^
A
A
A

Chcete žít déle - vzdát se masa

 
, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 23.11.2021
 
Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

06 June 2016, 09:45

Americká osteopatická asociace provedla zajímavou studii, během níž bylo zjištěno, že milovníci masa žijí méně než ti, kteří z nějakého důvodu odmítli jíst masné výrobky.

Podle odborníků vzrůstá riziko předčasného úmrtí u těch, kteří denně konzumují maso a zpracované masné výrobky (uzeniny, šunku, klobásy atd.). K takovým závěrům dospěli vědci po rozsáhlém studiu, ve kterém se zúčastnilo více než 1,5 milionu lidí.

Odborníci poznamenávají, že vegetariánská strava přispívá k prodloužení života po několik let, ale účinek je pozorován až po dlouhodobém dodržování této stravy - několik let.

V časopise nedávno skupina odborníků publikovala článek, ve kterém autoři analyzovali několik studií hodnotících vliv stravy na dlouhověkost. Odborníci zdůraznil, že hlavním cílem této analýzy je poskytnout lékařské důkazy, na kterých se mohou radit svým pacientům vegetariánskou stravu, nebo v extrémních případech, maximální omezit spotřebu masa, zvláště červená a masné výrobky.

Tato studie potvrzuje dlouhodobě známý fakt, že naše strava a potraviny, které jíme, jsou pro naše zdraví velmi důležité a mohou přímo ovlivňovat trvání našich životů. Klinicky potvrzená data pomohou lékařům předat pacientům důležitou úlohu dietní výživy a proveditelnosti vegetariánské stravy.

Je třeba poznamenat, že osteopatická medicína se odvolává na alternativu, primární příčinu vývoje nemoci, osteopati považují porušení strukturně anatomických vztahů mezi částmi těla a orgánů.

V průběhu analýzy údajů o populaci a průměrná délka života, výzkumníci zjistili, že začlenění do stravy masa a masných výrobků harmonogramu úmrtnosti náhle začala stoupat - tyto údaje, vědci získané v roce 2014, poté, co účastníci studie přidá do jejich stravy zpracované masné výrobky ( hovězí, jehněčí, salám, slanina, klobásy, hot dogy atd.).

Podle některých údajů z roku 2014, jíst maso a masné výrobky zvyšuje riziko předčasného úmrtí na vaskulární a srdeční onemocnění.

V rozsáhlém studiu bylo zjištěno, že zpracované masné výrobky jsou příčinou prudkého nárůstu úmrtnosti populace, protože mohou způsobit řadu nemocí. Například v roce 2003 byla úmrtnost populace téměř polovina a vědci naznačují, že hlavním důvodem pro nárůst života je snížení výživy testovaných subjektů o množství masa a produktů z něj. Podle akademické skupiny provádějící analýzu studií mají všechny výsledky statistickou podobnost.

Analytici říkají, že vegetariánské menu může prodloužit průměrnou délku života o 3,6 let, ale k dosažení tohoto výsledku je nutné 17 let odevzdat maso.

trusted-source[1], [2], [3]

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.