^
A
A
A

Pelyň proti rakovině

 
, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 16.10.2021
 
Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

04 April 2016, 09:00

Ve Spojených státech nalezl tým vědců novou metodu, která může bojovat proti rakovinovým buňkám. Studie byly provedeny odborníky z Kalifornské univerzity, řada experimentů ukázala, že taková rostlina rozšířená v naší zemi jako pely může účinně bojovat proti rakovinnému nádoru. Vědci zjistili, že pelyň skrývají 98% rakovinných buněk za méně než jeden den. Na základě svých závěrů navrhli vědci, že lék na bázi paliva se může účinně vyrovnat s rakovinnými buňkami a potlačit růst nádoru, zatímco na normálních buňkách lidského těla se nevyskytují žádné škodlivé účinky.  

Také vědci zjistili, že pely mohou být kombinovány s jinými léky, například se železem, v důsledku takového složitého účinku se terapeutický účinek jen zvyšuje.

Terapeutický účinek pelyňového dřeva je způsoben látkou obsaženou v něm - artemisinin. Studie ukázaly, že tato látka nejlépe působí na rakovinu plic, ale také na jiné typy nádorů, které působí artemisinin.

Američtí odborníci studovali jednoleté palina, které bylo dříve považováno za léčivo a používalo se k léčbě malárie.

Objev odborníků na Kalifornské univerzitě se již začal zajímat o farmaceutické společnosti, z nichž jeden již vyjádřil ochotu vyrábět artemisinin z pelyněk.

Stojí za zmínku, že v případě, že sladký pelyněk a ve skutečnosti byl prohlášen potenciál, je přípravek na prahu nové etapy svého vývoje a musí být schopen porazit rakovinu - onemocnění, jehož lék hledal po celé dvacáté století.

Britští odborníci, kteří před několika měsíci vynalezli zcela unikátní metodu boje proti rakovině, nezůstali stranou - termální "nano-granáty". Skupina vědců z Manchesterské univerzity prezentovala svou práci na konferenci v Liverpoolu.

Nová metoda je založena na následujících úkolech - dodat proti nádorovým lékům přímo do nádoru, pod vlivem určité teploty, kapsle s drogami explodují a uvolňují léky, které zničí nádor zevnitř.

Specialisté vyvinuli speciální nanokapsule, v nichž jsou umístěny mikroskopické perličky s léčivou látkou, jediným problémem bylo, že se nanokapsuly začaly rozpadat, jakmile vstoupily do lidského těla. Vědci se však podařilo překonat tuto bariéru - kapsle se začnou rozpadávat pouze při určitých teplotách. Jeden z výzkumníků Kostas Kostarelos poznamenal, že nano-granáty jsou "naprogramovány" při 42 0 C a byly testovány pouze v laboratoři. Experimenty ukázaly dobrý výsledek a vědci poznamenali, že existuje mnoho způsobů, jak zvýšit teplotu rakovinných buněk.

Na konferenci vědci prezentovali výsledky experimentů s hlodavci, kde pomocí nové metody byly nádorové nádory úspěšně eliminovány, a výsledkem bylo, že hlodavci žili v porovnání s kontrolní skupinou déle.

Vědci doufají, že brzy budou schopni pokračovat ve svém výzkumu a zahájit klinické testy.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.