Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Zkouška z močové trubice

Lékařský expert článku

Hematolog, onkohematolog
, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 11.04.2020

Obecné klinické vyšetření výtoku z močové trubice

Výtok z močové trubice zkoumána zejména pro diagnostiku zánětu negonokokové uretritida, kapavka, trichomoniázy, chlamydie, syfilis, atd Navíc studie umožňuje rozlišit řadu fyziologických a patologických stavů charakterizovaných izolací z močové trubice (prostatoreya, spermatorrhoea, uretroreya).

Při studiu výtoku z močové trubice závisí množství a složení buněčných prvků především od závažnosti a trvání zánětlivého procesu. Podle evropských pokynů pro uretritidy (2001) diagnostika uretritidy být potvrzen detekcí polyjaderných neutrofilů v přední močové trubice, protože oddělování mužů ne vždy označují patologické změny. Informativním materiálem pro studium jsou skvrny z močové trubice a / nebo první části moči. Provedení dvou typů výzkumu nám umožňuje identifikovat případy, které se mohou vynechat, když je použita pouze jedna z nich. Zánětlivé onemocnění sliznice močové trubice (uretritida) je vyjádřena v přítomnosti alespoň 5 polyjaderných neutrofilů v zorném poli při zvětšení ponoření. Hloubka patologického procesu v močové trubici je indikována převahou epitelu v rozmazaných tiskovinách válcových a parabazálních buněk.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7], [8], [9], [10], [11], [12], [13], [14], [15], [16], [17], [18]


Portál iLive neposkytuje lékařskou pomoc, diagnostiku nebo léčbu.
Informace zveřejněné na portálu jsou pouze orientační a neměly by být používány bez konzultace specialisty.
Pečlivě si přečtěte pravidla a zásady webu. Můžete také kontaktovat.

Copyright © 2011 - 2020 iLive. Všechna práva vyhrazena.