^
A
A
A

Deprese a srdeční choroby jsou vzájemně propojeny

 
, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 16.10.2021
 
Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

13 May 2016, 10:30

V největší švédské lékařské univerzitě vědci zjistili, že srdeční onemocnění ovlivňuje psychologický stav pacientů a jejich závěry o této otázce, které sdíleli na kongresu EuroHeartCare.

Studie provedené vědci ukazují, že pacienti se srdečním a cévním onemocněním často rozvíjejí depresivní poruchy, které vedou k vyčerpání těla. Odborníci poznamenávají, že jádra jsou těžší vypořádat se se stresovými situacemi, ve většině případů však lékaři takové pacienty předepisují antidepresiva. Je známo, že rizikovými faktory pro rozvoj srdečního záchvatu jsou stres a deprese, v poslední studii švédské skupiny byl potvrzen vztah mezi srdečními chorobami a vývojem deprese.

Také výzkumníci zjistili, že jádra lékařů zřídka předepisují léky na depresi, což samozřejmě způsobilo překvapení. Jak vysvětlil jeden z autorů projektu, možným důvodem může být nechuť ze strany lékařů se ponořit do podstaty onemocnění, podívejte se na hlavní příčiny nemocí a zvolit individuální zacházení v každém případě. Tento přístup vede k tomu, že pacienti nejsou odeslány do dalšího konzultaci s psychologem a přijímat různé léky na srdce, jako výsledek depresivních poruch se stávají závažnými, obtížně léčitelná a může být fatální.

Studie ukázaly, že u téměř poloviny případů depresivních poruch, které lze obtížně léčit konvenčními metodami, vznikají skryté somatické patologie, z nichž většina je ovlivněna psychologickými faktory. Léčba takových porušení trvá poměrně dlouho, často roky. Navíc pacienti se srdečními chorobami samy nechtějí hledat pomoc a podstoupit léčbu.

Podle jednoho z autorů vědeckých prací Barbro Kelstre, dnes téměř každý člověk je konfrontován s důrazem na denní bázi a jsou nuceni vypořádat s celou řadou svých projevech, jako moderní tempo života neumožňuje, aby člověk plně relaxovat a switch.

Deprese se stává stále častějším onemocněním, které postihuje miliony lidí v různé míře (podle některých zpráv asi 20% populace ve vyspělých zemích trpí různými depresivními poruchami).

Deprese je považována za zcela závažnou chorobu, která vede ke snížení pracovní kapacity, těžkého duševního utrpení (nejen pro pacienta, ale i pro jeho blízké), v těžkých případech je nutná sebevražda. To je důvod, proč se lékaři všech zemí zajímají o situaci a vědci nabízejí různé způsoby, jak bojovat proti této nemoci. Například, Američtí odborníci navrhli poměrně jednoduchý, ale podle jejich názoru účinný způsob boje proti depresi - živá komunikace.

Jak ukazují studie, na kterých se zúčastnilo 11 000 lidí, ti, kteří komunikují především pomocí sociálních sítí nebo telefonem, jsou náchylnější k depresivním poruchám. Dobrovolníci, kteří komunikovali se svými blízkými a přáteli, "žili" riziko vzniku deprese, špatné nálady, deprese se snížila o 11,5%.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7], [8], [9], [10], [11], [12], [13]

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.