^
A
A
A

Mýty a fakta o kataraktech

 
, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 17.10.2021
 
Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

01 April 2011, 14:47

Před několika lety pro mnoho lidí starších 60 let diagnóza katarakty zněla jako věta. Katarakta - zákeřné onemocnění, které se obvykle rozvíjí pomalu, takže lidé si okamžitě nevšimnou, že vytvořil takové nepříjemné onemocnění a nespěchá konzultovat s lékařem. To je však špatné, protože pouze vysoce kvalifikovaný oftalmolog bude schopen v co nejkratší době zjistit kataraktu, a to v co nejkratší době, a to odstranění této nemoci. Existuje obrovské množství mýtů a spekulace o kataraktech. Dnes Excimer rozptýlí mýty - protože víme všechno o vizi ... :)

Mýtus číslo 1. Katarakta není závažné onemocnění

To je opravdu mýtus, protože katarakty jsou jednou z nejvážnějších onemocnění očí nejčastěji postižených starými lidmi. Samozřejmě, že šedý zákal může dojít u mladších lidí, ale s největší pravděpodobností to bude, jako důsledek čočky poškozené trauma, UV záření, vystavení určitým chemikáliím a tak dále.

Čočka lidského oka je "přirozená čočka". Je průhledná, pružná - může měnit svůj tvar, téměř okamžitě "přináší ohnisko", díky čemuž člověk vidí dobře jak blízko, tak daleko. Při kataraktech dochází k částečnému nebo úplnému zakalení čočky. Kvůli narušení průhlednosti objektivu začne vstupovat do oka jen malá část světelných paprsků, takže člověk vidí nejasně a rozmazaně, zejména v jasném světle. V průběhu let se choroba postupuje: oblast zákalu se zvyšuje a zraku se snižuje.

Po zahájení štádia katarakty začne zduřená čočka obsadit většinu přední komory oka, čímž naruší odtok nitrooční kapaliny. Výsledkem je zvýšení nitroočního tlaku a rozvoj glaukomu. To je velmi nebezpečné, protože bez léčby je vidění nenávratně ztracena.

Mýtus číslo 2. Katarakta může být vyléčena alternativní medicínou a bez operace

K dnešnímu dni v moderní medicíně neexistují žádné léky, které by obnovily průhlednost čočky. Jeho zákal je nezvratný proces bílkovin obsažených v něm, které se nedají zbavit dietou, speciální masáží nebo jinými způsoby. Jediným východiskem je chirurgie, věří to oftalmologové celého světa.

Mýtus číslo 3. Provoz je velmi dlouhý

V moderní oční léčbě je nejúčinnější, rychlá a bezbolestná léčba katarakty fakoemulzifikace s implantací umělé čočky. V době, kdy je operace trvá přibližně 15 minut, je prováděna v lokální anestézii, zatímco pacient nepociťuje žádné nepohodlí. Operace může být rozdělena do několika fází: nejprve oční chirurg s diamantovým nástrojem vytváří mikroskop, asi 3 mm a všechny další manipulace produkují přes něj. Potom pomocí speciální sondy pomocí ultrazvuku se čočka přemění na emulzi a vyjme z oka. Prostřednictvím mikroskopu v kapsli, kde byla předtím umístěna čočka, je ve složeném stavu vložena flexibilní čočka, která se nezávisle rozkládá uvnitř oka a je pevně uchycena. Po takovém chirurgickém zákroku není potřeba šití, protože mikroskop je samolepící.

Mýtus číslo 4. Po operaci je třeba dlouho zůstat v nemocnici

Nebojte se, nemusíte ležet v nemocnici. V ambulanci Excimer je operace pro kataraktu prováděna ambulantně, tj. Bez hospitalizace a ve stejný den se pacient vrátí domů. Omezení fyzické aktivity jsou minimální, zotavení je bezbolestné. Před příchodem fakoemulzifikace bylo to všechno nemožné. Pouze moderní metody umožnily dosažení tak dobrých výsledků.

Mýtus číslo 5. Ještě musíte nosit brýle

Je to dost dobré, abyste viděli, jak začnete za několik hodin a maximální zraková ostrost je obnovena po dobu 2 dnů až 1 týden. Při jednání s diagnózou „šedého zákalu“ v „excimer“ vám pomůže nejen zbavit se této nemoci, ale také obnovit svou vizi, dosažení co nejvyšší ostrost, bezbolestně a účinně, aby se zabránilo komplikacím a omezení výkonu po období rekonvalescence.

V oční klinice "Excimer" nejmodernějším úspěchem světové oftalmologie v oblasti léčby katarakty jsou multifokální čočky. Definitivní Výhodou multifokálních čoček je, že umožňují dosáhnout stejně dobré vidění bez brýlí tak daleko a blízko, protože mají ne jeden, ale několik triků, které umožňují dobře vidět objekty v různých vzdálenostech. Při čtení a práci s drobnými předměty již nemusíte používat brýle.

V oční klinice "Excimer" vám kvalifikovaní specialisté ušetří z katarakty a brýlí a zajistí pohodlné vidění v každé situaci. V Excimeru jsou si jisti, že katarakta není verdikt.

Pokud máte problémy se zrakem, pak na místě excimeru najdete vše, co potřebujete. Řekneme vám, jaké jsou oční choroby, a co je nejdůležitější, jak s nimi zacházet, odpovězte na všechny vaše otázky (položte otačce očnímu lékaři). Stránka má samostatnou stránku pro budoucí matky, věnovanou problémům zraku a těhotenství. A také pro ty, kteří hodně pracují u počítače (vize a počítač). Představme si, co cvičení pro oči mohou obnovit vidění a jak dodržovat hygienu osvětlení.

Lékaři společnosti Excimer si stanovili za cíl zpřístupnit oftalmologickou péči ještě lépe pro ty, kteří ji potřebují. Na klinice jsou diskontní karty. Pro každého pacienta se provádí úplné počítačové diagnostické vyšetření. Když se zaregistrujete na schůzku prostřednictvím webové stránky kliniky, dostanete slevu 5% na úplnou diagnostiku počítačového vidění na radu oftalmologa.

Rádi vám pomůžeme.

Kontakty:
Klinika Excimer,
Kyjev, ul. Dimitrov, 5-B
Tel. (044) 238-6800

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.