^
A
A
A

Houby budou zaslány do vesmíru, aby vytvořily lék

 
, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 28.11.2021
 
Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

27 May 2016, 11:50

Národní správa pro letectví a vesmír se rozhodla vyslat jeden z druhů forem do vesmíru, aby sledovala jeho fungování v neobvyklých podmínkách. Specialisté z Manchesterské univerzity podpořili záměr kolegů a poznamenali, že tento projekt může pomoci při vývoji nového léku pro léčbu onkologických onemocnění a Alzheimerovy nemoci.

Výzkumníci poznamenávají, že houby budou vysazeny na Mezinárodní vesmírné stanici a budou sledovány po dobu 30 dnů. Hlavním cílem studie je sledování vývoje houb. Pro experiment byl vybrán houba Aspergillus nidulans (Aspergillus), zástupce plísňových hub, která je příčinou různých nebezpečných onemocnění jak pro člověka, tak pro zvířata. Ale i přes to, Aspergill je aktivně používán vědci v medicíně a farmacie, protože tyto houby mohou uvolnit celou řadu látek, které pomáhají při vývoji účinných léků.

Odborníci také poznamenali, že plísňové houby, umístěné ve stresových podmínkách, začínají aktivně vyvíjet látky, které se stávají základem pro různé léky. Předpokládá se, že Aspergillus v prostorových podmínkách - mikrogravitace a zvýšená radioaktivní expozice - začnou produkovat látky, které pomohou při léčbě rakoviny a Alzheimerovy choroby. Navíc vědci uvedli, že tento druh forem může vyrábět látky pro 40 různých drog.

Odborníci z výzkumného centra Univerzity v Leicesteru navrhli vlastní metodu léčby neurodegenerativních poruch (Parkinsonova, Alzheimerova choroba).

Tato onemocnění jsou rozšířená, ale navzdory všem pokrokům ve vědě a medicíně jsou léky na snížení nepříjemných symptomů těchto onemocnění poměrně malé a metody, jak se úplně zbavit této nemoci, se ještě nevyvinuly. Ale nejnovější studie anglických vědců dává naději milionům pacientů a jejich příbuzným, kteří také trpí projevy choroby.

Vědci zjistili, že blokování příznaků Parkinsonovy nebo Alzheimerovy choroby je možné. Studovali na ovocných mukách (ovocné mušky). Vědci vysvětlili, že princip techniky, kterou vyvinuli, je působení některých látek, které vznikly v důsledku rozkladu proteinogenních aminokyselin tryptofanu.

Podle odborníků je možné, že tvorba nových sloučenin může vyvolat zhoršení pacientů, ale také může pomoci zastavit proces neuronální destrukce v mozku. Nyní se vědci připravují na klinické testy zahrnující lidi, kteří mohou brzy začít.

Neurodegenerativní poruchy, zejména Parkinsonova a Alzheimerova choroba, se vyskytují hlavně ve stáří. V současné době jsou tyto nemoci považovány za nevyléčitelné, i když existuje terapie, která pomáhá zpomalit progresi onemocnění a zlepšit kvalitu života pacientů.

trusted-source[1]

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.