Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Deprese a srdeční choroby jsou vzájemně propojeny

Lékařský expert článku

Psycholog
, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 20.05.2018

V největší švédské lékařské univerzitě vědci zjistili, že srdeční onemocnění ovlivňuje psychologický stav pacientů a jejich závěry o této otázce, které sdíleli na kongresu EuroHeartCare.

Studie provedené vědci ukazují, že pacienti se srdečním a cévním onemocněním často rozvíjejí depresivní poruchy, které vedou k vyčerpání těla. Odborníci poznamenávají, že jádra jsou těžší vypořádat se se stresovými situacemi, ve většině případů však lékaři takové pacienty předepisují antidepresiva. Je známo, že rizikovými faktory pro rozvoj srdečního záchvatu jsou stres a deprese, v poslední studii švédské skupiny byl potvrzen vztah mezi srdečními chorobami a vývojem deprese.

Také výzkumníci zjistili, že jádra lékařů zřídka předepisují léky na depresi, což samozřejmě způsobilo překvapení. Jak vysvětlil jeden z autorů projektu, možným důvodem může být nechuť ze strany lékařů se ponořit do podstaty onemocnění, podívejte se na hlavní příčiny nemocí a zvolit individuální zacházení v každém případě. Tento přístup vede k tomu, že pacienti nejsou odeslány do dalšího konzultaci s psychologem a přijímat různé léky na srdce, jako výsledek depresivních poruch se stávají závažnými, obtížně léčitelná a může být fatální.

Studie ukázaly, že u téměř poloviny případů depresivních poruch, které lze obtížně léčit konvenčními metodami, vznikají skryté somatické patologie, z nichž většina je ovlivněna psychologickými faktory. Léčba takových porušení trvá poměrně dlouho, často roky. Navíc pacienti se srdečními chorobami samy nechtějí hledat pomoc a podstoupit léčbu.

Podle jednoho z autorů vědeckých prací Barbro Kelstre, dnes téměř každý člověk je konfrontován s důrazem na denní bázi a jsou nuceni vypořádat s celou řadou svých projevech, jako moderní tempo života neumožňuje, aby člověk plně relaxovat a switch.

Deprese se stává stále častějším onemocněním, které postihuje miliony lidí v různé míře (podle některých zpráv asi 20% populace ve vyspělých zemích trpí různými depresivními poruchami).

Deprese je považována za zcela závažnou chorobu, která vede ke snížení pracovní kapacity, těžkého duševního utrpení (nejen pro pacienta, ale i pro jeho blízké), v těžkých případech je nutná sebevražda. To je důvod, proč se lékaři všech zemí zajímají o situaci a vědci nabízejí různé způsoby, jak bojovat proti této nemoci. Například, Američtí odborníci navrhli poměrně jednoduchý, ale podle jejich názoru účinný způsob boje proti depresi - živá komunikace.

Jak ukazují studie, na kterých se zúčastnilo 11 000 lidí, ti, kteří komunikují především pomocí sociálních sítí nebo telefonem, jsou náchylnější k depresivním poruchám. Dobrovolníci, kteří komunikovali se svými blízkými a přáteli, "žili" riziko vzniku deprese, špatné nálady, deprese se snížila o 11,5%.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7], [8], [9], [10], [11], [12], [13]


Portál iLive neposkytuje lékařskou pomoc, diagnostiku nebo léčbu.
Informace zveřejněné na portálu jsou pouze orientační a neměly by být používány bez konzultace specialisty.
Pečlivě si přečtěte pravidla a zásady webu. Můžete také kontaktovat.

Copyright © 2011 - 2020 iLive. Všechna práva vyhrazena.