Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Zkusnění kůže

Lékařský expert článku

Dermatolog, onkodermatolog
, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 31.05.2018

Zbarvení kůže je pozorováno za následujících podmínek:

  • Když teplota obočí stoupá, kůže se obvykle zvětšuje mírně růžovou díky zvětšení malých tepen a arteriol, což zvyšuje přenos tepla.
  • U lidí s labilním autonomním nervovým systémem se mohou červené a červené kůže střídat kvůli výkyvům v tónu a v důsledku toho plnění krve malými tepnami a artériemi kůže.
  • Při erytrocytóze získává kůže tmavě třešňový odstín, který je spojen se zvýšením obsahu krevního erytrocytu a měrné hmotnosti obnoveného hemoglobinu.
  • Ruce mohou být detekovány jasně červené erytém v vyvýšením palcem a malíčkem (známé jako palmární erytém nebo „jaterní dlaně“), která je pozorována u chronického onemocnění jater, systémové vaskulitidy.
  • Hyperémie (zčervenání) pokožky, zejména lokální, spojená s bolestí, zvýšenou lokální teplotou pokožky a otoky, je klasickým příznakem zánětlivého procesu (např. Erysipela).
  • Zkusnění kůže může být pozorováno u různých infekčních onemocnění, jako je například chřipka.

trusted-source[1]


Portál iLive neposkytuje lékařskou pomoc, diagnostiku nebo léčbu.
Informace zveřejněné na portálu jsou pouze orientační a neměly by být používány bez konzultace specialisty.
Pečlivě si přečtěte pravidla a zásady webu. Můžete také kontaktovat.

Copyright © 2011 - 2020 iLive. Všechna práva vyhrazena.