^
A
A
A

Do roku 2030 zmizí HIV

 
, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 16.10.2021
 
Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

13 April 2016, 19:00

HIV infekce se objevila poprvé před více než 30 lety a začala se rychle šířit po celé planetě, od té doby se veškeré úsilí vědců zaměřilo na vývoj účinných léků proti této nemoci. Vítězství proti HIV a AIDS je jedním z hlavních cílů pro celé lidstvo a nejnovější vědecké výsledky ukazují, že vědci se k tomu blíží.

Na mezinárodní konferenci věnované diskusi o problematice HIV a AIDS Michel Sidibé zástupce generálního tajemníka OSN uvedl, že do roku 2030 bude epidemie HIV ve světě dokončena. Podle pana Sidibého lze s jistotou říci, že jedním z cílů programu OSN pro HIV / AIDS je nulová úmrtnost pacientů s HIV a AIDS, stejně jako úplné vyloučení nových infekcí.

Ve svém prohlášení, pane Sidibe poznamenat, že před několika lety, doufá, že pro vznik léků proti AIDS nebyli pacienti umírali, nemocnice jsou přeplněné a lékaři nemohli dát naději pro nevyléčitelně nemocné lidi. Do roku 2015 však bylo možné přistupovat k provádění programu OSN a poskytnout drogy 15 miliónům lidí. Navíc došlo ve vědecké základně ke změnám v souvislosti s HIV infekcí - dříve všechny infikované virem imunodeficience obdržely asi 18 léků denně, ale dnes množství léků bylo sníženo jen na jednu tabletu denně. Zvláštním úspěchem podle Sidibe je však pokles nákladů na léky s HIV a AIDS po celém světě. Na základě všech těchto skutečností lze předpokládat, že v nadcházejících letech se situace radikálně změní a vědci budou schopni najít lék na HIV a zastavit epidemii. Sidibé poznamenal, že by bylo logické očekávat vítězství nad HIV do roku 2030.

Do této doby očekává výskyt léku proti HIV a zakladatele světově proslulé společnosti "Microsoft" Bill Gates. Stojí za to připomenout, že Gates nevyhazuje miliony dolarů na výrobu léků pro tuto nemoc a velkoryse financuje výzkumné projekty v této oblasti. On a jeho manželka založili fond, který financuje výzkum zaměřený na metody boje nejen proti HIV, ale i dalším závažným onemocněním, které jsou dnes považovány za nevyléčitelné.

Na fóru ve Švýcarsku promluvil Bill Gates o projevu, ve kterém hovořil o technologiích budoucnosti. Podle něj bude lidstvo úplně zapomenout na tuto hroznou chorobu za 15 let, protože v příštích letech budou vědci vyvinout účinné léky proti viru lidské imunodeficience.

HIV byl objeven v roce 1983 ve dvou různých laboratořích - ve Francii a USA, vědci publikovali výsledky v jedné z vědeckých publikací v květnu téhož roku. Nový retrovirus byl kultivován v T-lymfocytech a vědci naznačili, že virus je schopen provokovat vývoj AIDS (syndrom získané imunodeficience).

Francouzští a američtí odborníci původně poskytli různým jménům zjištěný virus a teprve po 3 letech se dozvěděli, že viry objevené v různých laboratořích byly geneticky stejné a nový retrovirus byl nazýván HIV.

Virus se přenáší pomocí biologických tekutin infikované osoby (krve, spermatu, spermií, mateřského mléka atd.) Prostřednictvím poškozené sliznice nebo kůže.

trusted-source[1], [2], [3]

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.