémem, kterým se pacienti obracejí k zubnímu lékaři. To jsou přední zuby, které jsou zodpovědné za krásný úsměv, a úsměv s křivými zuby je luxus.

Pro vyrovnání předních zubů používám několik technik a technologií. První věc, kterou doktor nabídne při vyrovnávání předních zubů, je kapi. Kapy jsou desky, které se nosí na horní a dolní čelist. Kaps funguje efektivně pouze v případech, kdy není obtížné zarovnat zuby, ale také se používají k určení výsledku ranného zarovnání.

Dalším způsobem, jak zarovnat přední zuby, je použití dýh. Dýhy - to jsou obkladové desky, které jsou vyrobeny z keramiky. Dělají vynikající práci nejen s vyrovnáním, ale také v okamžiku vyřešit estetický problém křivek předních zubů. Dýhy zarovnávají křivé zuby, opravují mezery mezi zuby a pomáhají oddělovat smalt zubů. Aby dýhy fungovaly efektivně, měly by být doručeny lékařem. Dýhy jsou nalepeny na povrch zubů.

Nejvíce bezohledný způsob, který navzdory nepohodlí, bolesti a nepohodlí dává 100% záruku vyrovnaných zubů - je to systém držáku. Systém držáku je speciální sponky, které napravují anomálie kousnutí a odstraňují mezery mezi zuby a také pracují na nápravě deformace chrupu. Mnoho pacientů, když zarovnávají přední zuby, váhá nosit kovové příchytky. Ale dnes má tento problém řešení - jsou to neviditelné jazykové závorky.

trusted-source[10], [11], [12], [13], [14], [15]

Zarovnání dolních zubů

Zarovnání dolních zubů se provádí pomocí konzolových systémů a víčka. Střelek systému funguje nejúčinněji, ale pacienti dávají přednost použití kapu, protože během procesu zarovnání nevyvolávají nepříjemné pocity.

Před provedením zarovnání spodních zubů je nutné podstoupit vyšetření u zubaře, který důkladně prozkoumá zakřivení zubů a bude schopen zvolit nejúčinnější způsob vyrovnání. Velice často je zarovnání dolních zubů spojeno s nesprávným skusem. Podle jeho techniky a trvání léčby se srovnání spodních zubů neliší od předního obložení. Nezapomínejte, že čím dříve se zapojíte do vyrovnávání a zubního lékařství, tím efektivnější a rychlejší bude výsledek postupu.

trusted-source[16], [17]

Vyrovnávání zubů doma

Vyrovnání zubů doma - to je problém, který se nejčastěji setkávají s lidmi, kteří po použití konzolových systémů obdrželi drobné vady. Všimněte si, že zarovnání zubů doma může způsobit velké poškození zdraví.

K dnešnímu dni neexistují účinné techniky, které by se vyrovnaly s problémem vyrovnávání zubů doma. Někteří pacienti, kteří nemají starosti o své zdraví, začnou používat nebezpečné metody léčby. Například, šňupání křivého zubu nebo změkčení silou agresivních chemických prostředků sinus zubů.

Ale můžete dokonce zarovnat své zuby doma, jen proto musíte navštívit zubaře a požádat ho o složení komplexní zubní masáže pro vás, což jim umožní vyrovnat se.

Masáž zubů pro vyrovnání

Masáž zubů pro vyrovnání je metoda terapie, která se často používá v souladu s pomocí speciálních technik a technologií. Masáž a terapeutická gymnastika neumožní vyrovnání. Při masáži zubů se jedná o gumu a oblohu.

Zubní masáž by měla začít během ústní hygieny. Zubní lékaři doporučují, aby jemně s pomocí tvrdého kartáčku na zuby masírovali gumu. To zvýší hladinu krevního oběhu v dásněch a podpoří účinné vyrovnání. Kromě masáže se používají speciální cviky, které zvyšují účinnost zvolené techniky vyrovnání. Dlouhá a pravidelná masáž zubů může zabránit ztrátě a uvolnění zubů.

Cvičení pro vyrovnávání zubů

Cvičení pro zarovnání zubů nebo myotérapie - soubor opakovaných a systematických cvičení. Cvičení pomáhají opravit kousnutí a přispívat k procesu zarovnání zubů. Všechna cvičení nejsou složitá a mohou být prováděna doma sama. Ale než začnete dělat cvičení, musíte zjistit, co to je. Existují cviky, které kromě zarovnání zubů umožňují zesvětlit svalové a žvýkací svaly. Každá sada cvičení se vybírá individuálně, neexistují žádné cviky, které by byly pro všechny stejně účinné.

Cvičení pro zarovnání zubů musí být prováděna každý den, protože bez systematického přístupu a pravidelného provádění nebude z takového ošetření žádný smysl. A pak zarovnání zubů bude mít prokázané hardwarové techniky.

trusted-source[18], [19], [20], [21], [22], [23]

Chirurgické vyrovnání zubů

Chirurgické uspořádání zubů je nejkrajnější a poslední metodou léčby, používá se pouze tehdy, pokud jiné technologie nedávají správný výsledek nebo je jejich použití nemožné. Následující deformace maxilofaciálních kostí jsou uváděny v případech chirurgického vyrovnání zubů:

 • Nedostatečné rozvinutí čelisti.
 • Boční nebo přední otevřený skus.
 • Asymetrie obličeje.
 • Nedostatek chrupu.
 • Dysplazie brady.

Chirurgickým zákrokem a operací na maxilofaciální zóně je nejen odstranění zubů, ale i úplná změna objemu kostní tkáně a polohy čelisti. V tomto případě chirurgické zarovnání zubů zahrnuje přípravné období, samotnou operaci a rehabilitační fázi.

Zubní lékaři se snaží vyhnout chirurgickému vyrovnání zubů, protože nejmenší chyba může vést k řadě závažných onemocnění, které postihují nejen ústní dutinu, ale i další životně důležité orgány.

Cena zúžení zubů

Cena vyrovnávání zubů zcela závisí na složitosti práce a začíná od 1000 hřivny. Chcete-li zjistit konečné náklady, pro celý komplex postupů, vyrovnání, je třeba vzít v úvahu počet procedur a období vyrovnání. Důležitá je také technika vyrovnání.

Pokud máte v plánu dát bracket systém, pak to bude stát od 2000 hřivny, stejné sazby platí pro kapky. Jen si pamatujte, že po celou dobu léčby budete muset změnit z 16 na 24 párů čepice, to znamená, že konečná cena vyrovnání zubů bude docela působivá.

Recenze o zarovnání zubů

Zpětná vazba o zarovnání zubů umožňuje budoucím pacientům dozvědět se o účinnosti této nebo té techniky a sama rozhodnout, která metoda vyrovnání je nejúčinnější. Podívejme se na několik recenzí o zarovnání zubů, technikách vyrovnání a výsledcích tohoto postupu.

Irina, 42 let

Můj mladší syn má problémy se zuby. Mají křivky a nesprávný skus. Ve stomatologii byla umístěna ortodontická kappa. Moje malé 10 let a kapa efektivně sladí zuby s dětmi do 12 let. Výsledky byly zaznamenány okamžitě. Dítě přestalo dýchat s ústy při spánku, zuby byly vyrovnané, samozřejmě, že nejsou dokonale vyrovnané, ale pokrok je viditelný. Používáme Kappa 3 měsíce, doufám, že až do konce léčení bude mít syn nejkrásnější a spokojený úsměv.

Julia, 28 let

Od dětství jsem trpěl kvůli mým křivým zubům. Poté, co jsem se oženil, jsem se rozhodl jít na vyrovnání. Dlouho jsem hledala kliniku a chtěla instalovat konzolový systém, protože dává 100% výsledek. Ale můj manžel mě odrazil od závor a moje práce souvisí s vyjednáváním, takže to nebyla nejlepší možnost jiskřit kovovými držáky.

Zubní lékař doporučil zarovnání obložení. Jsem velice pěkná, že jsem nezavázal závorky, protože svítidla nejsou viditelná a dokonale se vyrovnávají s úkolem. A můj manžel poznamenal, že jeho zuby se zjemňují. Nosím je už šest měsíců, doufám, že brzy bude vyřešen problém zakřivených zubů.

Kateřina, 16 let

Rodiče vedli k zubnímu lékaři a položili systém držáku. Stuck hrozně nepříjemné a někdy i bolestivé. První měsíce byly nepohodlné, ale teď jsem na to zvyklá. Za pár měsíců budu střílet, myslím, že výsledek stojí za to. Nosil podložky po dobu 2 let.

Inga, 24 let

Mám krásný úsměv, ale vždycky držím svůj prst v přední řadě zubů. To bylo kvůli němu, že se rozhodl použít trenéra pro vyrovnání. Chladná věc, musíš nosit jen v noci, když půjdu spát a hodinu odpoledne. Pravda nebyla levná, ale již vidím pozitivní výsledky. Ačkoli zubní lékař neuspokojil, říká, že čelisti jsou neaktivní a výsledek bude muset dlouho čekat.

Zarovnání zubů je nejpopulárnější a nejpoužívanější postup. Vzhledem k tomu, že krásný úsměv s dokonce bílými zuby má vždy s ním partnera a ukazuje, že si člověk pečuje o sebe.

Krásný úsměv na vás!

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.